Napsali o nás

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :weep: :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :fet:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Napsali o nás

Re: Napsali o nás

od Návštěvník » 18 čer 2019, 05:54

S dovolením tady přeruším něčí monolit a vložím příspěvek z pražské komunální politiky. Kritika Zdeňka Hřiba kvůli vyjádření k mariánskému sloupu.
https://forum24.cz/rychlokurz-dejepisu- ... ora-hriba/

Re: Napsali o nás

od Dalibor.Zahora » 16 čer 2019, 19:33

Česká pirátská strana se nyní překvapivě chystá vydat na cestu ochrany kolektivu (strany) proti jednotlivcům (členům strany). Její předsednictvo totiž odsouhlasilo návrh, podle něhož by měla strana tvrdě stíhat úniky informací z pirátských schůzí. Pirátským poslancům má hrozit pokuta sto tisíc korun, pirátským zastupitelům čtyřicet tisíc.

Návrh narazil v členské základně na odpor a dál se o něm jedná. Poslanci a zastupitelé by totiž měli podepsat smlouvu o mlčenlivosti, jejíž porušení by pak cestu k případnému postihu otevřelo.

PIRÁTE, POKUTA - Marek Švehla
https://www.respekt.cz/tydenik/2019/25/ ... eId=100406

Re: Napsali o nás

od Dalibor.Zahora » 15 čer 2019, 15:41

2 Jun 2019 MF DNES

Radu v Praze 3 opustili dva radní

Radní třetí městské části Anna Kratochvílová a Jiří Svrček (oba Piráti) rezignovali. Zastupitelstvo Prahy 3 včera místo nich zvolili jejich stranické kolegy, zastupitele Františka Doseděla a Janu Belecovou. V Praze 3 vládne koalice TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených. Kratochvílová měla v gesci zahraniční vztahy. Důvodem rezignace je podle ní zaměstnání, kde se jí rozšířily povinnosti, a už by nezvládala obě role časově skloubit. Svrček, který měl na starosti životní prostředí, kulturu a cestovní ruch, dotační politiku, ochranu památek, sport a tělovýchovu, důvody rezignace neuvedl. Nově zvolený radní, právník Doseděl, bude mít na starosti dotace, sport a tělovýchovu. Jako neuvolněný radní nebude pobírat plat. Belecová bude mít na starosti životní prostředí, kulturu, strategický rozvoj a zahraniční vztahy. Ve své funkci bude uvolněná, a bude tak pobírat plat. (ČTK)

Re: Napsali o nás

od Dalibor.Zahora » 15 čer 2019, 15:33

Ty ku*ndo, ty pí*o, kup si zrcátka. A vohol si ji! Vysokou političku Pirátů slovně napadl motorkář. Máme neskutečný policejní záznam incidentu
14. 6. 2019 4:42
Eva Horáková (*1980) je předsedkyně výboru pro sociální politiku na pražském magistrátu a současně s tím také zastupitelka hlavního města Prahy a byla zastupitelka Prahy 5. Kromě toho působí i jako místopředsedkyně zastupitelského klubu Pirátů v české metropoli a uvádí o sobě, že je aktivní dobrovolník. Jak se nám podařilo zjistit z policejního protokolu, ráda jezdí na kole.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ntu-585357

Re: Napsali o nás

od Dalibor.Zahora » 15 čer 2019, 10:55

Piráti chtějí měnit pravidla pro šéfy kulturních institucí. Návrh rozčílil vládu
15. června 2019, 09:46 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Kvůli nepřípustnému zásahu do rozhodování zřizovatelů kulturních příspěvkových organizací vláda zřejmě odmítne pirátský návrh změn v postavení jejich ředitelů. Piráti chtějí, aby se na tato místa musela vypisovat výběrová řízení. Funkční období ředitelů by bylo šestileté a jejich odvolání možné jen ze zákonných důvodů. Vláda pošle zákonodárcům k novele Pirátky Lenky Kozlové podle podkladů pro svou pondělní schůzi záporné stanovisko.

Zdroj: https://eurozpravy.cz/domaci/politika/2 ... lil-vladu/

Re: Napsali o nás

od Dalibor.Zahora » 15 čer 2019, 10:53

Piráti ve stopách Havla. Chtějí černou listinu pro ty, kdo porušují lidská práva
KAROLÍNA VAVERKOVÁ
Témata: Lidská práva, piráti, Poslanecká sněmovna

Podporovat lidská práva a trestat ty, kteří je porušují. To je ve zkratce cíl návrhu zákona, který po prázdninách předloží opoziční Piráti. Respektive českou verzi Magnitského zákona, který dnes platí například v USA a je pojmenován po ruském právníku Sergeji Magnitském, který zemřel v ruském vězení. Piráti se tak vydávají po stopách prezidenta Václava Havla, jenž je s tématikou lidských práv neochvějně spojen.
https://echo24.cz/a/SNq6Z/pirati-ve-sto ... dska-prava
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ava-585498

Re: Napsali o nás

od Dalibor.Zahora » 14 čer 2019, 10:39

Zlatuška
Vy jste v posledních volbách do Sněmovny i Evropského parlamentu podpořil Piráty. Co vám na nich imponuje? Je to stále i ten technoptimismus?

Já jsem chtěl říct, že to jsou technorealisté, ale „realisté“ je profláknuté slovo kvůli těm pošukům od toho plagiátora...

Mně každopádně přijdou problematické strany, které působí v rámci systému, který je tady od začátku devadesátých let. A u Pirátů mi přijde, že prezentují pohled nezatížený tou setrvačností. Zároveň – navzdory tomu, jak jsou prezentováni – to není žádná parta bláznů utržených ze řetězu, co chce nerealistické věci. Vedle pohledu na IT mají slušný pohled na roli občanské společnosti, civilizované vnímání migrace nebo korupce. Navzdory pár věcem, jako je otevřenost hraničící s kompletním obnažením, je považuji za prvek, který českou politiku sune žádoucím směrem.

https://finmag.penize.cz/kaleidoskop/40 ... s-nerozumi?

Re: Napsali o nás

od davkol » 14 čer 2019, 10:38

z podcastu Dataři: Jiří Skuhrovec: Kompletně sečíst dotace je prakticky nemožné

Re: Napsali o nás

od Stanislav.Stipl » 13 čer 2019, 09:21

Tomáš Marný, člen strany píše: "Zní to jako 'právo na okamžitou likvidaci osoby v nemilosti'. Nesmyslná je částka za každé jednotlivé porušení. To už není bič na neukázněné, ale možnost někoho postavit ke zdi."
:D :D :D :D :D
Vypadá to na kvalitní novinářskou práci. Žádný Tomáš Marný členem strany není: memberlist.php?g=47&sk=a&sd=a&mode=group&start=800
Navíc to jméno na první pohled vypadá podezřele. Ale to máš marný.

Re: Napsali o nás

od Dalibor.Zahora » 13 čer 2019, 08:55

Piráti: I svoboda informací má meze
https://archiv.ihned.cz/c1-66589000-pir ... ci-ma-meze?
Piráti se mezi sebou hádají o zavedení desetitisícových pokut za úniky informací ze schůzí strany
https://archiv.ihned.cz/c1-66589140-pir ... uzi-strany

Vedení pirátů plánuje ošetřit smlouvou důvěrné informace ve straně.
autor: ČTK

Kateřina Frouzová, redaktorka

12. 6. 2019 21:00

HN+ ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA TAJNÉ INFORMACE POKUTA BARTOŠ IVAN SMLOUVA

K neobvyklé věci se rozhodlo vedení pirátů. Aby zajistilo, že straníci nebudou vynášet citlivé informace z uzavřených jednání, navrhlo podepisovat se svými funkcionáři smlouvy o mlčenlivosti. Za jejich porušení hrozí desetitisícové pokuty. Proti návrhu se ale tento týden postavila velká část pirátů. Špičky strany, která staví na transparentnosti, se hájí tím, že chtějí chránit osobní data a strategické plány.

V návrhu smlouvy, který mají HN k dispozici, se ale vedle osobních dat zmiňují i důvěrné údaje ze zápisů, schůzí či vyzrazení tajných úkolů. Poslancům, kteří by smlouvu porušili, hrozí pokuta 100 tisíc korun a zastupitelům 40 tisíc.

Členové strany se proti plánu postavili nezvykle rychle a vynutili si jeho revizi. "Sto tisíc za každé jednotlivé porušení? Takovou smlouvu v životě nepodepíšu," protestuje ostravský pirát Jakub Dědek. Podle diskuse na internetovém fóru strany členům vadí vysoké sankce i to, že jim vedení nedůvěřuje a vede je k netransparentnosti. Právě otevřeností přitom piráti voliče zaujali, zveřejňují například záznamy ze schůzek s lobbisty.

Pro a proti
Mikuláš Peksa, europoslanec a člen předsednictva:

"Jsme transparentní, ale chápeme, že některé informace mohou být mediálně citlivé. S ohledem na to je zveřejňujeme až dodatečně. Třeba předem neřekneme, jak chceme hlasovat v parlamentu, abychom nedávali výhodu naší konkurenci.

Radek Holomčík, poslanec a člen předsednictva:

"Především jde o to, aby neunikaly osobní údaje chráněné předpisy GDPR. Druhá věc je způsob ochrany před zneužíváním informací, které se člen dozví v rámci své práce."

Tomáš Marný, člen strany:

"Zní to jako 'právo na okamžitou likvidaci osoby v nemilosti'. Nesmyslná je částka za každé jednotlivé porušení. To už není bič na neukázněné, ale možnost někoho postavit ke zdi."

Ondřej Tůma, člen strany:

"Je to jednostranná smlouva s drakonickými pokutami, která se bude vztahovat i na dobrovolníky. Už teď to dělá jen pár lidí zdarma. Tohle je cesta špatným směrem."

108 pirátů

požaduje změnu smlouvy o mlčenlivosti, jejíž porušení by je mohlo stát až 100 tisíc korun. Členové tak rozhodli nezvykle rychle, během noci na středu.

Předseda strany Ivan Bartoš a mnozí další členové předsednictva jsou přesvědčení, že návrh je v pořádku. "S transparentností a zveřejňováním ve veřejném zájmu to nemá co dělat, ale zpřísnily se podmínky pro nakládání s osobními údaji," vysvětluje Bartoš. Kolegy se snaží uklidnit i tím, že pokuty nemá v plánu rozdávat.

Vedení strany kromě toho upozorňuje, že chce zamezit tomu, aby se navenek nedostávaly strategické informace z přípravy předvolebních kampaní nebo taktika poslanců před hlasováním ve sněmovně. "Nechceme dávat výhodu naší konkurenci," říká Mikuláš Peksa, člen předsednictva strany.

O podobě smluv teď bude jednat a následně hlasovat celá členská základna pirátů. Rozhodnutí předsednictva může změnit.

Dohody o mlčenlivosti a sankcích v případě jejich porušení jsou běžné v soukromých společnostech, ale v politice si politolog Josef Mlejnek z Univerzity Karlovy podobný případ nevybavuje. Strana podle něj není firma. "Může je to poškodit, protože voliči pirátů jsou na takové věci zvláště citliví," komentuje plán Mlejnek.

Jiná parlamentní uskupení jako ANO, ODS či sociální demokracie pokuty za vynášení informací nemají. Jejich vedení se s kolegy vždy dohodne, co zveřejní a jaké části jednání utají. "To je legrační. Přirozenou součástí politiky je přece loajalita ke značce," říká k plánu pirátů šéf klubu poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

Nahoru