Tisk knihy a stahování nelegálního obsahu

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.
  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Tisk knihy a stahování nelegálního obsahu

Tisk knihy a stahování nelegálního obsahu

od Thoron » 11 led 2019, 11:05

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na dotaz ohledně autorského zákona a zda byl v tomto případě nějak porušen :-) Nedávno jsem si vytiskl knížku, která se již mnoho let nedá sehnat v žádném knihkupectví. Vytiskl jsem si jí pouze pro svoji osobní potřebu, ale z neoficiálního zdroje v pdf formátu, který jsme našel na internetu. Snažil jsem se pátrat v autorském zákoně a pokud jsem to pochopil správně, tak by to dle 121 § 30 mělo být v pořádku, ale nejsem si jistý tou částí stahování z internetu. Bavili jsme se o tom s přáteli a došli jsme k více možným výkladům. Je to asi podobný případ jako stahování seriálů, filmů, písniček a tak obecně. Je tedy stahování tohoto nelegálního obsahu z internetu (kromě softwaru, to bude asi jiný případ), porušování zákonů ČR? Omlouvám se, pokud už se to tu někde řešilo, snažil jsme se to dohledat a nenašel jsem to :-)

Nahoru