TTIP

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: TTIP

Re: TTIP

od Vlastimil.Efraim » 27 lis 2016, 23:38

http://www.info.cz/svet/tyden-ve-strasb ... t-870.html
CETA k soudu nepůjde

Skupině 89 europoslanců se nepovedlo prosadit návrh, aby Evropský soudní dvůr začal zkoumat slučitelnost dohody o volném obchodu mezi EU a Kanadou (CETA) s právem EU.

Z českých europoslanců návrh usnesení podpořila Kateřina Konečná (KSČM) a pro text hlasovali také poslanci za ČSSD Jan Keller, Olga Sehnalová, Pavel Poc a Miroslav Poche. „CETA otevře českým firmám řadu příležitostí. Těžit by z ní měl zejména strojírenský, hutnický a chemický průmysl,“ uvedla česká europoslankyně Martina Dlabajová (ANO), která hlasovala proti návrhu poslanců.

Proč je dobré téma sledovat?

Dohoda, kterou podepsali zástupci EU a kanadský premiér Justin Trudeau na konci října a kterou už schválila mimo jiné i česká vláda, odstraňuje většinu cel a průmyslových poplatků, jež omezují obchodování mezi osmadvacítkou a Kanadou. EU odhaduje, že smlouva zvýší vzájemný obchod až o 324 miliard korun ročně, podpoří hospodářský růst a pomůže vytvořit nová pracovní místa. Kritici smlouvy CETA nicméně dlouhodobě upozorňují na to, že zbytečně posílí nadnárodní společnosti na úkor jednotlivých vlád.

Re: TTIP

od Dalibor.Zahora » 25 lis 2016, 08:42

Helena Svatošová z Iure/SpatnyVTTIP:
Tak teď ještě zarazit TTIP (a třeba i NAFTU).
Nedá se mu ale věřit, že neotočí, toho se teda ještě bojim.

Každopádně, gro boje v EU je ted CETA v Evropském parlamentu, trojský kůń pro agendu TTIPu, zkouší jí protlačit bez diskuse (!) a brání se i přezkumu soudu (Evropskýho soudního dvora), jestli vůbec smlouva s takovým obsahem spadá do kompetence...Kdyby prošla CETA, maj korporace vyhráno, skrz ní dosáhnou všeho (arbitráže, importy GMo atd. potravin, delší patentová ochrana na léky, těžby frakováním, vyšachování lokálních dodavatelů...)

Takže shrnuju, jak jde pomoct:
1.pořád platí, že jde napsat elektronicky europoslancům tady: http://vttip.cz/ceta-check/ (v seznamu nejsou ti "jasní" tedy ti, kdo jsou jasně proti CETA (a TTIP)

2. začátkem prosince budeme mít předtištěné pohledy pro europoslance, jde vyzvednout na farmářských trzích na Jiřáku 3.12. na našem stánku, nebo po domluvě u nás v Holešovicích - můžeme i poslat

3.kdybyste měli/znali menší firmu, která by se mohla přidat k výzvě malých a středních podniků, dejte jí (nebo nám) tip (tady je: http://vttip.cz/vyzva-podniku/)

4. Máte-li možnost někde šířit - klasická, sociální média, moc pomůže. Téma samozřejmě zcela neprůstřělné do mainstream médií (okud ano, tak zpravidla nevyváženě...)

5. koupit si něco na e-shopu (http://vttip.cz/shop/) nebo nám rovnou něco poslat - to na pokračování kampaně (už jen jedním člověkem, ale aspoň, zastane toho v podvratné činnosti proti TTIP/CETA dost...)v dalším roce, ty dohody maj tužší kořínek než jsme mysleli, bude to s nima na dýl (ale dáme to, věřím).

Ohledně eurposlanců: zatím skvěle hlasují všichni za soc.dem. (Keller, Poc, Sehnalová i Poche), Konečná za KSČM (ale žel její kolegové ne, budem zjišťovat proč), ostatní (ODS, TOP, ANO, Lidovci i MAch!) CETA zatím podporují. Zajímavý je Pospíšil za TOP09, který nehlasuje, a Mach, který proti TTIP byl, ale tady najednou jede linii - ty má asi smysl nejvíc oslovovat.
https://www.nyx.cz/index.php?l=topic;id ... u=46976959

Re: TTIP

od Dalibor.Zahora » 26 říj 2016, 14:51

Nová A2 : Je TTIP skutečně u ledu? (Tomáš Uhnák) rozhovor s Zoltán MassayKosubek @EU_ZMK
Hungarian lawyer with 11+years experience, advocating for better health in Europe, as Policy Coordinator at @EPHA_EU

Re: TTIP

od Josef.Kadlecek » 26 říj 2016, 09:10

Jó a jó, ten zločinec Nídrmajer, co se podílel na největším zločinu ČR všech dob - výměně našich zlatých rezerv za bezcenné papírky.
Nó, tak to je jiná! Tomu uvěřim každý slovo, ale až se bude "houpat" :lol:
http://lary.cz/?p=38

Re: TTIP

od Vlastimil.Efraim » 26 říj 2016, 06:09

Jeste bych se neradoval:
http://www.aktuality.sk/clanok/384821/v ... hode-ceta/
"Belgicko sa snaží nájsť spoločné riešenie. Sme pripravení pomôcť im v tomto procese," uviedol hovorca exekutívy EÚ.

Hlavná vyjednávačka EK pre CETA, eurokomisárka pre obchod Cecilia Malmströmová, bude v prípade potreby k dispozícii rokujúcim stranám, na ktorých sú prítomní aj zástupcovia Európskej rady.

K podpisu CETA malo dôjsť na summite EÚ-Kanada 27. októbra v Bruseli. Donald Tusk a kanadský premiér Justin Trudeau v pondelok večer po telefonickom rozhovore oznámili, že štvrtkový summit "je ešte stále možný".
Co se tyka ceskych novin (parlamentni listy ignoruju), tak jsem nasel akorat toto:
„Evropa ztrácí vliv, vůbec se mi to nelíbí," říká europoslanec Niedermayer
Přínos pro Českou republiku

Bývalý viceguvernér České národní banky připomíná, jaký význam může mít smlouva CETA pro Českou republiku. „Očekává se, že by mohlo dojít k oživení obchodu a to významně. Bavíme se tady o desítkách miliard zvýšeného HDP. Zároveň je to otázka politická. S kým jiným bychom měli být schopni uzavírat dohody než se zeměmi jako je Kanada?"

Hrobníci smlouvy CETA


Podle Luďka Niedermayera existují síly, které si úspěch dohody nepřály. „Dominantně je to levice a pak to bývají protievropské strany, jako je strana paní Le Penová. Proti posilování transatlantických vztahů a uzavírání dohod jsou státy jako Rusko. Evropa ztrácí vliv, vůbec se mi to nelíbí," uzavírá Luděk Niedermayer.
Takze dle TOP09 jsou Pirati rusti agenti... :D

A jeste jednou ze zahranici:
http://euractiv.sk/rozhovory/podnikanie ... hode-ceta/
Sice jwmu jde jen o prachy a souhlasil by, ale narozdil do ceske vlady to vypada, ze tu dohodl i cetl.
Nemecký europoslanec (S&D) Udo Bullmann i nemyslí, že by regióny nemali rozhodovať o CETA. Od dohody žiada dodržiavanie vysokých štandardov.

Re: TTIP

od Vlastimil.Efraim » 26 říj 2016, 05:28

Josef.Kadlecek píše:Nebylo by dobré si alespoň kupř. rozhodit ty, kteří byli a stále jsou pro (což je bohužel asi většina v Parlamentu, Senátu i ve vládě) a napsat jim své stanovisko - např. přes napištejim.cz (a třeba i osobní, ovšem samozřejmě ve vší slušnosti!!!)? Nemám sílu čenichat kde by se tito ctihodní zástupci lidu dali sehnat pěkně pokopě.
Když jsme už tak apatičtí a neuspořádali jsme proti CETA a TTIP krom pidiakce s pidiimpactem na náplavce mám pocit nic. OFFTOPICKdeže jsou časy ACTA, to byl jinší mazec.
My mozna ne, ale co ty megaakce v Nemecku a stejne to nepomohlo...

Re: TTIP

od Josef.Kadlecek » 25 říj 2016, 20:03

Nebylo by dobré si alespoň kupř. rozhodit ty, kteří byli a stále jsou pro (což je bohužel asi většina v Parlamentu, Senátu i ve vládě) a napsat jim své stanovisko - např. přes napištejim.cz (a třeba i osobní, ovšem samozřejmě ve vší slušnosti!!!)? Nemám sílu čenichat kde by se tito ctihodní zástupci lidu dali sehnat pěkně pokopě.
Když jsme už tak apatičtí a neuspořádali jsme proti CETA a TTIP krom pidiakce s pidiimpactem na náplavce mám pocit nic. OFFTOPICKdeže jsou časy ACTA, to byl jinší mazec.

Re: TTIP

od Vlastimil.Efraim » 25 říj 2016, 01:00

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ce ... 1477347592
Evropská unie dala o víkendu Belgii čas do pondělí, aby se vyjádřila k dohodě mezi Kanadou a Unií o volném obchodu. Valonský parlament smlouvu odmítá. Premiér Belgie oznámil, že jeho země ji nemůže podepsat. Po oznámení o postoji Belgie tak není jasný osud plánovaného summitu EU – Kanada. Na něm měla být dohoda CETA podepsána.
[Pravděpodobně se jen odročí na dobu "tajnou".]
Všechny ostatní státy Unie [včetně České republiky] s dohodou souhlasí.
#StopCETA #CETA

Re: TTIP

od Vlastimil.Efraim » 24 říj 2016, 11:43

Chceme transparentní (dohodu), chceme, aby demokracie byla respektována,“ podotkl v rozhovoru Antoine. Podle něj však transparentnost chybí v unijních smlouvách obecně.
http://www.lidovky.cz/valonsko-blokuje- ... ranici_ELE

Re: TTIP

od Ales.Sura » 24 říj 2016, 10:56

Vlastimil.Efraim píše:EDIT:
helemese co se clovek dneska docte...
Vzkříšení smlouvy CETA? Problémy se vyřeší během pár dnů, zní z Valonska
Schulz se má brzy podle AFP sejít s valonským premiérem Paulem Magnettem.
Elity tlačí, ale naštěstí tu ještě máme zásadové lidi:
Ze dneška: Wallonie bleibt beim "Nein" zu Ceta
http://www.n-tv.de/politik/Wallonie-ble ... 20096.html

Jinak Valonsko je frankofonní, takže ty poděkování jsou tam většinou ve francouštině, kterou také nevládnu. Nicméně jsem poslal poděkování anglicky. Pokud nevládnete ani jedním, tak si to nechte přeložit na https://translate.google.com/. Je to pořád lepší než nic. Nicméně stále doporučuji spíše překlad čeština => angličtina. Při překladu do francouzštiny by došlo ke dvojímu překladu, takže by to bylo ještě více kostrbaté.

Nahoru