Spamování transparentních účtů

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Spamování transparentních účtů

Re: Spamování transparentních účtů

od Kychot » 22 říj 2017, 22:26

Pavel.Moravec píše:Btw hlavní zpráva pro zakladatele vlákna: uvedený člověk / spammer není naším členem, ale jen (možná) příznivcem - do oné FB skupiny příznivců Pirátů v Praze může vstoupit kdokoliv.
Vyjasněno – viz výše.
(následující hádka co je a není etické, to je jen takový typický pirátský folklor, rozhádat se nad nesmrtelností chrousta..)
Né ne! Právě ta diskuse nad tím, co je a co není etické, mi přijde jako to zásadní. (A v tomhle ohledu už mi je celkem jedno, jestli spamuje Lukáš nebo Marek nebo Matouš...)

Jak už jsem psal výše, právě transparentnost těchto stranických diskusí na tomto veřejně přístupném fóru je pro mě jednou z hlavních priorit, proč jsem Piráty volil.

(A omlouvám se za své momentálně neetické jednání – tři příspěvky za sebou – měl jsem je sloučit do jednoho a neopruzovat s tím tolik – nějak jsem to psychicky&technicky nezvládl, byly to mé momentální reakce, příště se polepším :-( )

Re: Spamování transparentních účtů

od Kychot » 22 říj 2017, 21:43

Martin.Kucera píše:
Petr.Vileta píše:Lukáš Kříž není členem strany
celostatni-forum-g47-100.html?sk=a&sd=a
může být tak maximálně příznivcem, nebo se prostě jen přidal ke skupině na Facebooku.
Příznivcem by být mohl, má-li na fóru stejnou přezdívku jako na FB - lukasojd-u610/ (ale nikdy na fórum nic nenapsal)
V té době to explicitně uváděl na svém FB profilu, že je členem. To byl také důvod, proč jsem se obrátil sem na příslušné Fórum. Ale jak teď koukám, už tu desinformaci ze svého FB profilu odstranil.
Ten spamer má pravdu v tom, že to není explicitně nelegální. A jde-li o účet kandidáta na veřejnou funkci, pak takové spamování může být prostě levným (levnějším než třeba inzerce v celostátním deníku) způsobem, jak veřejně sdělit svůj názor na dotyčného. Je ovšem trapné a ubohé využít to k propagaci něčeho zcela nesouvisejícího.
Souhlas. Stejně tak (jakožto moderátor své FB skupiny) měl možnost (které využil) smazat můj veřejný příspěvek, kde jsem jej na toto nevhodné jednání upozornil, a preventivně mě vyškrtnout z jeho skupiny (což udělal). Je to jeho věc, ale přišlo mi to jako zbabělé a nerytířské jednání nehodné Piráta.

Re: Spamování transparentních účtů

od Kychot » 22 říj 2017, 21:32

Petr.Vileta píše:Lukáš Kříž není členem strany
...
Máte pravdu, spamování transparentních účtů není správné, ale to bychom nebyli my Češi, smějící se bestie a národ Švejků. :D Asi jste ještě neviděl transparentní účet jiného prezidentského kandidáta. Tak se tam podívejte. :lol:
https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2501277007

A musím se rovnou přiznat, že i já jsem tam poslal jeden haléř s komentářem: Myslete především na zdraví. Na vaše fyzické a na duševní nás "dolních 10 milionů". Další vaše prezidentování už bychom nemuseli přežít.
:(

Ale jo, právě že viděl. Ale o to víc mě mrzí, že podobným způsobem jedná někdo, kdo je Pirátem (anebo se za něj vydává).
A navíc: Kdyby si aspoň dělal pr..l, ale tohle byl vyložený spam za účelem propagace vlastních aktivit :-(

Nicméně když už se Piráti honosí tím, že jako první (či jedni z prvních) důsledně jedou na transparentních účtech, měli by se postavit obecně proti takovýmto nekorektním způsobům boje. Myslím, že by nebylo na škodu, vydat nějaké prohlášení i na toto téma.

Re: Spamování transparentních účtů

od Petr.Vileta » 19 zář 2017, 23:32

Michal.Ketner píše:To bych prec jen netvrdil, liberál imho necpe svou morálku někomu jinému, tudíž o činech nemluví jako o neetických, vícemeně jsem se to snažil říct i tim Kantem, ale zkusím to polopaticky.
V pojmech liberál, liberalismus, libertalismus je tak trochu guláš. Liberál, nebo řekněme "velmi tolerantní jedinec", ti necpe svou morálku, pokud to jemu samému nebude překážet. ;)
Svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu.
Klidně si mluv sprostě, šikanuj někoho, ponižuj, ber drogy (včetně alkoholu), ale někde jinde, než kde jsem já a další lidé, co vyznávají stejnou (podobnou) etiku jako já. Čili, necpu ti to, ale ty se zase se svou etikou necpi do mé "bubliny". Můžeme žít vedle sebe a liberálně se navzájem ignorovat. :D

Re: Spamování transparentních účtů

od Michal.Ketner » 18 zář 2017, 22:58

Pavel.Moravec píše:
Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:ad 3) Právě proto, že tvá odpověď je ano, nelze ti to vysvětlit. Máš jiné pojetí etiky, případně je pro tebe etika naprosto prázdný pojem.
Jo, narozdil od tebe sem liberal.
Liberální/konzervativní je do určité míry nezávislé vyhodnocení co je a není etické. Jako liberál souhlasím s tím, aby lidé mohli legálně dělat i (některé) neetické věci. (ale těžko se to vysvětluje člověku bez empatie s odlišnou interpretací co je etické..)
To bych prec jen netvrdil, liberál imho necpe svou morálku někomu jinému, tudíž o činech nemluví jako o neetických, vícemeně jsem se to snažil říct i tim Kantem, ale zkusím to polopaticky.

Re: Spamování transparentních účtů

od Petr.Vileta » 18 zář 2017, 22:11

Toho autora neznám, ale má tam spoustu nesmyslů a tvrzení bez vysvětlení.
Obdobným způsobem by měla být jakákoli platná etická teorie schopna vysvětlit a obhájit obecný odpor k takovým zločinům jako vražda nebo znásilnění. Nemůže rozumně odporovat univerzálně platným zákazům lidstva, ale musí je správně zařadit a vysvětlit.
Univerzálně platný zákaz se vzal kde? Pokud nevěřím v Boha, tak ten zákaz vyřkli nějací lidé a ostatní ho přijali za svůj. Proč to někdo řekl, proč to jiní přijali? Protože etika. Uzavřeli společenskou smlouvu, že se tím budou řídit. Ale třeba někde existuje nějaká lidská skupina, která má za etické pravý opak. Lidí je moc a je nutné je zabíjet na potkání. OFFTOPICNebo alespoň Židy ;)
Když řeknu svému synovi, že by se měl stát hráčem baseballu jen proto, že to chci já, nepronáším univerzální morální předpoklad, ale pouze svou osobní preferenci. Nebude morální, když se stane hráčem baseballu ani nebude nemorální, když se jím nestane.

Když mu ale řeknu, že je morální, když synové poslouchají své otce a nemorální, když je neposlouchají, tak již navrhuji preferenci, která je univerzální, nikoli pouze osobní. Snažím se proměnit „malou pravdu“ (chci, aby ses stal hráčem baseballu) ve „velkou pravdu“ (je nemorální neposlouchat svého otce). Pokud by chtěl být morální, musel by se stát hráčem baseballu – ne proto, že být hráčem baseballu je morální, ale protože poslouchat svého otce je morální.
A co když jeho otec chtěl, aby se stal Youtuberem a on se jím stal, protože poslouchat svého otce je morální? To už nám nesděluje.

Nečti rádobyvědecké bláboly Youtuberů, ale začni tady a pak si dohledej odbornou literaturu k jednotlivým směrům a obdobím.
http://pfyziollfup.upol.cz/castwiki/?p=2602

Re: Spamování transparentních účtů

od Pavel.Moravec » 18 zář 2017, 09:23

Btw hlavní zpráva pro zakladatele vlákna: uvedený člověk / spammer není naším členem, ale jen (možná) příznivcem - do oné FB skupiny příznivců Pirátů v Praze může vstoupit kdokoliv.

(následující hádka co je a není etické, to je jen takový typický pirátský folklor, rozhádat se nad nesmrtelností chrousta..)

Re: Spamování transparentních účtů

od Josef.Kadlecek » 18 zář 2017, 08:39

Petr.Vileta píše:
Lukas.Novy píše:
Martin.Kucera píše:O tom, zda může či nemůže, ty nerozhoduješ.
Tak me dopredele rekni, jaka muze vzniknout ujma.
Martin.Kucera píše:Pokud to tvrzení není v rozporu s programem či jinými závaznými stranickými dokumenty (a zatím jsi neprokázal že by bylo), můžu to tvrdit i jako Pirát.
Je to v rozporu s kapitolou transparentni organizace.
Petr.Vileta píše:Lukas.Novy píše:
Co na tom ma byt neetickeho?

to TOBĚ nelze vysvětlit.
Nepotrebuji to vysvetlit, staci mi rict, co je na tom neetickeho.
Petr.Vileta píše:Tvářit se, že si Babiš se svejma penězma nesmí dělat co chce, je fakt trapný.
Tvářit se, že si Radovan Krejčíř se svejma penězma nesmí dělat co chce, je fakt trapný.
Tvářit se, že si bankovní lupič se svejma penězma nesmí dělat co chce, je fakt trapný.
Ano.
ad 1) OFFTOPICPrdelí to neuslyšíš. ;) Třeba někoho z přečtených urážek raní mrtvice.

ad 2) Etika je jakási společenská (nepsaná) dohoda, co je správné a co ne. Například pro děti se to píše do pohádek. Žrát princezny není správné a to ani pro draky. Zato zabít draka, co sežral princeznu, správné je. Podobně s Karkulkou.

ad 3) Právě proto, že tvá odpověď je ano, nelze ti to vysvětlit. Máš jiné pojetí etiky, případně je pro tebe etika naprosto prázdný pojem. Tedy Hlava 22. OFFTOPICNapř. korunové dluhopisy byly sviňárna už od Kalouska, který to vymyslel, natož od Babiše, který tím legálně ušetřil na svých daních. Ale tohle nepochopíš, protože to bylo legální, tak vo co go.
OFFTOPICpravni-stat-f545/nerovnopravnost-psycho ... ti#p400194

Nejdřív by mi takové spamování asi vytočilo, ale když si člověk vezme, že je to vlastně průzkum veřejného mínění zdarma - ba co - ještě mírně dotované těmi spamujícími, tak se to dá vlastně obrátit v pozitivum. Stačí jen vyházet urážlivé texty a posadit k tomu studentíka sociologie.
P.S.: Agrofert má půjčky ve výši 31 miliard. A to je etické!

Re: Spamování transparentních účtů

od Martin.Kucera » 18 zář 2017, 08:06

Odkdy liberálové někomu nutí povinnou četbu?

Re: Spamování transparentních účtů

od Lukas.Novy » 18 zář 2017, 07:53


Nahoru