anime hysterie

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Garanti

borx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 13 led 2014, 18:46
Profese: servisní a systémový technik ICT

anime hysterie

Příspěvek od borx » 03 led 2018, 20:35

ahoj, chtěl bych se zeptat co je to ten zákon zmíněný v textu níže nic sem po hodinách googlení nenašel nic coby to vysvětlilo jaká je tam změna snad jen něco o přístupu k službám ze zahraničí a proč se to vše stahuje na anime ? na serverech co sou hrané seriály sem změnu nezaznamenal... popřípadě nevý někdo co je přesně ten "zákon" a kde najdu jeho znění ? :(

Kód: Vybrat vše

Ahoj všem,

nebudu dvakrát chodit kolem horké kaše. Již několik týdnů řešíme zatím v úzkém kruhu lidí, co bude dál s Akihabarou. Dozvěděli jsme se mimo jiné, že na[b] příští rok má vyjít v platnost zákon, který udává širší práva licenčním studiím atp. [/b]Co z toho plyne pro vás, pro Akihabaru a pro moderátory? Tak především u Vás se to dotkne asi nejvíce. Některé změny již byli nasazeny, některé přibudou. S přesností nedokážeme ještě určit, čeho všeho se to bude týkat a jako moc sáhodlouze se to dotkne celé Akihabary.


Ve zkratce co zákon udává (aspoň podle dostupných informací) že pokud na webových stránkách bude nalezen nelegální obsah tak odpovědnost padá nejenom na provozovatele webu (tj. mě - jak platí do teď), ale ve směs na všechny moderátory stránky (ať už aktivní nebo neaktivní). A vězte, že sankce rozhodně nejsou malé. Ba dokonce se peněžní limity i navýšili. S čímž přirozeně stoupá v našich očích strach. Zákon také ukládá povinnost všem poskytovatelům internetu zaznamenávat veškerý pohyb uživatelů na internetu (v jaký čas a kam vstoupili) a všem poskytovatelům webhostingů povinnost veškeré uložená data zálohovat několik měsíců zpětně pro pozdější dohledání. Do teď zákony v tomhle ohledu byli mírné, ale začíná přituhovat. Zákon je podoný typu FACTA pro USA, tak něco podobného pro EU jako je CETA.

Informace o tom všem máme od zdrojů z třetích stran, kteřé si přejí zůstat v anonymitě.


A v čem přesně se tohle vše dotýká Akihabary? Stream! Odkazy! Titulky! Stream na Akihabaře nevedeme, biť odkazujeme na jiné weby, což je hned další bod a tím jsou odkazy na takovéto úložiště, streamy atp. Již několikrát bylo v rámci evropské unie vyřčen verdikt, že odkaz na nelegální obsah je vlastně trestný čin. Proto jsme se rozhodli pro několik málo opatření. Jedním z nich je mimo jiné smazání a znepřístupnění všech direct odkazů (stále postupně probíhá) a jejich nemožnost opětovného přidání na Akihabaru.

A pak tu máme titulky. Titulky byli, jsou a stále budou šedou formou internetu, nejsou legální, ale ani ne moc nelegální. Záleží na typu licence konkrétního díla. Všeobecně je známo, že jakýkoliv přepis audio na text je v majetku licenčních společností. A jakákoliv taková činnost je v podstatě nelegální. I kdyby takový přepis byl následně přeložen do jiného jazyku, tak i tento překlad je v jejich majetku. (Proto si dovolím trochu rejpnout do těch, kteří se tu handrkují o titulky, jejich svolení o nahrávání atp. a že překlad patří pouze jim (nepatří) a že oni mají právo (nemají) kam překlad umístí.) Proto samozřejmě ze strany Akihabary vyjdeme co nejvíc vstříc jakémukoliv požadavku ze strany takovýchto společností o smazání vyznačených titulků a znemožnění běžným uživatelům titulky znovu ke konkrétnímu dílu nahrát.

Bohužel s tím i souvisí jedna nepříjemná vize, se kterou je nutné počítat, a to že se jednoho dne Akihabara možná stane čistě jen a pouze dodavatelem informací - Portál bez titulků.

Kód: Vybrat vše

Zdravím,

Nebudu chodit kolem horké kaše. [b]Vzhledem ke schválení evropského zákona o zpřísnění copyrightu[/b] jsme se rozhodli ze shiraie odstranit veškeré možnosti stahování i přehrávání online videí. Nový zákon by měl dle všech informací postihovat odkazy na stažení a dokonce i titulky, více informací v odkazech na konci článku. Rozhodli jsme se takto na dobu neurčitou, kdo ví, třeba se jedná jenom o "kachnu" a ve výsledku se pro celou českou anime komunitu nic nezmění.... to ukáže jen čas.

Každopádně shirai samozřejmě nekončí, pořád budou fungovat všechny ostatní funkce - anime rozcestníky, zprávy aj. Navíc nová verze je na spadnutí, počítám s alpha verzí za pár týdnů (max 2 měsíce). V té bude více komunitních funkcí, kompletní aktualizovaná anime databáze a mnoho dalšího.

Doufám, že s námi i nadále zůstanete.

Závěrem bych rád všem popřál nový rok plný štěstí, úspěchů a samozřejmě i spousty anime :).

Popcorn (hlavní admin)

Odkazy k zmiňovanému zákonu:

https://forum.akihabara.cz/index.php?topic=5344 (nutné akihabara přihlášení)

http://ngfailsub.eu/2017/12/04/ac-neradi-tak-musime/

Kód: Vybrat vše

Ano, už je to tak.
Nepochybně většina z vás už dávno ví o blížícím se [b]novém zákoně pro Evropskou unii[/b].
Jelikož taky nechceme být terčem tohoto zákonu a platit absurdní pokuty, nemáme na vybranou než tvrdě zakročit proti stávajícímu režimu, podobně jako jiné překladatelské skupiny.

Tímto tedy spouštím odpočítávání, které bude trvat neznámo kolik dní, na jehož konci zmizí ze stránek všechny softsuby!

Ano, čtete dobře! VŠECHNA VIDEA BUDOU ZNEPŘÍSTUPNĚNÁ!! Na stránkách budete mít stále volný přístup k našim překladům (titulky), ovšem už bez videa, které bohužel budete muset pohledat na anglických stránkách a stáhnout zvlášť.

Je nám to líto, ale věříme, že to všichni pochopíte.
Tímto vás směle vyzýváme: Chcete-li se podívat na nějaké softsuby od nás, máte několik posledních dní tak udělat a stahovat, než bude vše ztraceno!

A na závěr jedna dobrá zpráva: Činnost neukončujeme a dokonce zrovna nabíráme nové překladatele a korektory, aby všechna anime na těchto stránkách byla dokončena. Prosíme tedy zároveň o trochu strpení, než zase najedeme na rychlejší trať :)

pokud jsem tento příspěvek špatně zařadil moc se omlouvám a předem děkuji za odpovědi.

Jackiee
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: anime hysterie

Příspěvek od Jackiee » 05 led 2018, 20:04

Ty si ale blb

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 401
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Profese: polygraf
Bydliště: Kolín 2
Dal poděkování: 180 poděkování
Dostal poděkování: 318 poděkování

Re: anime hysterie

Příspěvek od Martin.Polak » 05 led 2018, 23:40

Asi to bude přehnaná hysterie a snaha se pojistit proti případným škodám.
V oblasti pirátského obsahu na netu existují dvě největší skupiny šiřitelů.
- lidé, kteří se snaží na práci někoho druhého vydělat a prodávají přístup, prodávají rychlost stahování a prodávají reklamu. Ty žádný zákon nezastaví a budou zkoušet dál svoje podnikání.
- lidé, kteří dávají obsah na internet, protože by jinak nebyl dostupný legální cestou. Dělají překlady a jsou to fanoušci kteří se snaží ukázat co mají rádi i těm druhým. Jejich projekty jsou dost často vyloženě nekomerční a ani se nesnaží vám nainstalovat do PC nějakou škodlivé programy. Tací lidé nemají motivaci a ani peníze na případné soudní spory a provoz serveru platí ze svého a proto ani nemají peníze na hosting serverů v Rusku a nebo jiné krajině, kde je "pohoda"
Prostě svojí činnost ukončí a je konec. V dávných dobách měl server manga.cz vlastní torrent tracker kde bylo nějaké to anime v hardsubu. Takže shirai nebude poslední a ani první projekt, který se transformuje do jiného podoby a nebo umře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Gabriela.Maceckova
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

arathis
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: anime hysterie

Příspěvek od arathis » 17 led 2018, 19:01

Kdo má zájem pojdmě s tím zákonem něco udělat. :D http://arathis111.blog.cz/

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 401
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Profese: polygraf
Bydliště: Kolín 2
Dal poděkování: 180 poděkování
Dostal poděkování: 318 poděkování

Re: anime hysterie

Příspěvek od Martin.Polak » 19 led 2018, 01:33

Spekulace:
Z dlouhodobého hlediska bude veškerý multimediální obsah na internetu jako služba dostupná za pár korun všem, ale nikdy nebudete "majitel" kopie jen vám bude obsah dlouhodobě zapůjčen.
Stejně jako je to u herní služby Steam. Kdyby Steam dnes zkrachoval, tak přijdete o celou svou knihovnu a nikdo vám nic nedá.
Stejně to bude i u filmů a seriálů. Pirátům a podobným hnutím se možná podaří reformovat autorský zákon do rozumné podoby, ale všechny velké vydavatelské domy přejdou na model obsah jako služba a bude se odklikávat licenční smlouva, takže se to nebude řídit autorským zákonem, ale smlouvou EULA a budou zase ukazovat na lidi dlouhý nos. Netflix, Spotify a HBO GO jsou takové první velké vlaštovky.
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti