Pozornosti hodné články

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Pozornosti hodné články

Re: Pozornosti hodné články

od Dalibor.Zahora » 21 zář 2019, 08:15

21 Sep 2019 MF DNES Miroslav Korecký

Sobotní zápisník z Malé Strany

● U některých politiků je požitek přečíst si po letech jejich paměti. A jiným by se snad mělo vzpomínání zakázat zákonem. Bývalý mluvčí vlády, poslanec ČSSD a místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček (65) teď veřejně zavzpomínal na to, jak měl kdysi sex na peci v krkonošské chalupě. A jak si to tam teď po letech zopakoval. A jak je úžasné, když při „tom“pod vámi praská dřevo. A jak mu to ještě všechno funguje... Tak gratulujeme a bez dalších vzpomínek se snad i obejdeme.

● Rozmohl se nám tady takový nešvar: v parlamentu se hromadí zákony. Hnutí STAN si postěžovalo, že vláda záměrně blokuje 360 návrhů zákonů, vesměs opozičních, které dnes ve Sněmovně čekají ve frontě. Pomiňme teď fakt, že případný úspěch této legislativní smršti by se rovnal stavu ohrožení státu. Ale zajímavá je opoziční logika: Sněmovna schvaluje málo zákonů, přitom kdykoli zasedne, opozice si místo schvalování zákonů vynutí i několikadenní veřejné křižování tu Babiše, tu Zemana, naposledy Filipa. Nic proti, i to je práce opozice a nota bene debatováním o zákonu o osivech se poslanec do televizních zpráv nedostane. Jenom to prostě moc nejde dohromady s tím schvalováním zákonů. Řešení: zřídit parlamenty dva. Jeden by celé čtyři roky jen něco tepal a exhiboval, druhý by dělně diskutoval o zákonech. Problémem by ale bylo najít dost lidí ochotných zasednout v tom druhém.

● Politici málo hledí na detaily, jako by nevěděli, že v detailu je skryt ďábel. Národovecké hnutí Trikolóra Václava Klause juniora pořádá příští sobotu v Brně ustavující sněm v hotelu Cosmopolitan, přičemž správně to měl být samozřejmě Národní dům, Sokol nebo Česká beseda.

● Prezident Miloš Zeman přinesl na vládu seznam 43 různých daňových úlev, podle jeho soudu zralých ke zrušení. Bůhvíproč mezi nimi není také nesmyslná úleva, že zatímco výrobci piva a lihovin platí spotřební daně jako mourovatí, výrobci vína (včetně toho „dobrého moravského“, které pan prezident tak rád) neplatí nic. Tak padni komu padni!

● Předseda ODS Petr Fiala zatroubil do útoku: „Bude to kampaň! Už za několik týdnů konkrétně ukážeme, jak posunout naši zemi dopředu. Vláda tápe, proto přebíráme iniciativu.“Co to bude znamenat? Nějaký puč? Ne, nejspíš zase nic.

● Není to časté, že by europoslanec STAN Stanislav Polčák někoho něčím zaujal, ale zázrak se občas stane. Na prezidentem avizovanou případnou abolici pro premiéra Babiše reagoval slovy: „Doufám, že nejvyšší státní zástupce rozhodne o zrušení usnesení městského státního zastupitelství až v samém závěru lhůty. Můžeme si jen přát, že souboj Zeman vs. Zeman do té doby rozhodne příroda. “Polčák je unikátem v tom, kolik kolegů politiků zprava, zleva i z vlastního hnutí ho bytostně nesnáší. A teď si k titulu politický šíbříček připsal nový: hyena smrdutá.

● Navrch huj a vespod… bez nádobí. Ministerstvo financí dopilovalo státní rozpočet, v němž zase rozdává plnými hrstmi. Tuto středu ale odbor hospodářské správy ministerstva obeslal všechny zaměstnance budovy v pražské Letenské ulici urgentní výzvou, aby „v co nejkratší době vrátili podnosy, talíře, příbory, misky a sklenice zpět do závodní kuchyně“, jinak bude nutné ukončit vydávání obědů.


A takhle nějak to dopadne i s tímto státem.

Re: Pozornosti hodné články

od B_Pat » 20 zář 2019, 07:29

Konec Pirátů ve vedení města - JABLONECKÁ BRAMBORAČKA‘. SPOR O BEZPEČNOSTNÍ KAMERY V JABLONCI MŮŽE ROZETNOUT JEN SOUD, ŘÍKÁ KROUPA
- podcast -
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ja ... 190600_cen

Re: Pozornosti hodné články

od Dalibor.Zahora » 19 zář 2019, 10:37

Důležitá informace pro všechny antifakenews bijce a hysteriky hybridních válek :)
Zásadní věta: "„Rozdělení společnosti, které končí u volební urny, začíná už na druhém stupni základní školy. Ne v nějaké ruské kampani 14 dní před volbami,“ @dan_prokop

https://twitter.com/VrataDostal/status/ ... 6112858113
https://plus.rozhlas.cz/rozdeleni-spole ... le-8077015

Re: Pozornosti hodné články

od klivan » 18 zář 2019, 09:44

Ve zmíněné úvaze pan Taleb zmiňuje Chamurapiho zákoník. V něm se prý píše, že pokud stavitel postaví dům chatrných základů a ten následně spadne a zabije jeho obyvatele, trestem pro stavitele budiž stejný osud...

https://www.kurzy.cz/zpravy/511476-jedi ... mail_19998

Re: Pozornosti hodné články

od klivan » 18 zář 2019, 07:47

„To víte, že jsme se v těch devadesátých letech chovali všelijak, rozhodně jsme nebyli sněhově bílí andělé, ale určitě jsme postupovali podle tehdy aktuálních platných zákonů,“ pravil a dlouze se odmlčel, asi čekal nějakou moji reakci a když nepřicházela, tak se nadechl a pokračoval: „Jiná věc je ta, že jsme si ty zákony někdy raději sami psali,“ napil se a sám se tomu zasmál. Prostě kluci, co spolu mluví, se vždycky nějak domluví.

https://www.forum24.cz/ceska-republika- ... nano-jest/

Re: Pozornosti hodné články

od Josef.Kadlecek » 17 zář 2019, 20:10

Databáze lží politiků; nějak jsem hledal na fóru a - nic. Možná to ještě s php neumim:
https://neovlivni.cz/usvedceni-databaze-lharu-a-lzi/
Shillerová je ňuňu ;) "Budoucí premiérka" :(

Re: Pozornosti hodné články

od Ivor.Kollar » 17 zář 2019, 15:04

tldr, facebook sa to uz ani nesnazi hrat na dobreho
https://techcrunch.com/2019/09/16/get-p ... ata-grabs/

Re: Pozornosti hodné články

od Josef.Kadlecek » 16 zář 2019, 18:32

Sucho a povodně, dvě strany téže mince:
https://www.povodne.sk/index.php/sk/rie ... ce-repejov

Re: Pozornosti hodné články

od davkol » 15 zář 2019, 00:14

Netanjahu cílí ve volbách na ty nejpokleslejší pudy

V Izraeli vrcholí volební kampaň. Premiér Benjamin Netanjahu šokoval veřejnost, když voličům slíbil anexi části Západního břehu Jordánu.Otevřené výzvy k anexi okupovaných palestinských území jsou důkazem toho, kam až se posunula izraelská politika. I dřívější vlády vystupovaly vůči Palestincům brutálně. Nebylo však zvykem, že by politici v rámci vnitropolitického klání slibovali zabírání cizího území, což je porušení mezinárodního práva a navíc i dohod z Osla. Území, o kterých mluví Netanjahu, tvoří celých 30 procent plochy Západního břehu, žije zde 65 tisíc Palestinců a 11 tisíc izraelských osadníků. Anexe by s největší pravděpodobností byla posledním hřebíkem do rakve dvoustátního řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Netanjahu dále prohlásil, že hodlá anektovat všechny stávající židovské osady na Západním břehu. Tuto anexi obhajuje tím, že se postará, aby ze Západního břehu nevzniklo další „pásmo Gazy“.Prokop Singer
13. září 2019
A2larm

Re: Pozornosti hodné články

od davkol » 12 zář 2019, 22:50

Japonsko prý chce zachránit planetu, staví ale desítky uhelných elektráren

Japonsko je jedinou zemí G7, která stále staví nové uhelné elektrárny, a to i mimo své území. Mezi zeměmi G20 je aktivnější jen Čína.Podle současných plánů to vypadá, že by v příštích letech jen v Japonsku měly vyrůst desítky uhelných elektráren o celkové kapacitě 15 gigawattů, což je zhruba sedminásobek dnešního výkonu Temelína. Jen velká elektrárna v Kóbe na jihu země bude po svém rozšíření vypouštět ročně dalších 8 miliónu tun oxidu uhličitého. To je přibližně o třetinu víc než největší český zdroj CO2, elektrárna Počerady. Jak se ale ukazuje, zahraniční projekty, do kterých Japonsko investuje, jsou na tom ještě mnohem hůř.

Od ledna 2013 do letošního května japonské veřejné finanční instituce – patří sem hlavně Japonská banka pro mezinárodní spolupráci (JBIC), Japonská exportní a investiční pojišťovna (NEXI) a Japonská agentura pro mezinárodní spolupráci (JICA) – vložily peníze do stavby sedmnácti nových uhelných elektráren ve Vietnamu, Indii, Indonésii, Bangladéši, Maroku a Chile. V některých případech se spojily s největšími domácími soukromými bankami. Přestože Japonsko má status jedné z nejbohatších zemí světa a disponuje technologiemi, které dokáží emise udržet v rámci relativně přísných domácích norem, nebrání mu to v zahraničí financovat projekty, které vypouští až třináctinásobek oxidů dusíku, třiatřicetinásobek oxidu siřičitého a čtyřicetinásobek prachových částic. „Je smutné vidět propast mezi příslibem Japonska vyvážet kvalitní infrastrukturu a realitou exportu nekvalitní uhelné technologie,“ shrnuje situaci Hanna Hakko z japonské pobočky Greenpeace.

Indie, Bangladéš a Vietnam patří už teď mezi země s nejznečištěnějším ovzduším na světě a zároveň v nich roste poptávka po elektřině. Investice do zastaralých technologií situaci ještě zhoršují a navíc těmto zemím do budoucna vytvářejí ekonomickou zátěž spojenou jednak s dosahováním závazků vyplývajících z Pařížské úmluvy, ale především s udržováním ovzduší alespoň ve snesitelném stavu. Podobnému efektu, byť v řádově nižší míře, se pravděpodobně nevyhnou ani země ležící v blízkosti japonských ostrovů. Emise z desítek elektráren, které tam v současnosti rostou, se na státních hranicích nezastaví a nejspíš budou znečišťovat ovzduší v Číně, Nepálu, Kambodži, Myanmaru nebo v Thajsku. Japonský institut pro obnovitelnou energii ve spolupráci s německou nevládní organizací Climate Analytics letos spočítal, že pokud bude Japonsko postupovat podle svých domácích i zahraničních plánů, překročí téměř trojnásobně své závazky vůči Pařížské dohodě.Jan Šamánek
4. září 2019
A2larm

Nahoru