Vít Chrom

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 9

Odpovědět
Uživatelský avatar
Chrom
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2018, 12:43
Profese: Policista
Bydliště: Praha 9, Vysočany
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Vít Chrom

Příspěvek od Chrom »

Jmenuji se Vít Chrom, chtěl bych se stát členem Pirátské strany. Stranu aktivně sleduji a volím od jejího vzniku. Aktivně jsem se zapojil v červenci 2018 do komunální předvolební kampaně za Prahu 9. Osobně jsem se představil již mnohokrát na schůzích Pirátů MS Praha 9 od srpna 2018, většina z Vás mě již zná a přihlášku do PS mám podanou.

Narodil jsem se na Praze 9 a žiji zde 50 let. Po ukončení studia na Střední policejní škole v oboru bezpečnostně právním, jsem pracoval 15 let let v působnosti Městského obvodu Praha 9, jako policista PČR na různých pozicích. V roce 2009 jsem nastoupil k Městské policii hl. m. Prahy (MP HMP), kde pracuji do současné doby na Oddělení kontroly a stížností Ředitelství Městské policie hl. m. Prahy (OKS ŘMP HMP). Při zaměstnání jsem tento měsíc dokončil magisterské vysokoškolské vzdělání na ČZU, obor Veřejná správa a regionální rozvoj. Působností v bezpečnostních složkách, po dobu téměř 30 let, jsem získal celkem slušný přehled a zkušenosti v oblasti bezpečnosti na území hl. m. Prahy. V průběhu let jsem se přímo podílel na potírání kriminality v obvodě Prahy 9, tak na území hl. m. Prahy. Vzhledem k tomu, že jsem se začal angažovat společně se svojí manželkou v Pirátské straně, stal jsem se svým nadřízeným nepohodlný a z tohoto důvodu jsem byl bezdůvodně přeřazen z pozice kontrolora na referenta stížností na stejném místě. V současné době spolupracuji v Krajském expertním týmu pirátů Praha v oblasti bezpečnosti. V rámci Pirátské strany bych se chtěl zasadit o změny u MP HMP tak, aby strážníci řešili hlavně veřejný pořádek, pro který byla tato složka v minulosti zřízena a ne pouze zaplňování městské kasy řešením dopravy v klidu. Občané Prahy by se měli cítit bezpečně.

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Souhlasím s programem Pirátské strany, líbí se mi otevřenost směrem k lidem a hlavně transparentnost politiků ve vztahu k občanům. Osobně si myslím, že by neuškodilo i transparentně otevřít celou MP HMP pro občany. Pracovníci MP HMP se mnohdy bojí vyjádřit svůj nesouhlas například s výběrovým řízením na cokoliv (výstrojní, výzbrojí součástky, vozový park aj.), aby nebyli následně soudně popotahováni. Záleží pak na Odborových organizacích, zda budou nebo nebudou něco řešit. Zároveň bych u MP HMP zavedl transparentnost do výběrových řízení na vedoucí pozice tak, jako je to všude ve státní správě i samosprávě. Asi bychom se divili!!!!
Co se týká legalizace marihuany, jsem odnaučený kuřák a začínat s tím nebudu. Vzhledem k tomu, že od starších občanů osobně vím, že léky z marihuany pomáhají, jsem pro legalizaci této látky k léčebným účelům.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:

a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Ano, jsem Evropan a určitě chci, aby ČR v EU zůstala.

b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Ano, podporuji legalizaci konopí, jak jsem již výše uvedl. Pokud účinky nebudou omezovat ostatní lidi (tvz. pasivní kuřáky), jsem i pro rekreační účely.

c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Ano, podporuji.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
S několika členy Pirátů MS Praha 9 se osobně znám a hlavně působení na magistrátu i v vrcholné politice mě přesvědčilo o tom, že pomoc Pirátům má smysl. Z tohoto důvodu jsem se začal angažovat v KET Praha v oblasti bezpečnosti.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
Dříve jsem volil ČSSD, protože se snažili alespoň programově hájit zájmy obyčejných lidí.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
Členem žádné strany jsem nikdy nebyl.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Impuls pro vstup do PS byla moje manželka, se kterou se vzájemně podporujeme, doplňujeme a PS oba aktivně fandíme. Myslím si, že se budu moci aktivněji zapojit do dění v PS.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
Chtěl bych se angažovat na celopražské i obvodní (Praha 9) úrovni, kde bych chtěl využít své zkušenosti a dovednosti, které jsem získal v mých povoláních.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Nikdy jsem neměl politické cíle, pouze jsem se chtěl zasadit o bezpečnost a pořádek v ulicích hl. m. Prahy a hlavně své mateřské Prahy 9.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Chrom za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hora, Kornelia.Gottmannova, V__
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1604 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: Vít Chrom

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Vítek je s námi už od komunálních voleb, aktivně se zapojoval do kontaktní kampaně, prosazoval pirátské myšlenky i v rámci své profese u MP a také podporuje Ilonu, s kterou se společně věnují zlepšení bezpečnostní situace v rámci práce v městských a pirátských poradních a akčních týmech. Myslím, že Piráti potřebují lidi na které je spolehnutí a kteří umí spolupracovat a vzájemně se podporovat. Doufám, že tě od naší spolupráce neodradí to, že se současné předsednictvo rozhodlo nechat rozhodnutí o tvém přijetí až na nové předsednictvo, které se bude volit koncem července. Za mě bych se ještě chtěla ujistit, zda jsi si vědom, že členstvím v politické straně se můžeš dostat do střetu zájmů ve tvé profesi - nemohl bys např. vykonávat vyšší manažerské funkce apod. (členství v politické straně může bránit v kariérním postupu ve státní správě). Věřím, že ve spolupráci na prosazování pirátských myšlenek a na zlepšení bezpečnostní situace na Praze 9 budeme pokračovat, ať už se rozhodneš jakkoliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 2):
Chrom, V__
Uživatelský avatar
Chrom
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2018, 12:43
Profese: Policista
Bydliště: Praha 9, Vysočany
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: Vít Chrom

Příspěvek od Chrom »

Děkuji mnohokrát Nelo za příspěvek. Rozhodně mě nynější nepřijetí neodradí od další spolupráce s MS a KET Praha. Záleží pouze na Vašich rozhodnutích, která respektuji. Bohužel jsme ještě stále s Ilonkou odkázáni na denní dojíždění z a do Mostu. V průběhu července, bychom se měli vrátit do Prahy. To znamená, že se můžeme zapojit do činnosti v PS. Na tvoje ujištění:
"Za mě bych se ještě chtěla ujistit, zda jsi si vědom, že členstvím v politické straně se můžeš dostat do střetu zájmů ve tvé profesi - nemohl bys např. vykonávat vyšší manažerské funkce apod. (členství v politické straně může bránit v kariérním postupu ve státní správě)."
Ke střetu zájmů by došlo pouze kdybych pracoval jako státní zaměstnanec (Policista ČR), oni nesmí. Jako zaměstnanec MP Praha můžu i jako ve vedoucí funkci. Příklad: Kotrouš ODS, další náměstci: ODS, TOP ...... ředitel OŘ Praha 1: TOP..... ;) To jen na vysvětlenou. :) Teda pokud se p. Šustr nepostará, jako do současné doby, aby mě odstranili a jak to vypadá snaží se mě dostat úplně z organizace, tak jako Ilonku. Šustr PS vůbec nemusí. To co předvádí navenek je pouze přetvářka, aby ho nesesadili.
A na Prahu 9, jako na mojí mateřskou základnu, jsem co se týká MP nabroušený nejvíce. Když si potom čteš tady na fóru, že mají lidé volat na linku 156!!! Moje osobní zkušenost!! Přijedou a neřeší. Naopak se to obrátí proti tobě a je ti v zaměstnání vyhrožováno, že jsi zneužila tísňovou linku.......
Je třeba hodně práce a mnoho věcí změnit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Chrom za příspěvky (celkem 2):
Kornelia.Gottmannova, V__
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1604 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: Vít Chrom

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Těším se na další spolupráci! Nové předsednictvo se bude volit koncem července, až se Petr Daubner vrátí z cest. Takže během srpna by vše mohlo proběhnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 2):
Chrom, V__
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 9“