Šatovka

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Šatovka

Re: Šatovka

od Ondrej.Chrast » 27 úno 2018, 18:18

Šatovku, resp. starostu Koláře Piráti (Miloš) interpelovali na posledním zastupitelstvu v pátek 23.2. Ptali jsme se na více věcí, mj. na jednání se spolkem Šatovka které bylo iniciováno ze strany radnice a pak bez vysvětlení zcela zastaveno. Odpověď na interpelaci byla velmi vyhýbavá, neodpovídalo se k tématu, v podstatě o ničem.
Interpelovalo to více lidí, včetně spolku Šatovka samotného.

Současný stav je, že radnice chce zazdít či zamřížovat okna. "Skvělé" řešení. Problémy se u nás na Praze 6 zazdívají.

Piráti Praha 6 nepřestávají Šatovku sledovat, jakákoliv snaha o diskuzi je však v zárodku potlačena. Např. na Facebooku radničních stran jsme blokováni, jakmile se vyjádříme apod.

Re: Šatovka

od Dalibor.Zahora » 25 úno 2018, 15:10

Ještě k některým Zeleným na P6, se hodí vědět (zdroj: nyx):
pro me osobne nejvetsi wtf tyhle zalezitosti (fizlovskou a statni prudu nepocitam, to se da ocekavat) sehrali komunalni politici strany zelenych z prahy 6 (a to nevidim co vyrabej na tech jejich facebucich). na zvlastni cenu za zeleny sliz bych pak nominovala id turfa neboli frantiska gattermayera (pekne vitam), kterej se nejdriv dostavil na misto a nahrnul se dovnitr jako mistr sveta amoleta, pak se tam malem ve velkym divadelnim stylu popral se starostou (jako by tam v tu chvili jejich ideo putky aka boj o mocensky koryta a dulezitost nekoho zajimaly), pak se tvaril jako kamos, kterej chce hrozne pomoct, aby nasledne venku lhal, ze jsme slibili, ze odejdeme nasledujiciho dne. Nevim, kde to sebral, ale od zacatku tam byla cast lidi, ktera jasne deklarovala, ze bez nejaky konkretni zaruky ze stejnyho baraku podruhy jen tak neodejdou a nikdo z tech, kteri se naopak z ruznych duvodu pred zasahem odejit chystali, to nerozporoval, naopak. Vrchol pro me, ale prisel s jeho zdejsima argumentacema na nyxu. Pro zajemce o vhled do uvazovani budouciho politika doporucuju forum Praha 6. Maly teaser: nejprve se dozvidame, ze jsme meli retoriku NSDAP (skoda, ze to pan nepodlozil nicim konkretnim, to by zacalo byt zajimavy) a pak ze jen diky jeho a starostove snaze (sic!!!)se podarilo cast lidi primet, aby z domu odesli (pritom jeho vystup byl fakt tak akorat podprumerny divadlo) a jeste dal, ze jsme zkazili moznost zalozeni squatu na Praze 6:). Nejvetsi bahno ovsem prichazi s naslednym vysvetlovanim, jak ma politika fungovat, jak nenazyvat veci pravymi jmeny apod. Hezka sonda do premysleni budouciho politika.
Smutny taky jednani zastupitele Jana Sladka, kterej puvodne inicioval jednani o znovuoziveni satovky, pak nad nim zlomil hul a kdyz jsme mu napsali, ze jsme znova v baraku, ani se neozval zpatky a rovnou tam na nas poslal starostu s fizlama. V zaveru nam do telefonu rekl, ze jsme to my, kdo zazdil moznost satovku vyuzivat (jako by to nebylo mesto, za nejz sedi sice v opozici, ale porad v zastupitelstvu, ktery tam poslalo svou firmu, aby zazdila okna) a ze se na schuzku, kteoru inicioval nepamatuje..
Jasne, slysela jsem o postautonomii a nic proti (jen ze ted je toho post vsude kolem nejak dost), taky chci rict, ze spousta lidi, kteri nam dost podstatne pomohli a pomahaji (napr. pravnicka Vera Novakova, ktera by zaslouzila metal) je prave ze strany Zelenych, ale moje osobni zkusenost se stranickou politikou SZ na Praze 6 aktuale teda hodne smutna. Asi o to vic, ze jsem dosud v komunalnich (a jen v komunalnich) volbach volila, opakovane prave zeleny.. achjo

aby nas neposlali cekat na hlavni liceni do vazby (prej minimalne mesic, ale mozna i vic), museli jsme se zavazat, ze do satovky nevlezem. snad ten dum nezustane dalsich x let prazdnej, zvlast v dnesni dobe je to haluz

Re: Šatovka

od Dalibor.Zahora » 25 úno 2018, 11:40

Usedlost Šatovka si na rekonstrukci bude muset počkat několik let
https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ ... 80225.html

výpověď squatterky z Šatovky, v níž soudu vysvětlovala, co ji vedlo k obsazení této pražské usedlosti.
https://a2larm.cz/2018/02/tak-jsme-zase-tady/

Re: Šatovka

od Ivan.Hruza » 23 úno 2018, 23:16

Bohužel mám v pátek poslední den školení do 9:00.
Je to ale kousek od Micanek, tak tam zkusim alespon cestou vyjadrit podporu.

Re: Šatovka

od Dalibor.Zahora » 19 úno 2018, 17:19

V pátek 2.3. od 9 hod Soudní areál na Míčánkách - soud se squatery ze Šatovky.

Re: Šatovka

od Michal.Dnebosky » 18 úno 2018, 15:40

Super. Diky za info.

Re: Šatovka

od Ondrej.Chrast » 18 úno 2018, 10:15

Jako Piráti a příznivci Pirátů na Praze 6 Šatovku sledujeme dosti podrobně, stejně tak další kauzy vedení - a že jich je požehnaně, kam se podíváme, tam je průser.

Byla vydána tisková zpráva k tomuto a kauzu pravděpodobně budeme interpelovat na příštím zastupitelstvu:

Tisková zpráva:
"Obsazení usedlosti Šatovka je důsledkem nesystémového nakládání MČ Prahy 6 s majetkem, který má ve své správě. MČ nejen, že nedokáže tento majetek využít, ale nedokáže ho ani zajistit proti chátrání.

Přestože squatting je aktivita, která je spíše za hranou zákona, musíme přiznat, že squatteři svým způsobem poukazují na problémy s chátrající usedlostí a na neschopnost MČ Prahy 6 usedlost smysluplně využívat. Usedlost Šatovka chátrá již od roku 2011. Na problém squatteři upozornili již před dvěma roky. Bohužel se od té doby nic nestalo. Je docela možné, že kdyby usedlost squatteři neobsadili, usedlost by do několika let bez povšimnutí schátrala zcela.

Je třeba si uvědomit, že vlastnictví svým způsobem zavazuje a pokud má MČ svěřený majetek, je třeba, aby se o něj i starala. Věřím, že tato zkušenost se squattery bude pro vedení MČ poučením. Snad konečně MČ začne o svůj majetek pečovat a najde smysluplné využití pro nevyužité nemovitosti. Problém se totiž netýká zdaleka jen usedlosti Šatovka."

Originál:
https://www.piratskelisty.cz/clanek-180 ... mc-prahy-6

Re: Šatovka

od Jiri.Janecka » 18 úno 2018, 09:10

Dalibor.Zahora píše:Ví se, že starosta je vůl ;)
A když chtěl odstraňovat ruský pomník tak se to ještě nevědělo?

Re: Šatovka

od Dalibor.Zahora » 17 úno 2018, 19:09

Ví se, že starosta je vůl ;)

viz video https://www.facebook.com/62352148768757 ... 336324616/

Šatovka

od Michal.Dnebosky » 16 úno 2018, 14:45

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte kompletní informace o nyní zpopularizované usedlosti Šatovka.
Musím se přiznat, že jsem neměl nejmenší tušení, že je v majetku naší městské části.
O to více šokující zjištění to bylo, že ji MČ nechává zcela bezprecedentně chátrat a musí na to upozornit až skupina nelegálních nájemníků.
Ví tedy někdo něco o záměrech MČ nebo něco podobného?
Díky.

Nahoru