Praha 1

Moderátor: PKS Praha

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2673
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1823 poděkování
Dostal poděkování: 2826 poděkování

Re: Praha 1

Příspěvek od Michal.Ketner » 21 kvě 2015, 13:17

Q.E.D. :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Dalibor.Zahora
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10262
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25698 poděkování
Dostal poděkování: 12254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha 1

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 27 říj 2016, 08:57

27 Oct 2016 Lidove noviny - Jiří Lomecký (TOP09)

Ať si politici vzpomenou, pro co hlasovali

V první pražské městské části bylo od roku 2013 toto opatření využito ve 121 případech

JIŘÍ LOMECKÝ PRAHA 1 Bylo to krátké, navzdory jistým potížím to bylo fajn, ale už to končí – tak lze ve stručnosti charakterizovat možnost zákazu pobytu osobám, které se opakovaně dopouštějí protiprávní činnosti a jež nemají v Praze 1 trvalý pobyt. Přestože jde podle mého názoru o velmi účinný nástroj boje proti každodenním drobným i větší nepřístojnostem, od začátku příštího roku obce o tento instrument opět přijdou.
Nepřizpůsobiví se zákazu bojí
Ano, je to tak: nový přestupkový zákon s uvedenou možností již nepočítá. Zákaz pobytu měl od počátku své platnosti vlivné kritiky, především veřejnou ochránkyni práv. Přitom ze zkušeností z naší městské části jednoznačně vyplývá, že jestli se nepřizpůsobivé osoby něčeho opravdu obávají, tak je to právě zákaz pobytu. V tom se shodujeme s policisty i strážníky.
V Praze 1 bylo od roku 2013 – začali jsme ihned po přijetí novely příslušného zákona – toto opatření využito ve 121 případech. Důležité je, že nešlo a nejde o nějakou bezzubou sankci; pokud někdo zákaz pobytu poruší, zcela reálně riskuje vězení. Praktická aplikace tohoto nástroje prošla v naší městské části určitým vývojem. Původně jasný a srozumitelný instrument se kvůli zmíněnému postoji ombudsmanky postupně omezil pouze na určité lokality v Praze 1. Z praxe vím, že po počátečních nadějích přišlo rychlé vystřízlivění: společně se všemi zúčastněnými partnery, zejména policií, jsme zjistili, že „okleštěný“zákaz pobytu je již jen torzem původního záměru, tedy účinného nástroje bez pardonu.
Vzal jsem na sebe riziko
Proto jsem na sebe vzal určité riziko a navzdory doporučení veřejné ochránkyně práv jsem posléze vydal pokyn, aby byl zákaz pobytu opět aplikován na celé území Prahy 1, a to alespoň v nejkřiklavějších případech.

Zákonodárci nicméně rozhodli, tudíž o tento nástroj znovu přijdeme. Až tedy někteří politici budou v některé z předvolebních kampaní populisticky žehrat na bezpečnostní situaci v centru metropole, ať si laskavě vzpomenou, pro co vlastně hlasovali.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3518
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2378 poděkování
Dostal poděkování: 5598 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha 1

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 27 říj 2016, 16:46

Dalibor.Zahora píše:Tomáš Vích pro Mariánský sloup
Alternativa by byla povolit jim obnovení, pokud si ho sami zaplatí (restituce!!!), ale trval bych na tom, že se tam vedle něj současně postaví i památník Frantovi Sauerovi a žižkovským hasičům. Protože to zbourání byl čin, který je z hlediska české historie také důležitý.

Mohlo by to být třeba pěkné hasičské auto v podživotní velikosti (aby po žebříku mohli lozit děti turistů...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvek:
Dalibor.Zahora
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak | člen MS Praha 6
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10262
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25698 poděkování
Dostal poděkování: 12254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha 1

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 13 lis 2016, 22:17

12 Nov 2016 MFD Praha

Stavba načerno, nájem zadarmo

Firma opravila část domu bez stavebního povolení. V době stavby nemusela Praze 1 platit nájem

PRAHA Radní Prahy 1 čelí kritice, že se nezachovali jako správní hospodáři, když odpustili nájemné firmě Morgenstern. Ta ve stejnojmenné ulici provozuje tržiště Dlouhá 14. Pražský zastupitel za piráty Adam Zábranský proto na radní podal trestní oznámení.

Důvodem, proč rada nájem ve výši 1,2 milionu odpustila, byla rekonstrukce objektu, během které firma přicházela o zisk. Opravy z roku 2013 však společnost provedla v rozporu se zákonem, protože na ně neměla patřičná stavební povolení. Firma měla údajně ohlásit jen udržovací práce, následně však zasáhla i do nosných konstrukcí a rozebrala výlohy domu. Z pohledu Zábranského i magistrátu tak jde o černou stavbu.
„V tomto případě neměla rada Prahy 1 nájemné odpouštět, protože do nepříznivé situace se nájemník dostal porušením zákona. Za porušení smlouvy měl být potrestán, ale radní ho naopak odměnili,“míní Zábranský, který se tržištěm v Dlouhé začal zabývat na podnět občana, jenž si nepřeje uvést své jméno. Redakce MF DNES je však zná. „Z místa, které bylo dřív sámoška otevřená od osmi do šesti, je teď nonstop,“říká tento muž s tím, že se firma do rekonstrukce pustila bez souhlasu ostatních spoluvlastníků. Podle jeho slov jde nyní obyvatelům do bytů zápach z kuchyní a rybárny v přízemí a ruší je neustálý hluk.
Radní Prahy 1 Daniel Hodek (ČSSD) se firmy zastává vysvětlením, že se nemohla dlouho dopídit souhlasu spoluvlastníků. „Podnikatel tedy provedl alespoň udržovací práce a během toho nemohl objekt využívat k tomu, k čemu mu ho městská část pronajala. Proto na dobu získávání souhlasů, kdy byl ve slepé uličce, městská část přerušila nájemní vztah,“vysvětluje Hodek, který je zároveň i radním hlavního města.
Magistrát už loni v listopadu nařídil stavebnímu odboru Prahy 1, aby zahájil řízení o odstranění nelegálních úprav a zrušil zmatečné dodatečné povolení. Podle spisu, který Dlouhá 14 má MF DNES k dispozici, je totiž budova v pražské památkové rezervaci. „Rybárna tam však je odedávna,“upozorňuje Hodek s tím, že právě kvůli problémům se Společenstvím vlastníků jednotek (SVJ) rekonstrukce nedosáhla takového rozměru, jakého původně měla.
„I jinde se nám stává, když se z původních nájemníků stanou spoluvlastníci a my potřebujeme stoprocentní souhlas, že nám ho z různých důvodů nevydají,“uvedl Hodek.
Zábranskému také vadí fakt, že firma Praze posílá podle něj nepřiměřeně nízký nájem, zhruba dva miliony ročně. „Městská část by si podle mě měla zjistit, kolik může reálně vybírat nájemné,“říká zastupitel.
Tvrdí také, že Morgenstern prostor dál pronajímá za mnohem vyšší cenu. Zástupce společnosti se však redakci nepodařilo sehnat.
Oslovení radní považují Zábranského aktivitu za politickou hru a „dělání vln“. „Přijde mi to naprosto směšné. Odpouštění nájmu děláme v 95 procentech případů. Pokud podnikatel rekonstruuje a v prostoru se nepodniká, rada městské části většinou nájemné pozastavuje. My si za tím stojíme, a ať soud rozhodne. Beru to jako divadlo pana Zábranského,“říká starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (ODS) s tím, že ať už rekonstrukce byla černou stavbou, nebo ne, s rozhodováním rady to nesouvisí.
Zastupitel pirátů však také tvrdí, že výhodné podmínky podnik v Dlouhé získal proto, že jeho jednatel Alexey Budarin v minulosti pracoval jako Hodkův asistent. Hodek spolupráci s Budarinem nepopírá, proti Zábranského obvinění se však ohradil. „Naopak, jsem ještě přísnější, pokud se něco týká mojí rodiny nebo mých spolupracovníků. Za svou desetiletou politickou zkušenost jsem neměl potřebu takto lacině a hloupě někoho podporovat. Je přece úplně jasné, že to bude někde vidět,“říká s tím, že pro něj Budarin navíc nepracoval ve stejné době, kdy se rozhodovalo o odpuštění nájmu, ale až později.
Připomíná také, jak prostor vypadal před rekonstrukcí. „To je nebe a dudy. Dřív zavřená špeluňka po předchozím zkrachovalém podnikateli je dnes fungující provozovnou, která je v okolí velmi oblíbená,“podotýká Hodek.
Zábranský se svým trestním oznámením z března letošního roku neuspěl, na konci října se proto obrátil na státní zastupitelství. „Podle policie však výběrové řízení skončilo v souladu se zákonem a tím to policie uzavřela. Podal jsem proto ještě podnět na prošetření, protože alespoň u oné černé stavby je porušení zákona až moc očividné. Teď budu čekat, jak se k tomu postaví státní zástupce. Ale nejsem moc optimistický, že se něco změní,“popisuje Zábranský.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10262
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25698 poděkování
Dostal poděkování: 12254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha 1

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 03 bře 2017, 09:51

Policie obsadila úřad Prahy 1, šéf místní ODS nepřišel druhý den do práce
http://www.lidovky.cz/policie-zasahoval ... _domov_jho
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Ondrej.Profant
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10262
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25698 poděkování
Dostal poděkování: 12254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha 1

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 30 led 2018, 13:22

Tak po první záseku tady na foru v roce 2010) vzniklo 24. ledna MS Praha 1, trvalo to, ale povedlo a vypadá to víc než nadějně ;)
Piráti Praha 1 @PiratiP

Místní sdružení #Piráti Praha 1 oficiálně založeno! Předsedkyní zvolena Jitka Nazarská, první místopředsedkyně Olina Sklenářová, druhým místopředsedou zvolen Pavel Nazarský. #PirátiP1 @piratipraha

https://twitter.com/PiratiP1/status/956427248348917760
Kromě zvolených členů PKS je dalším členem sdružení Martin Arden.
Volební komise: Daniel Mazur, Romana Klimešová, Dalibor Záhora

Zápis o založení byl předán předsedkyni Jitce Nazarské.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jitka.Nazarska
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10262
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25698 poděkování
Dostal poděkování: 12254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha 1

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 30 led 2018, 14:35

Takže uniklo tohle forum, kde je vše :)
mistni-sdruzeni-f721/pripravny-vybor-ms ... 39289.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jitka.Nazarska
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Jitka.Nazarska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 16:35
Profese: Učitelka MŠ
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování

Re: Praha 1

Příspěvek od Jitka.Nazarska » 30 led 2018, 15:30

Ahoj, můžeme tahle dvě fora spojit k sobě?

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10262
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25698 poděkování
Dostal poděkování: 12254 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha 1

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 30 led 2018, 15:31

Jitka.Nazarska píše:Ahoj, můžeme tahle dvě fora spojit k sobě?
adminsky by to snad jít mělo, anebo se jedno může uzamknout, ať nejsme duplicitní ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jitka.Nazarska
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 640
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 199 poděkování
Dostal poděkování: 731 poděkování

Re: Praha 1

Příspěvek od Michal.Jokes » 04 úno 2018, 12:03

Na Praze 1 vznikl přípravný výbor a brzy snad vznikne i místní sdružení, toto téma zamykám ať není duplicita.

Věci k Praze 1 můžete dál diskutovat na vlákně přípravného výboru: mistni-sdruzeni-f721/pripravny-vybor-ms ... 39289.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvek:
Dalibor.Zahora
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Zamčeno

Zpět na „Praha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů