Prezidentská Amnestie

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Prezidentská Amnestie

Re: Prezidentská Amnestie

od Obcan_0 » 18 úno 2013, 09:25

vrátím zpátky k původnímu tématu odkazem na článek. Pozorně si všimněte, KDO odpovídá, CO je to za člověka, KDE všude se vyskytoval, KDY se nejvíc angažoval, JAK prosazoval právo, ČÍM sám přispěl k dnešnímu právnímu stavu, PROČ z politiky "tak zcela neodešel", a K ČÍ ŠKODĚ nebo K ČÍMU PROSPĚCHU jeho jednání vedlo.
http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpra ... nak-263169
tohle je totiž princip právního státu ve kterém žijeme, kdy bezpráví je právem do té doby než se několkanásobně nepotvrdí opak.

Re: Prezidentská Amnestie

od Petr.Bajgar » 18 led 2013, 20:30

Jiri Janecka píše:Nespojujtme se s níkým ze současných poltiků Sen. Gajdůšková má na pažbě taky hodně zářezů. Není naší věcí řešit, jestli má víc másla na hlavě Klaus, Kalousek, Schwarzenber, Zeman ... Za nefunkční justici nesou odpovědnost všichni. Vykašleme se na nějaké přicmrndávání a řešme vlastní program a metody.
Mohl by kolega upřesnit, kdo se podle něj s kým spojuje? a jak si představuje politiku bez vzájemných jednání?
Nezbývá mi než se dúrazně ohradit proti oslímu obrmostu, kterým kolega právník spojil senátorku Gajdůškovou s Klausinem, Kraďouskem Schwarzim a Zemákem. To už by potom mohl opravdu paušálně spojit kohokoliv s kýmkoliv. Kolegův přeskok od Klausem zneužitého institutu prezidentské amnestie, který se od založení řeší v tomto vlákně k nefunkční justici, tento přeskok je podle mého mínění velice podivný a považuji ho za manipulativně zavádějící.

Kolegova poslední věta s rádoby velkolepým doporučením je ovšem směrovka do politického záhrobí vlastní ghetizací a sebezapouzdřením, před čímž mi nezbývá než důrazně varovat. Jistě, že je potřeba dále pracovat na našem programu a rozvíjení metod spolupráce mezi členy. Politika je ale také hledání potenciálních spojenců v jiných stranách se kterými bychom mohli potenciálně jednat. Jinak totiž budeme pro naše voliče bezcenní a to i kdybychom měli v parlamentu 15 poslanců stejně jako kolegové v několika Německých parlamentech. Právě jejich příklad by nám měl být důrazným varováním, před případnou bezradnou sebestředností, uzavřeností a neschopností politický vyjednávat pro prosazovaní našich témat do života našeho zdejšího slečenství.

Re: Prezidentská Amnestie

od Jiri.Janecka » 18 led 2013, 19:22

Nespojujtme se s níkým ze současných poltiků Sen. Gajdůšková má na pažbě taky hodně zářezů. Není naší věcí řešit, jestli má víc másla na hlavě Klaus, Kalousek, Schwarzenber, Zeman ... Za nefunkční justici nesou odpovědnost všichni. Vykašleme se na nějaké přicmrndávání a řešme vlastní program a metody.

Re: Prezidentská Amnestie

od Roman.Kucera » 18 led 2013, 18:15

Ta jižní morava :-))) Že by to bylo z vína? Spíš silnější matroš :-)

Re: Prezidentská Amnestie

od don craxxi » 18 led 2013, 18:11

S amnestií souhlasím
svolávat bubu akci bylo předčasné
bude to zbytečné
a z pozice PS nešťastné

Re: Prezidentská Amnestie

od Petr.Bajgar » 15 led 2013, 06:57

Děkuji tímto vážené senátorce A.Gajdůškové za její statečnost a vytrvalost se kterou opět přispěla ke snahám o návrát spravedlnosti pro občany této naší republiky.
Podání k ÚS proti článku 2.tzv.amnestie prezidenta

Re: Prezidentská Amnestie

od Obcan_0 » 12 led 2013, 07:29

Mluvím o fenoménu "dobří holubi se vracejí" ...
V době té havlovy amnestie jsem začínal pracovat v bezpečnostních složkách a do svých hnízd se do roka vrátly víc než 2/3 amnestovaných a to pro násilnou a majetkovou trestnou činost.
Mimochodem zužovat tr. čin rozkrádání veřejného majetku jen na chartisty je zcestné, již jen proto, že ikdyby je zavřeli všechny najednou, nedosáhli by počtu odsouzených za tento čin, počtem rozumějme počet v jednom období výkonu trestu ne v celé době platnosti tohoto paragrafu.

No a pamatuji si jak psalo Rudé Právo o havlovi v base, když seděl na Ruzini. ... k snídani vánočku s bílým kafem, čerstvé noviny, co měl k obědu ... jinak seděl chudák sám nacele vybavené televizí, kterou mu tam instalovali speciálně pro něj. Druhou měl velitel věznice a třetí byla na společenské místnosti aby vězni mohli od19.00 do 19.30 sledovat zprávy ... Takhle se měl chudák disident. Docela dobře to popsal Cibulka, pokud pomineme jeho osobní postostoj k havlovi.

Re: Prezidentská Amnestie

od Petr.Vileta » 12 led 2013, 03:55

Obcan_0 píše:... jako by tu nebyla zkušenost s Havlovou amnestií, kterou kdysi sám tak vehementě kritizoval.
Mě bylo v době Havlovy amnestie 34 let, takže jsem snad trochu rozumu už měl a ono to tehdy bylo trochu jinak. Už dávno nebyla padesátá léta a režim nepohodlné lidi neodsuzoval za podpis Charty 77, ale za drobné hospodářské delikty. Tehdy kradl v zaměstnání naprosto každý, třeba propisovačky, žárovky, pár cihel atd. Takže nebylo těžké chartistovi dokázat krádež kancelářského papíru, nebo zneužití kopírovacího stroje a odsoudit ho na půl roku do vězení za "rozkrádání socialistického majetku". Také, kromě práva na práci, existoval trestný čin příživnictví. Když někdo neměl v občance razítko zaměstnavatele, nebo napsáno "svobodný umělec", tak byl příživník a šel zase sedět.

A protože Havel tohle všechno věděl, sám byl přece v kriminálu, tak vyhlásil širokou amnestii. Byl v tom i trochu amatérismus a revoluční nadšení, ale kdo tenkrát nedělal chyby, že?

Re: Prezidentská Amnestie

od Obcan_0 » 11 led 2013, 23:29

4 Janečka
1. To není boj proti odcházející veličině (pro mě je veličinou záporných čísel), ale proti důsledkům a následkům . .
tohoto jeho kroku. Klausovu privatizaci už taky zpátky nevrátíme, ikdyž jejím výsledku a finálním dopadu na ekonomiku získal přezdívku "Nejchytřejší ekonom na světě".

Proč to připomínám ? V obou případech je zdůvodňující tvrzení odlišné od skutečnosti a výsledek je záporný (i v číslech, ale to jsem zdůvodnil výše).

U této Klausovy amnestie nejde o to CO (na amnestii má právo), ale o to JAK (důsledky jsou již teď viditelné a budou fatální), jako by tu nebyla zkušenost s Havlovou amnestií, kterou kdysi sám tak vehementě kritizoval.

2. soudy pracují tak, jak jim umožňuje zákon ...

3. Viděl jsem kdysi v TV předovlební duel, tehdy Klaus a Sládek, kdy mu Sládek vytkl, že nasliboval lidem levnou elektřinu na elektrické ekotopení, poskytl nenávratné půjčky a potom cenu topné elektřiny dorovnali. Klaus popřel že by něco takového řekl přes to,že měl Sládek připravené video s Klausem, kde to sděloval v TV (ještějako ministr financí).

Re: Prezidentská Amnestie

od Jiri.Janecka » 10 led 2013, 19:12

Petr Vileta píše: Proč třeba, když se obviněný opakovaně vyhýbá řízení, proč na něj soud nevydá zatykač a prostě ho nenechá předvést.
Soud jej samozřejmě v 99 % předvést nechá. Stejně jako má možnost nechat prověřit zdravotní stav toho, kdo se omluví ze zdravotních důvodů. To je ale právě to, na co se snažím upozornit. V české justici se ani zdaleka neměří všem stejně. Mám obavu, že teď se bude říkat, že důvodem nepotrestání tunelářů je Klausova amnestie a dál se budeme tvářit, že jinak je v justici všechno O.K. Tahle poslední kapka překryje celý problém. Klaus se odporoučí, stát se mu nic nemůže, dokonce si pár lidí na téhle záležitosti udělá jméno a to hlavně ti, kteří se v minulosti v tomhle systému vezli.
V ČŘ je kolem stovky soudních okresů a v každém z nich si soudci a SZ dávno udělují svoje amnestie a milosti. protože je to ale systém několikainstanční, nemůže takové věci dělat jen jeden člověk. Každé zastavení nebo odložení věci je přezkoumatelné. Proto to může fungovat jen v systému já tobě a ty mně.
Je mi to celkem jedno, ať si kdo chce bojuje proti odcházející veličině, ale osobně jsem spíš pro šetřit síly na důležitější věci. I když tohle je takové docela typické, už můj dědeček vždycky když se vrátil z oslavy vítězství ve 2. světové tak měl radost, jak těch bojovníků proti fašismu hezky přibývá.
Kdyby si to aspoň za dva roky někdo pamatoval. Ale bude to jako s Klausem, bojovníkem proti EU. Měl řečí jak koza blech, ale podepsal lisabonskou smlouvu? Podepsal. A celé ty roky se nenašel nikdo, kdo by mu řekl: "Vy jste se už k věci vyjádřil, tak teď už mlčte."

Nahoru