Volby do senátu na Praze 4

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Volby do senátu na Praze 4

Re: Volby do senátu na Praze 4

od Jan.Hora » 08 říj 2018, 13:40

Odpovídám s křížkem po funuse - kolegové z Prahy 11 měli výhrady hlavně proto, že paní Skovajsová podpořila v druhém kole kandidátku ANO.

Re: Volby do senátu na Praze 4

od volani.webnode.cz » 05 říj 2018, 22:56

Martin.Duska píše:
07 srp 2018, 19:50
Za Prahu 11 vím že bych rozhodně nevolil paní Mirku Skovajskovou za ČSSD která zde kandidovala.

https://www.google.cz/search?q=Mirka+Sk ... K8QBCKMYlM:
Já jí neznám a moc toho o ní nevím, ale nepochopil jsem "argument?" proč jí nevolit. Můžeš to vysvětlit? Co na těch obrázcích má být, jen jak vypadá nebo i ten argument proč ne?

Re: Volby do senátu na Praze 4

od Adam.Jaros » 05 říj 2018, 10:00

No. Tak Dvořáka taky ne. Kdo nám zbyl? Nikdo.

Re: Volby do senátu na Praze 4

od Ladislav.Dvorak » 04 říj 2018, 11:23

a situace se nám zamotává...... :D

Podrobné informace, dokazující lživost a účelovost článku Seznam Zprávy - Martin Dvořák

https://www.facebook.com/notes/martin-d ... 604346197/

Pro ty bez FB
OFFTOPICVážení přátelé, fanoušci, sledující a voliči,
rád bych se touto cestou vyjádřil k lživému a účelovému článku proti mé osobě od redaktora Vojtěcha Blažka, který pracuje pro Seznam Zprávy. Chci poukázat na jasné lži a faktické chyby ve článku a také popsat, proč se tato „pseudokauza“ vynořila tři dny před volbami.
Osobně jsem velice zaskočen, že si někdo může, natož v dnešní době, nechat udělat účelový článek. Přátelé se mě ptají, proč jsem šel do politiky – a přiznám se, že jsem si naivně myslel, že až za takové hranice to zajít nemůže.
Coby sportovec jsem zvyklý žít férově a poctivě a s tímto přístupem jsem se vydal i do politiky. Přes půl roku pracuji na kampani, měsíc pilně provozuji kontaktní kampaň, snažím se jednat narovinu a nikdy jsem se do svých protikandidátů nenavážel, protože jsem to dosud považoval i za nevhodné (viz například moje video https://goo.gl/BRf4wH).
To se teď ale tímto zákeřným útokem změnilo, a je potřeba přejit do ofenzívy. Proto budu rád, když si uděláte čas a přečtete si celý text, kde se vám zkusím vše shrnout.
Můj vztah ke klubu
Na úvod si dovolím popsat ještě můj vztah ke KVS - klubu vodních sportů. Ten existuje už od roku 1924. Chodil do něj můj otec i celá moje rodina, a já osobně se v loděnici pohybuji už 58 let. Posledních 16 let ji bez nároku na honorář řídím a je to má srdeční záležitost. Nikdy by mě nenapadlo ji jakkoli poškodit.
Věřím, že podobný názor sdílí většina členů klubu, protože mě znají a vědí, že bych nikdy nic takového neudělal. Postavili se za mě také členové výboru KVS Prahy. Za což jim moc děkuji.
Článek plný chyb, lží a nepřesností
Začněme titulkem „Kandidát ODS do Senátu čelí oznámení, že si nechával statisíce určené vodákům“, titulkem, který má za úkol přilákat čtenáře a vyděsit kandidáta. Žádné trestní oznámení jsem dosud neobdržel. Když jsem se ptal pana redaktora, kdo a proč ho podal, řekl, že si to nechá pro sebe. Obdobně odpověděl na dotaz, jestli dané trestní oznámení má vůbec u sebe nebo čeho se přesně týka.
Nastávají tedy otázky, které si kladu nejen já – existuje vůbec nějaké trestní oznámení, nebo je to ryze vykonstruovaná záležitost? A jak je možné vůbec vydat článek bez podložených informací jen s tvrzením, „že se něco chystá“?
Samotný článek pak začíná větou „Členové Klubu vodních sportů tvrdí“. Tady by bylo vhodné i férové uvést, kolik těchto členů je. Klub má totiž kolem 260 členů. Nikdy k mému vedení klubu neměl po celou dobu 16 let, co klub vedu, žádné výhrady a připomínky.
Před půl rokem jsem svým blízkým spolupracovníkům sdělil, že jsem se rozhodl kandovat. Od té doby čelím nesmyslným útokům dvou členů, které jsme vždy díky jejich absurditě námitek ustáli. Konkrétně se jedná o paní Literovou, jejího přítele pana Beránka.
Zarazila mě ve článku rovněž informace, že členové platí „tři tisíce měsíčně“. To je lež, rozmezí členského poplatku je mezi dvěma a třemi tisíci Kč ročně. Finální částky jsou pak tedy zcela odlišné, než se uvádí v článku.
A konečně k tomu hlavnímu tématu – jak je to ve skutečnosti s těmi členskými poplatky. Jelikož se jedná o složitější systém, tak se předem omlouvám, že budu muset použít i právní termíny.
„Statisíce pro vodáky“
Pod jednotu Sportovní kluby Prahy 4 spadá celkem devět sportovních klubů, včetně KVS, které nemá právní subjektivitu. Všechny hospodářské operace řeší jednota Sportovní kluby Prahy 4. Bez právní subjektivity tedy klub nemohl mít ani účet. Proto se posílaly nejdříve na účet stanovený klubem a z nich až pak pod jednotu (byl to takový přežitek z dob komunismu).
Před osmi lety se začalo uvažovat, že by si kluby mohly spravovat hospodářství sami, aby k tomu došlo, musí dojít k rozštěpení jednoty. V 2010 (nikoli v 2014, jak píší na Seznamu) jsme tedy založili občanské sdružení KVS – abychom měli konečně právní subjektivitu. Bylo by to pro nás jednak rychlejší i úspornější.
Nicméně v 2017 vyšel Nový Občanský zákoník a podmínky se změnily. Pro dodržení zákonných norem jsme museli sdružení pozměnit na spolek. Naší vizí je do konce roku 2018 mít vlastní právní subjektivitu. Tím by se peníze nemusely takto složitě přeposílat, zůstaly by tak na jednom účtu, vše by bylo transparentnější a efektivnější.
Co se týče výběrů na mé jméno, nikdy nebyly použity k osobním účelům. Všechny peníze, které jsou uvedeny ve článku, šly zcela legálně vždy do klubu a jeho provozní režie. Vždy se jednalo o investice schválené členy sdružení a existují na ně doklady. A nikdy též nedošlo k situaci, že by nebyly převedeny zpět v řádné době dané smluvními podmínkami. A nikdy nedošlo k využití finančních příspěvků z členských příspěvků.
Dále se píše, že se mě „členové“ snažili konfrontovat s důkazy a já je odmítl. Jde především o zmiňovanou paní Literovou, která na mě už nějakou dobu má osobní „pifku“. Již v květnu mě kupříkladu obviňovala, že chci magistrátu ukrást pozemky a že má důkazy – nikdy žádné nikomu nepředložila (a popravdě mě i zajímaly, protože se, dle ní, jednalo o pozemky pod loděnicí KVS, jelikož ty patří právě magistrátu). A takové „humbuky“ dělá už nějakou dobu a skoro pravidelně. Tudíž, přiznám se, přestal jsem ji brát vážně.
To je i důvod, proč jsem ji už vlastně ignoroval a nevěnoval pozornost ani těmto rádoby „důkazům“. Kolikrát jsem jí nabízel i schůzku mezi čtyřma očima, ať mi řekne, kde je problém, ale vždy odmítla.
Nutno dodat, že už i dříve zkoušela tato osoba kontaktovat různá média. Ty ji kvůli absurditě tématu nebo kvůli nepodloženým tvrzením vždy odmítly, až nyní ale z nějakého důvodu změnily názory a z nějakého důvodu se tomu věnovaly tři dny před volbami.
„Profesionalita“ redaktora
V tomto oddílu se budu věnovat samotnému panu redaktorovi Vojtěchu Blažkovi a jeho „profesionálnímu“ jednání, které se mnou vedl.
V úterý 2. října dopoledne mi zavolal, že někdo z Klubu vodních sportů na mě chce podat trestní oznámení, a zároveň mě pozval do studia Seznamu. Byl jsem zaskočen a nevěděl jsem, o čem to mluví. Jak už jsem psal výše, když jsem chtěl znát informace, o jaké trestí oznámení jde a kvůli čemu bude podáno, tak mi je nesdělil, řekl mi, že si je nechá pro sebe. Později pak jen napověděl, že jde „hospodaření“. Veškerá obvinění jsem samozřejmě odmítl.
Později mi pan redaktor opět volal, ale měl jsem jednání. Takže jsem mu asi o dvě hodiny později zavolal zpátky. Několik minut jsem se snažil vysvětlit, jak to v klubu už několik let funguje. Nicméně on chtěl, ať to v ten den hned přijdu vysvětlit do jejich studia. Bohužel jsem byl časově vytížen a hlavně jsem neměl úplné informace, o co přesně jde. Proto jsem mu řekl, že mu pošlu vyjádření a do studia bych přišel další den.
A tady mě zarazila neprofesionalita i arogance pana Blažka. Nejenže řekl, že musím přijít v ten den, ale nepoužil ani jednu větu z mého vyjádření, které jsem mu poslal emailem. K tomu emailu jsem ještě přiložil prohlášení členů výboru, kteří se podepsali, že obvinění vůči mé osobě jsou zcela absurdní – a hádejte, to taky samozřejmě zcela ignoroval. Článek měl podle všeho už stejně dávno připravený, použil jen ty informace, které se mu „hodily“.
Vyjádření, které jsem mu poslal, včetně prohlášení členů výboru, si můžete stáhnout na: https://uloz.to/!Q3yS0Y8fZKlg/emailova- ... blazek-zip
Bohužel mě zaráží celkové fungování médií. Například iDNES (obdobně i Metro) přebral tuto zprávu ze Seznamu, aniž by se mě na cokoli zeptal, nebo si dohledal mé veřejné vyjádření – zkrátka jen přepsali informace z článku na Seznamu (tohle není přeci ČTK). Obávám se, že to nebude přitom jediné médium, které takto bude postupovat s touto informací…
Proč média takto fungují? Co stačí k tomu, aby se nepravdivá informace šířila dál? Kde je nějaká osobní konfrontace a možnost obhájit se? A proč se tak děje u absurdního obvinění tohoto rázu, u kterého ani nevím, zdali skutečně je?
Co na to právník?
Můj právník byl jeden z prvních, kterému jsem volal. Za celou dobu, za těch 58 let působení v klubu a 16 let jeho řízení, jsem se s podobnou situací nikdy nesetkal. Ať jde o jakoukoli absurditu, pokud nějaké obvinění skutečně padlo (což je v současné době pouze hypotetické), Policie České republiky obvinění musí ze zákona přijmout a zabývat se jím.
Po následném povinném prošetření ho buď odloží (zprostí viny), nebo zahájí trestní řízení (v případě podezření na nějakou nekalou činnost). V každém případě se nejedná o akt, který trvá několik dní/týdnů. Tedy až se tato absurdita shodí ze stolu, tak bude už dávno po volbách – náhoda, že?
Kdo za vším stojí?
Když se dostanete do situace, že vás někdo zcela nesmyslně a lživě obviní, s cílem pošpinit vás tři dny před volbami, tedy v čase, kdy se nemůžete bránit, musíte se ptát, komu by to prospělo. A ano, je to příliš mnoho náhod. Kandidáti na Praze 4, jako jsou Benjamin Kuras, Eva Syková a teď i já, Martin Dvořák, máme něco společného. Někdo nás chce účelově v médiích pošpinit. Bez absolutní objektivity. Je to náhoda? Je náhoda, že řada novinářů přestává dodržovat novinářský etický kodex?
Politický souboj probíhá na dvou frontách – první je veřejná sféra a ta druhá se odehrává „v pozadí“. O té veřejné asi nemusím více mluvit. Celou tu dobu jsem vedl pozitivní kampaň, nikdy jsem žádného protikandidáta z ničeho neosočoval a mé preference opravdu narůstaly (můžete si dohledat v médiích). Řekl jsem si, že se žádných žabomyších válek nebudu účastnit a že jsem v klidu, protože mám „čistý štít“ a nejsem z politického prostředí. No, ale sami víte, co se stalo…
Nalijme si čistého vína, jak jsem sám poznal, v politice je zkrátka spousta lidí, co se umí pohybovat „za oponou“. A tihle lidé mají správné informace z důvěryhodných zdrojů. Pár dní zpět se mi proto doneslo, že pan Drahoš nebo jemu blízcí lidé „na mě něco chystají“. Jsem optimista, tak jsem tomu nevěřil a pozvolna na tuto informaci zapomněl.
Článek na Seznamu to bohužel potvrdil. Nevyvrací to ani náklonnost pana redaktora Vojtěcha Blažka – když si uděláte rychlou rešerši, zjistíte jaké politické subjekty „očerňuje“ a jaké naopak vůbec ne. A i když jsem dostal pořádnou „ránu“, tak to takhle rozhodně nenechám.
Je mi 58 let, jsem slušný a férový člověk. Jsem „železný muž“ z Podolí. Mě neočerní plivnutí. A nebudu se omlouvat, protože nemám za co. A nevzdám se, protože taková je moje podstata. Proto otevřeně říkám, že se jen tak panu Drahošovi opravdu vzdát nehodlám!
Děkuji za přečtení
Všem, co jste to zvládli dočíst až sem, moc děkuji. Doufám, že jste něco třeba z „kauzy“ pochopili a vstřebali, a budu opravdu rád, když tyto informace budete případně sdílet a předáte je ostatním.
Díky, Martin!

Re: Volby do senátu na Praze 4

od Ladislav.Dvorak » 02 říj 2018, 22:14

Adam.Jaros píše:
01 říj 2018, 21:43
I feel ya. Fakt mám problém si vybrat a Dvořák mi vyšel jako nejméně negativní kandidát. Nejvíc by mi asi pomohlo se s nimi se všemi potkat, ale.
I když mě napadá: Co kdybychom vítězným kandidátům z prvního kola navrhli udělat nějakou veřejnou besedu před druhým kolem?
Tak ani ten Dvořák nebude ideál (a to jsem mu to chtěl taky "hodit") :(
Kandidát ODS do Senátu čelí oznámení, že si nechával statisíce určené vodákům
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kand ... lanky-home

Re: Volby do senátu na Praze 4

od Jan.Hora » 02 říj 2018, 13:18

Karel.Nejedlik píše:
02 říj 2018, 10:14
Nehlasování necháš rozhodnout ty ostatní, kteří se obvykle deminimum ani nepokusili naplnit, tedy nejspíš udělají horší rozhodnutí než bys udělal ty. Tak nevím, zda je to šťastné rozhodnutí.
Nemysli si, i tohle se mi honí hlavou. Ale zase nemůžu za to, jak se rozhodují ostatní, můžu ovlivnit jen to, jaký rozhodovací proces volím já...
Dalibor.Zahora píše:
02 říj 2018, 12:17
Jenže právě proto mohl vyniknout - samozřejmě uznávám, byla by to riskantní operace.
Ale pořád lepší mít pirátského kandidáta než žádného - vždyť sami vidíte, jaký úhor tam máte - tohle vám chlapci a děvčata ze čtyrky neodpustím. ;)
Naprosto nemilosrdně by Roje osolili a utrpěla by tím i kandidatura do magistrátu i na místní radnici. žije tu 140 000 lidí, v parlamentních volbách se účastnilo 50 000 voličů. Pravděpodobnost, že to Roj dá, byla mizivá, riziko že ho sežerou a odrazí se to negativně na výsledku na magoš a na místní radnici velmi vysoké (s důsledkem minimálně v rozsahu jednotek procent směrem dolů). Občas prostě musí nastoupit common sense místo osobních prefencí. Vím že je na nás za to Roj naštvanej a docela mě to mrzí, protože má neuvěřitelnej elán a nepochybuju, že by si tu kampaň poctivě odmakal, ale pořád si myslím, že je lepší v takové situaci nestavět žádného kandidáta. Letos máme šanci urvat na magistrátu vítězství a ukázat, že koaliční práci umíme stejně dobře, jako tu opoziční. Nikdy bych si neodpustil, kdyby nám to uteklo o jednoho nebo dva zastupitele ztracený kvůli prohraný senátní kampani na čtyřce.

Re: Volby do senátu na Praze 4

od Dalibor.Zahora » 02 říj 2018, 12:17

Honza.Hora píše:
02 říj 2018, 09:59
Roje by nám tu sežrali za živa. Stačí se podívat na tu bitku mezi Sykovou a Drahošem. Roj není diplomat ale aktivista - takže mluví jak mu zobák narostl a nemá problém používat tvrdé výrazivo a to by bylo nemilosrdně využito proti němu.
Jenže právě proto mohl vyniknout - samozřejmě uznávám, byla by to riskantní operace.
Ale pořád lepší mít pirátského kandidáta než žádného - vždyť sami vidíte, jaký úhor tam máte - tohle vám chlapci a děvčata ze čtyrky neodpustím. ;)

Re: Volby do senátu na Praze 4

od Karel.Nejedlik » 02 říj 2018, 10:14

Honza.Hora píše:
02 říj 2018, 09:59
Když se mám řídit deminimem, tak budu muset v prvním kole nehlasovat, protože u každého z kadnidátů, kteří pro mě připadají v úvahu, mám důvod k nejistotě ohledně výkonu mandátu. Každý má velké bílé místo, kde si nejsem jist, co od něj můžu čekat.
Nehlasování necháš rozhodnout ty ostatní, kteří se obvykle deminimum ani nepokusili naplnit, tedy nejspíš udělají horší rozhodnutí než bys udělal ty. Tak nevím, zda je to šťastné rozhodnutí.

Re: Volby do senátu na Praze 4

od Jan.Hora » 02 říj 2018, 09:59

Roje by nám tu sežrali za živa. Stačí se podívat na tu bitku mezi Sykovou a Drahošem. Roj není diplomat ale aktivista - takže mluví jak mu zobák narostl a nemá problém používat tvrdé výrazivo a to by bylo nemilosrdně využito proti němu.

U Drahošem mám problém s tím, že nedává dostatečně najevo svoje skutečné názory. Senátor je pozice, kde mi hodně záleží na osobních kvalitách a osobních názorech kandidáta a tady prostě nemám dost informací (u prezidenta mi víc záleží na tom, jestli umí najít kompromis a vyřešit spory, tam jsem s tímhle neměl takový problém).

U paní Skovajsové jsem ostražitý kvůli těm konfliktům na P11. Ne proto, že šlo o konflikt s Piráty, ale proto, že pak podpořila kandidátku ANO a v podstatě řekla, že to je proto, jak se k ní choval druhý kandidát (tj. bez ohledu na to, co byla kandidátka za ANO zač). Tohle je chování, které v senátu může vést k podpoře špatného řešení jen proto, že někdo, kdo podporuje to dobré bude k paní doktorce v diskusi hrubý nebo ho tak bude vnímat (a to se stát může, v politice jsou různí lidé).

U pana Dvořáka zase postrádám realistický program senátora - přijde mi to spíš na efekt, byť v osobní diskusi mi byl sympatický (ale to byla i paní doktorka Skovajsová).

Když se mám řídit deminimem, tak budu muset v prvním kole nehlasovat, protože u každého z kadnidátů, kteří pro mě připadají v úvahu, mám důvod k nejistotě ohledně výkonu mandátu. Každý má velké bílé místo, kde si nejsem jist, co od něj můžu čekat.

Je škoda že za námi nepřišli dřív. Kdybychom na něčem už delší dobu spolupracovali, tak bych tyhle obavy buď měl potvrzené nebo rozptýlené, rozhodování by bylo jednodušší.

Re: Volby do senátu na Praze 4

od Adam.Jaros » 01 říj 2018, 22:03

TORTERAjirka píše:
01 říj 2018, 21:44
Osobně bych tam se skřípěním zubů hodila Drahoše jako to "menší" Drahoš bude podle mě dobrý senátor a ano vím že ode mě velkou bojovnici za manželství je to poněkud pokrytecké, ale hold karty jsou rozdány takto

Jinak díky bohu nevolím na čtyřce.(Skvělá městská část - ale tady bych si opravdu lámala zuby)
A k čemu v tom senátu bude?
Dalibor.Zahora píše:
01 říj 2018, 21:44
Po rychlém googlení bych to asi nakonec hodil Skovajsové (ČSSD).
Všichni ostatní jsou pro mě nevolitelní. Škoda, že Piráti Praha 4 zařízli Roje.
I kdybychom Roje jako MS podpořili, bylo by to spíš symbolické. Navíc dělá komunální kampaň jinde a nás je už tak málo na to, abychom tu ještě strašili se senátorem.

Nahoru