KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

Re: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

od Petr.Tkadlec » 11 črc 2018, 13:32

Hlasování bylo zahájeno viewtopic.php?f=417&t=42746

Re: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

od Petr.Tkadlec » 08 črc 2018, 16:17

Nikdo žádné dotazy zjevně nemá, takže zítra vyhlásím hlasování.

Re: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

od Petr.Tkadlec » 29 čer 2018, 12:59

Včera jsme na schůzi MS Piráti Vsetín schválili, že do senátních voleb vyšleme Martina Hábu. Martin byl s námi i na volebním štábu v říjnu, tak jste ho někteří měli šanci potkat. Je to dobrý aktivista, člen strany Zelených. Jednalo by se tedy o koaličním kandidátovi.
viewtopic.php?f=679&t=41487
Jmenuji se Martin Hába, je mi 45 let, jsem ženatý otec dvou dospívajících dětí a s drobnými přestávkami žiju na Vsetíně celý život. Ve svém životě jsem stihl projít několik zaměstnání. Od strojníka betonárny, uklízečky, zaměstnance cirkusu, se kterým jsem projel půlku Španělska, přes muže na mateřské dovolené, až po managerské funkce v obchodních řetězcích. V současné době se snažím hrdě vést sklad obchodního centra Coleman SI.a.s.
Veřejnosti jsem znám jako výtvarník, pořadatel vernisáží v lese, amatérský muzikant, ale taky jako "Havloidní sluníčkář" se skautskou minulostí. Jsem dlouholetý řadový člen strany Zelených, za které jsem v minulosti kandidoval na nevolitelných spodních místech kandidátky do PSPČR.
Více informací rád poskytnu, nemám problém s žádným dotazem.
605 804 926, habovi@seznam.cz, facebook.....
MH
5.7. chci ukončit rozpravu a případné přihlášení jiných kandidátů a hned potom vyvolat krajské hlasování.

Re: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

od Petr.Tkadlec » 18 čer 2018, 10:58

Jen upozorňuji, že jednoho kandidáta pro SO 77 máme ve schvalovacím procesu.

Re: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

od ivana.pilatova » 23 bře 2018, 17:07

Lubomir.Dolezal píše:
22 bře 2018, 13:50
Přikládám zápis z "grilování" 21.3.2018.
https://docs.google.com/document/d/1y4A ... sp=sharing
Dobrý den, z důvodu služební cesty jsem se nemohla zúčastnit “grilování“, tak využívám této nápravné zkoušky. Cestou z Olomouce neskutečně přeplněný vlak. Pátek a studenti a víkend. Lokomotiva by jistě utáhla o dva vagony navíc….. Takže:
Proč chci být senátorkou?
Už jsem psala, že mám ráda výzvy a hlavně, nechci si vzít své zkušenosti do hrobu, ráda bych je nabídla ve prospěch něčeho dobrého a každý si přejeme, aby náš stát dobře fungoval.
Čím mohu prospět Zlínskému kraji ?
Narodila jsem se tu, žiju ve Zlíně celý život, přivedla jsem na svět dvojčata ve zlínské porodnici a ve zlínských mateřských školách jsem 25 let vychovávala nové Zlíňáky a ještě jsem je na zlínské radnici vítala do života. Záleží mi na Zlínu a na všech, co tu kolem žijí. Baťa nám ukázal směr, tak by bylo dobré pokračovat. Moje parketa je jistě školství, kultura, sociální oblast.
Obecné referendum ?
Pravomoc by měla být vyvážena odpovědností. Je to příležitost i hrozba.
Děti v péči homosexuálů?
Jsem proti. Dítě potřebuje mužský i ženský vzor .
Jak prosazovat pirátské principy?
Vyzkoušela jsem si v životě, že člověk sám nic nezmůže. Určitě v rámci klubu nebo nějaké širší skupiny.
Nejbližší zásada pirátů?
Úžasná věc, když budeme všichni propojeni, volit přes internet, vše bude jednodušší a přehlednější.
Zpětná vazba pro voliče?
Osobní setkání s muzikou a dobrým jídlem , forum pirátů, veřejné akce – i když je jich pořád málo.
Konzultace na pirátském foru?
V některých případech jistě ano.
Veolia?
Proč mají Zlíňáci nejdražší vodné a stočné? Kdo mi je schopen odpovědět? Za vodu mi ještě nikdy nevraceli.
Kterou stálou komisi bych volila?
Školství, kulturu, sociální oblast, média.
Uprchlíci?
Obava tu je zejména o ztrátu identity. Mám dvě krásné dcery, bojím se o ně. Ve školkách jsem se potkávala s různou národností dětí a jejich rodičů – pokud se dokáží přizpůsobit našim zvyklostem, je to v pořádku a budu se s nimi cítit bezpečně.
Pirátské body a sympatie?
Nenašla jsem nic, s čím bych v zásadě nesouhlasila, je možné, že někdy nebudu s něčím souhlasit, ale demokracie prý není možnost dělat si co chceme, ale možnost nedělat, co nechceme.
Spolupráce se stranami ?
Vsázím spíše na spolupráci s lidmi než se stranami. A dobrý člověk ještě žije.
Hezký den. Ivana Pilátová

Re: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

od Fukso33517 » 22 bře 2018, 15:16

Fukso33517 píše:
21 bře 2018, 11:20
Pohodový den přeji všem. Jsem Aleš Fuksa, Zlíňák z Fučíkovky, teď Obecin. Zlíňák, co dvacet let jezdí po dědinách coby novinář a ptá se, co je nového.

Kandidovat do Senátu hodlám proto, že to cítím jako svou občanskou povinnost ve chvíli, kdy už si říkám, co všechno si ještě necháme my občané líbit. Beru to ale i jako povinnost člověka, který se dvě desetiletí věnuje nezávislé žurnalistice. Žurnalistice, která je pilířem demokratického státu a která je nyní stále častěji napadána. A je třeba se bránit. A bránit aktivněji svobodu slova či projevu a nezávislost médií.
Doba je zlá, v současnosti je tento pilíř značně podkopáván v základech, a to i nejvyššími politickými kádry. O kom hovořím, je jasné. Nestačí se proto v tomto náročném čase stavět do pozice oponentů a dál hájit pravdu jen na stránkách tiskovin či v jiném nezávislém médiu. Je třeba posunout laťku výš a dát tak politikům najevo, že je budeme (novináři, Piráti) strašit všude. Hodlám povýšit obranu svobody slova a vnést nový rozměr do Senátu. Pokud mi to bude umožněno.
Nabízím proto své jméno Pirátům. Je to vůbec poprvé, co tak veřejně činím. Díky své profesi mám dostatečný nadhled, dokáži zanalyzovat situaci, rozeznat, co je podstatné a mám přímý tah na branku. Nabízím jméno člověka, který je rodilý Zlíňák, a který se v případě zvolení pokusí udržet funkční horní komoru Parlamentu ČR s dalšími aktivními senátory i nadále při životě a hlavně čistou. Senát totiž vnímám obdobně jako nezávislá média jako jeden z pilířů zdravé demokratické společnosti. Senát jako živý orgán působící coby záchranná brzda někdy nesmyslných výplodů dolní komory Parlamentu ČR.
Napsal jsem témata, která jsou mi blízká s tématy Pirátů, a to jsou otevřenost, transparentnost a svoboda slova. Je možné se bavit také o jednotlivých tématech, které trápí Zlín, ale to jsou spíš otázky pro komunální politiky a pro jejich voliče. Zaměstnání, neboli jinak řečeno poslání senátora vidím do velké míry jako práci „okrskového“ ombudsmana. Sloužit lidem, kteří mohou přicházet se zajímavými podněty a pak se rozhodnout a pokusit se je přenést jakoukoliv možnou cestou do praxe. Možnosti jsou.
Nebudu se tu rozepisovat o své historii. Kdo bude chtít, najde ji v životopise poslaném k Pirátům při nedávném hlasování o nominantovi na Radního ČTK. Kdo ji bude přesto chtít slyšet, tomu rád odpovím. A když se zeptá na budoucnost, odpověď bude také nasnadě. Ve smyslu „Všechno bude, jak má být. Osud nepřechčiješ.“
Svým dvěma dcerkám odmalička vštěpuju do hlavy, že existují tři druhy lidí. Ovečky, vlci a ovčáčtí psi. A vždycky jim říkám, že lidi je třeba před vlky chránit, pomáhat jim a ukazovat správnou cestu, i když někdy remcají. A to by měl být i úděl senátora. Senátorství vnímám jako práci. Práci pro ty, kteří ve svém zvoleném zástupci vidí sami sebe, jen s rozšířenými možnostmi.
Nehodlám tímto zahájit bezhlavou politickou dráhu s klapkami na očích. Jen chci svou kandidaturou jasně říct, že už je tu něco špatně a je třeba se začít bít za svobodu slova a podporu médií i jiným způsobem. Postavit se za ostatní občany a novináře a za naše řemeslo na politické půdě.


Před nedávnem mi napsal dobrozdání k pirátské výběrovce na nominanta Rady ČTK člověk, kterého si velmi vážím. Přikládám jej k předešlým řádkům. Antonín Bajaja, novinář Svobodné Evropy, Českého rozhlasu, spisovatel, držitel ocenění Magnesia Litera, člen Mezinárodního PEN klubu:
„Aleše znám dlouho, před asi patnácti lety přišel coby novinář s nápadem psát pro noviny fejetony na aktuální dění v komunální politice a ve společnosti. A tehdy jsme založili zlínskou intelektuální kavárnu Pátečníky, stejně jako v minulosti Karel Čapek s přáteli. Při novinařině se snaží jít do morku kosti, mluví za něj práce. Vždycky se bije za pravdu, nenechá se opít rohlíkem a snaží se lidem pomáhat. Opakovaně při Pátečnících a našich vánočních aukcích pořádá sbírku pro kambodžské děti. Sám mám zkušenosti ze svého působení v Radě České televize, měli jsme kromě jiného velkou zbraň pro udržení demokratických standardů ve veřejnoprávní televizi, a to možnost odvolat ředitele, pokud by on nebo redakce nedodržovali etický kodex a svobodu slova. V současnosti bych doplnil svobodu slova s citem pro matoucí informace. Důležité je zůstat nad věcí a nezpronevěřovat se. A v tom si myslím, že je Aleš dostatečně odolný. Je to neřízená střela, nikomu se nepodvoluje.“
Doplnění z 22.3.2018:
Včera jsem jen velmi krátce při grilování odpovídal o angažování se pro Zlínsko. Vzpomenul jsem, že jsem v předsednictvu zlínské pobočky Klubu Augusta Sedláčka (hradologové) a jsem jedním ze zakládajících členů zlínské intelektuální kavárny Pátečníci. Rád bych nadto uvedl, že chodím pravidelně darovat krev (jsem držitelem zlaté Jánského plakety za více než čtyřicet odběrů), spolu s doc. Antonínem Blahou z fakulty technologické Univerzity T. Bati ve Zlíně každoročně 17. listopadu pořádám Slavnostní pochod k oslavě svátku Dne boje za svobodu a demokracii (výšlapy s přáteli a po zajímavých místech střední Moravy s podtextem songu Karla Plíhala "Když květina svobody hynula národ se probudil a neochvějně vykročil z onoho minula kde všichni měli mít stejně."), jsem úzce napojený na rodinu Jana Antonína Bati (dá se říct jako nezávislý poradce ve vztahu ke Zlínu) a donedávna jsem byl dlouholetým organizátorem pravidelných setkání dvou až tří set obyvatel obyvatel čtyř vesnic (Šarovy, Březolupy, Zlámanec a Svárov) uprostřed lesa u rozvalin hradu Šarovy, kde jsem pořádal Putování na hrad Šarovy (historický šerm, přednášky o historii, soutěže pro děti). Jsem spolu s Marcelem Sladkowskim iniciátorem mediálně propíraného Veřejného prohlášení proti odvolání uměleckého šéfa Městského divadla Zlín Doda Gombára (pod petici se podepsal mj. Michal Viewegh - https://zlinsky.denik.cz/tema/dodo_gombar_odvolani.html ).
Do toho aktivně podporuji svou kamarádku z Kambodže při jejím humanitárním programu Touch a Life ( http://www.touchalife.org.my/ - přímé dobrovolnictví v Siem Reapu při přípravě pokrmů pro děti a jejich rozvozu a také finanční podpora), při kterém se Mavis Ching stará o stovky podvyživených dětí v okolí kambodžského města Siem Reap. Stejně tak podporuji i organizaci Life Project Cambodia svého khmérského přítele Kosala Soma, která se zabývá podporou vzdělanosti dětí v Kambodži (http://lifeprojectcambodia.org/).
Ve Zlíně se však angažuji i jinak a hlavně nezištně, a to při své každodenní novinářské branži. A aniž by o tom bylo poté potřeba psát text. Příklad: Jedna rodina ze Lhoty u Zlína byla poslední nenapojenou na plyn ve vesnici. Na jejím napojení visely dvě další obce (kromě Lhoty i Karlovice a Oldřichovice). Muž mne žádal o pomoc s tím, že mu plynaři vykovali přívod o několik metrů jinde, než měl v plánu. A nechtěli několik týdnů stav napravit. Po mém telefonátu na plynárny přijeli další den dělníci k baráku a přívod překopali. A bylo po problému.

Aktuální podpora pro kandidáta za Piráty:
Ve čtvrtek ráno se se mnou setkalo vedení odborového svazu zlínské gumárenské firmy Mitas, Předseda Vladimír Jandásek i jeho místopředseda (byli nedávno mediálně slyšet ve věci protestní stávky proti nízkým platům ve firmě) mi přislíbili podporu při mé případné kandidatuře. Stejně tak se ještě včera večer vyjádřil i spolumajitel pivovaru Zlínský švec Martin Velísek a jeho kolegové.

Re: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

od Lubomir.Dolezal » 22 bře 2018, 13:50

Přikládám zápis z "grilování" 21.3.2018.
https://docs.google.com/document/d/1y4A ... sp=sharing

Re: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

od Marek.Houser » 22 bře 2018, 13:01

Dobrý den všem.

Informuji, že 21. března proběhlo ve Zlíně plodné setkání s pěti přihlášenými zájemci o kandidaturu, kterým tímto děkuji za účast a oznamuji, že jména všech přihlášených budou zařazena do primárních voleb, které v jiné části krajského fóra mezi členy záhy začnou. Videozáznam z akce bude poskytnut všem členům krajského sdružení, kteří neměli možnost se zúčastnit osobně.

V tomto vlákně mají přihlášení nadále možnost v nových doplnit své kandidátské řeči, případně uvést jakékoli další motivační informace, které by se kandidatury mohly týkat (cíle, priority, návrhy kampaně, veřejná podpora, nápady...). Toto vlákno poté bude uzamčeno současně s ukončením prvního kola primárních voleb.

Potvrzenými a konečnými uchazeči o kandidaturu jsou (abecedně):
Fuksa Aleš
Kriegler Radek
Pilátová Ivana
Ševčík Zdeněk
Sanetrník Petr
Úlehla Tomáš

Re: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

od Fukso33517 » 21 bře 2018, 11:20

Pohodový den přeji všem. Jsem Aleš Fuksa, Zlíňák z Fučíkovky, teď Obecin. Zlíňák, co dvacet let jezdí po dědinách coby novinář a ptá se, co je nového.

Kandidovat do Senátu hodlám proto, že to cítím jako svou občanskou povinnost ve chvíli, kdy už si říkám, co všechno si ještě necháme my občané líbit. Beru to ale i jako povinnost člověka, který se dvě desetiletí věnuje nezávislé žurnalistice. Žurnalistice, která je pilířem demokratického státu a která je nyní stále častěji napadána. A je třeba se bránit. A bránit aktivněji svobodu slova či projevu a nezávislost médií.
Doba je zlá, v současnosti je tento pilíř značně podkopáván v základech, a to i nejvyššími politickými kádry. O kom hovořím, je jasné. Nestačí se proto v tomto náročném čase stavět do pozice oponentů a dál hájit pravdu jen na stránkách tiskovin či v jiném nezávislém médiu. Je třeba posunout laťku výš a dát tak politikům najevo, že je budeme (novináři, Piráti) strašit všude. Hodlám povýšit obranu svobody slova a vnést nový rozměr do Senátu. Pokud mi to bude umožněno.
Nabízím proto své jméno Pirátům. Je to vůbec poprvé, co tak veřejně činím. Díky své profesi mám dostatečný nadhled, dokáži zanalyzovat situaci, rozeznat, co je podstatné a mám přímý tah na branku. Nabízím jméno člověka, který je rodilý Zlíňák, a který se v případě zvolení pokusí udržet funkční horní komoru Parlamentu ČR s dalšími aktivními senátory i nadále při životě a hlavně čistou. Senát totiž vnímám obdobně jako nezávislá média jako jeden z pilířů zdravé demokratické společnosti. Senát jako živý orgán působící coby záchranná brzda někdy nesmyslných výplodů dolní komory Parlamentu ČR.
Napsal jsem témata, která jsou mi blízká s tématy Pirátů, a to jsou otevřenost, transparentnost a svoboda slova. Je možné se bavit také o jednotlivých tématech, které trápí Zlín, ale to jsou spíš otázky pro komunální politiky a pro jejich voliče. Zaměstnání, neboli jinak řečeno poslání senátora vidím do velké míry jako práci „okrskového“ ombudsmana. Sloužit lidem, kteří mohou přicházet se zajímavými podněty a pak se rozhodnout a pokusit se je přenést jakoukoliv možnou cestou do praxe. Možnosti jsou.
Nebudu se tu rozepisovat o své historii. Kdo bude chtít, najde ji v životopise poslaném k Pirátům při nedávném hlasování o nominantovi na Radního ČTK. Kdo ji bude přesto chtít slyšet, tomu rád odpovím. A když se zeptá na budoucnost, odpověď bude také nasnadě. Ve smyslu „Všechno bude, jak má být. Osud nepřechčiješ.“
Svým dvěma dcerkám odmalička vštěpuju do hlavy, že existují tři druhy lidí. Ovečky, vlci a ovčáčtí psi. A vždycky jim říkám, že lidi je třeba před vlky chránit, pomáhat jim a ukazovat správnou cestu, i když někdy remcají. A to by měl být i úděl senátora. Senátorství vnímám jako práci. Práci pro ty, kteří ve svém zvoleném zástupci vidí sami sebe, jen s rozšířenými možnostmi.
Nehodlám tímto zahájit bezhlavou politickou dráhu s klapkami na očích. Jen chci svou kandidaturou jasně říct, že už je tu něco špatně a je třeba se začít bít za svobodu slova a podporu médií i jiným způsobem. Postavit se za ostatní občany a novináře a za naše řemeslo na politické půdě.


Před nedávnem mi napsal dobrozdání k pirátské výběrovce na nominanta Rady ČTK člověk, kterého si velmi vážím. Přikládám jej k předešlým řádkům. Antonín Bajaja, novinář Svobodné Evropy, Českého rozhlasu, spisovatel, držitel ocenění Magnesia Litera, člen Mezinárodního PEN klubu:
„Aleše znám dlouho, před asi patnácti lety přišel coby novinář s nápadem psát pro noviny fejetony na aktuální dění v komunální politice a ve společnosti. A tehdy jsme založili zlínskou intelektuální kavárnu Pátečníky, stejně jako v minulosti Karel Čapek s přáteli. Při novinařině se snaží jít do morku kosti, mluví za něj práce. Vždycky se bije za pravdu, nenechá se opít rohlíkem a snaží se lidem pomáhat. Opakovaně při Pátečnících a našich vánočních aukcích pořádá sbírku pro kambodžské děti. Sám mám zkušenosti ze svého působení v Radě České televize, měli jsme kromě jiného velkou zbraň pro udržení demokratických standardů ve veřejnoprávní televizi, a to možnost odvolat ředitele, pokud by on nebo redakce nedodržovali etický kodex a svobodu slova. V současnosti bych doplnil svobodu slova s citem pro matoucí informace. Důležité je zůstat nad věcí a nezpronevěřovat se. A v tom si myslím, že je Aleš dostatečně odolný. Je to neřízená střela, nikomu se nepodvoluje.“

Re: KF ZLK 10/2018 Senátní volby pro okrsek 78, 77 a 80

od ivana.pilatova » 19 bře 2018, 18:33

Marek.Houser píše:
15 bře 2018, 13:25
Další oficiálně přihlášenou je Ivana Pilátová. Tímto ji také prosím o napsání úvodní kandidátské řeči.
Dobrý den, jmenuji se Ivana Pilátová.
Jsem v poslední třetině života, a tak co ještě mohu udělat, musím udělat nyní, jinak můj čas vyprší. Mám ráda výzvy, ráda posunuji věci vpřed a jsem ráda mezi lidmi.
Můj život v číslech:
55 let
35 let učitelkou v mateřské škole, z toho 25 let ředitelkou
2 děti (dvojčata holky, projekt Klub dvojčat, Mateřské centrum Zlín)
1 manžel (příští rok 35 let manželství)
Celý život se pohybuji ve školství (rodiče, sestra, manžel, teta = učitelé a ředitelé v různých typech škol). Zažila jsem hodně ministrů školství. Školský zákon prošel asi 30 novelami. Když jedu trolejbusem, slyším z úst studentů veřejné urážky pedagogů. Narůstají stížnosti rodičů na školy,
na učitele. Někde bude zakopaný pes. Pořád se v resortu školství něco mění. Ne vždy k lepšímu. Nemyslím si, že to spasím, ale ráda bych nabídla své zkušenosti, které jsem za dobu své aktivní kantořiny nasbírala. Členové Piráti jsou vesměs mladí lidé, kterým nechybí odvaha věci měnit a dávat jim jiný směr. Jako ředitelka jsem měla v kolektivu zaměstnance mladší i starší generace. Denně jsem hovořila s mladými rodiči i staršími prarodiči nejen o dětech, ale i o životě a životních situacích obecně. Vnímám i dnes jako dobrou kvalitu, pokud se dokáže odvaha spojit se zkušeností.
Ráda se pohybuji tam, kde to žije folklorem, divadlem, hudbou. Vedla jsem dětský soubor Zobáček a s manželem jsme založili před 33 lety cimbálovku Josefa Černíka, se kterou zpívám. Lidová píseň je plná moudra, a tak jsem se naučila z ní čerpat, když je mi smutno, i když jsem veselá. Zazpívat si u cimbálovky, zatancovat si, to je zdroj pozitivní energie. Vztah k lidovým písničkám je projev vlastenectví a národní hrdosti.
Život přináší neskutečné množství situací, které člověka mohou zlomit. Ráda čtu, z knih si občas dělám výpisky a vyhledávám zajímavé citáty, které jsou pro mne nejen poučné, ale i léčivé.
„ Aby člověk mohl žít čestně, musí se rvát, bít se, mýlit se, začínat a opět začínat, prohrávat a věčně zápasit. Tomu říkám charakter “. (L.N.Tolstoj). Aby se člověk dnes mohl mýlit, k tomu potřebuje velkou odvahu, neboť naše společnost vyžaduje 100% bezchybné výkony (někdy bezohledné). Ani naše školy moc neumí zacházet s chybou jako příležitostí.
Člověk je bytost společenská, přesto je hodně lidí veřejným životem znechuceno, nekontaktují se, možná má na to vliv neutěšená politická situace, životní úroveň, zdravotní problémy.
Našim lidem je třeba dopřát možnost kvalitního života na kvalitní úrovni v kvalitní společnosti.

Nahoru