Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

Re: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

od Pavel.Moravec » 10 říj 2016, 11:09

Jiri.Kaderavek.sen píše: piráti či příznivci pirátů kteří nemají rádi zelené se na volby vyprdli.
Ono se na volby "vyprdlo" hodně našich příznivců i bez ohledu na koalici. I tam kde Piráti šli sami, tak to tak bylo. A obecně mezi všemi stranami byli Piráti právě mezi 3 nejhoršími stranami, pro něž největší procento příznivců nešlo volit.. Nedokázali jsme - opakuji nezávisle na koalicích - přinutit naše sympatizanty dojít do volební místnosti. :( . Tuším už poněkolikáté.

Pro mne lessons learned: vysvětlit našim příznivcům, že volby mají smysl, jinak nic nedokážeme. A že má smysl i volit koaliční kandidátku (a kroužkovat Piráty), aby se tam sakra dostal aspoň nějaký Pirát a ne abychom jen dopomohli koaliční straně ke křeslům a sami nezískali ani jeden mandát.

Re: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

od Jiri.Kaderavek.sen » 10 říj 2016, 09:15

Trochu s tebou nesouhlasím. Je tam pirát a dva zelení. Nezapomeň, že Hlavenka na schůzi říkal, že se SZ samostatně půjde i kdyby byla v jiné koalici ale s piráty samostatně nepůjde. Osobně gratuluji Ivošovi i když jsem byl přesvědčen, že i jeho zelení vykroužkují. Zit Brno nás nepodporovalo, radějí šlo s TOP09, zelení kroužkovali svoje a piráti či příznivci pirátů kteří nemají rádi zelené se na volby vyprdli. Znám takových dost. A jsem přesvědčen, že spojení se SZ tady na Moravě byla velká chyba.

Re: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

od Jiri.Ulip » 09 říj 2016, 17:46

Podle mne je to solidní výsledek. Že budou Zelení kroužkovat jsme věděli. Naopak mi přijde fajn, že toho nepřekroužkovali víc :). Co se týče zpětného hodnocení jít v koalici, tak vzhledem k výsledku bychom tam sami ani jedni nebyli. Takhle máme Piráta, Zelenou a nestraníka, což mi přijde dost fajn.

Takže ještě jednou gratulace! :)

Re: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

od Jaroslav.Kamen » 09 říj 2016, 15:01

Myslím, že jsme včera v krajských volbách dosáhli historického úspěchu. Při srovnání s výsledky s ostatními kraji si myslím, že je dobře, že jsme do koalice se Zelenými šli a dostali se na kraj. Troufám si tvrdit, že samostatně bychom 5 % v těchto volbách nedosáhli.

Do jisté míry je pohodlné držet se pod 5 % a zůstávat super alternativní, underground a cool stranou, která by měla tu čest, že se nikdy nemusela "zašpinit" reálnou politikou. Myslím si ale, že doba už pokročila a nadešel čas se do toho reálně opřít, když se naskytla příležitost. Možnost reálně prosadit část našeho programu by měla být prioritou pro každého člena strany, pokud to není na úkor stanov a našich zásad.

Pokud chceme opravdu reálně něco změnit, je třeba využít každou příležitost, i když to bude znamenat kompromisy, spoustu práce a vysvětlování. Prezentovat lidem výsledky a zviditelňovat Piráty v dobrém světle. Zlepšovat vnímání Pirátů veřejností a pokračovat v trendu postupně rostoucích preferencí. Jinak bychom mohli stejně tak dobře nadávat na poměry u piva v hospodě.

Mrzí mě Zdeňku, že místo radosti z úspěchu tě trápí, že nevyšla tvá katastrofická předpověď. Je taky škoda, že svou energii nevyužíváš trochu konstruktivněji - zdravá a hlavně konstruktivní kritika i zevnitř strany může být velmi prospěšná. Bylo by dobré si ujasnit priority a možná místo kalení vody třeba raději využít svoji energii a potenciál ve prospěch strany.

Re: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

od Michael.Polak » 09 říj 2016, 09:57

Robert.Magni píše:Jenže nám naši voliči zůstanou,ale babišovci jak rychle vylítli,tak rychle zase padnou. To je strana jednoho muže,stojí a padá s ním. Porovnej si Úsvit a SPD - tak nějak.
Copy + paste toho, co jsem teď psal na NYX:

myslím si, že průměrnej chce prostě ten hřejivý pocit, že si správně "tipnul vítěze", že se přidal na stranu vítězů. prostě se neidentifikuje s konkrétní myšlenkou, programem, nebo osobností - ale odhaduje, kdo by asi tak mohl vyhrát a chce se identifikovat s vítězem.

Je to fakt až tak jednoduché, že když lidi cítí nejistotu, tak hledají silného vůdce, za kterým se "sjednotí". Primitivní instinkt. Kdo tomu chce zabránit, měl by se fakt zamyslet, jak zařídit, aby lidi necítili nejistotu.

Re: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

od Pavel.Moravec » 09 říj 2016, 09:50

Zdenek.Frolec píše:
Aby jste neříkali, že je to jednostranné, tak mám v úmyslu pokud budete mít nad 5% a dostanete se tam tím pádem vzdát se na 1 rok jakékoliv komunikace, abych ukázal, taky že se pletu a že zřejmě jsem vám dotoho neměl kafrat.

..

Já svoje splním co vy pánové ?

Zdeňku, přečti si tento svůj úvodní příspěvek, pochop co v něm slibuješ, že "svoje splníš" bez ohledu na případný slib Iva Petra atd., a zachovej se jako chlap. Zatím se tu chováš jako napůl malé děcko a napůl politik co se vykrucuje z předvolebních slibů.

Re: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

od Zdenek.Frolec » 09 říj 2016, 04:45

Pavel.Moravec píše:
Zdenek.Frolec píše: Jen doufám, že otevřeš mysl a uvědomíš si že kdybychom šli solo jak jsem chtěl tak bychom urco dali přes 3% a melibychom urcite 1 Piráta a pak + další možné Piráty.
Určo dali přes 3 a kvůli kvóru 5% bychom nezískali žádný mandát. Takto máme v zastupitelstvu Ivoše (blahopřeju!).
Jelikož hodně kamarádu řeklo že s SZ jsme nevolitelní. SZ volici ti budou volit klidne sz a piraty. ALe Pirátští jsou jenom víc naci na stranu. Neposlouchali jste mě mě který je pořád v kontaktu ted s maturanty a tak to i dopadlo. Debaklem.
No a pár mým kamarádům zase odpadlo dilema "hodit to Zeleným, nebo Pavlovi" a hodili to koalici a mne kroužkovali ;) .

Btw. nesliboval jsi, že když získá koalice přs 5% tak na rok budeš mlčet? (klidně ať se to počítá od pondělka nebo od dalšího měsíce)? Splníš to?
Byla to sazka a oni se nechteli vsadit cili víš co muzete :D Já se chtel vsadit kdyby jste se vsadili meli by jste ted moje mlcení.

Re: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

od Robert.Magni » 09 říj 2016, 00:34

Jenže nám naši voliči zůstanou,ale babišovci jak rychle vylítli,tak rychle zase padnou. To je strana jednoho muže,stojí a padá s ním. Porovnej si Úsvit a SPD - tak nějak.

Re: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

od Michael.Polak » 08 říj 2016, 23:56

Já si myslím, že tam, kde jsme se dostali do zastupitelstva v koalici se SZ, mohou mít voliči dobrý pocit, že náš hlas nepropadl, což je (kupodivu) pro inteligentní a konstruktivní voliče důležité.

Naopak, tam kde jsme šli sami a hranici 5% nepřekročili, tam naši voliči de-facto posílili postavení Babiše. (Ostatně, důležitost tohoto se ještě ukáže v koaličních jednáních, která budou jistě zajímavá...)

Re: Krajské volby 2015 Piráti jen max 2%

od Radek.Holomcik » 08 říj 2016, 21:31

Počky, chápu správně, že tady valí kritiku týpek, který neví, kolik % je potřeba pro vstup do zastupitelstva?
HAHAHA směšné

Nahoru