Napsali o nás

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Napsali o nás

Re: Napsali o nás

od le.pen » 10 pro 2019, 15:48

Sestřelí pirát Michálek vlastního primátora? Agónie pražské koalice přesahuje meze
https://www.info.cz/nazory/holec-sestre ... 43853.html
Je samozřejmě ironie, že Michálek možná načal odstřel vlastního primátora. Jako obvykle za tím ale stojí hlavně obyčejný politický kanibalismus. I Hřib už pochopil, že je Praha nad jeho síly a že by se ho nejradši – ovšem cizí rukou – zbavila i vlastní partaj. I Piráti mají svůj práh bolesti. Místo metropole proto začal řídit vlastní kampaň na přední místo na pirátské kandidátce pro příští sněmovní volby. Tu nejspíš znovu povede Michálek, a ten určitě není Hřibův partajní přítel. I když pravda, Michálek se přátelí hlavně sám se sebou.

A právě proto si teď pražský primátor hraje s velkou pompou na stínového pražského ministra zahraničí. Potřebuje prostě před sněmovními volbami v roce 2021 vypadat aspoň státnicky, když už to nevyšlo v Praze. Problém v metropoli je, že Spojené síly teď na Piráty dvakrát vystřelily, samy ale nevědí, co dál. Navíc k nim patří i STAN, což je další „klidná síla“, jejíž mnozí politici milují funkce, které jim současná koalice dopřává.

Teď má začít měsíční „dohodovací“ řízení, což je jakýsi stav (ne)milosti. Ve čtvrtek sice může na zastupitelstvu i s pomocí opozice dojít k „defenestraci“ pirátských radních včetně primátora, ani to ale nemusí znamenat definitivní konec koalice. Odvoláním několika radních si prošla i předchozí pražská koalice, která poté během třičtvrtě roku ukázala, že Praha úplně stejně (ne)funguje i bez několika radních. Navíc se pak znovu dala dohromady a ve stejném složení dovládla až do konce.

Po pouhém roce existence pražská koalice připomíná prostřelenou pirátskou bárku, co s cenným lupem (funkcí primátora) pluje k vlastní zkáze. Personální i programové spory na palubě dosáhly takové míry nenávisti, že Prahu čeká už jen agónie. Piráti se totiž nechtějí své primátorské kořisti vzdát, zatímco opozice sleduje, jak se loď potápí. Dokonce i v koalici už proto mluví o beznaději, že ve stejném složení doplují až k dalším volbám, protože záchrana může přijít jen zvenčí, od opozice. Ano, Pražany to bude bolet. Málokdo pak ale zapomene, jak taky může vypadat slibovaná změna.

Re: Napsali o nás

od 55108311 » 10 pro 2019, 04:58

Jan Cemper https://www.forum24.cz/ruska-propaganda-siri-falesny-citat-piratske-poslankyne-richterove/ píše:Sociálními sítěmi se opět šíří falešný citát poslankyně Pirátů Olgy Richterové.
...
Slova si vymyslela falešná stránka Pirátská pravda. Stránka vystupovala jako oficiální komunikační kanál České pirátské strany – částečně od ní převzala grafiku a jako profilovou fotku si zvolila znak Antifaštické akce (Antifa), za jejíhož člena bývá zejména z extrémně pravicové části politického spektra nepravdivě označován předseda Pirátů Ivan Bartoš. Stránka se později snažila vystupovat jako politická recese a celou záležitost zlehčovat, Facebook ji i několikrát blokoval. Na falešnou stránku upozorňoval i web Manipulátoři.cz.

Re: Napsali o nás

od 55108311 » 10 pro 2019, 04:46

Petr Havlík https://www.forum24.cz/babis-je-dnes-tak-silny-jak-slaba-je-opozice/ píše:Předpokládám, že pirát Michálek dostal děkovný mail od Marka Prchala za jeho kádrovací střelu do vlastní nohy parlamentní opozice.
...
Mikuláš Minář a jeho tým odvádí úžasnou práci, i se všemi detaily, které by stály za kritický rozbor, ale o to tady teď nejde. Důležité je poselství, které akce Milion chvilek předává dovnitř společnosti. Není nám to jedno. Nenechali jsme si vymýt mozky. Nejsme všichni zaměstnanci nenasytného oligarchy. Nechceme se vracet na Východ. Nejde o názorový monolit. Pluralita postojů však může, a dokonce musí ve zlomových chvílích tvořit jednotné těleso vzdoru. Ta parcelace pozic a obhajoba vlastního vybraného segmentu hodnotových a programových preferencí a jejich zdravých odlišností, to je až ta druhá fáze. My jsme však na samém počátku fáze jedna, v níž je to hlavní poslání spojení dáno nutností nejprve porazit ďábla.

Chápe to Mikuláš Minář, který je mladší než pirát Michálek. Jenom věkem to tedy asi nebude. Chápali jsme to i my v Občanském fóru před 30 lety. Tehdy nás také spojoval společný nepřítel. Chtěli jsme konec vlády jedné strany, návrat do Evropy a konečně žít důstojně ve svobodné zemi. Teprve potom bylo možné se dělit na názorové proudy a vyhraněné formace.

Za sebe připomínám, že Milion chvilek dokázal dostat na Letnou cca polovinu lidí, co Občanské fórum v roce 1989. Jejich hlavním motem je "nehádejte se mezi sebou a spojte se proti Babišovi". Chvilkaři představují velkou sílu a reprezentují myšlení velké části českých voličů. Připadá mi, jako by si to Michálek s Bartošem vůbec neuvědomovali.

Re: Napsali o nás

od davkol » 09 pro 2019, 13:44

Piráti nejsou s nikým kamarádi

Upřímně řečeno, to vzrušení kolem výroků předsedy pirátského klubu Jakuba Michálka na adresu TOP 09 a Miroslava Kalouska nedává žádný smysl. Hlavní sněmovní bitkař Michálek říká jen to, co si myslí on, jeho strana a zřejmě i jejich voliči: TOP 09 je zbytečná a její zakladatel ještě o něco víc. Pro Piráty je Miroslav Kalousek úplně stejně nepřijatelnou figurou jako Andrej Babiš.

Jindřich Šídlo
9. prosince 2019
iRozhlas

Re: Napsali o nás

od 55108311 » 09 pro 2019, 12:32

Martin Fendrych https://nazory.aktualne.cz/komentare/pirat-michalek-zrusi-top-09-vykrade-starosty-a-porazi-babise/r~4725b8ee181511ea9d020cc47ab5f122/ píše:Jeden z klíčových pirátů radí topce, ať zanikne, a šéfovi jejích poslanců, ať zmizí. Dokonalá taktika, jak se v opozici konečně dohodnout. To celé těsně poté, co na pražské radnici místopředseda zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jan Wolf vyzval primátora Hřiba (Piráti), aby rezignoval, protože spojencům neposkytl audit Babišova střetu zájmů. (Spojené síly tvoří jako hlavní dvě strany TOP 09 a Starostové a nezávislí.) Opět skvělá ukázka spolupráce… Stručně by se dalo říct: oni nechtějí vyhrát, vládnout.

Zoufalá slabina opozice: neumí se dohodnout, neumí si najít, uvědomit společný cíl, a zároveň si podržet výlučnost, suverenitu jednotlivých stran. V tom se Michálek trefil. Sami Piráti však kooperovat nechtějí, Michálek přece jasně říká: "Určitě se nestavíme ani do bloku Babiš, ani do bloku Kalousek. Toto škatulkování nám dost vadí, takže si jedeme svoji politiku mezi těmito dvěma bloky a jim navzdory." Na "svoji politiku" mají Piráti jistě svaté právo, ale škatulkuje on, dokonce přebírá rétoriku Babiše a Zemana. Ještě by mohl začít mluvit o "pražské kavárně".

Re: Napsali o nás

od Dalibor.Zahora » 07 pro 2019, 09:10

... Michálkův pohled je tedy racionální v tom, že se nesnaží za každou cenu udržet v politice něco, co před lety vzniklo jen jako snaha, udržet naživu Miroslava Kalouska, a co už je nyní dávno mrtvé. Že tuhle myšlenku dokázal vlivný Pirát vyslovit nahlas, je jednoznačně krok správným směrem. Už proto, že mediální mainstream intenzivně bojuje za pravý opak - což ale zase nedává smysl z hlediska prosté volební matematiky.

Teď už zbývá jen poslední otázka: pochopí tohle někdy Petr Fiala? Pochopí, že TOPka a STAN představují z jisté části možný rezervoár jeho voličů, který by se měl snažit získat? A pokud to pochopí, bude podle toho schopen jednat? Nebo si bude Fiala i nadále hrát na prince Velena z pohádky o Večernici, který se v boji proti čaroději Mrakomorovi neustále schovával za věrné švagry Slunečníka, Měsíčníka a Větrníka (Výborného, Rakušana a Pekarovou)?

https://prima.iprima.cz/komentare/komen ... kdy-i-petr

Re: Napsali o nás

od Dalibor.Zahora » 07 pro 2019, 08:52

7 Dec 2019 Lidové noviny Martin Zvěřina

Svět podle Michálka

Místopředseda Pirátů Jakub Michálek dostál své pověsti arogantního asociála a urazil členy a příznivce TOP 09, když v rozhovoru prohlásil, že tato strana by měla zaniknout a tím zmírnit rozkouskovanost opozice.

Vůči topce to sice bylo netaktní, ale cosi to o situaci vypovídá. Za prvé, Piráti vědí, že jsou velká strana a podle toho se chovají, tedy nepůjdou do houfu s ostatními „trpaslíky“, ale jsou, zase trochu arogantním slovníkem pana Michálka, ochotni přijmout do strany některé politiky Starostů a nezávislých. Za druhé, ze změny volebního zákona nic nebude, pokud Piráti chtějí zabránit atomizaci opozice a udržet si své postavení, není nic jednoduššího než nechat pracovat pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny. Ostatně pohrůžka zánikem se jeví jako jediná reálná síla, která nutí malé strany k integraci. Piráti nemají žádný důvod tuto integrační sílu rušit či oslabovat. Z toho vyplývají další souvislosti, například že Piráti se nenechají úkolovat „chvilkami pro demokracii“.

Piráti totiž pochopili, že pokud chtějí příště zvítězit, musejí být přitažliví pro chvilkaře i pro ty, kdo v minulých volbách dali přednost třeba ANO či ČSSD. Zkrátka když adoptujeme slovník pana Kalouska, pan Michálek je možná šašek, ale nikoli tupec. Jako tupce, opět připomínáme, že tento termín razí pan Kalousek, lze spíš označit toho, kdo se vyžívá v soustavném odsuzování a urážení voličů jiných stran, a přitom doufá v pěkný volební výsledek. Či ještě jinak řečeno, když budete nálepkovat lidi tím, že je budete označovat jako tupé postkomunistické koblihožrouty, případně jako amorální zkorumpovance, těžko vám dají u voleb hlas.

Kritiku Michálkovy prognózy obstaral místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin, ten Michálkovi vzkázal: „Pokud máte problém s politiky demokratických stran, odstupte...“Kritizovat „demokratické topáky“se tedy zapovídá? Nebo je to tak, že co je demokratické, určuje výhradně TOP 09? Není divu, že s nimi Piráti nechtějí nic mít.

Re: Napsali o nás

od rudla » 06 pro 2019, 18:45

Chápu, že se to bude @PiratskaStrana blbě číst, ale je to prostě fakt.
Učit se od Babiše aroganci zjevně nemusíte, učit se od komunistů kádrování Vám také zjevně není zapotřebí.
Co kdybyste se pokusili doučit něco o respektu k politickému soupeři, který může být Vaším partnerem?

V principu protidemokratické uvažování čelních představitelů pirátské strany (kteří vyzývají ke zrušení TOP09 jako strany) z nich dělá nevolitelnou stranu.

Piráti asi dosáhli limitu hlasů a z toho ztratili hlavu? To si věří, že by mohli získat více jak 50% hlasů a tím nemít povinnost k sobě pozvat partnery? Je to čirá blbost a místo toho, aby to uznali, se v tom lejně začnou ještě rochnit. Provádí zhovadilou práci na poli "opozice".

https://twitter.com/Karel_IV62/status/1 ... 4012569600

Re: Napsali o nás

od Návštěvník » 06 pro 2019, 16:19

Do @TOP09cz jsem vstoupil za @schwarzenberg_k a @kalousekm i proto,že konkurence pol. str. pro ně není pouhým usilováním o moc,nýbrž co nejefektivnější metodou správy státu směřující k maximálnímu společenskému prospěchu. @JakubMichalek19 ukázal,že jemu jde jen o ně(j) a moc.

https://twitter.com/PavelJanda/status/1 ... 3478964225

Re: Napsali o nás

od Petr.Vileta » 06 pro 2019, 00:03

Jenda píše:
05 pro 2019, 23:18
Jakub Michálek si posteskl, že se ve Sněmovně špatně spolupracuje v devíti klubech, a byl by rád, kdyby Top09 (a možná i Stan) zanikly a "uvolnily místo"...

Tímto výrokem předpokládám spolupráci ve Sněmovně Jakub Michálek prošťouchl a teď se s těmi stranami bude spolupracovat jedna báseň :)))
Cituji z diskuze:
Na druhou stranu, někdo by si měl p. Michálka vzít stranou a věnovat mu trochu svého času s cílem pomocí mu nepromrhat jeho talent. Podle mého názoru mu hrozí, že se utopí ve svém úspěchu.
Mějte se hezky.
@Ivan.Bartos :?:

Nahoru