Stránka 1 z 2

MF Olk-Hr 1/2018 Schůze k volbám 3.9.2018

Napsal: 28 srp 2018, 18:29
od Jan.Bednarik
Přátelé,

vyhlašuji schůzi ke komunálním volbám v Hranicích, která se uskuteční v pondělí 3.9. Místo a čas upřesníme.

Je nutná účast minimálně čelních kandidátů z Hranic, další kandidáti a členové MS Hranicko dle možností. Budeme vyjímečně jednat uzavřeně s vyloučením široké veřejnosti, a to z důvodu řešení citlivých volebních témat. Zápis bude zveřejněn po volbách (až pominou důvody utajení).

Re: Schůze k volbám 3.9.2018

Napsal: 28 srp 2018, 21:30
od Hynek.Kliment
Ano, informaci rozšířím mezi kandidáty, členy a RegP.

Re: Schůze k volbám 3.9.2018

Napsal: 31 srp 2018, 18:18
od Hynek.Kliment
Čas schůze bude v 18:00 hodin. Místo bude ještě upřesněno (Centrum, nebo Archa). Všichni Piráti, Pirátky, i Pirátčata jsou s termínem seznámeni (kupodivu ode mne, i od Petra) :-)

Re: Schůze k volbám 3.9.2018

Napsal: 31 srp 2018, 18:27
od Tomas.Svoboda

Re: Schůze k volbám 3.9.2018

Napsal: 04 zář 2018, 08:23
od Lucie.Schwarzova
Nebylo by možné zveřejnit zápis schůze pro členy MS, kteří se nemohli zúčastnit? Zveřejnění po volbách mi přijde dosti nestandardní vzhledem k informaci, že snad včerejší schůze zcela ovlivní další fungování celého místního sdružení. Děkuji

Re: Schůze k volbám 3.9.2018

Napsal: 04 zář 2018, 11:12
od Lucie.Schwarzova
Již vyřešeno s Milošem, díky

Re: Schůze k volbám 3.9.2018

Napsal: 04 zář 2018, 22:23
od Tomas.Svoboda
Lucie.Schwarzova píše:
04 zář 2018, 08:23
Nebylo by možné zveřejnit zápis schůze pro členy MS, kteří se nemohli zúčastnit? Zveřejnění po volbách mi přijde dosti nestandardní vzhledem k informaci, že snad včerejší schůze zcela ovlivní další fungování celého místního sdružení. Děkuji
Ahoj Lucie. Prosím Tě, máte k dispozici zápis z dnešního jednání MS Hranicko?
Díky.

Re: Schůze k volbám 3.9.2018

Napsal: 06 zář 2018, 00:20
od Lucie.Schwarzova
To nebyla žádná řádná schůze, tudíž zápis není, jen závěr, který měl kraji odeslat Radim a který jsem volala Milošovi.

Re: MF Olk-Hr 1/2018 Schůze k volbám 3.9.2018

Napsal: 06 zář 2018, 07:45
od Honza.Dvorak
Koukám, že schůze byla vyhlášena, takže bych očekával zápis nebo oficiální sdělení, že byla zrušena. :(

Re: MF Olk-Hr 1/2018 Schůze k volbám 3.9.2018

Napsal: 12 zář 2018, 10:24
od Jan.Bednarik
Vzhledem k tomu, že RV projednává Hranice v otevřeném jednání (a Hynek s tím souhlasil), pominuly důvody utajení a zveřejňuji zápis ze schůze 3.9. v Hranicích:
Přítomní: Miloš Zmeškal, Jan Bednařík, Tomáš Svodboda, Radim Raček, Dan Halamíček, Hynek Kliment, Ladislav Rajčan, Antonín Štěpán, Michaela Skokanová, 
Hosté:Petr Žurek, Miroslava Vinklárová, Lukáš Peklanský, 
Zapsal: Miloš Zmeškal

Program:
1.) Diskuze

Jan Bednařík: Schůze byla svolána z kraje, s podporou členů MS. Problémem jsou exekuce lídra a jejich vnímání členy a médii. Shrnul možnosti řešení: Zvládneme to, nebo Hynka odvoláme, nebo RV shodí celou kandidátku.
Ladislav Rajčan: Jaká je to částka, o kolik exekucí se jedná?
Antonín Štěpán: Celou situaci spustilo vlákno s žádostí o pomoc Mariky Vinklářové. 
Hynek Kliment: Neřekl jsem Vám o tom, protože to nepovažuji za nějaký škralout, jako trestní stíhání, nebo něco podobného. Nic jsem netajil, na to dávám důraz. Když jsem se přistěhoval, začal jsem stavět a hledat práci. Museli jsme se uskromnit. Poté chtěl Tom pomoct, ale vyvolalo to v Marice strach, proto požádala o pomoc na fóru. Poté proběhla schůzka Honza, Tom a já. Tam jsem začal vnímat ten problém vnímání, které jsem nečekal. Ty exekuce jsou z podnikání. Nejsem freeminderem, kterej navšchno sere. Bohužel nejsem tvrďákem, který umí vydělat spoustu peněz. O jednu exekuci jsem se staral, o druhou také, než jsem odjel a Havaj. Třetí také. Vše ostatní je datováno 10 dnů a víc o nich nevím. První jistina měla být vyřešená. Ta druhá, tam zbývá asi 15. Snažím se, aby to nikoho neohrožovalo, natož Piráty. Teď jsem požádal členy MS, aby respektovali, že chodím do práce a  dávám Pirátům vše co mohu. Mé neúspěšné hledání práce se odložilo i mimo jiné díky Pirátům. Věnoval jsem co šlo problémům Mirky. Aktuálně řeším Mirky, Piráty a budoucnost. Bdu to řešit následně, zjistím si co lze. Zdůrazňuju že to řešit budu, jakmile budu moct. Košile bližší kabátu. Butu to řešit osobním bankrotem. Je to můj plán a nenechám si do něj kecat. Nadále zdůrazňuji, že to není něco, co by mělo dopad na můj morální profil.

Následnou diskuzí byly vyjasněny osobní spory mezi Tomem a Hynkem. 

Hynek Kliment: Věnuju maximum úsilí pizicím, které tu zastávám a i tyhle věci jsou co my tuhle snahu kazí. Ale budu s tím se stejnou vervou pkračovat. Pokud k tomu má někdo jakékoliv výhrady, příjmu je a uvidím a jak budu pokračova. Ten člověk, kterej tu před V8ma sedí je pořád ten samej tvrďák, kterej to táhne dopředu.
Dan Halamíček: Tlačí mě čas, ale zatím chci říct toto: Jsou to tvoje osobní věci, ale nemyslím si, že to nemá politické konsekvence. Pokud jsi pod tlakem a unikáš exekutorům, aby na tvé peníze nepřišly, pracovat na černo atd., tak to není jen tvoje osobní věc. Zárověň jsi odjel za zavřenou vodu a pak se vrátil, nemáš krytí na svojí krizovou finanční situaci. Nespochybňuji tvoji buldočí energii, ale měj by jsi podle mého soudu dojít k sebereflexi, že není dobré, aby jsi v čele kandidátky byl i nadále. Mam otázku na první pětku, která je přítomná, zda chcete stáhnout celou kandidátku, nebo shodit lídra. 
Petr Žurek: Je to zapeklité, Hynek je tahoun, ale nedokážu si dát do souvislosti dopad na stranu. Na jednu stranu ho chci podpořit, ale je otázka, zda to je dobře. Ale bez Hynka do toho jdu.
Ostaní ne.
Hynek: Pokud by měla nastat takováto situace, tak opustím stranu. Vnímám od Pirátské strany, výzvu k tomu, že se k tomu dá postavit a neřešit jako zásadní problém. Šel jsem k Pirátům jako srdcař, který tomu věří naplno, ale pokud to se tohle stane, tak to vnímám jako věc, která je v rozporu s mým vnímáním strany.
Jan Bednařík (J): V zahraničí se zezignuje už i podezření.
Hynek (H): Pokud bych nebyli Piráti, nešel bych do politiky. Pokud bych prohřešil krádeží, nebo tak něco, resignoval bych. Ale teď tu sedím hrdě, protože jsem nic  neudělal.
Dan: Zeptá se tě novinář, z čeho platíš barák, co uděláš? Z čeho platíš závazky?
Hynek: Už teď se snažím pracovat na IČO. Nechci balamutit novináře. Barák neplatím, žádný nemám. Závazky platím z IČO. 
Tonda (T): Trvalý pobyt?
H: Nemám.
T: Jsi schopen do voleb?
H: Ano.
T: Měl jsi přislíbený job, pokud se dostaneš do zastupitelstva?
H: Ne.
T: Máš IČO, platíš si zdravotní a sociální?
H: ne.
T: Politická zodpovědnost je. Okamžitě po nastoupení na magistrát. Za mě jako MO je to nepřípustné.
J: Co si myslí kluci z Hranic?
Ladislav: Hynek maká pro stranu a dělá to dobře. Ale podvedl nás tím, že nepřiznal situaci. Je to celorepublikový problém a nedokážu si představit, jak by to obhajoval a moc mě to mrzí. Beru to jako podvod na Piráty i na nás.
Lukáš: Nevidím to jako podvod. Vidím to jako problém, ale delá naprosté maximum a je mi fakt líto ho sesadit a valím oči a vidím to jako rozklad. Z hlediska funkce je to pro mě nepřijatelné.
Radim: Hyňo, děláš dobrou práci, respektoval bych to, kdybys nebyl lídr. Ale neřekls nám důležitou věc.
H: Tys mi taky neřekl že máš na zádech pupínek. Je to to samý. Strana jako taková to nafukuje do rozměrů který to nemá.
Petr Ž.: Je to informace, kterou jsme nevěděli, ač je veřekjná. Je to soukromá věc, souhlasím. Ale deš do toho s tím, že půjdeš do naha. A tys to zametl pod koberec.
T: Vstoupit do politiky je vstoupit do veřejného života. Budeš propíranej. Chápu, že to bereš jako soukromou věc, ale už to tak není.
Tom: Já řekl, že jsem i 4 roky bral perník. Tady to není o tom, že to obhájíš, ale je to veřejná věc.A já tady stojím sám za sebe.
J: Některý věci se prostě strašně rozmáznou. A to je strašný nebezpečí.
Petr: Hynek utekl před problémem na Havaj a nemám záruku, že to neudělá znova.
H: Já na Havaji hledal lepší společnost. Už za komunistů jsem to měl v hlavě. Ty věci chci doplatit, ale musím na to prvně vydělat. A já se dopustil jen toho, že jsem vydělával málo peněz, nikoho jsem nikdy nepodvedl, a nikdy nic netajil. Nikdy by mě nenapadlo, že si to budou Piráti myslet. Dělám to co můžu, Piráti mi dali smysl života, spojil jsem svoji nasranost na společnost a dravost Pirátů. Zmetci parazitujou na bídě lidí a dostávaj je do neuvěřitelných situací. Exekuce jsou prasárna. Ať mi někdo někdo řekne že jsem udělal něco špatně, tak já níc na hlavě nemám! Je to 500 000.
T: Máš průser a já Ti vysvětlil, že půjde ven. Krýt ho nelze. Ty chceš odejít a já to nechápu.
J: Většina lidí nesouhlasí s tím, abys byl lídr, co s tím uděláš?
T: Nestijí za tebou MO, PKS, MS, Co uděláš?
H: Do tohodle okamžiku byly linie Pirátů a mě rovnoběžné. Čekal jsem, že se nenajde někdo, kdo řekne, co tady sakra řešíme? A já očekával od Pirátů, že to je ta srtana, která přesně to mi řekně. Pokud ne, odstupuju z kandidátky, i z PMS i osobně odstupuju od Pirátů.
T: Piráti jsou celek, ne jednotlivec. Řešíš svoje ego.
H: Pro mě jsou Piráti víc, než můj osobní život. Obětoval jsem tomu osobní život.
J: Pro tebe je lídr důležitější než Pirátská strana:
H: Já jsem jinej. Neviju s vlky. Můj smysl života je hledat společnost jako sebe. Já chtěl najít správný lidi, který mají stejný smýšlení. Proto jsem zareagoval tém, že se mi rozpadá domeček z karet a já to balím. Takhle to mám a takhle Vám to vysvětluju. Teď to jde proti sobě.
J: Dotaz na kandidáty: V situaci kdy nebude Hynek lídr, nechcete kandidovat. Platí to? Nechcete dát společnou řeč? Do konce týdne to udělejte.


Závěr:
Míša: Souhlasím s Hynkovým pohledem.
Jinak obecně zaznělo, že Hynkovi rozumíme.
Hynek: O svoje problémy se starám. Možná jiným, než vy byste. Ale starám. Pro mě není tohle problém k ventilaci ven. Je to věc mě a mojí ženy. A já si ji nevzal protože ji nechtěl ohrozit..Je tohle pro Vás dostatečný argument?
T: Kruh: Volby, zvolí, výplatní listina, masáž.
Hynek: Já tu zodpovědnost nesu.Neudělal jsem nikdy nic špatnýho. Já jen nedokázal nenasytný chřtány uspokojit.
J: Souhlasím, že je to tvlůj osobní problém. Ale pokud budeš zvolen, už je to problém všech, i nás. A když ty to nevnímáš jako problém k řešení exemplárním příkladem, tak je to špatně.
H: Mám řešení. Nekašlu na to. Pokud to časové řešení nevyhovuje nikomu z Vás, tak mě to mrzí. Nemám možnost to řešit. Dělám maximum co můžu.