Magistrátní volby Praha - strategie
Moderátor: PKS Praha
Pravidla fóra
- Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
- V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
- Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
- Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
- Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Magistrátní volby Praha - strategie
Myslím, že je nejvyšší čas řešit magistrátní volby. Příspěvek rozdělím na dvě části. První část je o tom, jak do nich jít, druhá o tom, co začít podnikat.
Vnímám tři možné varianty:
1) Samostatná Pirátská kandidátka
výhody: nemusíme s nikým jednat, program bude zcela Pirátský, nebudeme mít na kandidátce lidi, které neznáme, nemusíme se dělit o případný volební příspěvek, vysoká angažovanost Pirátů v kampani, propagace značky
nevýhody: Je vysoká pravděpodobnost, že se na magistrát nedostaneme, máme málo lidí (plnou kandidátku ale dohromady dáme), přispějeme k tříštění alternativ k ODS, ČSSD, TOP 09 a KSČM
2) Piráti + menší strany a hnutí (Hnutí Změna, Klíčové hnutí, Hnutí pro prahu 11, další lokální pidistraničky)
výhody: Zřejmě budeme dominantní subjekt, zvýší se naše šance uspět, získáme další lidi, některé z nich dlouhodobě aktivní, postavíme silnou kandidátku pro alternativní voliče, kteří ale nemusí zelené.
Nevýhody: nutnost jednat a dohodnout se, jednání o penězích, nižší propagace značky (jméno případné koalice je otázkou), programový kompromis
3) Široká koalice menších stran - Piráti + Zelení + KDU-ČSL + SNK-ED + další menší subjekty
Výhody: Praktická jistota, že zástupci koalice budou na magistrátu, synergický efekt, silná pozice na magistrátu po zvolení
Nevýhody: Programová odlišnost, domluvit to by bylo velmi složité, Zelení mají lepší vyjednávací pozici (vysoký volební výsledek v Praze), s penězi bude velký problém, některé osoby u možných partnerů jsou problematické (Cabrnochová, Vilgus, Wolf... )
Osobně preferuji variantu 2 jako dobrý přístup a způsob jak postavit silnou kandidátku, která bude mít vysokou šanci se dostat na magistrát. Pokud se vydáme touto cestou zkusím se aktivně pustit do oslovování a hledání důvěryhodných partnerů.
V případě, že TOP 09 a ODS zazmrdí a schválí více volebních obvodů (5 a více) a hranice pro vstup na magistrát stoupne na 10 %, jsem pro variantu číslo 3, kterou bychom imho měli pro tento případ předjednat. 10 % sami nedáme a zmrdství ODS a TOP 09 nemůžeme nechat bez reakce (můj postoj).
Teď ale důležitější věc, do čeho se pustit.
1) Urychleně bychom měli začít zase chodit na zasedání zastupitelstva a měli bychom se začít vyjadřovat k problémům Prahy
2) Měli bychom si sestavit seznam cílů, čeho chceme v Praze dosáhnout a co chceme změnit a začít je realizovat.
3) V realizaci těchto cílů bychom měli spolupracovat s neziskovkami a možnými partnery a vyzkoušet si tak i možnou spolupráci.
Projekt sledování magistrátu zkusím znovu rozjet.
Vnímám tři možné varianty:
1) Samostatná Pirátská kandidátka
výhody: nemusíme s nikým jednat, program bude zcela Pirátský, nebudeme mít na kandidátce lidi, které neznáme, nemusíme se dělit o případný volební příspěvek, vysoká angažovanost Pirátů v kampani, propagace značky
nevýhody: Je vysoká pravděpodobnost, že se na magistrát nedostaneme, máme málo lidí (plnou kandidátku ale dohromady dáme), přispějeme k tříštění alternativ k ODS, ČSSD, TOP 09 a KSČM
2) Piráti + menší strany a hnutí (Hnutí Změna, Klíčové hnutí, Hnutí pro prahu 11, další lokální pidistraničky)
výhody: Zřejmě budeme dominantní subjekt, zvýší se naše šance uspět, získáme další lidi, některé z nich dlouhodobě aktivní, postavíme silnou kandidátku pro alternativní voliče, kteří ale nemusí zelené.
Nevýhody: nutnost jednat a dohodnout se, jednání o penězích, nižší propagace značky (jméno případné koalice je otázkou), programový kompromis
3) Široká koalice menších stran - Piráti + Zelení + KDU-ČSL + SNK-ED + další menší subjekty
Výhody: Praktická jistota, že zástupci koalice budou na magistrátu, synergický efekt, silná pozice na magistrátu po zvolení
Nevýhody: Programová odlišnost, domluvit to by bylo velmi složité, Zelení mají lepší vyjednávací pozici (vysoký volební výsledek v Praze), s penězi bude velký problém, některé osoby u možných partnerů jsou problematické (Cabrnochová, Vilgus, Wolf... )
Osobně preferuji variantu 2 jako dobrý přístup a způsob jak postavit silnou kandidátku, která bude mít vysokou šanci se dostat na magistrát. Pokud se vydáme touto cestou zkusím se aktivně pustit do oslovování a hledání důvěryhodných partnerů.
V případě, že TOP 09 a ODS zazmrdí a schválí více volebních obvodů (5 a více) a hranice pro vstup na magistrát stoupne na 10 %, jsem pro variantu číslo 3, kterou bychom imho měli pro tento případ předjednat. 10 % sami nedáme a zmrdství ODS a TOP 09 nemůžeme nechat bez reakce (můj postoj).
Teď ale důležitější věc, do čeho se pustit.
1) Urychleně bychom měli začít zase chodit na zasedání zastupitelstva a měli bychom se začít vyjadřovat k problémům Prahy
2) Měli bychom si sestavit seznam cílů, čeho chceme v Praze dosáhnout a co chceme změnit a začít je realizovat.
3) V realizaci těchto cílů bychom měli spolupracovat s neziskovkami a možnými partnery a vyzkoušet si tak i možnou spolupráci.
Projekt sledování magistrátu zkusím znovu rozjet.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Viktor.Mahrik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 1024
- Registrován: 17 lis 2012, 15:44
- Profese: Specialista internetoveho vyzkumu
- Bydliště: Praha - Ruzyně
- Dal poděkování: 1088 poděkování
- Dostal poděkování: 1587 poděkování
Re: Magistrátní volby Praha - strategie
Ahoj, taky se mi zdá nejlákavější varianta 2 a pokud se to nezazmrdí máme šanci. Hlavní výhoda je, že můžeme na kandidátku dostat zajímavé xichty.
Při volbě do předsednictva jsem se zavázal, že se budu více věnovat komunální politice a jsem i tedy ochotný obětovat kus dovolené na zastupitelstva. Vizi zatím nemám, ale to přijde s tím, jak se člověk začne zajímat o to, co se děje. Taky mi chybí sociální kapitál pro nějaké shánění partnerů :-/
Při volbě do předsednictva jsem se zavázal, že se budu více věnovat komunální politice a jsem i tedy ochotný obětovat kus dovolené na zastupitelstva. Vizi zatím nemám, ale to přijde s tím, jak se člověk začne zajímat o to, co se děje. Taky mi chybí sociální kapitál pro nějaké shánění partnerů :-/
Viktor Mahrik,
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy
tel: 602 767 298
E-mail: viktor.mahrik@pirati.cz
Together we stand, divided we fall!
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy
tel: 602 767 298
E-mail: viktor.mahrik@pirati.cz
Together we stand, divided we fall!
- Ondrej_Marek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 910
- Registrován: 07 čer 2013, 10:38
- Profese: IT administrátor/tiskař
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 1020 poděkování
- Dostal poděkování: 1454 poděkování
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Magistrátní volby Praha - strategie
Jsem silně pro variantu 2, ale nevylučoval bych ani nezmíněnou variantu 4, tedy společnou kandidátku s Hnutím pro P11.
Variantu 3) považuji za nejhorší.
Moje pořadí
(4 nebo 2), 1, 3
Variantu 3) považuji za nejhorší.
Moje pořadí
(4 nebo 2), 1, 3
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Jan.Przybyla
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 230
- Registrován: 16 říj 2013, 21:15
- Profese: Personalista
- Bydliště: Bouřilova 1103/4 Praha 9
- Dal poděkování: 44 poděkování
- Dostal poděkování: 208 poděkování
Re: Magistrátní volby Praha - strategie
Dnes v Pirátském centrum proběhne "Brainstorming a členská diskuze" k tomuto tématu.
Dorazit můžete od 17:00.
Dorazit můžete od 17:00.
Jan Przybyla
Zástupce vedouciho PO
Člen KS Praha
Tel.: 731 014 969
Mail: jan.przybyla@pirati.cz
Pirátské centrum Praha |
Zástupce vedouciho PO
Člen KS Praha
Tel.: 731 014 969
Mail: jan.przybyla@pirati.cz
Pirátské centrum Praha |
-
Janek.Wagner
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3170
- Registrován: 26 úno 2012, 19:46
- Profese: ICT konsultant, novinář
- Dal poděkování: 3864 poděkování
- Dostal poděkování: 4261 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Magistrátní volby Praha - strategie
Jak jsem již uvedl v oznameni-f595/evidence-lobbistickych-ko ... ml#p292753:3) Široká koalice menších stran - Piráti + Zelení + KDU-ČSL + SNK-ED + další menší subjekty
Tato varianta tedy evidentně padá, ne?Janek Wagner píše:Padla tu informace o společném postupu SZ, KDU-ČSL a STAN v pražské kampani do voleb do magistrátu a senátu: vložné je 2,5 milionu Kč za stranu (celkem se předpokládá 7 milionů na kampaň).
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Magistrátní volby Praha - strategie
Janek Wagner píše:Jak jsem již uvedl v oznameni-f595/evidence-lobbistickych-ko ... ml#p292753:3) Široká koalice menších stran - Piráti + Zelení + KDU-ČSL + SNK-ED + další menší subjektyTato varianta tedy evidentně padá, ne?Janek Wagner píše:Padla tu informace o společném postupu SZ, KDU-ČSL a STAN v pražské kampani do voleb do magistrátu a senátu: vložné je 2,5 milionu Kč za stranu (celkem se předpokládá 7 milionů na kampaň).
Ano
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Magistrátní volby Praha - strategie
Ke mně se doneslo: "Nevěřte mediim, zatím se jen jedná".Janek Wagner píše:Tato varianta tedy evidentně padá, ne?
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Magistrátní volby Praha - strategie
Něco jsem hledal a našel jsem nějaké své starší příspěvky. Nápady v nich stále považuji za zajímavé, čili je sem házím, abychom je případně mohli využít:
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
-
josefplatil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 125
- Registrován: 19 říj 2013, 21:35
- Profese: Projektový manažer v IT
- Dal poděkování: 61 poděkování
- Dostal poděkování: 123 poděkování
Re: Magistrátní volby Praha - strategie
Podporuji variantu samostatné kandidátky, která může obsahovat větší či menší množství hostů bez ztráty pirátské většiny.
