Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Moderátor: Administrativní tým - OlK

Uživatelský avatar
Lucie.Schwarzova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2015, 09:25
Profese: celní deklarant
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Re: Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Příspěvek od Lucie.Schwarzova »

Nicméně ať to tedy Hynek vyhlásí.
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7196 poděkování

Re: Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Lucie.Schwarzova píše: 24 říj 2018, 20:23 Nešlo o to, že u nás volby nebyly, nýbrž o to, že současné předsednictvo bylo ve funkci sotva dva měsíce a členové se na schůzi shodli, že by totéž předsednictvo bylo zvoleno i na následující dva roky. Tudíž se pouze vynechal zbytečný krok. Což, pokud vím, koresponduje s pirátskými zásadami rušit zbytečnou administrativu, když už tady zmiňujeme ty dobré zvyky. Ještě mi, prosím, upřesněte, co je myšleno tím trénováním oficiálního jednání na fóru. Děkuji
Já jsem nebyl ve funkci o moc déle, když jsem rezignoval. Ono to tak vyšlo kvůli průtahům se založením MS Hranicko, ale to se nedá nic dělat. Rezignací po volbách se srovnají datumy volby předsednictva s volbami. Kdybyste teď nerezignovali, tak volba předsednictva vyjde na dva měsíce před volbami, což bude období kampaně a budou důležitější věci na práci. A taky by předsednictvo po volbách zase mohlo argumentovat, že jsou ve funkci jen dva měsíce. Je to mimo jiné praktické po volbách rezignovat a sladit období mandátu předsednictva s volbami.

Trénováním oficiálního jednání na fóru je myšleno to, že fórum slouží k efektivnímu řešení věcí, kvůli kterým byste se třeba museli scházet. Což se hodí v případě, kdy část předsednictva je v Hranicích a část v Lipníku. Zároveň to je dobré mít naučeno pro případnou funkci v PKS či jinde. A je dobré když to tu bude trochu "žít", jak pro ostatní Piráty, tak pro veřejnost která Hranicko sleduje.
Lucie.Schwarzova píše: 24 říj 2018, 21:59 Nicméně ať to tedy Hynek vyhlásí.
Technická: Návrh přijmout usnesení předsednictva může přednést kdokoliv z předsednictva.

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Lucie.Schwarzova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2015, 09:25
Profese: celní deklarant
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Re: Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Příspěvek od Lucie.Schwarzova »

Ovšem my momentálně díky stažení kandidátky nic na řešení nemáme, tedy se ani nescházíme. A vyvolávat nějaká umělá témata jen aby byla aktivita na fóru taky nepovažuji za šťastné řešení.
Jak jsem již uvedla, jsem časově vytížena, pokud tedy nemůže přijímání členů počkat do schůze, deleguji to na Hynka.
Ladislav.Rajcan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 24
Registrován: 14 čer 2018, 16:13
Profese: 0straha
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování

Re: Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Příspěvek od Ladislav.Rajcan »

Nevidim tu nikde Lukasen Peklanskeho,ktery rovněž neni slenem ms.
Uživatelský avatar
Lucie.Schwarzova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2015, 09:25
Profese: celní deklarant
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Re: Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Příspěvek od Lucie.Schwarzova »

Lukáš není, pokud vím, ani členem Pirátů. Jeho přijetí PKS odložilo.
Ladislav.Rajcan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 24
Registrován: 14 čer 2018, 16:13
Profese: 0straha
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování

Re: Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Příspěvek od Ladislav.Rajcan »

Dekuji
Uživatelský avatar
Hynek.Kliment
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 80
Registrován: 09 led 2018, 17:08
Profese: kreativec
Bydliště: Hranice
Dal poděkování: 94 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Příspěvek od Hynek.Kliment »

Považuji za vhodné se k tomuto vyjádřit, nicméně mým vyjádřením bude naprostá podpora a názorová shoda s vyjádřením Lucky (tímto Ti zároveň děkuji za příkladné a velmi profesionální komentáře).
22.září proběhla v Hranicích řádná schůze MS Hranicko a zápis schůze je veřejně přístupný. Za účasti kompletního předsednictva a celé členské základny (s výjimkou jednoho řádně omluveného člena) bylo prodiskutováno a schváleno vše, co bylo zapotřebí. Z uváděných členů KS Olomouc se schůze neúčastnil ani jeden a doposud jsem nezaregistroval žádnou žádost některého z nich o přijetí do MS Hranicko. Není kam spěchat, proto zůstáváme u původního rozhodnutí - přijímání členů bude zařazeno jako samostatný bod do programu schůze, která je předběžně plánována na listopad 2018.
...GUERRERO DE LA VIDA...
Uživatelský avatar
Radim.Racek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 22
Registrován: 18 čer 2018, 18:51
Profese: Student
Bydliště: Hranice
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Příspěvek od Radim.Racek »

O tom že se schůze nezůčastním jsem dával vedět. Ihned co byl dostupný zápis ze schůze jsem požádal přes chat v mesengeru o vysvětlení situace - a čekal jsem že začnete jednat o přijetí. Nicméně pokud máte nějaké pochybnosti o mojem členství, nedělá mi problém o tento post nežádat.
Uživatelský avatar
Lucie.Schwarzova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 59
Registrován: 24 úno 2015, 09:25
Profese: celní deklarant
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Re: Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Příspěvek od Lucie.Schwarzova »

Radime, v Hynkově příspěvku není ani slovo o tom, že ses ze schůze neomluvil, pouze konstatuje, žes nebyl přítomen. Pokud jsou nějaké pochybnosti o tvém přijetí, určitě se nevyřeší tím, že nebudeš o členství žádat. Nicméně když už to chceš řešit veřejně, tím lépe, alespoň krajské předsednictvo pozbyde pochybnosti o odkládání přijímání členů na řádnou schůzi. Mně osobně se nelíbí tvoje podmiňování si další spolupráce s Piráty okamžitým přijmutím bez řádné žádosti do MS, jak to proběhlo na soukromém hranickém messengeru. S vaší neznalostí stanov i dalších pirátských zásad se potýkáme od začátku, z to důvodu jsme trvali na vašem lepším prostudování, na což vám byl dán čas do schůze. Pokud má krajské předsednictvo k tomuto postupu výhrady, rádi si je můžeme vyjasnit rovněž na následující schůzi.
Uživatelský avatar
Radim.Racek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 22
Registrován: 18 čer 2018, 18:51
Profese: Student
Bydliště: Hranice
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijetí členů z KS do MS Hranicko

Příspěvek od Radim.Racek »

Nemůžu se ani obhájit? Z Hynkova příspěvku to pro mě vyznívá že o schůzi jsem neměl zájem.
Tak když už to tady je nakouslé tak po tom co jsem se dozveděl že nejsem členem, tak jsem zareagoval (na chatu v messengeru) takto "Nicméně když tedy nejsem člen sdružení nebudu spravovat facebookovou stránku, a tak nebudu přidávat příspěvky (ať nejsou problémy)." Myšleno to bylo tak že jako nečlen nemám plné informace pro správu facebooku. Navíc správu facebooku jsem po Hynkovi víceméně podědil s tím že jí budu mít jen na dobu volební kampaně.
Přiznávám že stanovy neznám dokonale (moje chyba, nemám pamět na každé slovo v textu), ovšem to co neznám si dokážu najít. Takže pokud jsem je dobře pochopil tak pro přijetí je nutné mít podanou přihlášku k MS, tu jsem podával v době vzniku MS Hranicko, v domnění že jde o přihlášku k MS (až nyní jsem zjistil že šlo o přihlášku pod kraj).
Takže pokud chcete vše probrat na schůzi, tak mějte nachystané přihlášky a já o členství požádám.
Nicméně přijde mi to zbytečné prodlužování, už jsme mohli fungovat jako normální sdružení (věnovat se povolební situaci, pořádat akce, přijímat nové lidi..) ale takhle je skoro měsíc po volbách a my řešíme zda jsme členi nebo né.
PS: Mám na příští schůzi očekávat známkovaný test ze stanov? :D :D
Zamčeno

Zpět na „[archiv] Hranicko“