RK 3/2010 zvláštní záznamy

Rozhodčí komise rozhoduje ve stranických sporech, vydává předběžná opatření, rozhoduje o omezení práv člena za porušení předpisů a o jeho vyloučení, rozhoduje o platnosti právních aktů, odpovídá na předběžné otázky.

Moderátoři: asistent/ka RV, Rozhodčí komise

Pravidla fóra
Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RK 3/2010 omezení přístupu

Příspěvek od Robert.Adamek »

Takže aby to komise prošetřila, musím jí za její práci zaplatit a zjevné porušení stanov v případě nesložení částky nebude ani hodnoceno ani trestáno? No pánové nemyslím, že v tomhle případě se jedná o dobrý tah zvláště když se jedná o Jirku Kadeřávka.

Nemyslím si, že budu žebrat o odpuštění kauce a zároveň vám kauci nezaplatím. Stáhnu toto obvinění a požádám o předsednictvo, aby tento případ projednalo a podalo znovu jako orgán strany, potom si to stáhněte z rozpočtu strany.
Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RK 3/2010 omezení přístupu

Příspěvek od Robert.Adamek »

Mám ještě jednu výtku a to: Jak je možné, že Jiří Kadeřávek jakožto vedoucí RK v případě RK 1/2010 - usnesení č. 1, napomenutí Petra Bajgara, jistinu nesložil ani o ní nikde není zmínka. Je tedy v pořádku, že RK tyto jistiny neskládá? Na účtu žádný pohyb pod daným VS nevidím. Tento pohyb by tam být měl nebo by o něm měla být alespoň někde zmínka. Jak to máte ošetřeno účetně? Jak to má udělat předsednictvo v případě schválení, když nemá svůj rozpočet? Z jakého rozpočtu to udělala RK když ho nemá? Může tedy RK odpustit Jistinu sama sobě? V takovém případě vidím jasný střet zájmů.

Děkuji z vysvětlení.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RK 3/2010 omezení přístupu

Příspěvek od Jakub.Michalek »

RK vůbec nebyla účastníkem řízení RK 1/2010. Účastníky byli PB a MZ. Protože nebyla účastníkem řízení, nemohla být ani navrhovatelem, tedy mít povinnost složit jistotu.

OFFTOPICMimochodem: Rozhodčí komise zastává výklad (s odkazem na předpisy, podle nichž funguje), že není přípustné zhoršovat procesní postavení účastníků řízení, která začala před účinností statutu RK. To znamená, že pokud kontrolní komise začala případ šetřit před účinností statutu, nevyžaduje RK jistotu k zahájení řízení. Proto nežádala jistotu od PB v tomto případě.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RK 3/2010 omezení přístupu

Příspěvek od Robert.Adamek »

Návrh na napomenutí byl jasně vznesen Jiřím Kadeřávkem jakožto šéfem RK ku RK, pokud ho tedy vznesla RK, pak jde o standardní návrh jako každý jiný, zakončený výsledkem, který byl zveřejněn. Tedy nevidím rozdíl mezi návrhem uvnitř jednání o jiném případu a návrhem samotného případu. Navíc když jak říkáš "RK vůbec nebyla účastníkem řízení" tak logicky nemohla uvnitř tohoto řízení vydat stanovisko k případu zcela jinému i když skutečnosti pro vznik případu napomenutí byly v přímé souvislosti s tímto případem.
Naposledy upravil(a) Robert.Adamek dne 04 úno 2010, 20:04, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RK 3/2010 omezení přístupu

Příspěvek od Jakub.Michalek »

To je smutné.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RK 3/2010 omezení přístupu

Příspěvek od Robert.Adamek »

Smutné? Já bych řekl že je naprosto praštěné, aby si nechala RK za výsledek případu platit. Stejně tak bych mohl já požadovat za rozhodnutí předsednictva jistinu. Bohužel jsem při schvalování vašeho statusu paragraf 16 přehlédl, jinak by situace vypadala naprosto jinak. Pevně doufám, že pokud si to někdo z CF, kdo hlasovat nemohl, přečte, tak tento status napadne, protože není možné zakládat rozhodnutí na tom, zda dotyčný má či nemá finance na to, aby RK rozhodla, nebo musí poníženě prosit o odpuštění Ó mocnou rozhodčí komisi.
Když už by tam ten paragraf měl být, pak by o něm měla rozhodovat KK, jako orgán, který zhodnotí, zda je podání oprávněné či ne.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8027
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RK 3/2010 omezení přístupu

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

K případu RK 1/2010, napomenutí PB bylo usnesení v rámci řízení, ne řízení samotné. Navíc, řízení RK 1/2010 (stejně jako RK 2/2010) bylo zahájeno před účinností statutu RK. Vše si může stěžovatel ověřit.

Mohu stěžovatele ujistit, že pokud by přece jen vyplynula pro mne povinnost zaplatit jistotu pro řízení, nemám problém tak učinit, na konto strany odvádím prostředky dobrovolně a pravidelně. Podezírat mne, že jsem tak účelově neučinil abych snad ušetřil je neopodstatněné.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RK 3/2010 omezení přístupu

Příspěvek od Robert.Adamek »

Dobře, předhodím jistiny CF, třeba se pletu a je to zcela v pořádku, tenhle případ není případ, je to pouze poukázání na to, jak si myslím že by to fungovat nemělo. Tobě jsem Jirko psal, že pouze žádám omluvu za porušení stanov, ty jsi mi na to už nenapsal nic, čili se asi necítíš být vinen. Já nyní čekám na vyjádření RP, to bude počítám zítra.
Nicméně ta jistina se mi nelíbí z principu. Ne kvůli sobě.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RK 3/2010 omezení přístupu

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Roberte, z toho, co říkáš, je pravda akorát to, že institut jistoty existuje. Uvádíš, že někdo musí platit, ale to není pravda, protože jistota se z povahy věci vrací. Ten instrument brání tomu, aby rozhodčí komisi orgány, o nichž rozhoduje, neodstavili tak, že by ji zahltily podáními. RK nebude trávit svůj čas vyřizováním zbytečných podání, protože ze všech orgánů, které ČPS má, jsou nároky na formální vyřízení nejpřísnější, takže to zabere hodně úsilí. Pak by jí nezbyl čas rozhodovat o podstatných záležitostech.

Zkus tato pravidla respektovat, místo aby sis je přizpůsoboval ke svému prospěchu.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8027
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RK 3/2010 omezení přístupu

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Rád bych podotknul, že pokud by existovala dle statutu možnost jistotu odpustit, navrhl bych to, neb existuje zájem ČPS na pokračování tohoto řízení a vymezení hranic jednání orgánů, jinak řečeno, vymezení toho co je jednání a co porada. Že takovéto dělení existuje je na dáno právními zvyklostmi a odpovídá tomu např. i rozdělení fóra na jednání CF a vnitrostranickou diskusi.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Zamčeno

Zpět na „Rozhodčí komise“