Referenda - Respekt

Moderátor: Ivo.Vlasaty

Referenda - Respekt

Příspěvekod Jakub.Dedek » 07 pro 2017, 11:50

Respekt 27.11. - 3.12.2017, článek o referendu...

Jsou k tomu nějaké komentáře?

Odkaz na screen:

https://uloz.to/!UTLWVKumzPdx/respekt-referenda-pdf

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jakub.Dedek 2 poděkování od:
Ivo.Vlasaty, klivan
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Člen KS Moravskoslezský kraj
 
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Dal poděkování: 85 krát
Dostal poděkování: 30 krát

Re: Referenda - Respekt

Příspěvekod klivan » 07 pro 2017, 19:00

Pirátské stanovisko mi přijde jako nejvyváženější a nejrozumnější. Referendum je dobrý sluha , zlý pán. O složitých specializovaných věcech je rozumnější nechat rozhodovat zastupitelskou demokracii. Zastupitelská demokracie má jednu dost podstatnou nevýhodu, a to, že i 200 poslanců (stačí 101) se dá lobisty zmanipulovat, zkorumpovat, statisíce či miliony voličů se zkorumpuje již obtížněji. Další obrovskou nevýhodou je, že poslanci jsou sice demokraticky zvolení, po té co jsou zvoleni, se však náhle promění v 200 diktátorů a začnou chrlit zcela nedemokratické zákony, A když jim je to vytknuto, ohradí se ,že přece byli zvoleni, tak si ted mohou dělat přeci co chtějí. Člověk nestačí zírat jak se ti lidé náhle promění, maj svého asistenta, své auto, svou parlamentní kantýnu s levným jídlem, různé prebendy a výhody, imunitu, lobisti jim nadbíhají, poklonkují, takže to zničí i jinak pevné charaktery. Jaký lid, taková vláda, máme vládu, jakou si zasloužíme ( český volič se taky nechá koupit třeba za koblihu :D :D či za slib přidání stovky k důchodu. Babiš nám předvedl, co umí dobrý marketing.
RESUME: Asi referendum využívat více a více, tak jako ve Švýcarsku, vyzkoušet na málo důležitých věcech, Demokracii sice [b]máme, ale je tu málo demokratů a nejméně jich je v parlamentu,[/b] politika přitahuje zvláštní typ lidí, většinou se tam hrnou ti lidé, kteří toho v civilu moc nedokázali, často si tam jdou ochránit své osobní sobecké zájmy a nám věší bulíky na nos, že to dělají pro nás, ale nedá se nic dělat, bude to trvat mnoho let než nám přejde demokracie do krve. Zatím spíše vidíme velké problémy s udržením demokracie v postkomunistických zemích Střední Evropy, o Východní ani nemluvě. Komunističtí pohrobci stále ještě vylézají z temných koutů a budou nás lákat na scestí jak Sirény
Na závěr klasik WCH. Nejlepší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem. Winston Churchill. Říká se, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních, které jsme vyzkoušeli. Winston Churchill.
klivan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
 
Příspěvky: 108
Registrován: 29 zář 2017, 20:17
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 86 krát
Dostal poděkování: 53 krát


Podobná témata

Zpět na Přímá demokracie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník