Vyjadreni predsedy k vyber. rizeni na manazera kampane EP

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátor: Republikove predsednictvo

Pravidla fóra
Odpovědět
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4076 poděkování
Dostal poděkování: 14989 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vyjadreni predsedy k vyber. rizeni na manazera kampane EP

Příspěvek od Ivan.Bartos » 03 úno 2014, 07:51

Pirati, o vikendu vyslo z republikoveho predsednistva vyhlaseni konkurzu na "manazera" NASI kampane do Evropskeho parlamentu. V prislusnem vlakne jsem se jiz k tomu vyjadroval (citace v tomto postu) I kdyz si nemysljm, ze musim toto rozhodnuti RP explicitne obhajovat, protoze tento zamer byl znamy, dsikutovany na poli RV a ja jsem ho za sebe formuloval jak v grilovacce kandidatu, tak v diskusich na tema volby. Jsem presvedcen ze RP ma k tomuto rozhodnuti mandat a i Vami predstavene seriozni zajemce dokaze objektivne posoudit. Jelikoz se bude jednat o fci placenou (coz nekomu muze stale pripadat nefer, protoze to delame zadarmo, ze), posveceni bude pozadovano patrne i po RV. Za sebe a jako lidr kandidatky doufam, ze toto nastane. Pokud by nebyla na poli RV vule v tomto smeru, hodlam svuj ucelovy fundrasing, o kterem jsem psal v ramci kandidatury na leadera, smerovat primarne na tento cil, ale chapal bych takove rozhodnuti v rozporu se zajmy Piratu i kampane. Eurotym totiz bude takoveho odbornika potrebovat a nedokazu si predstavit efektivni fungovani v soucasnem rezimu spoluprace s MO. Na zasdani RP jsem na omezenou agendu, kterou momentalne MO poskytuje, a ktera je pro potreby kampane nevyhovujici, upozornoval a je to zachyceno v zapise. Predsednistvo bude s MO jednat tento tyden a predstavu soucinnosti ci zmen budeme diskutovat. Na zameru mit pro kampan fulltime pracujiciho profika vsak tato planovana schuzka nic nemeni. Zde tedy cituji z vlakna. "Rozhodnuti mit v kampani manazera a z meho pohledu i profesionalniho marketera padlo jiz na RV pred volbami do PS. Nehledame zadneho pricmrndavace MO, ale cloveka se vzdelanim v oboru, praxi, kontakty...profika. Pokud se podivame na status MO, tak bych skoro soucast pozadavku citoval prvni paragrafy. Ty proste nejsou naplneny. V obou kandidatskych recech jsem se k profesionalizaci urcitych tasku vyjadroval a na otazky odpovidal. Ani v klasicke cinnosti MO proste servis, ktery je pro rust Piratu potreba nezvlada poskytovat. To neni vytka, to je fakt. RP neni zadna kupa joudu a verim, ze jeho rozhodnuti ma proste vahu. Ja hovorim zaroven jako predseda a i lidr kandidatky. Cely Eurotym potrebuje pro uspech partnera, ktery bude kampan ridit, vytvaret, pripravovat medialni prilezitosti, ma kontakty, zna medialni praxi.Marcel deklaroval napr .karierni brake, ja pujdu stejnou cestou. To neni v kapitalistickem systemu zrovna malej krok. Pro kandidaty to proste neni HRA. EP je vysoka liga a bez profesionalni pomoci si nedokazu predstavit, jak bychom meli vubec nejakou sanci. Na nejake memy, vtipky a FB to neutahneme. Medialni strategii komunikace a vseho si proste netroufame ani definovat? Proc? Protoze o tom vetsina z nas vi pramalo. Jednal jsem jiz napriklad se Zedenkem Strnadem (MarKom Vodafon, Cro, Reflex, Pirati) ci Jakubem Hussarem (kompletni idea i realizace kampane Franz prezidentem, televize Dcko)...doufam, ze na poptavku zareaguji. Klicove pak je to, ze volby jsou celorepublikove. Jeden tym, za ktery musi kopat vsichni a tento tym bud bude kampan ovlivnovat a nebo se necha nekym zkusenym koucovat. Zeptal bych se tedy top5, az tento bude ustanoven, jak to vidi. Nechci predjimat, ale verim, ze da RP za pravdu. Zrovna tak predpokladam, ze demokraticky volene MO chape zavaznost cele altivity. Pokud se nekomu zda zadani vagni, vyprosil bych si nejake reci o tom, ze je namiru, protoze ani definici jobu s nasimi zkusenostmi nejsme sto specifikovat konkretneji. Ad casovani. Nevim, zda si toho kazdy vsiml, ale ostatni strany uz jedou kampan zhruba mesic. Nas brzdi volba cela kandidatky a celou budeme mit nekdy v pulce unora. Jiz ted je tedy pro radu veci temer pozde. Znate-li tedy nekoho, kdo by se na tuto pozici na plny uvazek hodil a ma kvality a zkusenosti nami poptavane, mazejte s nim zitra na schuzku a dokopejte ho. A varujte ho take, protoze, a to jsem psal jinde, normalni clovek do toho nepujde tezko.EDIT: Ja se proste nechci vymlouvat na limity, ale chci hledat moznosti, jak vse posouvat dal. Prvnim krokem je si v urcitem momente nastavit zrcadlo a tyto limity si uvedomit...zduraznuji pak, ze vyberu budeme brat maximalni ohled na to, aby clovek, ktery by tuto placenou pozici do konce kvetna zastaval maximalne respektoval specifika i fungovani Piratu, neb tento bude nas zamestnanec. Na druhou stranu vsak predpokladam nasi duveru v navrhovane veci a v jeho kroky....saka to je dlouhy text na telefonu." Celou situaci hodlam samozrejme jako lidr kandidatky pak primarne resit s eurotymem, jakmile budou zvoleni alespon lide v prvni petce....sorry za preklepy. Psano z telefonu. Pes mi sezral zdroj k ntb.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Jiri.Kaderavek
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Republikové předsednictvo“