Zajímavé akce v Praze

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Zajímavé akce v Praze

Re: Zajímavé akce v Praze

od Dalibor.Zahora » 07 črc 2019, 09:38

Transparentní politika vs. důvěrná data -
PICE úterý 9.7. v 18:00
Veřejná · Pořádá Jarmil Halamíček a Adéla Hradilová

Seminář na téma NDA a GDPR v Pirátské praxi. Výměna zkušeností ohledně zveřejňování smluv, zápisů z jednání, doporučené praxi při začerňování osobních údajů, vyžadování smluv o důvěrnosti, související počítačové bezpečnosti apod. Pro zastupitele současné i budoucí, koordinátory dobrovolníků i veřejnost.

https://www.facebook.com/events/1267520463406318/

Re: Zajímavé akce v Praze

od Ladislav.Koubek » 10 zář 2018, 20:00

Ahoj,

mám v poslaneckém klubu nově na starost oblast e-governmentu. Mám pro vás avízo na dvě velmi zajímavé akce, které se budou konat tento týden (sorry za pragocentrismus). Bude super, pokud někdo z vás bude schopen dorazit a podpoří tak tlak na zveřejňování státních dat:

  • Ministerstvo financí - workshop k publikaci dat se Státní pokladny - čtvrtek 13.9.2018 od 10:00 - Praha 1 (sídlo MF ČR)

Workshop pro potencionální uživatele otevřených dat z Integrovaného informačního systému státní pokladny (IISSP) za účelem definování uživatelských požadavků. Cílem MF je zpřístupnit data z IISSP v co nejlepší formě a rozsahu. Ná základě tohoto workshopu vznikne na MF materiál, který bude popisovat ideální stav publikace dle uživatelů OD a bude podkladem pro následující vývojové práce.
Workshop se uskuteční ve čtvrtek 13. 9. od 10:00 na Ministerstvu financí, Letenská 15, Praha – Malá Strana.

Je nutno se registrovat - viz https://twitter.com/otevrenadatamf/stat ... 7256690689

  • Nejvyšší kontrolní úřad - HACKATHON VEŘEJNÉ SPRÁVY VER. 2.0 - pátek a sobota 14.-15.9.2018 (start 16h) - Praha 7 (sídlo NKÚ)

JE TO I VÁŠ STÁT, POJĎTE HO ZLEPŠIT!
„Všechny informace veřejné správy, s výjimkou utajovaných, důvěrných a citlivých, musí být veřejné a veřejnosti snadno dostupné.“
Miloslav Kala, prezident NKÚ

Moderní a otevřená veřejná správa vyžaduje revoluci. Revoluci v myšlení. Úředníci jsou na úřadech pro daňové poplatníky a za jejich peníze. Veřejná správa v ČR si dosud pořídila cca 7 300 informačních systémů, jejich pořizovací náklady činily přes 110 mld. Kč, roční náklady na údržbu činí cca 25 mld. V těchto informačních systémech je ukryto nepředstavitelné množství dat a tedy i velké bohatství. Mnoho těchto dat je však do systémů zadáváno špatně či neúplně, některé chybí úplně. Mnoho dat je duplicitních, některá si protiřečí. O tom, jak uživatelsky komfortní tyto systémy jsou a do kolika z nich může alespoň z části nahlédnout veřejnost, není třeba hovořit.

Část z dat veřejné správy je již dnes dostupná jako data otevřená. Například na webu www.otevrenadata.cz existuje přehled všech veřejných institucí, které publikují svá otevřená data. A jejich počet roste. Byl vytvořen Národní katalog otevřených dat, viz https://data.gov.cz, ve kterém jsou všechna otevřená data registrována.

Program zde: https://www.hackujstat.cz/#program

Je nutno se registrovat - viz https://goo.gl/forms/LPBNNETvjl8F55SY2

Re: Zajímavé akce v Praze

od Dalibor.Zahora » 18 čer 2018, 09:26

NTK dnes v 18:00 vernisáž

Výstava GLOBAL CONTROL AND CENSORHIP zkoumá nezadržitelné pronikání sledování a cenzury do našeho všedního života. Opírá se o spolupráci s pracovní skupinou Netzpolitik na Institutu politické vědy Univerzity v Heidelbergu a Kompetenčního centra pro užité bezpečnostní technologie (KASTEL) na Technologickém institutu v Karlsruhe (KIT). Dalšími důležitými partnery jsou Reportéři bez hranic, Chaos Computer Club e.V. (CCC) a netzpolitik.org.

https://www.goethe.de/ins/cz/cs/kul/the/glo/aus.html

Re: Zajímavé akce v Praze

od Dalibor.Zahora » 14 kvě 2018, 13:58

DNES FF UK 19:15 místnost 300

Slavery and Resistance on the High Seas
https://www.facebook.com/events/165409544125185/

Marcus Rediker bude mluvit o tématu své nejnovější knihy: transatlantický život a doba Benjamina Laye, quakerského trpaslíka z osmnáctého století, který byl jedním z prvních lidí, kteří požadovali totální, bezpodmínečnou emancipaci všech zotročených Afričanů po celém světě. Jeho současníci se mu posmívali a pohrdali jím, Lay byl ale ve svém odporu k otroctví neochvějný. Často hrál barvité guerillové divadlo, aby zostudil otrokáře a trval na tom, že se lidské otroctví protiví základním principům křesťanství. Čerpal ze svých ideálů, aby vytvořil revoluční způsob života, takový, který by byl ztělesněním výroku “žádná spravedlnost, žádný mír”.

Marcus Rediker je profesorem historie Atlantiku na univerzitě v Pittsburghu a senior research fellow na Collège d’études mondiales v Paříži. Zabývá se dějinami Atlantiku s důrazem na sociální a námořní dějiny, obchod s otroky, otrocká povstání a dějiny práce. Jeho knihy obdržely několik ocenění a byly přeloženy do patnácti jazyků.

https://en.wikipedia.org/wiki/Marcus_Rediker

Re: Zajímavé akce v Praze

od Patrik.Dolezal » 23 čer 2017, 12:38

Dnes 23.6. v 18:00, Tomášská 10, klubovna Ne základnám

Veřejná debata k těžbě líthia na Cínovci

Pořádá Svaz českých právníků.

Pozn.: OFFTOPICPokud existuje stránka/event tak o tom nevím, přišla mě pozvánka k debatě už dřív, ale zasklil jsem. Neodhadnu dosah.

Re: Zajímavé akce v Praze

od Ondrej.Kallasch » 06 kvě 2017, 20:29

Open Source konference.
http://www.bids.cz/cz

Dne: 9.5.2017
Čas: 9:00 - 15:00
kde: Krajský úřad - Středočeský kraj, Zborovská 81/11, 150 00 Praha 5


Mimojiné vystoupí i Ondřej Profant
Mám možnost dodat 3 volná místa.
Kontaktní osoba Vojta Zelenka ( Kolega ze zastupitelstva - STAN )
telefon: 777 933 396

Re: Zajímavé akce v Praze

od Dalibor.Zahora » 18 dub 2017, 08:56

Zajímavé místo v Praze

Krutónpolis je pracovní prostor a kreativní cowork spadající pod občanský spolek krutón, z.s.
Konají se tu semináře, workshopy, přednášky a projekce (včetně filmových premiér krátkých filmů). Prostory jsou o celkové velikosti 150m2.

http://www.krutonpolis.cz/#cowork

Re: Zajímavé akce v Praze

od Dalibor.Zahora » 14 bře 2017, 07:16

dnes Cross 19:00

Prezentace Pralets (Local Exchange Trading System)
https://www.facebook.com/events/369605710085535/

PRALETS je výměnný systém pro Prahu. Tedy skupina lidí, kteří mezi sebou na principu LETS (Local Exchange Trading System) směňují nejrůznější výrobky a služby.

V úterý 14.3. od 19:00 v kavárně clubu Cross (Plynární 1096/23, Praha 7 ) proběhne v rámci večerů Ufoss prezentace Pralets. Zájemci či jen zvědavci uvidí film "A kdo je tady flákač?" o jihočeském LET systému, představíme systém Pralets a bude i možnost se rovnou domluvit na možnosti zapojení se.

Více o praletsu můžete nalézt na https://pralets.cz/

Obrázek

Re: Zajímavé akce v Praze

od Dalibor.Zahora » 01 bře 2017, 05:49

Povolovaní odposlechu a jejich použitelnost v trestním řízení
JUDr. Libor Vávra

25. 4. 2017
http://www.kongrespravniprostor.cz/program

Re: Zajímavé akce v Praze

od Dalibor.Zahora » 02 úno 2017, 09:08

11. únor v 14:00–18:00 Klinika

Jak získat zpět svoje soukromí a online autonomii
Přednáška a dílna Yuryho Bulky

https://www.facebook.com/events/1716541985322529/

Nahoru