Pozornosti hodné články

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Pozornosti hodné články

Re: Pozornosti hodné články

od Ivor.Kollar » 22 črc 2019, 09:29

https://edition.cnn.com/2019/07/21/euro ... index.html

tldr: V bulharsku vyhackovali financny urad, a zverejnili vsetky (?) danove priznania, atd.

Re: Pozornosti hodné články

od Petr.Vileta » 21 črc 2019, 21:43

Re: Pozornosti hodné články

od Jan.Adam » 21 črc 2019, 17:54

Jen čistě ze zajímavosti:

https://www.forum24.cz/denik-pravo-nads ... -mladsiho/

Mírně zajímavé v kontextu se jménem autorky onoho článku v Právu - Karolíny Brodníčkové. To je mimochodem ta paní, co společně s paní Bohuslavovou na Novinkách okamžitě publikovaly každý "prd" o situaci v pražské koalici (elektroměry, služebky, atd..¨), přičemž my nejsme rozhodně ti, komu v oněch článcích, dá-li se říci, straní... ;)

Re: Pozornosti hodné články

od Josef.Kadlecek » 21 črc 2019, 16:39

Né, že bych zas chtěl vypouštět džina z láhve, ale aby nás nedostihnul zákon https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-292 ; jednou se možná otevřou ruské archivy...
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/n ... KVD-383499
Zejména Indicie 6 je poněkud zvláštní x viewtopic.php?f=75&t=619

Re: Pozornosti hodné články

od davkol » 20 črc 2019, 20:59

Adaptace to nevyřeší aneb Sucho v Česku v době klimatické krize

Studie očekávaných dopadů klimatické změny na území Česka, kterou na konci května zveřejnil Ústav výzkumu globální změny Akademie věd České republiky (text studie je dostupný na adrese klimatickazmena.cz), modeluje nejaktuálnější scénáře vývoje klimatu. Do poloviny století se na našem území pravděpodobně oteplí v průměru o dva stupně Celsia, do konce století, pokud lidstvo výrazně neomezí produkci skleníkových plynů, je třeba počítat s nárůstem až o tři stupně. Teplota tedy poroste, kdežto srážkové úhrny mají dle modelů stagnovat. To není dobrá zpráva. Při vyšší teplotě vzduchu totiž dochází k většímu výparu, což spolu se sníženou schopností půdy zadržovat vodu a s rostoucím podílem zastavěných ploch znamená, že se srážková voda rychleji vypařuje, a co se nevypaří, odtéká z větší části povrchovými toky z našeho území pryč. Přidáme­-li k tomu další předpokládané změny, například nárůst počtu tropických dnů či dnů se silnými a přívalovými srážkami (nad 20, respektive 50 milimetrů), kdy se déšť nestihne vsáknout, je závěr jasný: Česko může očekávat stále častější a delší epizody sucha, stejně jako další extrémní klimatické jevy.Z výše uvedeného plyne několik závěrů. Ačkoli se na úrovni ministerstev a dalších úřadů státní správy může zdát, že k dané problematice existuje dostatečné množství legislativních opatření, prohlášení, strategií, dotací, publikací, komisí či seminářů, do konkrétních politických praxí jednotlivých obcí často „nedotečou“. Komunikace shora dolů očividně vázne. Současně na lokální úrovni chybějí funkční platformy horizontálního propojování, kde by se místní politici vzájemně informovali, inspirovali, sdíleli osvědčené praxe, radili se s odborníky, ale hlavně efektivně spojovali síly a usilovali o komplexní, systémovou reakci na narůstající sucho.Markéta Zandlová
18. července 2019
A2/A2larm

Re: Pozornosti hodné články

od Dalibor.Zahora » 20 črc 2019, 11:21

Dostál: Budoucnost české politiky. Trikolóra podrží Babiše, opozice zůstane roztříštěná
https://www.info.cz/nazory/dostal-budou ... 42322.html

Re: Pozornosti hodné články

od Dalibor.Zahora » 20 črc 2019, 06:19

20 Jul 2019 MF DNES Pavel P. Kopecký politolog a publicista

Turecko na cestě z NATO

Turecko si pořídilo ruský protiraketový systém. Američané odpověděli, že už nemůže počítat s jejich
supermoderními stíhačkami. Erdogan se stále více odklání od Západu.

Turecko, jež kombinuje vydírání s pocitem ublíženosti, ze svého pohledu odplácí za křivdy.

Poslední události definitivně pohřbívají představu Ankary v Evropské unii. Předchozí roky tomuto trendu mnohokrát nahrávaly a ránu do vazu ambiciózní koncepci daly okolnosti občanských válek v Iráku a Sýrii. Pokud ještě někdo doufal v zázračné obrácení vývoje, musel by být nyní slepý, aby ve světle nedávných událostí neviděl, že jeho naděje jsou definitivně mrtvé. Symbolicky vzato jejich ostatky odnášejí do nenávratna ruská letadla, jež na turecké území kvapem transportují pokročilý systém protivzdušné obrany S-400 Triumf.

Desetiletí přešlapovalo Turecko před „celnicí“evropských integračních procesů a všemožně tlačilo na své začlenění do sjednocujících se společenství. I kvůli místně nepřehlédnutelnému nacionalismu se tudíž cítilo potupeno, že spousta západních partnerů nechtěla ani slyšet.

Jeho představitelům se tak stále více připomínal pravý, pragmatický smysl někdejšího vtažení Turků do NATO (1952).

V době bipolárního zápolení se o tamější svobodě a demokracii nedalo s vážnou tváří mluvit, nicméně raketové základny poblíž SSSR nebo vliv Maloasijců mezi turkickými národy Sovětského svazu nebyly k bezpečnostnímu zahození.

Turecko se tedy nyní vzdaluje proevropské orientaci, ale i Západu jako takovému. Za své vzaly bizarní deklamace vyzdvihující, že několik procent tureckého území patří ze zeměpisného pohledu starému kontinentu, a že je tím pádem jasná „evropská mentalita“Turků. Soudobý odklon od Západu znamená reidentifikaci velkého národa, jelikož základem atatürkovského republikánství dosud byl nekompromisní odchod od osmanských geopolitických vektorů. I z těchto pohnutek se nadneseně hovoří o Erdoganově novoosmanství.

Pryč od Bruselu

„Pryč od Říma,“říkávalo se kdysi důrazně ve středoevropském prostoru, zatímco dnešní Turci mohou vykřikovat: „Pryč od Bruselu.“Důvodů ke vzdalování od EU i Atlantické aliance mají plno. Ať se nám to líbí, nebo ne, Západ je na mocensky sestupné trajektorii. Ankarští navíc vždy obtížně snášeli, že početnou menšinu Kurdů museli přestat tvrdě asimilovat pod krycím názvem „horští Turci“. Přičemž dnes, když usilují o likvidaci jejich národně osvobozeneckých aktivit v blízkém zahraničí, to platí dvojnásob.

Skrze zveličování vnitřně-vnější hrozby pro etnicky pojímaný stát se dá například také odvádět pozornost od špatných výsledků domácí hospodářské politiky či prohraných voleb v Istanbulu. Případně vytvářet strategická spojenectví s Íránem, Ruskem nebo Čínou, kam autokratický prezident Erdogan zacílil ihned po skončení summitu G20, aby v Pekingu horoval za investice do jeho „hájemství“, u nějž vypichuje roli zdatného zprostředkovatele. Dalšího mostu pro Novou Hedvábnou stezku.

Spojené státy americké i další země Atlantického paktu jsou ohledně Turecka bohužel málo smysluplně činné. Ankara je odmítá, přestože se léta diskreditovaly ostentativním přehlížením tureckých aktivit ve prospěch náboženských extremistů včetně Islámského státu. Což posléze vedlo k neuvěřitelným bezpečnostním paradoxům Blízkého východu. Snaha USA o zachování vlivu ve válčící Sýrii se promítla do podpory leckdy marxistických pešmergů, na něž přitom útočil a dosud útočí jiný protagonista NATO. Pravidelné turecké jednotky, eventuálně jimi sponzorovaní náboženští fundamentalisté.

Turecko, jež kombinuje vydírání (hrozba vývozem utečenců na Balkán) s pocitem ublíženosti, si dalo naposledy kromobyčejně záležet, aby si všichni okolo všimli, že překračuje Rubikon. Ze svého pohledu odplácí za hromadu křivd. Za hodně, byť leckdy formální kritiky úpadku maloasijského liberalismu. Za snahu EU zabránit turecké účasti na plynárenském megabyznysu ve vodách národnostně rozděleného Kypru. Za nevydání bývalého Erdoganova spojence Fethullaha Gülena z emigrace v USA. Leč i za údajný podíl Američanů na prý gülenovském pokusu o státní převrat, jenž se uskutečnil před třemi lety.

Vzájemné tenze rostou. Ovšem komentovat kyperskými ložisky plynu motivovaný sankční „dárek“od evropského Bruselu lze pouze obtížně. Přichází takříkajíc k výročí onoho nezdařeného puče, a ať už bylo v jeho skutečném pozadí cokoliv, je doteď propagandisticky využíván.

Je jisté, že nepřátelské počiny, ekonomické agrese vůči dříve blízkému spojenci poslouží svéhlavé Ankaře jako nové sebezdůvodnění. Další oficiální pohnutka, proč raději spolupracovat s Moskvou než se silnějším Západem.

Z Ruské federace urychleně získává zmíněné protivzdušné technologie S-400, čímž navazuje na předchozí kooperaci při vytěsňování USA z oblasti Blízkého východu. Nutná přítomnost ruských specialistů je přitom v logickém rozporu s původně plánovanou dodávkou sta kusů nejmodernějších letounů z produkce zámořského válečného průmyslu. Stíhaček páté generace typu F-35, jež měly postupně nahradit zastarávající stroje F-16. Trump už také oznámil, že Turecko moderní stroje nedostane.

Konsekvence se samy nabízejí. Nejde jen o nekompatibilitu zbraňových systémů u druhé největší armády NATO. Nemalujme hned geopolitického čerta na zeď, ale dobrá zpráva to není ani pro nás.

FaceApp (Re: Kazachstan)

od Návštěvník » 19 črc 2019, 10:26

Ivor.Kollar píše:
19 črc 2019, 09:20
They asked end-users to install government-issued certificate authority on all devices in every browser:
Když jsou lidi blbci a ten certifikát si tam instalují. Ale to je stejné, jako s FaceApp...
https://thenextweb.com/privacy/2019/07/ ... -purposes/

Kazachstan

od Ivor.Kollar » 19 črc 2019, 09:20

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1567114

Since today all Internet providers in Kazakhstan started MITM on all encrypted HTTPS traffic.
They asked end-users to install government-issued certificate authority on all devices in every browser:

(aj ked podla komentarov zatial vyzera ze to priamo zaviedli momentalne iba v hlavnom meste, resp. zalezi na providerovi ako daleko to ma implementovane)

Muskova firma si chce hrát s lidskými mozky a napojit je na síť

od Qubes_OS » 18 črc 2019, 21:13

Muskova firma si chce hrát s lidskými mozky a napojit je na síť

Společnost podle BBC technologický systém popsala jako malou sondu se třemi tisíci elektrodami, které jsou připevněné na vláknech a monitorují aktivitu přibližně tisícovky neuronů mozku. Zmíněná vlákna jsou tenčí než lidský vlas.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/musk ... -sit-76007

Nahoru