Pozornosti hodné články

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Pozornosti hodné články

Re: Pozornosti hodné články

od davkol » 26 čer 2019, 14:21

Ahoj, Franto. Podivná cesta stavebního zákona od lobbistů po vládu. Děravá a sporná norma prošla vládou, námitky legislativců musely stranou.

Spěch a válcování námitek zapadají do dosavadního vývoje. Ten dosud režírovali zástupci podnikatelského sektoru, jimž Babiš loni svěřil sepsání zákona. Nyní podle zjištění Respektu měli nemalý vliv také na to, jak dopadla oponentura zákona v Legislativní radě vlády, tedy poslední kontrolní fáze před hlasováním ministrů.

Dokumenty, které má Respekt k dispozici, ukazují, že zastáncům rychlejšího stavění ve finále pomohla Marie Benešová, která z pozice ministryně spravedlnosti legislativní radu vede, a také její předchůdce Jan Kněžínek, nyní náměstek pro legislativu na Úřadu vlády. V legislativním posudku potlačili kritické poznámky vlastních expertů, naopak tvůrcům zákona vyšli vstříc do té míry, že od nich do svého finálního posudku převzali celé pasáže.Kromě akademiků se proti Korbelovu návrhu staví pestrá paleta oponentů, například Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě,organizace Zelený kruh zastupující zájmy spolků na ochranu životního prostředí nebo Nejvyšší správní soud. Ten v oponentním stanovisku pro vládu přímo píše, že výsledná podoba věcného záměru je poznamenána „nestandardním postupem při jeho přípravě“, jejímž následkem je, že návrh „jednostranně posiluje pozici investorů na úkor práv vlastníků dotčených i sousedních nemovitostí a územních samospráv, jakož i na úkor ochrany dotčených veřejných zájmů“. Kriticky se o zákonu vyjádřila také Bezpečnostní informační služba, podle níž nově navrhované procesy stavebního řízení přinášejí "korupční riziko".

Zákon má naopak velkou podporu u developerů, kteří za něj bojují například skrze Sdružení pro architekturu a rozvoj, založené předloni mimo jiné právě kvůli rozhýbání pravidel pro výstavbu.Jiří Nádoba
24. června 2019
Respekt

Chytré hodinky budou umět rozeznávat lidské emoce

od Qubes_OS » 25 čer 2019, 19:50

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/ha ... emoce.html
Společnost Amazon se chystá naučit elektroniku rozeznávat lidské emoce. Tvrdí to alespoň agentura Bloomberg, podle které má jít o jednu z nejzajímavějších vychytávek u připravovaných chytrých hodinek.

Re: Pozornosti hodné články

od Nikezeus » 25 čer 2019, 19:30

"Lidé mají jen dvě pohlaví, řekl žák. Britský učitel jej vykázal ze třídy"

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_baje

Íránská schopnost sestřelit vyspělý dron znepokojila americké velení

od Qubes_OS » 25 čer 2019, 18:53

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizk ... eleni.html
Sestřelení amerického dronu RQ-4C Triton íránskou raketou vyvolalo podle televize CNN znepokojení u amerického velení. Ukázalo se tím, že Írán má velmi vyspělou protivzdušnou obranu. Dron létající ve výšce až 18 kilometrů je vybaven pokročilou elektronikou včetně řady rušiček. Íránské revoluční gardy přitom při sestřelu ani nepoužily svou nejlepší výzbroj.

Re: Pozornosti hodné články

od petrM222 » 25 čer 2019, 09:57

Rád bych upozornil na článek :
https://www.podnikatel.cz/clanky/sporto ... -nemusite/

kde v návaznosti na výše zmíněný nález Ústavního soudu ČR z oblasti kolektivní správy OSA, INTERGRAM je detailní analýza, co pro uživatele autorských práv tento judikát znamená z pohledu provozování TV vysílání v jejich provozovnách. Zjednodušeně řečeno :

Jestliže budete v restauraci pouštět sportovní přenosy bez zvuku, nemusíte pak platit OSA a INTERGRAM za veřejnou produkci hudebních děl (absence zvukové složky autorského díla). Teoreticky byste mohli platit správcům DILIA, a OOA-S, u sportovních přenosů však jejich nároky nebudou zpravidla dány, a to s ohledem na okruh zastupovaných autorů (obrazová složka autorského díla), kteří většinou nefigurují u sportovních přenosů.

Re: Pozornosti hodné články

od Dalibor.Zahora » 22 čer 2019, 09:22

Babišovy kauzy jsou srovnatelné s OKD, počítá pirát Ferjenčík. A hovoří i o generální stávce, která by přiměla vládu k demisi
15.06.2019 4:55
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... isi-585444

Re: Pozornosti hodné články

od davkol » 19 čer 2019, 15:19

Pohled do propasti

Tento článek je úvodem k seriálu o klimatické krizi. Navazovat na něj bude řada reportáží o tom, jak klimatická změna zasahuje do našich životů, a textů ukazujících, kudy by mohla vést cesta z krize. Následující text se snaží ukázat rizika, kterým nyní čelíme, v jejich komplexitě.

Klimatická krize není žádná vzdálená budoucnost. Je teď. Svou roli sehrála při kolapsu Sýrie, nestabilitě v Afghánistánu, událostech arabského jara a následných krvavých konfliktech v Libyi, Tunisku, Jemenu a Egyptě, při nedostatku vody, půdy a jídla v Bangladéši, neúrodě v Guatemale a Hondurasu. Měla svůj podíl na obří bouři, která připravila o domov na dva miliony lidí v Mosambiku. New York buduje za stovky milionů dolarů infrastrukturu na ochranu před stoupajícími hladinami oceánů. Ty pomalu zaplavují řadu světových megapolí s desítkami milionů obyvatel stejně jako pacifické ostrovní státy nebo vyhánějí z domovů obyvatele Louisiany. Jsou příčinou toho, že Nizozemí zvažuje „plánovaný ústup“ ze své vlastní země. Klimatická krize může za tání ledovců v Andách, které připravuje o pitnou vodu obyvatele Peru, ale také v Himalájích, kde nedostatek vody dopadá na populaci v Indii, Pákistánu a Nepálu. Až padesátistupňová vedra zasáhla minulý týden několik set milionů lidí v Indii, kde paralyzovaly fungování společnosti, zabily desítky lidí a vyhánějí celé indické vesnice. Kuvajt letos 8. června zaznamenal teplotu 52 stupňů Celsia ve stínu. Saudská Arábie 55 stupňů. Meteorologové tvrdí, že v červenci se mohou v Kuvajtu teploty vyšplhat až k 68 stupňům na slunci. Takové horko vás upeče zaživa. V roce 2003 zasáhla Evropu vlna veder, která způsobila úmrtí asi 70 tisíc převážně starších lidí.

Vojtěch Pecka
19. června 2019
A2larm

Re: Pozornosti hodné články

od Josef.Kadlecek » 19 čer 2019, 08:41

Re: Pozornosti hodné články

od davkol » 18 čer 2019, 11:28

Největší problém městské zeleně? Nepustíme k ní odborníky, říká Ondřej Fous

O tom, kdo to byl městský zahradník, jak se z facebookového hejtu může vytvořit zajímavé partnerství mezi veřejností a správou zeleně a o „svévolném“ sázení kytek na městské pozemky jsme si povídali se zahradníkem Ondřejem Fousem.

Zdeňka Kováříková
17. června 2019
Ekolist

Re: Pozornosti hodné články

od davkol » 16 čer 2019, 16:13

Na jihu Moravy už nepoznáte, jestli jste v Česku nebo Jordánsku, tvrdí hydrochemik

Nedostatek vody je vážný, musíme s tím něco dělat. Pořád tady ale chybí jednotná politika a koncepce hospodaření se životadárnou tekutinou. Alespoň to v pořadu Českého rozhlasu Plus Hovory tvrdí ředitel Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd České republiky Martin Pivokonský.

Věra Luptáková, Ivana Chmel Denčevová
16. června 2019
Český rozhlas Plus

Nahoru