Kamila Viktorinová

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha, PMS Praha 9

kama26
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: učitelka v MŠ
Dostal poděkování: 4 poděkování

Kamila Viktorinová

Příspěvek od kama26 » 12 čer 2019, 21:48

Jmenuji se Kamila Viktorinová a ráda bych se stala členkou Pirátské strany. Ačkoliv zatím nejsem "Pirátkou", již se aktivně angažuji v rámci komunální politické scény na Praze 9 za barvy "Pirátské strany". Jsem zastupitelkou v opozici na městské části Praha 9 s dalšími pěti kolegy. Písemnou přihlášku jsem již vyplnila a v loňském roce jsem se také účastnila grilování na krajské schůzi.

Pocházím z Rakovníka. Je mi 41 let, jsem vdaná a mám 2 děti. Na Praze 9 žiji již devatenáct let a k této lokalitě mám poměrně úzké osobní vazby.
Velký koníček, kterým je pro mne divadlo, mne přivedl v Praze nejdříve do "Divadla pod Palmovkou", které se později stalo mým odrazovým můstkem ke studiím herectví na VOŠH (Vyšší odborné škole herecké) v Michli. Domovskou scénou se po absolvování školy v roce 2003 pro mne stalo divadlo Gong ve Vysočanech. Po narození dětí se mé zájmy postupně přesouvaly na oblast výchovy a vzdělávání, nejen ve vztahu k vlastním dětem. První pedagogické zkušenosti jsem získávala od roku 2011 v pozici učitelky v mateřském centru a lektorky hudebních kurzů Yamaha, které byly určeny pro rodiče s dětmi.

V roce 2016 jsem vystudovala vysokou školu Univerzity Karlovy v oboru specializace v pedagogice - učitelství pro mateřské školy. V současné době studuji v Hradci Králové obor - předškolní pedagogika a školský management a v srpnu mne čekají státnice. Nyní jsem učitelkou v mateřské škole na Praze 8, kde jsem také rok a půl získávala zkušenosti v pozici zástupkyně ředitelky MŠ.
Nejvíce mne profesně zajímá oblast školství, které je podle mého názoru i tématem Pirátské strany.

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

Ano přečetla jsem si je. Ve stanovách mne nejvíce oslovila: podpora vzdělávání a vědeckých institucí. Z programu, který koresponduje se stanovami mne nejvíce oslovil krok "Obrana svobody". Svoboda a demokracie jsou pro mne prioritními hodnotami. Z programu mne nejvíce oslovily následující body: zrušení koncesionářských poplatků a omezíme politických vlivů na vedení televize a rozhlasu, dále se mi líbí bod, který garantuje boj s korupcí. Ve vzdělávání je zajímavé moderní školství,ale z mého pohledu by si toto odvětví zasloužilo více politické pozornosti a intervence. Školství bylo dlouhodobě z pozice politických špiček zanedbáváno a změn je potřeba udělat více.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:

a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Ano, jsem Evropanka pocházející ze srdce Evropy. Ano určitě si přeji, aby ČR v EU zůstala.

b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Ano, podporuji legalizaci konopí. Alkohol je pro mne osobně horší drogou nežli marihuana.

c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Ano, podporuji a respektuji.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

Piráty znám přibližně rok a půl. Od prvního setkání Piráty na Praze 9 podporuji. Nejaktivnější jsem byla v období kampaně do komunální politiky a nyní jsem činná v pozici zastupitelky.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
Dříve jsem volila ODS, kterou jsem vnímala jako čistě demokratickou stranu, která podporovala ekonomický rozvoj země.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
Nebyla jsem nikdy členkou žádné strany.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Rozhodující je pro mne fakt, že chci podpořit Piráty Prahy 9 jako jejich plnohodnotná členka, která si stojí za svým rozhodnutím a umí si ho obhájit.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
V současné době se již angažuji jako zastupitelka na městské části Prahy 9. Oblast, která mne nejvíce zajímá je školství a nyní jsem také členkou skupiny, která si klade otázky, které by měly řešit podporu a rozvoj českého školství.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Zatím plním své politické cíle v rámci Prahy 9, dále se uvidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi kama26 za příspěvky (celkem 3):
Chrom, Petr.Daubner, Kornelia.Gottmannova

Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Profese: lektor a kouč
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamila Viktorinová

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova » 18 čer 2019, 10:17

Kamilo, vítej na palubě! Jsem velmi ráda, že místní předsednictvo rozhodlo o tvém přijetí k Pirátů ještě před prázdninami. I když v tvém případě se jedná spíš o formalitu. Jako zastupitelka pracuješ v komisích a spolupracuješ se mnou na zlepšení situaci ve školství. Tak jsem ráda, že došlo i k oficiálnímu potvrzení skutečnosti :-). Poprosím tě ještě o finalizaci formální procesu s Anet. Díky moc.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 9“