Shrnutí mého působení v pozici zastupitele města Strážnice

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Krajští zastupitelé, Komunální zastupitelé, PMS Slovácko, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 900
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Shrnutí mého působení v pozici zastupitele města Strážnice

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Shrnutí mého působení v pozici zastupitele města Strážnice

Zastupitelem jsem byl zvolen z 12. místa kandidátky “Strážnice srdcem s podporou Pirátů”, byl jsem vykroužkován na 1. místo.

Za dobu působení jsem prosadil změnu jednacího řádu tak, aby byl program jednání Zastupitelstva zveřejňován 7 dnů před konáním zasedání (a to vč. Vyhlášení obecním rozhlasem) a aby zastupitelé měli možnost dostávat materiály k jednání elektronicky. Snaha prosadit živý přenos z jednání nebyla úspěšná.
Dále jsem v debatě na zastupitelstvu prosadil odložení projednání nákupu objektu na náměstí, kde hrozily poměrně velké vícenáklady. Díky tomuto dostalo zastupitelstvo více podkladů pro rozhodování (které za mého členství nebylo dokončeno).

Zúčastnil jsem se všech jednání.

Bodové zápisy:
OFFTOPIC1. Zasedání zastupitelstva města Strážnice
Na tomto zasedání bylo zvolené nové vedení města. I přes deklarovanou ochotu spolupracovat jsme vedení při hlasování nepodpořili, protože nová koalice odmítla poskytnout pozici předsedy Kontrolního výboru zástupci nejsilnějšího opozičního uskupení.

2. Zasedání zastupitelstva města Strážnice

Z tohoto zasedání chybí zápis (vč. Webu města), řešíme.

3. Zasedání zastupitelstva města Strážnice

Linda Ondrušová - sportovec roku 2018
pan Josef Vybíral - uvedení do síně slávy Strážnice
v podnětech občanů - paní Něničková - z Baťáku se stává stoka, úsek od přístavu po konec starého města. Co to vlastně je? Cyklostezka nebo cyklotrasa. Šířka cyklostezky je daná 160 cm. Proč se nekomunikuje s postiženými občany a vůbec jim nikdo nenaslouchá. 140 podpisů. Kde se vzala politická vůle k tomuto kroku? Luba Graffe ukazuje, že na žádných mapách tato cyklotrasa není značena a nově se tam svedou všechny tři cyklotrasy v okolí.
Argumenty starostky, jedná se pouze o zpevnění povrchu, ani ne asfalt. V momentě, kdyby byla trasa přehlecena, tak se to odvede přes skanzen. Opravdu to chtějí jenom opravit, aby se tam netvořily vímoly a kaluže. Břeh je majetkem povodí, kdyby tam byla jakákoliv jiná stavba/projekt než toto, tak by to povodí nepovolilo. Žádné cyklostezka by povolena povodím nebyla. Samotné jednání o tento projekt trvalo několik let. Pokud by se žádalo znovu o jiný projekt, tak by povodí nemuselo dát souhlas a celý projekt za 60 mil by padl. Michal Vajčner - vyberte si, jestli chcete současný stav a nebo opravenou trasu, která je nejhorší na celém břehu Baťáku.
Radek Blažek se ptá na pozemky. Ať řekne město, kdy budou. Všichni slibují, že se pozemky připravují, Důbrava 2 od roku 2009 atd. konkrétní plány a termíny chybí. Všude kolem se staví, ve Strážnici ne.
Argument starostky je 11 stavebních parcel na ulici Magnisova. Snad dražbou nebo losem od podzimu 2019
Jiskře se schválila rekonstrukce hřiště i bike parku.
Zbytku už nerozumím, ale ve všem sem hlasoval pro. :-)

4. Zasedání zastupitelstva města Strážnice


prodloužení čerpání peněz od KB na zdravotní středisko, úrok by se neměl zvyšovat.
Dotace pro Jiskru na mimosoudní vyrovnání ve věci 4 soudních sporů - 2,4 mil.
Jednání o odkupu baráku Kožešin na náměstí.

5. Zasedání zastupitelstva města Strážnice (30.9.2019)

ze zadaných úkolů z minulého ZMS se nesplnil ani jeden, všichni žádají o prodloužení termínu
Přítomných 16, zatím nejmíň (kdyby se tady 5 lidí v opozici nasralo a domluvili se, tak neprojde ani jeden návrh)
Co se týče hospodaření, schválili sme navýšení rozpočtu o 721K CZK, Radek řekl poznámku, že by bylo super, kdyby se k tomu návrhu vysvětlilo podrobněji, na co ty prachy jdou.
Pingpongáři dostali dotaci 258 810 CZK na novou podlahu, poprvé v historii jsem věděl o nějakém bodu podrobnější informace než Radek. - jednomyslně
Danaj dostal 15 na výročí, Sokol dostal 5 na soustředění - taky jednomyslně, ale celou dobu jsem si představoval ten xicht Vojty Studénky, kdybych se alespoň zdržel. Když sem pošuškal Radkovi, že se chci zdržet čistě z osobních důvodů, že proti soustrědění florbalistů nic nemám, tak se zasmál tak nahlas, až nás musela Starostka utišit.
A jsou tady pozemky, řešíme darování pozemku pod cestou od Baťáku po Černý Orel pod JMK - hmm, dneska poprvé nejednotný názor, rozjíždí se debata, so exciting... Tajemník nechce prodat ani metr, Peťa Helísek říká, pokud jim to nepřevedem, my to za svoje nikdy neopravíme. A co by s tím pozemkem Město dělalo jiného než by tam postavilo cestu?
Co se týče přístavu, projekt připravený za 25 mil. a měl by se otevřít v roce 21, cha chaaaaaa, máš ho vidět! Údajně na Staňka se loni lidi stěžovali, tak to dali Wagnerovi, znělo mě to, jako “Nelíbil se občanům Staněk, tak za trest tady máte ještě něco horšího.”

6. Zasedání zastupitelstva města Strážnice (16.12. 2019)

plnění úkolů, údržba domu na náměstí, aby se stav rapidně nezhořil, by stálo 1,25 mil na tři roky... Šílené.
Konečně návrh změny jednacího řadu, bez live streamingu, ale aspoň program na webu a podklady elektronicky prošli
Odkup pozemků “Dúbrava II.” po roce 2023 skončí 10 letá lhůta, do které pokud se nenajde vlastník pozemku, tak propadá pozemek státu. Město by mělo všechny tyto pozemky odkoupit od státu.
Podněty občanů: Pan Belžík se došel zeptat na ulici Polní, kde nikdo nedodržuje 30km/h, už tam není obytná zóna, protože v ní se nesmí parkovat. A hlavně tam není chodník, maminky s kočarkama musijú uskakovat před autama.
Rozpočtové opatření - dotace: usnesení navýšení rozpočtu ZŠ MK, ceny energie šli nahoru, vícepráce při rekonstrukci učeben např
Hody dostali dotaci 40k
Rozpočet na 2020: tisíce položek, kterým nerozumím, dotaz na investice byl. Prej budou, ale nic konkrétního.
Dotace na 2020
svaz chovatelů dostal 115k
Žerotín nedostal 10k na kroje od rady, proč? Nakonec sme přehlasovali radu, takže 10 na kroje bude. Dále dostali 40k na chod a 5k na propagaci
Jiskra dostala 2 350k na provoz a 50k na odměny vedoucím mládežnických družstev
Rodinné centrum 60k na činnost a 20k na pohádkový les
Sokol dostal 70 + 14 na činnost plus odměny
Charita 300k na provoz chráněných pracovišť
Muzejní a vlastivědný spolek 850k na činnost
NULK dostane 400k na slavnosti
Orel dostal 80k na činnost + 48 na odměny trenérů + 40k na Demižón + 20k Na Demížonek + 20k Na Fjertúšek.
Danájek 30k na provoz + 20k na odměny vedoucím
Obecně závazné vyhlášky: nové znění, nejproblematičtější je poplatek ze vstupného.
Kontrolní výbor přednesl zprávu, předsedkyně nemocná, tak sme jenom četli
Finanční výbor přednesl zprávu, v únoru předloží plán kontrol na rok 2020.
Manželům Smaženkovým se neprodal pozemek na garáž, údajně je to místo určeno pro veřejnou zeleň a ne garáž.
Grulich odovolán ze zdravotních důvodu jako velitel městské policie, nově jmenovaný je pan Berčík

7. Zasedání zastupitelstva města Strážnice (24. 2. 2020)

Na tomto zastupitelstvi jsem složil mandát, který po mě převzal náhradník Richard Macků.

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Strážnice“