Jednací řád KF JmK

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Jednací řád KF JmK

Re: Jednací řád KF JmK

od Tomas.Kolacny » 17 črc 2015, 20:35

Ale houby složitější.. Je jednodušší, kratší, přehlednější a srozumitelnější, ale zhodnocení nech na krajském fóru, až předložím hotový návrh.. Předmětem tohodle vlákna je něco jiného, tak bych byl rád, kdyby ses ho držel.. Dík.

Re: Jednací řád KF JmK

od Lukas.Novy » 17 črc 2015, 20:14

Uz tedka to mas slozitejsi nez je soucasnej JdR. Rekni mi, v cem konkretne je aktualni JdR nesrozumitelny a ukaz mi jak to resi ten tvuj navrh. Vsadim se, ze nenajdes nic, co bys jeste vic nezeslozitil.

Re: Jednací řád KF JmK

od Tomas.Kolacny » 17 črc 2015, 20:10

Vidíš a já si to nemyslím.. :) smyslem krajskýho jdř je udělat předpis, kterej bude pro lidi srozumitelnej, což současný jdř cf není.. Když jen pojmenuju odchylky, tak v tom bude eště větší guláš..

Re: Jednací řád KF JmK

od Lukas.Novy » 17 črc 2015, 19:43

Jestli jednom tak lepsi bez cile jednaci rady magistratu, nase stary, novej a nase stanovy, tak ti garantuju, ze je zbytecne vynalozenej cas. Stanov si, co je s aktualnim radem spatne, konretni veci. Zkus vymyslet opravy nejlepe tak, ze se vyjmenuji odchyleni od JdR. Az potom kdyz by to neslo (a to je treba si zduvodnit), tak je rozumne zkouset psat novej jednaci rad.

Re: Jednací řád KF JmK

od Tomas.Kolacny » 17 črc 2015, 19:23

na tajné hlasování kouknu..

Ta námitka je správně.. není to námitka proti návrhu postupu, je to námitka proti správnosti hlasování -> pokud máš pocit, žes z jakéhokoli důvodu hlasovat jinak, než je tvoje přesvědčení, tak napadneš správnost hlasopvání a požádáš předsedajícího, aby prohlásil hlasování za zmatečné a nechal hlasovat znova -> namítající upraví svoje hlasování, zbytek fóra hlasuje nejspíš stejně.. KF rozhodně nemůže hlasovat o tom, jestli někdo má právo hlasovat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, je to jeden ze základních prvků, které jsou standardem při hlasování ve všech demokratických společnostech.. ale aby to nikdo nemohl používat jako obstrukční jednání, tak to může udělat jen jednou a podruhé o opakovaném hlasování už musí hlasovat krajské fórum..

jojo, dík. tam má být, že při hlasování na internetu je přítomen každý hlasující.. takových chyb tam může být víc, zatím to jen doplňuju a nekontroluju správnost, takže za tyhle postřehy jsem rád.. :)

Re: Jednací řád KF JmK

od Lukas.Novy » 17 črc 2015, 18:56

Mas toho tam mrte spatne, ale vybral sem jenom dva speky, at nezdrzuju nikoho, kdo je nucen si to tady cist:

6. KF JmK hlasuje veřejně. Tajně hlasuje v osobnostních hlasováních a primárních volbách. Na žádost člena může KF JmK v odůvodněných případech rozhodnout o tajném hlasování hlasováním bez rozpravy.

Stanovy rikaji, ze hlasovat tajne musi byt umozneno vzdy, kdyz o to ucastnik pozada, nemuzes toto pravo predpisem nizsiho radu kratit.

9. Vznese-li kterýkoliv člen KF JmK bezprostředně po hlasování pochybnost o správnosti svého hlasování, opakuje předsedající hlasování.V případě opakované námitky proti výsledku hlasování o téže věci rozhodne KF JmK o oprávněnosti této námitky hlasováním bez rozpravy.

O opravnenosti namitky muze rozhodnout jen a pouze krajske forum, nelze mu takovou pravomoc sebrat. O namitce se rozhoduje hlasovanim, ktere lze opet rozporovat -> kazdy jeden clen muze sam dosahnout toho, aby nebylo libovolne usneseni prijato. A toto plati dokonce i o rozhodnuti o postupu pri vylouceni ucastnika z jednani predsedajicim, to lze tez rozporovat namitkou (a musi to tak byt, jinak by si hned na zacatku predsedajici vyhazel koho by chtel a ostatni by museli drzet hubu a krok, jinak poleti taky).3. Za přítomného se během jednání na internetu považuje každý člen KF JmK.
+
2. V řádně oznámeném hlasování a na řádně oznámeném zasedání se o řádně oznámených materiálech KF JmK usnáší většinou přítomných, jinak většinou všech členů KF JmK.
=
Na internetu je pro schlvaleni usneseni vzdy nadpolovicni vetsina vsech clenu sdruzeni, at uz je oznamena nebo ne => Neni sance na internetu neco schvalit.

Re: Jednací řád KF JmK

od Tomas.Kolacny » 17 črc 2015, 14:23

zase jsem o trochu posunul, tak můžete vesele kritizovat (podotýkám, že stále není hotovo)..

Re: Jednací řád KF JmK

od Lukas.Novy » 10 črc 2015, 01:24

Dle stavajiciho JdR se ale vsechna usneseni i volby maji provadet tak, ze pokud maji byt projednany na zasedani, pak je nutne je na zasedani odrocit z jednani na internetu, kde se samozrejme ucastni vsichni.

Re: Jednací řád KF JmK

od Lukas.Novy » 10 črc 2015, 01:22

Hlasovaci system zde:
podatelna-zahranicniho-odboru-f231/zado ... 29628.html

pokud mozno zde znamena, ze se mame pokusit o dosazeni maxima z taxativniho vyctu tech pozadovanych vlastnosti pricemz vyhnout se teto povinnosti lze jen a pouze pravidlem ze stejne nebo vyssi urovne nebo technickym omezenim. Pro verejna hlasovani nikdy zadne technicke omezeni nebylo, pro tajna hlasovani jsou heliosem odstanena. Zadne formalni pravidlo stejne nebo vyssi urovne neni aplikovatelne.

Re: Jednací řád KF JmK

od Tomas.Kolacny » 10 črc 2015, 00:28

Lukas.Novy píše:Pokud neni online prenos, tak prece ti, kteri nejsou fyzicky pritomni se neucastni zasedani, takze se neucastni ani jednani, takze nemohou hlasovat. Nic proste online elektronickemu hlasovani nebrani.
Jenže naše krásné fórum neumí udělat tajné hlasování, ve kterém by se dali definovat účastníci, resp. zamezit v hlasování členům nepřítomným na zasedání.. Zajisti mi systém, který mi to umožní a nemám problém hlasovat online.. Nebo budeme všechny volby dělat jmenovitě?
Lukas.Novy píše: Lex superior derogat inferiori.
Já vim, však o tom mluvím - ten bod ve stanovách nikdo nerozporuje, jen debatujeme nad výkladem a aplikací "pokud možno" (pokud možno nerovná se není-li nemožno).

Nahoru