[Změna stanov] Přijímání členů jinak a lépe

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 800 členů je to 29 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 800 členů je to 57 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Pro projednání změny stanov ohledně přijímání členů MS

PRO projednání
21
55%
PROTI projednání
14
37%
zdržuji se
3
8%

Celkem hlasujících: 38 - Celkem hlasů: 38

Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: OSVČ - Podnikatel
Dal poděkování: 345 poděkování
Dostal poděkování: 446 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Změna stanov] Přijímání členů jinak a lépe

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 12 led 2018, 12:39

Ach jo jednou tenhle zmetek neprolezl a je tu znova, tudíž budeme to tlačit tak dlouho dokud prostě nebude po našem. :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Robert.Magni
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 20308 poděkování
Dostal poděkování: 17937 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 12 led 2018, 13:15

Martin.Cryo.Broz píše:Ach jo jednou tenhle zmetek neprolezl a je tu znova, tudíž budeme to tlačit tak dlouho dokud prostě nebude po našem. :(
Jinak a lépe. Martine, já jsem také proti, aby mohl přijít náhodný kolemjdoucí, vyplnit papír, zaplatit 200 a od té doby být členem. Může dokonce použít i falešné jméno, vždyť mi ani občanku nekontrolujeme.

Minimálně by se za nového člena měl zaručit nějaký stávající člen, který je ve straně alespoň půl (1?, 2?) roku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Martin.Cryo.Broz
Poslední místopředseda místního sdružení Plzeň
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Karel.Nejedlik
Kontrolní komise
Profese: IT podpora
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 219 poděkování

Příspěvek od Karel.Nejedlik » 12 led 2018, 14:30

Chápu to správně, že anketa se týká jen, zda to chceme projednávat, nikoliv konkretního návrhu? Protože konkretní návrh jsem při letmém průletu nenašel.

Podpořil bych "nějaké" omezení příjmu členů. Nemyslím si, že je nutné posuzovat každého člena v KS OFFTOPICurčitě budou členové (i současní), kteří si celou svoji "kariéru" vystačí s účastí v MS a hlasování KS/CF budou řešit jen online... připadá mi škoda se je snažit nějak zaškatulkovat dle kritérií jako "aktivita (kterou vidí KS) po tři měsíce", "nutná účast na KS/CF"... resp. je vlastně podle těch kritérií do strany nikdy nevzít. Potřebujeme i lokální politickou sílu a to nejen protože jsou letos komunálky. A kdo bude chtít, tak se zapojí i "výš". Kdo nechce, tak ho do strany nechceme? Opravdu? Pokud už nutně něco z této kategorie, tak snad přijatelné by bylo nové omezení na "čekací dobou" resp. nutnost být první registrovaným příznivcem po dobu X (3-12) měsíců. Ale tím se stejně nevyhneme zodpovědnosti lidí ve vedení MS. Tak je pro mě otázka, zda to vlastně pomůže.

Hodně se líbil ten matematický model růstu strany. Tedy ne jako kritérium pro odměňování koordinátorů, ale jako horní limit počtu členů přijatých v CF/KS/MS za nějaké období. Ale to zase nemůže být předpis, který se příjmem a pak se s ním nic nedělá - to by za pár let mohl spíš škodit než pomáhat nebo přestat plnit účel. Jako předpis by se tedy musel buď průběžně hodnotit a upravovat. Takže by to lepší bylo spíš jako součást celkového plánu růstu strany. Pak to bude spíš jako pomocný ukazatel pro RP/PO/PKS než jako závazné číslo jeho překročení by musel někdo formálně schvalovat.
OFFTOPICObrázek

Ondrej.Kotas
Místní předsednictvo
Profese: filosof
Dal poděkování: 3358 poděkování
Dostal poděkování: 2783 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Kotas » 12 led 2018, 14:49

Karel.Nejedlik píše:Chápu to správně, že anketa se týká jen, zda to chceme projednávat, nikoliv konkretního návrhu?
BRAVO!!! Pochopil jsi, co to znamená členský podnět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvek:
Petr.Springinsfeld
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: 3. místopředseda MS Brno, člen mediálního odboru JmK, kastelán Pirate Space Brno
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 199 poděkování
Dostal poděkování: 495 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 12 led 2018, 15:24

Petr.Vileta píše: Jinak a lépe. Martine, já jsem také proti, aby mohl přijít náhodný kolemjdoucí, vyplnit papír, zaplatit 200 a od té doby být členem. Může dokonce použít i falešné jméno, vždyť mi ani občanku nekontrolujeme.
Takže to chápu tak, že předsednictvo MS potažmo členové MS jsou nesvéprávní tupci, kteří přijmou kdejakého kolemjdoucího aniž by se ho zeptali co je zač. To jsi jako fakt myslel vážně? !
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 3):
Jan.Bednarik, Martin.Cryo.Broz, Rostislav.Reha
Předseda Piráti Písecko

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 12 led 2018, 17:47

Michal.Horak píše:
Petr.Vileta píše: Jinak a lépe. Martine, já jsem také proti, aby mohl přijít náhodný kolemjdoucí, vyplnit papír, zaplatit 200 a od té doby být členem. Může dokonce použít i falešné jméno, vždyť mi ani občanku nekontrolujeme.
Takže to chápu tak, že předsednictvo MS potažmo členové MS jsou nesvéprávní tupci, kteří přijmou kdejakého kolemjdoucího aniž by se ho zeptali co je zač. To jsi jako fakt myslel vážně? !
Tohle netvrdím. Já jen říkám, že jakékoliv předsednictvo, tedy i krajské, by mělo při přijímání nového člena požadovat nějaké "reference". Buď to byl delší dobu RegP a zúčastňoval se akcí, nebo pomáhal online (třeba spravoval krajský/místní Facebook), nebo se za něj nějaký stávající člen osobně zaručí, atd. Ale uznej, že když jakýsi Josef Novák napíše "Chci se stát členem, protože jste mi sympatičtí." a žádný člen ani předsednictvo ho nezná, že by bylo dobré nějaké informace o něm získat. Dneska i když tě soukromá bere firma na pozici pomocného dělníka, tak si tě zkusí najít na internetu, jestli náhodou nejsi známý neonacista nebo v pátrání policie. A docela určitě jim musíš ukázat občanku, že jsi opravdu Josef Novák. Pokud tedy chceš, tak PKS může svéprávně přijmout kohokoliv, pokud při hlasování kdokoliv z nich prohlásí "Sice neznám Josefa Nováka, ale osobně za něj ručím." ;) A když Pepa později udělá straně průšvih, holt to odskáče i ručitel, třeba odvoláním z PKS.

I nám se v Plzni stalo, že jsme před lety přijali člena, který později "emigroval" směrem IVČRN, Okamura, neonazzi scéna. Nikdo ho neznal a nikdo se za něj nezaručil. Prostě pouhé jeho "chci k vám" nestačí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Marek.Necada
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 624 poděkování
Dostal poděkování: 731 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 12 led 2018, 18:16

Petr.Vileta píše:
Michal.Horak píše:
Tohle netvrdím. Já jen říkám, že jakékoliv předsednictvo, tedy i krajské, by mělo při přijímání nového člena požadovat nějaké "reference". Buď to byl delší dobu RegP a zúčastňoval se akcí, nebo pomáhal online (třeba spravoval krajský/místní Facebook), nebo se za něj nějaký stávající člen osobně zaručí, atd. Ale uznej, že když jakýsi Josef Novák napíše "Chci se stát členem, protože jste mi sympatičtí." a žádný člen ani předsednictvo ho nezná, že by bylo dobré nějaké informace o něm získat. Dneska i když tě soukromá bere firma na pozici pomocného dělníka, tak si tě zkusí najít na internetu, jestli náhodou nejsi známý neonacista nebo v pátrání policie. A docela určitě jim musíš ukázat občanku, že jsi opravdu Josef Novák. Pokud tedy chceš, tak PKS může svéprávně přijmout kohokoliv, pokud při hlasování kdokoliv z nich prohlásí "Sice neznám Josefa Nováka, ale osobně za něj ručím." ;) A když Pepa později udělá straně průšvih, holt to odskáče i ručitel, třeba odvoláním z PKS.

I nám se v Plzni stalo, že jsme před lety přijali člena, který později "emigroval" směrem IVČRN, Okamura, neonazzi scéna. Nikdo ho neznal a nikdo se za něj nezaručil. Prostě pouhé jeho "chci k vám" nestačí.
Neřeší tohle doporučení RP pro přijímání členů? Nejsou to závazná pravidla, ale myslím si, že jako základní návod pro přijímání členů to stačí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Milus.Kotisova
předseda KS OlK • člen TO • jan.bednarik@pirati.czOFFTOPIC603 439 481

Petr.Vileta
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 13 led 2018, 00:05

Jan.Bednarik píše:Neřeší tohle doporučení RP pro přijímání členů? Nejsou to závazná pravidla, ale myslím si, že jako základní návod pro přijímání členů to stačí.
No v podstatě ano, ale netuším, jestli někdy někdo zkontroloval vyplněnou přihlášku s občanským průkazem. Například mě přijali na čestné moje slovo, že jsem to já. ;) A jak tebe?

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 624 poděkování
Dostal poděkování: 731 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 13 led 2018, 01:26

Petr.Vileta píše:
Jan.Bednarik píše:Neřeší tohle doporučení RP pro přijímání členů? Nejsou to závazná pravidla, ale myslím si, že jako základní návod pro přijímání členů to stačí.
No v podstatě ano, ale netuším, jestli někdy někdo zkontroloval vyplněnou přihlášku s občanským průkazem. Například mě přijali na čestné moje slovo, že jsem to já. ;) A jak tebe?
Občanku nikdo nezkoumal. Bylo by to k něčemu? Uvést nepravdivé údaje v přihlášce by bylo porušením pravidel, a vedlo by ke snadnému vyloučení ze strany. Je nepravděpodobné, že by nějaký záškodník tohle zbytečně riskoval. A když už by si dal tu práci vytvořit si věrohodnou falešnou identitu (na internetu apod.), zařídí si klidně i falešnou občanku.

Edit: Údaje na přihlášce mi podle občanky zkontrolovali. Byl jsem přijímán (grilovačka atp.) až po několika týdnech, tak jsem si to popletl.
Naposledy upravil(a) Jan.Bednarik dne 13 led 2018, 13:41, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Petr.Vileta
předseda KS OlK • člen TO • jan.bednarik@pirati.czOFFTOPIC603 439 481

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: informatik, politik
Dal poděkování: 22897 poděkování
Dostal poděkování: 16253 poděkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 13 led 2018, 12:40

Petr.Vileta píše:
Martin.Cryo.Broz píše:Ach jo jednou tenhle zmetek neprolezl a je tu znova, tudíž budeme to tlačit tak dlouho dokud prostě nebude po našem. :(
Jinak a lépe. Martine, já jsem také proti, aby mohl přijít náhodný kolemjdoucí, vyplnit papír, zaplatit 200 a od té doby být členem. Může dokonce použít i falešné jméno, vždyť mi ani občanku nekontrolujeme.

Minimálně by se za nového člena měl zaručit nějaký stávající člen, který je ve straně alespoň půl (1?, 2?) roku.
Tak tu občanku kontrolujte (nebo jiný doklad). Pokud někdo vyplní v přihlášce nepravdivé údaje, jedná se o podvodný nábor a přijetí je od počátku neplatné, viz: https://wiki.pirati.cz/rules/pcp#zakaz_ ... boru_clenu

Přemýšlím, kolikrát to budu muset opakovat, než to Viletové a Kučerové a další zaregistrují.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Milus.Kotisova
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Zamčeno

Zpět na „Členské podněty“