Pozice v krajských organizacích

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Pozice v krajských organizacích

Re: Pozice v krajských organizacích

od Tomas.Kolacny » 16 lis 2016, 13:31

Ahoj, komise a výbory už máme uzavřené - výbory mohou obsazovat pouze zastupitelé, takže tam není co řešit a naši zastupitelé si je rozdělili mezi sebe dle svých možností. Komise jsou obsazeny následovně (uvádím jen ty komise, které obsazují naši nominanti):
Finanční a majetková - Ivo Vašíček
Investiční - Jiří Kadeřávek (OZ)
Meziregionální vztahy - Markéta Gregorová
Pro rozvoj venkova a zemědělství - Tomáš Vymazal
Informační otevřenosti - Ondřej Kotas, pokud budeme mít krom předsedy (Hlavenka) i jednoho dalšího nominanta (model Brno)
Cestovní ruch - Radek Holomčík
Na komise máme o 2 nominanty méně, než SZ a předpokládá se, že to budeme kompenzovat přes nominanty do dozorčích rad, kterých budeme obsazovat o to více, jelikož dle koaliční smlouvy mají mít obě strany stejně funkcionářů.

Re: Pozice v krajských organizacích

od Petr.Zamecnik » 16 lis 2016, 11:29

Ahoj piráti,
zaškrtnul jsem se ke 4 dopravním subjektům - Jihomoravská rozvojová, KORDIS, Komise dopravy a územního rozvoje a Výbor pro územní plánování a dopravu.

Na dopravu jsem se specializoval při studiu (sociologie a psychologie na FSS MU) a rovněž v ní celý život pracuji (v Centru dopravního výzkumu a na Univerzitě Palackého). Profesně řeším dopravu z hlediska lidského faktoru, její održitelnost, rozvoj, plánování a přesah do jiných oblastí (jako je zdraví, bezpečnost či kvalita života).

Pořadí zájmu ve výše jmenovaných institucích:
1) KORDIS
2) Jihomoravská rozvojová
3) Komise dopravy a územního rozvoje, Výbor pro územní plánování a dopravu

Petr

Re: Pozice v krajských organizacích

od Patrik.Dolezal » 11 lis 2016, 00:32

OK, podle aktualizace v padu škrtám Archeologický ústav a přidávám Jihomoravskou rozvojovou. Ta mě zajímá právě proto, že z těch nových 3 je kvůli majetkové účasti privátního sektoru nejsložitější situace z hlediska transparence i čerpání z veřejných fondů a kontroly investic. Navíc mě zajímá jak narychlo společnost vznikala, potom co začalo být aktivní město. Zatím jsem jednou řešil zveřejňování smluv při kombinovaném veřejném a privátním vlastnictví firmy, další spec. předpoklady mě nenapadají OFFTOPIC(tady to bude nejspíš pro Hanku Kasp., která se o převody pozemků u letiště zajímá už dlouho - s tím těžko můžu soupeřit, ale když bude místo pro piráty tak se hlásím přímo vehementně ;) ).

Re: Pozice v krajských organizacích

od Marketa.Gregorova » 01 lis 2016, 16:08

Ahoj,

hlásím se jako o zájemce o pozici v meziregionální komisi. Moje hlavní motivace nezní přeborně, ale může zajistit mnoho - věřím Pirátům a ráda bych tak, abychom působili v co možná největším počtu komisí; a to kvůli kontrole a dodržování transparentního jednání, a přístupu k informacím a možnosti je předávat dál (veřejnosti).

Na rovinu přiznávám, že mluvím o vodách, které jsou pro mě spíše neznámé; ale (kdyby se mi chtělo platit příspěvek, tak) členem Mensy mohu být také .D, učím se rychle a mám - či se spíš každý den snažím o aplikaci - pirátské smýšlení, tedy mě neznalost běžné agendy Komisí hendikepuje jen minimálně a dočasně.

Meziregionální komisi volím proto, že jsem absolventem Mezinárodních vztahů a Evropských studií na Masarykově univerzitě, a tedy o aktivitách s V4, EU i dalšími zeměmi a regiony jsem v rámci možností kvalitně informovaná. Patří to také k mé oblasti (mimo-povinně-školní) zájmu (především vztahy s nejbližšími sousedy) a udržuji si tak přehled o vzájemných vztazích a situaci i nyní.

Se zahraničním odborem jsme také organizovali několik setkání tzv. P3, pirátského zpodobnění V4, a ačkoli do svého "sívíčka" tolik ZO tahat nechci, zkušenosti i kontakty mi to dalo. .)

Případné otázky ráda zodpovím, profesionálnější životopis mohu dodat.

Mějte se krásně!

Re: Pozice v krajských organizacích

od Ivo.Vasicek » 01 lis 2016, 14:44

Do tabulky už jsem psal zájem o majetkovou komisi, dělá se tam rozpočet kraje. Rozpočty a finance řeším nejen u Pirátů. Můžeme se podívat kam co teče, za kolik je pronajímáno a prodáváno a jak to bylo (lze dopátrat). S majetkem souvisí investice , kde předpokládám Jirku Kadeřávka (ml.) což bych rád koordinoval. Z hlediska IDOS a DPMB mne zajímá také Kordis (ale s tím spolupracuji už nyní - budou dělat kopii platebního systému, co zavádíme na DPMB.

Re: Pozice v krajských organizacích

od Tomas.Vymazal » 29 říj 2016, 19:43

Ahoj,

v dudle jsem vyznacil tusim jen komisi zivotniho prostredi, ackoliv moji jedinou kvalifikaci je to, co bylo jadrem kampane konopi misto repky. Z toho duvodu nemam problem dat prednost Patrikovi nebo nekomu jinemu. Pokud ode me v tomto smeru ocekavate jakykoliv dalsi krok, tak mi dejte vedet.

Jinak jsem prirozene vice kvalifikovan na informatiku, ale o te uz jsme se nekolikrat bavili a ja se tam budu cpat jen v pripade, ze se o ni neprihlasi Ondra Kotas, Lada Nesnera nebo Marcel Kolaja.

Re: Pozice v krajských organizacích

od Tomas.Kolacny » 27 říj 2016, 17:29

Ahoj,

jak jsem říkal včera na schůzi, rád bych se ucházel o pozici v komisi organizační a legislativní.

Primárně bych rád využil legislativní části obsahu působnosti komise a pokusil se navrhnout zastupitelstvu pomocí zákonodárné iniciativy předložit do sněmovny novelu zákona o návykových látkách a souvisejících zákonů, jejichž změna je nutná pro legalizaci konopí. Sekundárně bychom se mohli pokusit i o prosazení novely zákona o místním referendu a dalších zajímavých zákonů, pokud bude energie na to vytvářet návrhy.

Co se týče oblasti organizace, tak bych rád přenesl na kraj know how z Brna, kde se teď připravuje zejména úplná elektronizace samosprávy, mapování procesů (horizontální) a agend (vertikální) a jejich optimizace. Dál bych se chtěl zaměřit na systemizaci vykazování práce a aktualizaci pracovního řádu úřadu tak, aby znal částečné úvazky, home office, pružnou pracovní dobu a další věci, které by snad v dnešní době měly být standardem. (Běžně jsou úředníci dostávání do situace, že z podstaty své agendy musejí vykazovat práci v jiných časech, než ji reálně konají, jelikož to jinak pracovní řád prostě neumožňuje, nebo třeba když potřebují odejít k lékaři, tak se nemůžou vrátit zpět na úřad, protože si za jeden den můžou zapsat odchod jen jednou a podobných nesmyslů je tam celá řada.)

Dále na Radkovu výzvu nabízím své zkušenosti ze dvouleté praxe na magistrátě (zejména z posledních týdnů, kdy jsem velmi intenzivně připravoval návrh novelizace metodiky zadávání veřejných zakázek zásadním směrem vpřed k otevřenosti) pro společnost Centrálního jihomoravského zadavatele CEJIZA a.s., kde bych rád řešil v současnosti největší problém v zadávání veřejných zakázek malého rozsahu, kdy zákon umožňuje zadávat zcela uzavřeně a netransparentně pouze poptávkou tří firem vlastního výběru až do 2 milionů u dodávek a služeb a až do 6 milionů u stavebních prací. Já bych tu hranici rád dostal alespoň 20x níž.

A nakonec bych se rád zabýval prošetřením kauzy Pasohlávky a jejího financování prostřednictvím dozorčí Rady Thermal Pasohlávky a.s. Nepotřebuji nutně sedět v dozorčí radě, ale rozhodně chci, aby v ní seděl někdo (ideálně Pirát), kdo má alespoň základní povědomí o obchodním právu a kdo se nebude bát na jednání DR aktivně investigovat a případně i soudit, pokud k tomu najdeme nějaké důkazy.

Re: Pozice v krajských organizacích

od Robert.Cuma » 27 říj 2016, 13:21

nabízím svůj čas a dovednosti na tyto pozice:

- dozorčí rada Thermal Pasohlávky a.s. - (viz příloha)

- Komise pro sport a mládež:

- sport mě velmi zajímá a baví - aktivně i pasivně.
- jsem přesvědčen, že dostupná a kvalitní sportoviště jsou jednou z klíčových podmínek pro zdravý rozvoj mládeže, proto má smysl stavět/rekonstruovat sportoviště a pořádat sportovní akce.
- mám korektní vztahy s Jakubem Koudelkou (Česká unie sportu - regionální manažer pro Jmk) a René Novotným (předseda komise RMB pro tělesnou výchovu a sport), kteří se podílejí na organizaci celé řady sportovně zaměřených akcí pro mládež. rád bych nejen s nimi spolupracoval na smysluplných projektech v rámci kraje.
- jsem kolega Marka Fišera, který je členem projektového týmu pro modernizaci fotbalového stadionu v Brně (a taky chcu novej stadec). prostřednictvím Komise bych se snažil získat krajskou podporu pro nový stadion. (neměl by to být zas takový problém, protože ANO v Brně stadion chce a když teď mají primátora a budou mít i hejtmana, tak se zdá být vše na dobré cestě).
Přílohy
Róbert Čuma.pdf
(150.08 KiB) Staženo 81 x

Re: Pozice v krajských organizacích

od Patrik.Dolezal » 26 říj 2016, 03:08

Ahoj, také nabízím co znám do jedné pozice z těch které jsem zaškrtl v padu, především územní plánování nebo Cejiza:

- Výbor pro ÚP+D: to je můj obor – specializoval jsem se na právnické fakultě na pozemkové a finanční právo, dlouhá léta spoluracuju s kdekým při připomínkování, etc. územních řízení, včetně úspěšné žaloby na minulé krajské ZUR (minimální role, ale byl jsem u toho :) ), čili vím o čem to je. Kromě toho mmnt. jsem odborný poradce pro ÚP Brna - totálně neplacená a totálně jen poradní funkce – s působením na kraji by se dobře doplňovaly a byla by to výhoda z komunikačních i praktických důvodů, zvlášť v kauzách které jsou v pir. programu nebo se jimi Piráti už zabývali (R43 apod.).

- Cejiza: centralizované zadávání zakázek je dobrý směr, spíš než na hledání minulých problémů bych se soustředil na lepší fungování v budoucnu, tj. přehlednější a transparentnější procesní nastavení a metodiku. To platí i pro ostatní organizace. Opět by mě pomohlo studium práva a dlouhodobá spolupráce s organizacemi a lidmi kteří se oblastí zabývají.

- Kordis: o Kordis se zajímám od 2010, kdy na KS přisla obsáhlá anonymní rešerše zevnitř organizace. Nepodařilo se mě info ověřit, ale pořád mě to zajímá. Kromě studia na právech nemám další spec. předpoklady.

- Komise ŽP: státnice z práva ŽP, roky účasti na projektech v oblasti a velký zájem, toť vše.

- Ústav arch.pam. Péče: studium historie a dějin umění na FF, žádná praxe.

Žádné formě spolupráce se nebráním, v případě územního plánování to nejspíš bude nutné.
Hodně síly při vyjednávání, snad z toho nebudou jen komise.

Díky za přečtení

Re: Pozice v krajských organizacích

od Radek.Holomcik » 25 říj 2016, 13:30

vydal píše:Zdravím,

nabízím kompetence využitelné ve výboru či komisi orientované na problematiku trhu práce a regionálního rozvoje.

Vzdělání:
Sociologie – FSS MU Brno
Social Policy Analysis – University of Leuven, Belgie

Praxe:
15 let ve výzkumu sociální politiky a trhu práce

Kraje dnes hrají významnou roli v oblasti řízení středního a učňovského školství a skrze programy regionálního rozvoje také v oblasti tvorby pracovních míst. Přesto se nedaří řešit například problém vysokého podílu dlouhodobě a opakovaně nezaměstnaných, což do značné míry souvisí se strukturou znalostí a dovedností, které poskytuje právě střední a učňovské školství.

Vedle zvyšování kvality středních škol a učilišť by kraje měly hrát významnější úlohu koordinaci regionálního trhu práce, především prostřednictvím distribuce kvalitních informací. Pirátský program uvádí, že ‚lidé mají právo rozhodovat se na základě informací‘. Krajský úřad by měl být například schopen poskytovat kvalitní a přehledné informace o regionálním trhu práce. A to jak těm, kteří jsou již ekonomicky aktivní, tak těm, kteří se o své budoucí kariéře teprve rozhodují.

Jsem případně připraven spolupracovat se zástupcem Pirátů ve výboru/komisi orientované na trh práce či regionální rozvoj.


Jiří Vyhlídal
Zdravím Jiří,

díky za nabídku. Prosím, napište mi na radek.holomcik@pirati.cz kontakt, jakmile bude více jasno o obsazení komisí a dalších orgánů, ozval bych se.

Díky,

Radek

Nahoru