13.9.2019 schůzka s místostarostou V. Chroustem

Moderátoři: Krajští zastupitelé, Komunální zastupitelé, Zastupitele - HMP

jirizavrel
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 13 srp 2018, 22:32
Profese: vrchní asistent dopravního inspektorátu
Bydliště: Klatovy
Dostal poděkování: 3 poděkování

13.9.2019 schůzka s místostarostou V. Chroustem

Příspěvek od jirizavrel »

Dne 13.9.2019 od 8:00-9:15 hod jsem se setkal s panem místostarostou V. Chroustem, kterému jsem přednesl svůj názor na jím představenou podobou změny způsobu zpoplatnění provozu systému nakládání s komunálním odpadem. Jeho návrh spočívá v:

1. zavedení poplatku 450,-Kč/rok na osobu s trvalým pobytem na území KT
2. platí i cizinci, kteří zde mají trvalý nebo přechodný pobyt na dobu delší než 90 dnů
3. platí i vlastníci stavby určené k individuální rekreaci, nebo rodinným domem (opatřeným číslem evidenčním)
4. sleva 1/2 z poplatku pro osoby 80 a více let + osoby 6 a méně let
5. poplatek nebudou platit děti umístěné do dětského domova pro děti do 3 let, osoby vyžadující okamžitou pomoc na základě rozhodnutí příslušné instituce, či osoby umístěné v domově pro osoby se zdravotním postižením, domově pro seniory, nebo v chráněném bydlení.

Současný systém vybere cca 7,08 mil Kč/rok (uplatnitelné výdaje spojené s náklady na odpadové hospodářství - 15,34 mil/rok), navrhovaný systém by vybral 10,34 mil/rok.

Sdělil jsem mu, že bych byl pro ponechání stávajícího systému (prodeje známek na vývoz popelnic) s tím, že by se dalo zvážit jejich zdražení. Jelikož nutnost na přechod jiného systému zatím není zákonem 100% podmíněna. Pokud by však byl stávající systém zrušen a nahrazen formou místního poplatku, který budou hradit občané s trvalým bydlištěm na území města, navrhoval bych v předkládaném návrhu pozměnit několik věcí:

1. poplatek snížit na 350,- Kč,
2. osvobodit od poplatku majitele domů s číslem evidenčním, kteří již poplatek uhradili, jelikož mají trvalý pobyt na území města,
3. poloviční slevu pro lidi 65 a více a 18 a méně.

Pan Chroust akceptoval mé návrhy. Shodu jsme našli u bodu 2 (Klatované, kteří například vlastní zahrádku s budovou určenou pro rekreaci s č.e., by měli platit pouze jednou - za trvalý pobyt). Dále uvedl, že si za svým návrhem stojí a hodlá jej 17.9. předložit radě města, ze které vzejde závěr určený pro zastupitelstvo 23.9., na kterým své návrhy mohu prezentovat.

Dále jsem s panem Chroustem diskutoval o možnostech "regenerace" lesoparku Hůrka a důvodech proč letos nedošlo k úpravám Domažlické ulice vedoucím zejména k zajištění větší bezpečnosti chodců.
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Klatovy“