Pozornosti hodné články

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Pozornosti hodné články

Re: Pozornosti hodné články

od Marek.Necada » 14 říj 2019, 11:25

Re: Pozornosti hodné články

od Petr.Vileta » 14 říj 2019, 00:06

Obzvláště někteří jedinci by článku měli věnovat pozornost ;)
https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy-sex ... hy-sex_job

Re: Pozornosti hodné články

od Dalibor.Zahora » 13 říj 2019, 13:21

„Většina hejtů směřuje na mého mulatského syna. Psali mi, že mi rozkopou dítě,” říká koreanistka Špitálníková
https://www.hatefree.cz/blo/rozhovory/3 ... italnikova

Oznámení tvé kandidatury na Facebooku Pirátů mělo na jednu stranu obrovské množství lajků a sdílení, na straně druhé vzbudilo velkou vlnu hejtů. Jak to probíhalo? Byly to jen komentáře na Facebooku?

Když jsem se jako nestraník rozhodla za Piráty kandidovat do Evropského parlamentu, řešila jsem s nimi, jestli si tím jsou jistí. Protože jak tím, co dělám, tak tím, jak vypadám, úplně nesplňuju představu o politikovi. Když se to v rámci Humans of Piráti nastartovalo, bylo zvláštní, že na jednu stranu přišlo spoustu pozitivních reakcí, ale současně jsem strhla rekord v počtu hejtů. Na jednom statusu jich bylo kolem tisícovky. Byly tam věci od toho, že jsem pirátská štěrbina, přes to, že jsem lesba, po to, že Malcolm není árijské dítě. To jsem ale upřímně vůbec neřešila. Brala jsem to tak, že když jdu do politiky, musím s tím počítat. Pak mi ale začali psát hejty i do zpráv. A to už prostě nechceš číst, zahlcuje tě to. A pak mi přišla jedna smska ve stylu, že mně i mému dítěti rozkopou hlavu, a to už byl moment, kdy jsem fakt přemýšlela, jestli to nedat na policii.

Re: Pozornosti hodné články

od Petr.Vileta » 11 říj 2019, 23:25

Smlouvy s investory: Svítání na lepší časy
http://blog.aktualne.cz/blogy/vendula-z ... emid=34947

Na konci článku je odkaz na zajímavý materiál MMR.

Re: Pozornosti hodné články

od Petr.Vileta » 10 říj 2019, 22:28

Home Credit zruší smlouvu s Univerzitou Karlovou
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ho ... u-40299410

To bylo tedy rychlé :D

Re: Pozornosti hodné články

od davkol » 10 říj 2019, 21:41

Kulturní ofenziva podnikatelského ducha

Uzavření spolupráce mezi Univerzitou Karlovou a společností Home Credit poměrně dobře ilustruje nejenom dlouhodobější snahy vedení skupiny PPF normalizovat své kontroverzní metody „podnikání“, ale zároveň i některé axiomy reality ČR v polistopadové éře.

Na straně jedné se tak skupina PPF snaží prostřednictvím spřízněných mediálních uskupení (LN Andreje Babiše, či Info.cz z CNC Daniela Křetínského a Patrika Tkáče) o nepokrytě propagandistický diskurs, možná ve snaze vyvážit sílící kritiku svých aktivit na centralizovaném trhu v Čínské lidové republice.

Na straně druhé pak více vynikají skutečnosti, nad kterými se mediální život v české kotlině ani nijak nepozastavuje. Například to, že Magistrát hl. města Prahy využívá účty vedené u PPF Banky je dnes naprosto transparentní záležitost a může se jevit i nezajímavě (pro ty, které to přesto překvapí: ZDE). V kontextu více novodobých „podnikatelských“ úspěchů PPF skupiny může mít tato skutečnost s kořeny v počátcích tohoto století zajímavou vypovídací hodnotu.

Například okolnosti, za jakých PPF skupina získala v loňském roce podíl ve státem většinově vlastněné ČD Telematice od společnosti olomouckého podnikatele Pavla Hubáčka. Anebo strategickou koupi O2 od španělské firmy Telefónica (která ji získala od českého státu) a následné osamostatnění a vytvoření České telekomunikační infrastruktury.

Skupina PPF měla a má k českému státu blízko. Ostatně ve výše zmiňovaném rozhovoru LN s Jaroslavem Kuberou většinový vlastník PPF Petr Kellner svůj zájem o ČR, podobně jako v poslední výroční zprávě PPF, dává jasně najevo.

Albín Sybera
10. října. 2019
Britské listy

Re: Pozornosti hodné články

od Dalibor.Zahora » 10 říj 2019, 05:26

8 Oct 2019 Hospodářské noviny Petr Honzejk petr.honzejk@economia.cz

ODPOR KE STRANÁM, JEDINÝ SVORNÍK ČESKA

Politika není v Česku něco, co jsou lidé ochotni aktivně spoluvytvářet. Spíš chtějí, aby jim její výsledky byly nabízeny ke konzumaci.

Politický život v Česku má paradoxní rys. Valnou většinou nadáváme na politiku, ale v zásadě se jí odmítáme osobně účastnit. Ač je s politickou situací spokojeno jen 24 procent lidí, celkový počet členů politických stran jde setrvale dolů. Ty tradiční masové se rychle vylidňují (sešup je nejlépe vidět na ČSSD, ODS má už exodus za sebou) a u ostatních se členové počítají maximálně na jednotky tisíců. Participace lidí na politice je v Česku mizerná. Což nakonec může být rizikem pro celý systém. Hluboká nedůvěra ke stranám a straníkům je podle výzkumu v rámci projektu ČRO „Rozděleni svobodou“ v zásadě jediné, co spojuje celou společnost. Podtrhuje to výzkum CVVM z konce minulého roku, podle kterého je v Česku dvakrát více těch, kdo si myslí, že do stran vstupují lidé kvůli finančnímu zisku, než těch, kdo předpokládají, že dotyční chtějí zlepšit situaci v zemi. Kdo jde do politiky, je u nás automaticky podezřelý.

Za této situace tak politika není něco, co jsou lidé ochotni aktivně spoluvytvářet. Spíš chtějí, aby jim výsledky byly nabízeny ke konzumaci. Naladění společnosti geniálně vystihl „nepolitik“ Andrej Babiš sloganem „prostě to zařídíme“ a již šestým rokem z něj profituje. Neochota účastnit se politiky se ale paradoxně projevuje i u jeho odpůrců. Je to vidět na spolku Milion chvilek pro demokracii, který dostal na Letnou čtvrt milionu lidí. V něm žije představa, že strany by měly fungovat na základě „zadání“ od občanské společnosti, protože občanská společnost je něco jaksi vyššího a čistšího. Ani tady není politika pojímána jako přímá participace, ale spíše jako obchodní vztah (poptávka–nabídka) mezi občanskou společností a politickými stranami. I tady platí poněkud alibistické „my ne, ať to zařídí oni“.

Nutno ale přiznat, že na nízké participaci se podílejí i samotné strany. Vstoupit do nich není jednoduché. ANO má 3000 členů, piráti ani ne tisíc, starostové 160. Jsou to v podstatě exkluzivní kluby. Vytváří se bludný kruh: lidé nevěří stranám a i ti, kdo by do nich vstoupit chtěli, narážejí na uzavřený systém. Dlouhé čekací doby a prověrky, aby náhodou nevstoupil někdo, kdo má problematickou minulost, všechno komplikují.

Má to tři neblahé důsledky. Zaprvé se hlavně nepopulistické strany mohou těžko rozjet, když do nich nepřijdou noví, inteligentní a profesionálně zdatní lidé. Zadruhé nedůvěra a nízká participace nahrává podnikatelským projektům a prosazování vůdcovského principu na úrovni partají a následně ve společnosti. A zatřetí to může vyústit až v nabourávání celého systému parlamentní republiky. Oproti stranám se vysoké důvěře těší prezident. Jeho zásahy, často za hranou toho, co předpokládá ústava, mu na popularitě neubírají. Strany to vědí a neodváží se proti němu ozvat. Je otázkou, jestli dosavadní systém může napětí dlouhodobě vydržet. Celkově: zdejší zákaznický přístup k politice je pohodlný, leč není bez rizika. V krajním případě může vyústit až v objednávku autoritativního modelu vládnutí.

Re: Pozornosti hodné články

od Petr.Vileta » 09 říj 2019, 23:08

„Nezávislá” XTV Xavera Veselého: Hrad jí platí 24 tisíc za rozhovor
https://www.euro.cz/politika/nezavisla- ... n=copylink

Re: Pozornosti hodné články

od Petr.Vileta » 09 říj 2019, 22:31

Glosa: Jak si můžete myslet takovou blbost! Proč chytří lidé dělají pitomé chyby ;)
https://nazory.aktualne.cz/glosa-jak-si ... f6b220ee8/

Nahoru