MF TA 2/2020 - Volba místního předsednictva - rozprava

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj, PMS Tabor

Odpovědět
Zuzana.Kudlackova
Místní předsednictvo
Profese: Chůva
Dal poděkování: 725 poděkování
Dostal poděkování: 524 poděkování

MF TA 2/2020 - Volba místního předsednictva - rozprava

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Vážené místní fórum,

ke dni 15. 10 podalo vaše PMS rezignaci. Tímo tedy zahajuji rozpravu k volbě předsednictva MS Tábor.
Pro případné zájemce dodávám shrnutí předpisů, které se hodí vědět:
Stanovy - Čl. 7 Oblastní sdružení
(5) Oblastní předsednictvo
a) sestává z předsedy a dvou až čtyř místopředsedů,
b) odpovídá oblastnímu fóru,
c) plní usnesení oblastního fóra, přijímá nové členy,
d) shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
e) zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci; pro tento účel může zřídit oblastní volební komisi.
(6) Předseda oblastního sdružení
a) svolává minimálně jednou ročně zasedání oblastního fóra,
b) zastupuje oblastní sdružení navenek a v jiných orgánech, stanoví-li tak právní předpis.

Organizační řád - § 23 Oblastní předsednictvo
Oblastní předsednictvo má ve své působnosti následující úkoly:
a) vedení a organizace činnosti oblastního sdružení a plnění jeho úkolů, pokud není k jejich plnění určen jiný tým,
b) plnění usnesení oblastního fóra,
c) přijímání nových členů a vzetí na vědomí zániku členství.

Zásady týmové spolupráce - 4. Vedení týmu
Vedoucí týmu (např. předseda apod.)
  1. tým vede, jde jeho členům příkladem a zodpovídá za jeho fungování,
  2. zodpovídá za aktuálnost plánu a výsledky týmové práce vůči ostatním týmům,
  3. rozhoduje o všech záležitostech týmu, kde to je efektivnější, kde je v týmu konflikt či časová tíseň, není-li stanoveno jinak (např. se vyžaduje hlasování),
  4. určuje svého zástupce, případně vymezí rozsah zastoupení.

Doba pro navrhování kandidátů je do 21.10. 2020 28. 10. 2020 a bude následovat doba na rozmyšlenou. OFFTOPICZároveň 21. 10. na řádné schůzi MS Tábor bude zařazen bod Grilování kandidátů do PMS Tábor.
Hlasování o předsedovi MS bude spuštěno 23.10.2020 30. 10. 2020 a potrvá 4 dny. Obě kola hlasování se do těchto 4 dnů rozloží rovnoměrně. Volba bude probíhat tajně (Helios). V prvním kole je možné hlasovat pro všechny přípustné kandidáty, do druhého kola postoupí kandidáti s nadpoloviční podporou hlasujících. Pokud v prvním kole získá nadpoloviční počet hlasů pouze jeden kandidát, druhé kolo se nekoná a tento kandidát se stává novým předsedou. Tento způsob volby je možné změnit podáním návrhu postupu.

Po vyhlášení výsledků bude spuštěno druhé hlasování, ve kterém se volí místopředsedové. Opět potrvá 4 dny, tedy 2 dny na první a dva dny na druhé kolo. V prvním kole je možné hlasovat pro všechny přípustné kandidáty, do druhého kola postoupí kandidáti s nadpoloviční podporou hlasujících. Počet hlasů v druhém kole rozhodne o pořadí místopředsedů.

Nové předsednictvo získá mandát na 2 roky.

V rámci zjednodušení budou neúspěšní kandidáti na předsedu MS automaticky zařazeni do volby místopředsedů.
Pokud se někdo chce přihlásit jen na místopředsedu, nechť toto sdělí a bude zařazen až do druhé volby.

Prosím kandidáty, aby se přihlašovali zde v rozpravě, sem psali i své kandidátské řeči, a byli připraveni na případné otázky.
Prosím případné navrhovatele, aby své příspěvky začínali větou "Navrhuji XY do předsednictva" OFFTOPIC(kde XY je celé jméno kandidáta). Takový příspěvek se bude považovat za nominační. OFFTOPICPodporu nominace není nutné sbírat, a to ani palcováním, jelikož v současnosti je v MS Tábor 8 členů a je tedy dle jednacího řádu nutno získat podporu pouze 1 člena, což je již vyjádřeno osobou navrhovatele.
Než někoho navrhnete, ujistěte se, že s nominací souhlasí a také, že již nebyl nominován někým jiným.

Zde je seznam kandidátů:

Kandidáti na předsedu:
Martin Mareda - kandidátská řeč
- byl zvolen
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Zuzana.Kudlackova
Místní předsednictvo

Re: MF TA 2/2020 - Volba místního předsednictva - rozprava

Vzhledem k tomu, že se do této chvíle nepřihlásil žádný kandidát prodlužuji rozpravu o týden.
Doba pro navrhování se tak prodlužuje do 28. 10. 2020
1. kolo hlasování začne 30. 10. 2020.
Grilování kandidátů na schůzi MS Tábor doporučuji přetavit v hledání a ukecávání potenciálních kandidátů.. @Jiri.Roubicek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
Martin.Mareda
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Martin.Mareda
Předseda místního sdružení
Profese: místostarosta,adiktolog
Dal poděkování: 183 poděkování
Dostal poděkování: 151 poděkování

Příspěvek od Martin.Mareda »

Ahoj přihlašuji se do volby do předsednictva MS Tábor.
Můj profil a představení zde: https://wiki.pirati.cz/lide/martin_mareda
Mým hlavním cílem v předsednictvu by bylo zaktivnit a rozšířit základnu členů a příznivců a být s nimi v pravidelném kontaktu. Moji představu, jak komunikovat s nováčky a příznivci, abychom si je „zaháčkovali“, jsem prezentoval na jednom z minulých setkání MS. Nemyslím si, jak je někdy zmiňováno, že v Táboře je pirátská politika pouze na bedrech čtyř lidí. Máme plno lidi v komisích, dozorčích radách a výborech, kteří odvádí svou práci. Čím více s nimi budeme v kontaktu, tím budeme mít větší prostor je motivovat ještě k další aktivitě. Nástrojem mi k tomu budou jak individuální rozhovory, tak pravidelný společný schůze našich členů v komisích, DR a výborů, který už začal organizovat Jirka Roubíček.
Chtěl bych pokračovat dál v organizování akcí, které jsem začal v létě. Z mý strany si dokážu představit zorganizování akce, přednášky, workshopu tak 4x do roka. Pokud by se pak k tomu přidalo více lidí, může být akce každý měsíc.
Na včerejší schůzi MS jsem řekl, že bych příští rok před sebou netáhnul téma založení Tapice. Za prvé v dnešní době se mi zdá dost rizikový zakládat centrum, jejímž základem by měly být kulturní a vzdělávací akce. Za druhé Tapice by měla vzniknout společně s jasným strategickým plánem a konkrétním programem aspoň na dobu jednoho roku. A ten v ruce nemáme.
Díky za přečtení a jsem připraven na grilování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Mareda za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Kudlackova, Jan.Pribramsky, Marthas.Kucera
Pavel.Nesetril
Místní předsednictvo
Profese: Ředitel
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Příspěvek od Pavel.Nesetril »

Nazdar přihlašuji se do volby předsednictva MS Tábor,

Můj profil https://lide.pirati.cz/personProfile/1317/.
V předsednictvu bych se rád věnoval případnému rozšíření MS do dalších obcí spadajících pod Tábor jako ORP.
Jako inkubátor bych rád pracoval a vytvořil Jistebnickou buňku, kde vidím šance získat v příštích komunálních
volbách několik mandátů.

Jak už jsem zmínil na jednom z posledních MS, tak moje skepse mě dost pohltila a času také není nazbyt.
Přesto bych rád dotáhl pokus o změnu poměrů v Jistebnici a tím případně ukázal směr i dalším lidem z menších obcí.
Pomocná ruka, kterou mi nabídli všichni z MS Tábor mi vrátila zpět chuť se o to pokusit.

Děkuju za přečtení a jsem připraven na otázky.

PN
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nesetril za příspěvky (celkem 2):
Martin.Mareda, Marthas.Kucera
Marthas.Kucera
Místní předsednictvo
Profese: živnostník
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Příspěvek od Marthas.Kucera »

Ahoj,
přihlašuji se do volby předsednictva MS Tábor. Chci pokračovat v práci předešlého předsednictva.
Napíšu pár vět o mně, jelikož mě nemusíte všichni znát. Je mi 46 let, rozvedený a mám jednu dceru. Mnoho let pracuji jako mechanik CNC. Vystudoval jsem elektrotechniku strojů a zařízení na Železniční průmyslovce v Plzni a na Strojní průmyslovce v Táboře obor Provozní technika.
Do řad Pirátů jsem vstoupil počátkem roku 2017, registrovaným příznivcem od února 2016. Byl jsem již na kandidátce minulých krajských voleb. Jsem I.místopředseda MS Tábor a jsem členem Sportovní komise a členem Dozorčí rady Tělovýchovných zařízení Města Tábora. Z toho je jasné, že mým ústředním tématem je sport a jeho financování. Již od raného dětství jsem se věnoval vrcholově sportu (vodní pólo). Jsem předsedou kontrolní komise Tělovýchovné jednoty Tábor (plavecké sporty) a jsem předsedou kulturního spolu RATATA.
Proč mě zvolit: spolupracující, týmový hráč. Dokážu lidi spojovat, uklidňovat konflikty, jsem diplomat. Prošel jsem si několika volbami a vždy jsem byl aktivní roznosem novin, letáků a kontaktní kampani, podílel jsem se na organizaci CF 2019
Proč mě nevolit: nesnáším tabulky a jejich kumulace, sázím na praktičnost a improvizaci.

Dík za pozornost Martin Kučera
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marthas.Kucera za příspěvek:
Martin.Mareda
Zuzana.Kudlackova
Místní předsednictvo

Vážené místní fórum,
bylo zahájeno hlasování v 1. kole volby předsedy Místního sdružení Tábor.

Hlasovat můžete ZDE do neděle 1. 11. 2020 14:00 pro každého kandidáta, který je pro vás přijatelný.
Bude-li třeba, druhé kolo bude zahájeno ihned po skončení prvního.
Volbě zdar.
Martin.Mareda
Zuzana.Kudlackova
Místní předsednictvo

Hlasování bylo ukončeno.
Celkem hlasovalo 8 členů.
Nadpoloviční počet hlasů získal pouze Martin Mareda a zvítězil tak již v prvním kole. Gratuluji. 😊
Ostatní kandidáti se poperou o pozici prvního/ druhého místopředsedy. Volba bude zahájena ještě dnes.
Zuzana.Kudlackova
Místní předsednictvo

Vážené místní fórum,
bylo zahájeno hlasování v 1. kole volby na dvě pozice místopředsedů.
Hlasovat můžete do úterý 3. 11. 18:00.
Druhé kolo bude následovat.
užijte si volbu.:)
Zuzana.Kudlackova
Místní předsednictvo

Vážené místní fórum,
bylo ukončeno hlasování v 1. kole volby místopředsedů.
Celkem hlasovalo 7 členů.
Martin Kučera získal 6 hlasů
Pavel Nešetřl získal 5 hlasů
Oba tak postupují do druhého kola volby, kde určíte pořadí. Tedy který z kandidátů bude 1. místopředseda a která 2. místopředseda.
Druhé kolo bylo zahájeno ZDE¨HLasovat můžete do čtvrtka 5. 11. 2020 18:00
Zuzana.Kudlackova
Místní předsednictvo

Vážené Místní fórum,
hlasování v 2. kole volby místopředsedů skončilo.

Celkem se zúčastnilo 6 členů
Martin Kučera získal 5 hlasů a stává se tak 1. místopředsedou MS Tábor
Pavel Nešetřil získal 3 hlasy a stává se tak 2. místopředsedou MS Tábor

Oba se tak přidají k Martinovi Maredovi a povedou vaše MS následující 2 roky. Hodně štěstí a úspěchů.

Tímto považuji volbu předsednictva MS Tábor za uzavřenou.
Marthas.Kucera
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Tábor“