Parkování4

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Parkování4

Re: Parkování4

od Jan.Hora » 06 čer 2018, 08:11

Přesně takhle bych si představoval budoucí developerské projekty. Chceš stavět kancly a byty? Tak na tom pozemku vybuduj parkovací místa nad rámec zákonem dané povinnosti.

Re: Doprava

od Josef.Kadlecek » 05 čer 2018, 22:32

Honza.Hora píše:
22 kvě 2018, 09:58
Máme vůbec na čtyřce vhodná místa pro podzemní parkoviště? ...
Byl jsem kdysi dávno na PRE, Vladimírova. To je ten kulatý roh do Táborský. Ve dvoře mají "rotující" parkoviště. To asi není nutné, ale pokud nám ty plechovky tak přirostly k srdci, asi to jinak nepůjde:
rekonstruuješ dům = vybuduj (a třeba poddoluj) si někde na svém pozemku parkoviště pro (dvoj troj čtyř)násobek aut, než ve skutečnosti potřebuješ (když to jde pod centrem starých měst ve Španělsku, proč by to nešlo pod domem... OFFTOPICkde je třeba parkoviště pod Rudolfinem - jen venku pod parkem???). Stojí to neuvěřitelnej ranec, ale co naplat. Jezdit na koních už asi nebudem, alespoň to do nárazu dalšího asteroidu jako před 65mil. let, nikdo nejspíš neplánuje...

Re: Doprava

od Jan.Hora » 05 čer 2018, 08:00

Jako bonus spadl systém pro registraci do parkovacího systému. Začínáme příští měsíc a TSK to ani nedokáže udržet v provozu :/

Re: Doprava

od Jan.Hora » 23 kvě 2018, 11:31

Společná procházka teď někdy bude jako pirátská akce (myslím že to organizujou Piráti z P11). Zařadím to do finálního návrhu programového bodu, myslím že je dobré ukázat i dlouhodobou koncepci a nejen hašení aktuálních problémů

Re: Doprava

od Jarmil » 23 kvě 2018, 11:14

naprosto souhlas. moc se mi líbí nápad přizvat do toho lidi z čvut - a přimlouvalbych se ještě za profese architekta a urbanisty, tohle je komplexní věc. co takhle nějaká společná procházka prahou4?

Re: Doprava

od Jan.Hora » 23 kvě 2018, 08:37

Synkáč asi nebude schůdný, už teď jsou tam problémy pokaždé, když se kopne do země (jestli si správně pamatuju, tak dole pod synkáčem jsou staré inženýrské sítě, které komplikují každou stavbu (proto tam trvá tak dlouho každá oprava tramvajových tratí).

U Pujmanové bydlím, prostorově by to mohlo dávat smysl, dokonce jsou tu oblasti kde není takový provoz, aby to nešlo na nějakou dobu uzavřít a stavět, ale viděl bych to spíš jako dlouhodobou rezervu, zatím je tu prostor na povrchu, kde by se dal postavit parkovací dům (což je o dost levnější), až bude potřeba další. Plus by se to v téhle oblasti dalo řešit podmíněním nové výstavby vytvářením většího množství parkovacích míst (nějaká ta výstavba se tu ještě plánuje).

U těch parkovacích domů bych viděl jako schůdnou nějakou formu joint venture se soukromým kapitálem. Tj. například půlku míst nabídnout k prodeji a půlku nechat provozovat soukromou firmu jako dlouhodobý pronájem (já osobně bych si třeba nemohl dovolit koupit parkovací místo, ale pronajmout bych si ho mohl a i bych to udělal, kdybych měl novější auto.

Obecně mi to přijde, že P4 na tom ještě není tak špatně, aby to musela řešit nákladnými projekty, ale měla by mít plán co s tím, až na tom špatně bude (a to přijde). Do takové dlouhodobé strategie mi hezky zapadá vytipování vhodných míst pro podzemní parkoviště poblíž větších uzlů MHD (nějaká forma studie, přizvat k tomu třeba dopravní a stavební fakultu ČVUT). Co ty na to?

Re: Doprava

od Jarmil » 23 kvě 2018, 08:12

@místa pro podzemní parkoviště: takhle zfleku mne napadá Pujmanové a Synkáč. Oboje z výhradami: u prvního by možnábylo poblíž místo pro parkovací dům, druhý je dopravní uzel. Ale to je už spíš otázka na urbanistu...

Re: Doprava

od Jan.Hora » 22 kvě 2018, 09:58

Máme vůbec na čtyřce vhodná místa pro podzemní parkoviště? V dlouhodobé strategii by to mohlo mít místo, ale vůbec existovala místa, kde takové parkoviště je potřeba a zároveň je po ruce vhodný prostor pro podzemní parkoviště...

Re: Doprava

od Jarmil » 22 kvě 2018, 07:48

Doplnění jedné alternativy k parkovacím domům: např ve Španělsku v rámci rekonstrukcí vybudovala spousta měst parkoviště přímo pod náměstími; jak s místy pro návštěvníky tak s dlouhodobými pronájmy pro místní. Patrně to (výstavba) bude násobně dražší než parkovací dům na zelené louce, ale může fungovat tam kde je málo místa, např ve staré zástavbě. Mají to zdáse vymyšleno tak že ulice přiléhající k náměstí jsou automaticky pěší nebo aspoň smíšenou zónou.

Re: Doprava

od Matej.Sandor » 19 kvě 2018, 18:26

Tibor.Vansa píše:
18 kvě 2018, 13:33
Matej Sandor píše:
17 kvě 2018, 16:24
Ahoj Honzo,
mám k tomu dva komentáře/doplnění:

b) nejsem fanouškem parkovacích zón. Systém v Praze je docela šílený, v podstatě rozděluje Prahu na jednotlivá dílčí města a člověk, který má různé pravidelné aktivity v různých částech Prahy je toho docela obětí. Zároveň se to celé začalo realizovat opačně, kdy nejdřív se tedy zavedou zóny a pak se bude promýšlet, kde lidí, co zde nemají trvalý pobyt (není to můj případ) mají parkovat, nebo kde mají parkovat lidi, když je v nějaké zóně vydaných více karet než je míst - jak byly některé články v poslední době, neboť parkovací doby chybí. Bydlím v Michlích, jsme asi druhá ulice, kde zóna zatím zavedena nebude, no stejně jsem proti jejich rozšiřování než se vymyslí - implementuje rozumná celopražská koncepce. Co tak místo toho uvažovat o podpoře výstavby parkovacích domů?

M.
O podporu parkovacích domů se pokoušela na Praze 4 ODS. Dotáhla tu myšlenku celkem daleko, měla pozemek, projekt, dokonce to nevypadalo ani jako tunel - zbýval poslední problém - nenašli se žádní zájemci, kteří by si chtěli parkovací místa za rozumnou cenu koupit. Na Pankráci parkovací domy jsou, a jsou relativně prázdné. Dokud se nebude za parkování platit všude,a lidi si na to nezvyknou, tak je jejich výstavba nerentabilní a parkovacích míst bude vždy málo. Jako Piráti chceme tohle:
http://www.metro.cz/pirati-tvrdi-ze-sys ... -praha_lam
Rozumím, nicméně by to nemuselo být založeno na principu nutnosti koupě parkování v parkovacím domě, ale formou nájmu, kdy by člověk platil buď za rok, měsíc, den, nebo hodinu. Alias ne každý má několikset tisíc korun na nákup parkovacího stání, ale několik stovek za měsíc formou nájmu by nemusela být taková darda.

Nahoru