Přípravný výbor MS Praha 1

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Přípravný výbor MS Praha 1

Re: Přípravný výbor MS Praha 1

od Jitka.Nazarska » 27 úno 2018, 20:19

Dnes 26.2 2018 jsme byli pozváni Vítkem Masare na schůzi Zelených na Praze 1. Schůze se zůčastnili Jitka a Pavel Nazarští a David Bodeček. Uskutečnila se v Donuterii v Náprskově ulici. Probírala se ukončená kauza František, na které jsme se podíleli. Dohodli jsme se, že další zastupitelstva budeme natáčet. Jednou my, jednou Zelení a budeme tento materiál zpracovávat na pozdější případné kauzy. Ze spolupráce máme oboustranně radost a příjde nám vhodné spolupracovat na odkrývání kauz na Praze 1 nadále. Uvažujeme o povolební spolupráci, ale to bude ještě v jednání. Po asi hodině jsme se rozloučili.

Re: Přípravný výbor MS Praha 1

od Jitka.Nazarska » 27 úno 2018, 19:59

PIRÁTI PRAHA 1
Schůze 21.2.2018 v ulici Hybernská 30 Praha 1 (byt Pavla a Jitka Nazarských)

Přítomní: Pavel Nazarský, Jakub Fišer, David Bodeček, Adama Kheil, Tomáš Vích, Jakub Veselý,
Jitka Nazarská, Jitka Vondroušková, Kristýna Kohoutová, Olga Sklenářová, David Skála,
Štěpán Kuchta, Lenka Procházková, Karel Kovařík, Nicol Švecová, Tomáš Raiter

1) Založení naší místní organizace.
Usnesení:
Krajské fórum schvaluje návrh na založení místního sdružení Piráti Praha 1 s územní působností ve správním obvodu Prahy 1.

Personalia:
Zvolené předsednictvo:
Předseda: Jitka Nazarská
1. Místopředseda: Olina Sklenářová
2. Místopředseda: Pavel Nazarský

Zakládající členové:
Jitka Nazarská, Pavel Nazarský, Olina Sklenářová, Martin Arden

Název a územní působnost sdužení:
Název sdružení: Piráti Praha 1
Označení oblasti: Praha 1
Území místního sdružení: Městská část Praha 1


2) Referování z debaty radního Hodka v Malostranské besedě. Zde jsme zjistili nejpalčivější problémy malostranských občanů. Airbnb, parkování a související problémy.
Naše nápady
AIRBNB – domovník, inspirovat se v zahraničí kde je regulace doby pronájmů, úpravy stanov v domech SVJ, tlačit na magistrát pro vytvoření regulace vyhláškou.
Vezmou si nastarosti Jakub Veselý a Adam Kheil.
PARKOVÁNÍ – ideálně pouze pro obyvatele Prahy 1, regulace podle evidence obyvatel. Přibývá načerno přihlášených aut na obyvatele, kteří auto nevlastní, nebo se lidé přihlásí k někomu jen za účelem parkovacích karet. Pavel Nazarský již dostal takový návrh.

3) Návrh účastníků veřejně se distancovat od Jana Čepa, který s podporou Pirátů v minulých komunálních volbách zasedl do zastupitelstva. Poté s námi přestal komunikovat a nechová se dle pirátských zásad.

4)Štěpán Kuchta – návrhy na budoucí fungování zastupitelstva – veřejné debaty , oživit výbory, tématicky zaměřené zastupitelstvo a podobně. Následovala široká diskuze k tématu. Určitě důležité bude časově posunout jednání na pozdější odpolední hodiny. Můžeme si vzít vzor na Praze 7, kde je podle mínění jiných jiná atmosféra něž na Praze 1. Slíbili jsme si, že se tam půjdeme podívat na další zastupitelstvo. Dalším dobrým příkladem jsou Černošice, které podle pravidel Otevřených radnic jsou skoro vzorem. Byla se tam podívat Jitka Vondroušková.

5) Propagace našich akcí - shodli jsme se tom, že na Praze 1 bude ideální forma letáků do schránek a jako přílohy do místních a posléze pirátských novin. Začneme zprávičkou o Nemocnici na Františku a následovat bude naše připravovaná beseda Budoucí rozvoj centra Prahy a Masarykova nádraží. Vezme si nastarost Olga.

6) Odhodlání kandidovat za Piráty Praha 1 vyjádřila většina přítomných. Karel Kovařík na FB vytvoří tabulku volebních okrsků. Podrobnější informace budeme probírat na FB.

7) 100. výročí republiky. Nápady.
1918 start 2018 restart.
Události z 1918 prezentovat na obrázcích s přesahem do dnešní doby.
Další nápady příště.

Návrh na příští schůzi 7.3 2018 v PICE od 19:00
Rozdělení okrsků, rozdělení do pracovních skupin, jednou za měsíc schůze všech a jednou za týden pracovních skupin. Na schůzi pro všechny si řekneme návrhy hesel, kauzy .. ze skupin a potom budeme přijímat hosty, debaty o kampani, formě, apod. Ráda bych, abychom se střídali v moderování schůzí a dělání zápisů.

Zapsala Jitka Nazarská

Re: Přípravný výbor MS Praha 1

od Jitka.Nazarska » 23 úno 2018, 08:58

Pozvánka - Beseda Masaryčka.jpg
Srdečně vás zvu na naší historicky první pirátskou besedu na Praze 1.

Re: Přípravný výbor MS Praha 1

od Jitka.Nazarska » 23 úno 2018, 08:53

post544907.html#p544907
Na tomto foru je již odhlasováno, že jsme se stali oficiálním
Název sdružení: Piráti Praha 1
Označení oblasti: Praha 1
Území místního sdružení: Městská část Praha 1

Jupííííííííí. Děkuji všem a těším se na tu předvolební jízdu.)

Re: Přípravný výbor MS Praha 1

od Pavel.Nazarsky » 08 úno 2018, 17:00

PIRÁTI PRAHA 1
Schůze 7. 2 .2018 v PiCe

Přítomní: Pavel Nazarský, David Bodeček, Tereza Vovesová,
Jitka Nazarská, Jitka Vondroušková, Kristýna Kohoutová, Dalibor Záhora, Martin Arden, Michal Štěpán, Adam Kheil, Tomáš Raiter, Tomáš Vích, Roman Korda, Jan Hřebíček, Mojmír Pukl, Jiří Pecinovský


1) Seznamovací Kolečko
Přivítali jsme nové příznivce Adama, Romana a Jirku.

2) Zhodnocení akce František
Sběrem podpisů pro referendum, mediálním tlakem, účastí na jednáních zastupitelstva spolu s kamerami a doprovodnými happeningy se podařilo zastavit koncesní řízení. Magistrát i Praha 1 podepsaly memorandum o dalším postupu ohledně fungování Nemocnice Na Františku. Pro tuto chvíli se zdá být nebezpečí zažehnáno. Pavel Nazarský a David Bodeček jsou členy výboru pro vypsání referenda, pokud by zůstalo jen u slov a hrozila opětovná snaha vyvést nemocnici do soukromých rukou, budou v součinnosti s ostatními stranami koordinovat další postup.

3) Zeptáme se za vás
FB skupina založená Karlem. Co udělat pro její aktivaci? Pokud se nám to podaří, budeme interpelovat na zastupitelstvech.

4) Předvolební vyjednávání
Proběhlo neformální setkání s Petrem Kučerou a Pavlem Čižínským. Formální jednání s Kateřinou Klasnovou se uskutečnilo v kanceláři Pirátů na magistrátu za přítomnosti Adama Zábranského. Ve všech případech jsme deklarovali rozhodnutí jít do komunálních voleb samostatně jako politická strana Piráti.

5) Debatní panel „Masaryčka“
Tomáš Vích informoval o přípravách diskuzního panelu, který se uskuteční 28.2.2018 v restauraci Rebel Wings. Účast přislíbili i významné osobnosti profesního a společenského dění. Architekti, urbanisté, zástupci IPRu, magistrátu, politických stran…
K přípravě a realizaci byla založena skupina Tomáš, Mojmír, Jitka, Pavel.

6) Pirátské guláše.
Účast dobrovolníků neustále roste. Naposledy se na samotné přípravě guláše podílelo již 11 lidí, vařilo se z masa a dalších potravin získaných v Potravinové bance. Další členové a příznivci si přišli užít tradičně skvělou náladu při výdeji jídel (guláš, polévka). Opět tu byl i předseda Ivan s Lýdií, hrálo se, zpívalo, povídalo… Z akce vzniklo bezvadné video „5. pirátský guláš pro potřebné“, které má na FB a Youtubu již několik desítek tisíc zhlédnutí. https://www.youtube.com/watch?v=5fXxeNh ... e=youtu.be

6) Doprava – reference z magistrátu
O jednáních na magistrátu referoval Michal Štěpán. Z hlasování a z následné tiskovky o Zklidnění magistrály je vidět začínající rozpolcenost magistrátní koalice. Michal informoval i o zamýšlených variantách okruhu kolem Prahy a variantách opravy Libeňského mostu.

7) Pirátské fórum
Zakládající člen Pirátské strany Dalibor Záhora vyzdvihl existenci právě této komunikační a hlasovací platformy pro vyprofilování postojů a stanovisek. Naučil nás s fórem pracovat, ukázal některé „vychytávky“. Některé diskuze a zejména události se přelily na FB, ale po Upgradu, na kterém se usilovně pracuje, očekáváme návrat mnohých aktivit zpátky na Fórum.

8) Diskuze
Opětovné připomenutí a doplnění nových možných témat pro komunální volby

9) Úkoly do příště
- do příští schůzky informovat mailem o možnostech a podmínkách kandidovat za Piráty na Praze 1, aby si každý mohl v klidu promyslet a zvážit svou účast (Jitka).
- připravit anketu o pirátských tématech pro komunální volby na Praze 1 (Pavel).
- přemýšlet o venkovní kontaktní kampani (všichni)

10) Resty z minule (co se nestihlo probrat)
Nápady, jak využít a pojmout 100. výročí republiky.


Příští schůzka bude 21 .2. 2018 v PiCe od 19:00

Zapsal: Pavel Nazarský

Zápis ze schůze 24.1.2018

od Pavel.Nazarsky » 04 úno 2018, 11:42

PIRÁTI PRAHA 1
Schůze 24.1.2018 v PiCe

Přítomní: Pavel Nazarský, Jakub Fišer, David Bodeček, Tereza Vovesová,
Jitka Nazarská, Jitka Vondroušková, Kristýna Kohoutová, Olga Sklenářová,
Štěpán Kuchta, Dalibor Záhora, Láďa Štěpán, Mirek Hahák, Martin Arden,
Lenka Procházková, Margita…, host Tomáš Bajusz ze spolku Občané Prahy 1


1)Výstup Davida jaké další kroky nás čekají ohledně Nemocnice na Františku.
Důležitá bude účast na zastupitelstvu 31.1 2018 od 10 hodin. Bude potřeba zajistit natáčení

2) Jitka N, Tereza, Pavel a Martin nastínili debaty na Celorepublikovém foru Pirátů, který se konal v Brně 1 víkend v lednu.
Tereza byla na debatě o Pirátských listech – Michal Zachar bude sbírat informace a fotky
Jitka se účastnila debatního kroužku o zapojení více žen do politiky.
Pavel vedl panel o Přímé demokracii
Pavel byl na debatě o Participativním rozpočtu v městě Brně. Tomáš Koláčný zde představil reálné projekty a zdůraznil i vedlejší, byť důležitý fakt. Setkávání lidí a diskuze o zlepšení prostředí kde žijí.

3)Zprávy z Pirateconu ke komunálním volbám
Pavel – Otevřená města – pilotně již Praha 5.
Jsou zde jednotné otázky typu : radniční noviny se stránkami koalice i opozice? a podobně
Tereza – V dopravě spolupráce se všemi městskými částmi
Rozprava o kodexu kandidáta – je na pirátském foru stále otevřené téma
5.2 se bude konat grilování lídra na senátní volby.
7.5 začne předvolební kampaň

4) Host ze spolku Občané Prahy 1 aktuálně řeší situaci kolem náměstí Curieových u hotelu Intercontinental. založili petiční výbor a sbírají podpisy na petici. Domluvili jsme se, že prostudujeme toto téma a případně se přidáme ke sběru.

5) Martin Arden promluvil o Pirátských guláších. Měly by se konat co 14 dní v oblasti Hlavního nádraží. Máme s touto akcí dobré zkušenosti. Dobrý kontakt s lidmi.
6) Od února bychom rádi začali navazovat spolupráci se seniory. Kdo by se chtěl připojit, kontaktujte Martina Ardena.

7)Ustavující schůze MS Prahy 1 (viz pirátské forum)
mistni-sdruzeni-f721/pripravny-vybor-ms ... 39289.html

8) V závěrečné diskuzi vystoupil Štěpán Kuchta se svým příspěvkem.
Tématy Prahy 1 se jako rezident zabývá dlouhou dobu.
1 - Velký problém je skoro nepřetržitý hluk na frekventovaných ulicích. Auta, taxi služba , tramvaje, cizinci, hluk z provozoven…, a to i v pozdních nočních hodinách. Rozdělil na 3 zóny. 1 zóna - v domech a bytových jednotkách, 2 zóna - na ulici, 3 zóna – podniky .
2 - Alkohol, drogy distribuované přímo na ulicích, konkrétně ulice Dlouhá.
Problémy s prostitucí.
Upozornil na neestetičnost prostoru – počůrané, pozvracené, polité chodníky, poházené odpadky na ulicích….
3 - Zapojení rezidentů, spolků, podnikatelů a pracujících . Oslovovat studenty, kostely, školy. Starat se o památky. Sen – přitahování umělecky založených lidí.
4 - Upozornil na práci se seniory
Na závěr přirovnal politiku k rodině, kde se používá určitý nástroj a uplatňuje systém.

Na příště – akce BioOko ( Tomáš Vích ), neprobrané téma Významné výročí pro ČR a jak ho pojmeme ( prosím o nápady :)), základní práce na pirátském fóru
(kdo chce, vezměte si svůj notebook a zkusíme si to buď hromadně nebo individuálně).
Příprava kandidátky – kdo má zájem kandidovat a komu poskytnout volná místa na kandidátce.

Příští schůzka bude 7.2.2018 v PiCe od 19:00

Zapsala: Jitka Nazarská

Re: Přípravný výbor MS Praha 1

od Dalibor.Zahora » 30 led 2018, 14:36

Spíš pro zajímavost, historicky první vlákno pro P1 je tady ;)
post540710.html#p540710

Zápis z ustavující schůze

od Michal.Jokes » 30 led 2018, 14:28

Přikládám zápis z ustavující schůze MS Praha 1, která proběhla 24. 1. 2018 v Pirátském centru (Řehořova 19).

Zásadní věci vypisuji:
Název sdružení: Piráti - Praha 1
Označení oblasti: Praha 1
Území místního sdružení: Městská část Praha 1

Zvolené předsednictvo:
Předseda: Jitka Nazarská
1. Místopředseda: Olina Sklenářová
2. Místopředseda: Pavel Nazarský

Zakládající členové:
Jitka Nazarská, Pavel Nazarský, Olina Sklenářová, Martin Arden

1) část
Praha 1 - 1.jpg
2) část
Praha 1 - 2.jpg

Re: Přípravný výbor MS Praha 1

od Jitka.Nazarska » 17 led 2018, 11:13

IRÁTI PRAHA 1
Schůze 10.11.2018 v PiCe

Přítomní: Pavel Nazarský,, Tereza Vovesová, Nicol Švecová, Tomáš Vích, Mojmír Pukl, Martin Arden, Kristýna Kohoutová, Karel Kovařík, Jakub Fišer, Jitka Nazarská, Michal Štěpán, Jitka Vondroušková,
noví příznivci Láďa Rick a Leona Janovská


1) Pavel - Referování o happeningu Nemocnice na Františku. Proběhlo v přátel­ské atmosféře venku. Tato akce byla medializována. Byli jsme v Metru a někte­rých internetových stránkách a možná ještě budeme.
Tereza – komunikovala na akci s garantem zdravotnictví Pirátů Zdeňkem Hři­bem.
V této kauze interpeloval Karel Kovařík 12.12 a ještě mu nepřišla odpověď.
31.1.2018 je otevírání obálek.
Doporučení Karlovi - propojení se v této věci s Pavlem Čižínským, Zdeňkem Hřibem a Adamem Zábranským.

2)Tomáš Vích – promluvil o Domě u Sixtů, který vyvlastněn a opět je v maje­tku magistrátu
Nastínil problém, co se týká výstavby u Masarykova nádraží – Penta, který je pěkně natočen v dokumentu NEDEJ SE. Ještě neproběhlo územní roz­hodnutí, kterého se mohou zúčastnit účastníci řízení např. Klub za Starou Prahu, Arnika…
Pomohla by medializace a s tím souvisí akce KINO OKO, kde chceme s ve­řejností komunikovat na toto a podobná témata, která se týkají vysidlování.
Výstavba a celkový zásah by měl být dle Zásad územního rozvoje která má 12 priorit. Chceme poukázat, že to se neděje. Diskuze.

3).Mojmír Pukl – hovořil o důležitosti zachování kulturních tradic našeho náro­da. Poukázal na to že muzea, galerie, depozitáře.. jsou převedeny do krajů a není s nimi dobře zacházeno. Na vedoucí funkce dosazují lidi spíše potřebné jim, než příslušnému objektu. Toto téma je hodně široké a doporučili jsme, ať se obrátí na našeho garanta, který se tím zabývá. V diskuzi vyplynulo, že toto téma nemáme tak plně zpracovanou a že ho jako Praha 1 zvedneme na nejbližší celopražské schůzi a pokusíme se založit pracovní skupinu.

4) Diskuze. Karel měl báječnou otázku. Jak jako piráti pojmeme 100 výročí ke vzniku České republiky.

5) Na příště. Report z celostátního fora v Brně ( Pavel, Tereza, Jitka, Kristýna a Martin), popřemýšlíme nad Karlovou otázkou. Jak pojmeme 100 výročí.

6) Byl zvolen přípravný výbor pro založení místního sdružení na Praze 1 ve složení Pavel Nazarský, Jitka Nazarská a Martin Arden

Jitka Nazarská

Re: Přípravný výbor MS Praha 1

od Jitka.Nazarska » 17 led 2018, 11:12

PIRÁTI PRAHA 1
Schůze 13.12.2017 v PiCe

Přítomní: Pavel Nazarský, David Bodeček, Tereza Vovesová,
Jitka Nazarská, Michal Štěpán, Jitka Vondroušková, Štěpán Kuchta, Jiří Kučera, Dalibor Záhora, Vít Masare


1) Referování o akci na Žofíně:
Proběhlo v přátelské atmosféře venku i v budově. K akci se připojili Jan Čižínský (starosta P7), Ondřej Profant (poslanec), pan senátor Hampl a další, kteří na zasedání podpořili zařazení bodu Nemocnice na Františku do projednávání zastupitelstva. I přesto se zastupitelstvo tímto nezabývalo. Na zastupitelstvu interpelovali David Bodeček, Pavel Nazarský a další. Zaznělo zde i přání posunutí času interpelací na pozdější dobu (od 16h výše) s ohledem na pracující občany. Byli přítomni i zástupci medii. 14.12 se bude tato kauza projednávat na magistrátu kde budou i naši zástupci.

2)Navštívili nás Vít Masare (Zelení) a Kateřina Klasnová, s kterými jsme se dohodli na spolupráci v kauze Nemocnice na Františku.

3).Potom proběhla diskuze o trhu na Náměstí Republiky, Domu u Sixtů, výstavby u Masarykova náměstí (Penta).
Jitka Nazarská

Nahoru