MF OLK/Hr 3/2019 Schůze MS 9.6.2019

Moderátor: Administrativní tým - OlK

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lucie.Schwarzova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2015, 09:25
Profese: celní deklarant
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

MF OLK/Hr 3/2019 Schůze MS 9.6.2019

Příspěvek od Lucie.Schwarzova »

Přátelé,
vyhlašuji schůzi 9. 6. 2019 v 15:00 v Loděnici.
Body programu: zhodnocení kampaně, letní akce Loděnice, debata členů MS
Má-li někdo nějaký bod k doplnění, prosím.

zde událost na FB https://www.facebook.com/events/2149536552004624/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Schwarzova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Bednarik, Hynek.Kliment, Ladislav.Rajcan
Uživatelský avatar
Antonin.Stepan
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 290
Registrován: 06 úno 2018, 23:33
Profese: muzikant,pedagog
Dal poděkování: 313 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: MF OLK/Hr 3/2019 Schůze MS 9.6.2019

Příspěvek od Antonin.Stepan »

Zadáno do krajského kalendáře :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Stepan za příspěvek:
Lucie.Schwarzova
OFFTOPICTel : 733147625
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6105 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: MF OLK/Hr 3/2019 Schůze MS 9.6.2019

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Prosím přidat bod: Krajské a senátní volby 2020
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Antonin.Stepan, Lucie.Schwarzova, Hynek.Kliment

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6105 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: MF OLK/Hr 3/2019 Schůze MS 9.6.2019

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Zápis ze schůze:
Schůze 9.6.2019 v Loděnici v Hranicích

Přítomní: Lucie Schwarzová, Ladislav Rajčan, Lukáš Peklanský, Hynek Kliment, Alena Rosíková, Václav Schwarz, Jan Rosík, Jan Bednařík, Antonín Štěpán (mumble), Radim Raček
Hosté: Petr Sehnoutka

Zapisuje: Jan Bednařík
Předsedá: Lucie Schwarzová

Schůze začala: 15:20

Program:
1. Debata k senátnímu vyjednávání
2. Zhodnocení kampaně
3. Krajské a senátní volby 2020
4. Letní akce Loděnice
5. Úklid Sherwoodu
6. Zájemci o členství
7. Přijímání členů
8. Diskuse


1. Debata k senátnímu vyjednávání

Hynek: Cokoliv co souvisí s panem Kudláčkem, starostou Hranic, tak je to z mého pohledu přeceněné. Náhodně jsme se sešli a prohodili pár slov, na základě toho on se mi pochlubil, že to co mění na městě vychází z našeho programu. Líbí se mu náš program a snaží se to zohlednit ve své práci. Udělal se pseudoparticipativní rozpočet, hlavní změny se týkaj í smart citi apod. Při poslední neformální schůzce se mě zeptal, zda-li se budeme aktivně účastnit senátnícho voleb. Nabídka zněla, pokud bych do toho šel, tak by stál o to mě podpořit. A pokud by do toho šel za Piráty někdo jiný, tak si dáme vědět.
(Námitky že to není neformální schůzka a má to být v registru.)
Hynek: Zatím o tom uvažuji. Musel by kraj vypořádat loňské faux pas (exekuce). Jinak jsem odsouzen být řadovým pěšákem. Nejde o to jaká je skutečnost, ale jak se tváří pár lidí na kraji. Abych byl předurčen k tomu, že nemám tu možnost. Proto podporu od pana Kudláčka vůbec neberu v potaz. Zatím to nemám určený, zatím se řídím jen termíny které jsme dohodli s Přerováky, ohledně primárek do Senátu. Jestli někdo má výhrady k věcem týkajících se pana Kudláčka, to že to není zapsané je jen důvod ten, že zatím nenastaly podmínky k tomu.
Lucie: Nejde dělit schůzky na formální a neformální. Je třeba to zapsat aby to bylo transparentní.
Jan R: Když ti vyjádřil podporu, tak to není neformální.
Hynek: Když by to nebylo tak dramatické, tak bychom se o tom bavili až dnes na schůzi.
Hynek: Láďo, je nefér žes mě kontroloval v roznosu. Místo toho, aby jsi si zjistil informace, mě si osočil že jsem lhář.
Ladislav: O panu Kudláčkovi jsi začal ty. Já jsem tě nešel kontrolovat. Měl jsi nastarost jednu ulici, volal jsem ti jestli už jsi to roznesl. Potkal jsem pána, co se ptal co roznášíme, řekl jsem že pirátské listy, že má ve schránce. Říká že neměl, ani nebyly jinde v ulici. A když jsem ti volal, lhal jsi že jsi to roznesl.
Hynek: Roznesl jsem nějaký směr, nějakou ulici, a to že jsem si neuvědomil, že ještě pár baráků je za rohem. Nikdo by mě neměl osočovat. Stala se drobná chybka.
Ladislav: Nebyl tam roh, byla to rovinka, a ty ses na to vykašlal.
Hynek: Vraťme se k panu Kudláčkovi. Mělo by se to zveřejntit?
Lucie: Stačí napsat tehdy a tehdy jsem se sešel se starostou Hranic. Ať už to bylo formální či neformální, jakmile došlo na řeči o politice a podpoře, tak v takovém případě je na místě to zveřejnit.
Jan R: Pokud by to byl jen pokec o tom co na radnici, tak je to pokec u piva, ale jakmile se jedná o podporu, tak už to musí být veřejně.
Hynek: Bylo to ještě den předtím, než jsme měli rande s Přerovákama, kam jsem ho zval. Nicméně řekl jsem mu, že si toho vážím, a dám mu vědět. Teď čekám jak se vyvrbí jednání s Přerovem. Pak bych si sednul a zapsal to.
Lucie: Stačí dvě věty a přejde se spekulacím.
Jan B: Nerozlišuje se formální a neformální schůzky. Přátelství s politiky není problém, ale když se jedná o politiku, nabídky, poskytnutí, je třeba to zapsat.
Ladislav: Hynku, nelíbí se mi tvůj pasivní přístup.
Hynek: Nebylo třeba se cházet.


2. Zhodnocení kampaně

Ladisla: Hynku, nebyl jsi aktivní v kampani, musela tě dokopat Lucie.
Lucie: Nejen Hynka, celé Hranice.
Hynek: Řešíme to v rámci chatu, všichni víte jak je tam ticho. Já jsem začal a svoje jsem si udělal. Chtěl bych ty vztahy zase narovnat.
Ladislav: Když jsme dělali stánek, tak si nechtěl přijít a být na ulici. A když jsme ho udělali a ty jsi přišel, kolik si toho roznesl?
Hynek: Kampaň měla být spíše na ulici a roznos novin než stánek.
(diskuse o akci, přejezdu do Lipníku)
Lucie: 1. května byla koordinační schůzka. Pokud jsi to poslouchal, tak si vzpomínáš, že se měl dělat stánek a kontaktní kampaň v každém městě. Byl tam apel že se mají zapojit všichni. Když se řešil Lipník a Hranice, tak jsi se nezapojil, já jsem to tam aktivně řešila a komunikovala s Lipeňáky. Jak si říkal, že jsi neměl čas jet do Lipníka, udělali jsme to sami. Tvrdil jsi, že na Piráty není v Hranicích atmosféra.
Hynek: To byla moje intuice.
Lucie: Stánek se udělal a reakce lidí byla skvělá. My si tu atmosféru udělat. My jim to musíme vysvětlovat, my jim musíme udělat náladu na Piráty.
Hynek: Vychází to z komunálu.
Lucie: My jim to musíme vysvětlovat, aby věděli o co šlo. Aby věděli, že to bylo průhledné, žádná zpronevěra.
Hynek: Někteří se necejtěj někomu něco vysvětlovat.
Lucie: Když chceme pokračovat, tak když se někdo zeptá, tak nejde říci že se o tom nebude mluvit. My musíme dělat hlavně na tom, aby jsme měli dobrý obraz do budoucna.
Hynek: Někteří z nás mají právo se rozhodnout, komu a jak to vysvětlit.
Jan B: Poznámka co se týče exekucí, je to otázka přístupu, máme zastupitelku i místostarostu s exekucemi. Je to otázka přístupu.
Hynek: Taky to řešim, možná trochu jinak. Chci o tom mluvit, je to pro mě velmi zásadní věc. Vadí mi to (přístup Pirátů), nechci to nechat být.

Jan B: (popsl a poděkoval jsem zhruba to co jsem psal mailem)
Petr: Přišel jsem na poslední chvíli. Nikdo mi nebyl schopen říct kdo kampaň organizuje apod. Třeba kde jsou noviny rozdané. Nelíbí se mi noviny, byly složité na čtení. Jsem v blízkém oboru, marketingu, ale vyžadovalo to ukázněného čtenáře, aby to dočetl až na konec.
Hynek: Souhlas. Ale polovina lidí nečte ani normální denínky.
Ladislav: Dostali jsme kolem 2500 novin, a většinu jsme rozdali s Lukášem a Ptrem.
Lucie: Měli jste v Hranicích 4000.
Ladislav: Chtěl bych odvolat a zvolit nové PMS.
(diskuse o technikáliích, odvolání, volby, apod.)

Hynek: Pirátství je dobrovolná činnost, která nevybízí k nátlaku a osočování.
Alena: Musíme spolupracovat, nebojovat proti sobě.
Ladislav: Dobrovolnictvím je o tom že to dělám dobře, ne že na to kašlu.

Lucie: Je pravda, že koordinace kampaně nebyla. Musíme to do budoucna pořešit. Máme nový chat, tak už žádný Messenger apod.
Jan B: Je to ofiko Pirátský chat na chat.pirati.cz


2/3. Vsunutý bod PMS

Ladislav: Vznáším členský podnět na odvolání PMS Hranicko.
5 přítomných členů pro podnět


PMS Hranicko přijímá následující usnesení:
"PMS Hranicko rezignuje, a to k termínu zvolení příštího předsednictva."
- Hynek Kliment: PRO
- Lucie Schwarzová: PRO
- Alena Rosíková: PRO


3. Krajské a senátní volby 2020

Jan B: Info o uzavřeném jednání s informnacemi na fóru. Členové diskutují představy na fóru veřejně. Na krajské schůzi se bude řešit otázka kolaice či samostatně.
Jan B: Senátní v Olomouci se zatím neřeší. Přerov a Hranicko je rozjetá rozprava a navrhování kandidátů na fóru.
Hynek: Primárky by měly být v listopadu.
Jan B: Chceme input k programu a prioritám Pirátů v kraji.


4. Letní akce Loděnice

kontext: Pirátská akce v Loděnici v Hranicích pro děti i dospělé.
Lucie: Termín? Program akce zatím není.
Ladislav: Mohl bych domluvit kapelu.
Jan B: Aparaturu případně domluvit s Tondou.
Ladislav: Co loďka s kapitánem?
(řeší se možnost Pirátské nafukovací skákací lodi)
(řeší se termín, obsazené termíny: 13.7., 17.-20.7., 9.8.)
Organizační tým: Lucie, Alena, Ladislav.


5. Úklid Sherwoodu

Hynek: Chce se někomu?
Ladislav: Jo.
Lucie: Na podzim chceme udělat ukliďme česko v Lipníku.
Hynek: Tohle je mimo termín ukliďme česko. Je to docela akutní. Termínově by to mělo být těsně po seči. Ve spolupráci s holkama z životního prostředí. Jde o to domluvit se, jestli do toho chceme jít?
Lucie: Kdy by to mohlo být?
Hynek: Ideálně po nejbližší seči. Zastavím se tam a dám vědět.


6. Zájemci o členství

Petr Sehnoutka

Jsem zaměstnaný na VŠ, dělák konstruktéřinu, design, průmyslový design, a podobné obory. Mám vhled do architektury. Zajímá mě veřejný prostor, ekologie, doprava. Chci k Pirátům protože žádná jiná strana pro mě není přijatelná. Chci něco změnit. VIdím že Piráti mají mezery a je prostor pomoci.

Lucie: Co se ti v programu nelíbí?
Petr: Vyloženě nejsou témata se kterými bych nesouhlasil.
Jan B: Koho bys volil, kdyby tu Piráti nebyli?
Petr: To bych bydlel v Německu. Šel bych do nějaké rozumější země. Nejbližší asi Zelení a TOP, ale mají dost vad proč ne.
Hynek: V jiné straně jsi dříve nebyl?
Petr: Ne.
Petr: Úplně svobodný trh není můj přístup, ale taky se mi příčí KSČ a její nasledovnící ve všech barvách. ODS nevolitelní, protože jsou antiekologové. Velké riziko vidím mezi nacionalisty. Jako punker jsem jinde. Vadí mi lidi kteří blbnou lidem hlavy.
Jan B: Co koalice před/po volbách?
Petr: Je třeba názorová shoda, a ohlídat si lidi, korupci, lobisty. Je lepší domluvit se navzájem, než do sebe šít. Ještě hůř nějakou hybridní válkou na internetu. Jsem pro spolupráci.
(Ladislav a Lucie pozitivně hodnotí Petrovo zapojení do kampaně.)
Petr: Rád bych se víc zapojil do propagace Pirátů mezi obyčejnými lidmi, kteří Pirátům nerozumí. Na vesnici apod.


7. Přijímání členů

Přijímání se nechá na příště - příští předsednictvo.


8. Diskuse

Nic.


Schůze ukončena: 18:00
Naposledy upravil(a) Jan.Bednarik dne 10 čer 2019, 15:13, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 7):
Tomas.Svoboda, Lubomir.Vlcek, Vaclav.Schwarz, Lucie.Schwarzova, Ladislav.Rajcan, Jaromir.Horky, Zdenek.Zak

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: MF OLK/Hr 3/2019 Schůze MS 9.6.2019

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Skvělé, díky Honzo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvek:
Ladislav.Rajcan
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Ladislav.Rajcan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 24
Registrován: 14 čer 2018, 16:13
Profese: 0straha
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování

Re: MF OLK/Hr 3/2019 Schůze MS 9.6.2019

Příspěvek od Ladislav.Rajcan »

Pěkný zapis,dekuji.
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Hranicko“