Tvrdost zákona dolehla

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Navykove chovani

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Návyková chování. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
jachymb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 08 čer 2009, 20:21
Profese: programátor
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Tvrdost zákona dolehla

Příspěvek od jachymb »

Upozornil jsem již zde: psychotropni-latky-f541/konkretni-preds ... ml#p544603

Článek Mladý muž odsouzen na 4 a půl roku za 3 rostliny konopí a sklizeň houbiček. Zatím nepravomocné. Donebevolající nespravedlnost. Můžeme mu nějak pomoci, třeba právně? Nebo má smysl to zkusit nějak medializovat?

Podle zmíněné sazby dle § 283 byl čin vyhodnocen jako spáchán "ve velkém rozsahu". 3 kytky jsou běžně považované za množství menší než malé, nebo už ne? A 300 plodnic lysohlávek? To se s trochou štěstí dá najít za den a znám osobně člověka co jich naráz snědl 200, byť pravda, dostavil se poněkud silnější zážitek :D Největší chucpe na tom je, že soud se ještě tváří shovívavě s ortelem pod stanovenou trestní sazbou. Připomínám pro srovnání, že za znásilnění se běžně dává v ČR podmínka. Nebo třeba za zneužití státní rozvědky...

Co na to Piráti? Nápady?
Tito uživatelé poděkovali autorovi jachymb za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Janka.Michailidu, Jiri.Ulip, Vit.Fux
jachymb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 08 čer 2009, 20:21
Profese: programátor
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Tvrdost zákona dolehla

Příspěvek od jachymb »

Prosím vás, dokázal by někdo získat záznamy přímo toho soudu? Snažil jsem se to vyhledat v registru rozsudků, leč neúspěšně.
Naposledy upravil(a) jachymb dne 21 úno 2018, 10:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvrdost zákona dolehla

Příspěvek od Roman.Kucera »

Moc rád bych o tom zveřejnil článek nebo stanovisko od naší psychotropní skupiny. Ale musí mi je ta skupina dodat.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
jachymb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 08 čer 2009, 20:21
Profese: programátor
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Tvrdost zákona dolehla

Příspěvek od jachymb »

Jsem ochotný napsat komentář pro Pirátské listy, ale nechci čerpat jen z toho Brněnského deníku. Když se někomu podaří obstarat ty soudní dokumenty, tak slibuji, že zapojím své nejlepší literární já :lol: Zkusil jsem poslat tomu krajskému soudu žádost dle 106/1999 Sb. zákona o svobodném přístupu k informacím, ale jsem v tomto amatér a neumím byrokratickou právničinu, tak pochybuji, že mi vyhoví. OFFTOPICbtw, kam jsme to dopracovali, když se takto laik cítí před justicí...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi jachymb za příspěvek:
Vit.Fux
Uživatelský avatar
Janka.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 2906
Registrován: 21 dub 2012, 19:19
Profese: Akademička na VŠCHT (biotechnologie)
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 5968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvrdost zákona dolehla

Příspěvek od Janka.Michailidu »

Jsme si toho vědomi a dáme pravděpodobně dohromady stanovisko. Tom se taky pokusí o získání nějakých bližších informací. Díky za echo :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janka.Michailidu za příspěvek:
Marek.Necada

  • vedoucí meziresortního týmu Návykové chování
  • zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví
  • členka republikového výboru
  • členka správní rady π

zulip: Janka Michailidu | mastodon: malajanka | matrix: malajanka | tel: 7▼7▼6 8▼6▼6 3▼1▼6
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů.

balboa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 21 úno 2018, 14:31
Profese: Finanční poradce
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Tvrdost zákona dolehla

Příspěvek od balboa »

Zdravím, toto mě šokuje a děsí zároveň... pokud by policie prošla zahrady některých obcí ve Zlínském kraji a použilo se stejné obvinění, čtvrtina obyvatel by šla bručet. Lysohlávky rostou na Brněnsku skoro všude, 300ks to je opravdu pár šmahů kosákem a vystačí to na jeden silný čaj pro dvě osoby, které jsou opravdu odhodlané něco uvidět.

Sám budu možná něco podobného řešit a ocenil bych také pomoc.
Bylo mi zabaveno 190ks při silniční kontrole v Praze, resp. po dobře mířeném nátlaku hlídky jsem je sám vydal (jsem špatný lhář :)). Testy na drogy negativní a prohlášení bylo takové, že pouze pro vlastní léčebné účely. Nicméně doznal jsem se k výrobě (sběr) a přechovávání bylo jasné. Hrozí mi 3 roky, je to víc jak 5 týdnů a zatím žádné předvolání ani nic... každopádně pokud bych měl opravdu sedět u soudu, rád bych z toho udělal tak trochu téma, kdy se zákon, který má pomáhat a chránit, dostává na úroveň etického zvěrstva.
Už jen proto, že dle mnoha výzkumů vychází psilocybin jako jedna z nejméně nebezpečných látek a v současné době se začíná experimentálně využívat k léčbě depresí a jiných "patologií"
Tito uživatelé poděkovali autorovi balboa za příspěvky (celkem 3):
jachymb, Jiri.Ulip, Vit.Fux
jachymb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 08 čer 2009, 20:21
Profese: programátor
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Tvrdost zákona dolehla

Příspěvek od jachymb »

Podle toho, jak se to vyvine, můžeme taky udělat petici za omilostnění :D Ačkoliv realističností očekávání by to bylo na úrovni vtipu, může to být taky způsob, jak se vyjádřit.
jachymb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 08 čer 2009, 20:21
Profese: programátor
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Tvrdost zákona dolehla

Příspěvek od jachymb »

Publikovala to ve stejné podobě i legalizace.cz https://www.legalizace.cz/mladik-pestov ... ve-masti/#
jachymb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 08 čer 2009, 20:21
Profese: programátor
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Tvrdost zákona dolehla

Příspěvek od jachymb »

Podařilo se mi na základě zákona 106/1999 Sb. získat od soudu ten nepravomocný rozsudek (anonymizovaný). Posílám přiložené
Přílohy
11T_2_2018_8_anonym..pdf
(182.59 KiB) Staženo 66 x
jachymb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 08 čer 2009, 20:21
Profese: programátor
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Tvrdost zákona dolehla

Příspěvek od jachymb »

Přesnější specifikace množství (uznávám, že to působí jako více než v původně uvedeném článku):
přechovával v místě bydliště celkem
677,6 gramů sušené rostlinné hmoty obsahující celkem 58,95 gramů účinné látky delta-9-THC,
dále sušené nezpracované části rostlin konopí s hmotností toxikomansky využitelných částí po
usušení 12 310 gramů, obsahujících 1 808,34 gramů účinné látky delta-9-THC a zelenohnědou
hmotu o hmotnosti 17,5 gramů, obsahující 2,74 gramů účinné látky delta-9-THC, dále nasbíral a
ke dni 26. 10. 2016 sušil v místě svého bydliště celkem 328 hub rodu lysohlávka o celkové
hmotnosti 6,91 gramů, obsahujících celkem 52,86 miligramů účinné látky psilocin
Odpovědět

Zpět na „Návykové chování“