KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 4176
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog,
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1262 poděkování
Dostal poděkování: 1502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

OFFTOPIC...prihlasim se, ale jako pripadna stafaz od 7. mista vejs.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvky (celkem 3):
Jan.Lipavsky, Dalibor.Zahora, Viktor.Mahrik

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz ; https://lide.pirati.cz/profil/2811/
Sem pirát i bez předpicu.

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

OK, tak se tedy hlásím na čelní místo (3. - 6.) kandidátní listiny v Praze. Platí níže uvedené, co jsem psal v SčK (kde by to asi z pirátského hlediska bylo vhodnější neb by asi dojeli do SčK volit i lidé mimo tento kraj, ale na vhodné místo jsem neprošel - fńuk - tak se hlásím v místě bydliště...)
Důvod, proč je naopak dobré někde na kandidátce být je již řadu let trvalý, je pár set lidí, kteří Piráty kvůli mě volí a SčK j eideálním krajem, kam mohou dojet z celé ČR, aby nám to hodili. Ambici zvolen být nemám(pokud by se stalo, že dostaneme spoustu % a budu zvolen, vidím svůj pobyt v PS jako krátkodobý (pár měsíců) a přenechal bych poslaneckou sesli osobám následujícím v pořadí - jak z důvodů finančních, tak z důvodů, že můj životní styl je příliš volnomyšlenkářský an současnou ČR realitu.
Pár hlasů nepirátských voličů přinesu a mám zájem aby Piráti do sněmovny pronikli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik, Zdenek.Hrib, Jan.Lipavsky, Michael.Polak, Frantisek.Kopriva, Alexandr.Mansurov
Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Ahoj, hlásím se do čela kandidátky (na 3.-6. místo)

Jsem pirát, kterou znáte.
Vysílám, kde to jde-to neuvádím jako zásluhu, ale jako popis svého působení.
Můžu plnit funkci prostého lidu na kandidátce.
Pomáhat s kampaní budu v Praze a v Sčk nezávisle na tom, jestli budu na plakátech.
Když to za mne vezme jiná zrzavá knihovnice, ráda přenechám.
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5083 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Ahoj Pirátky a Piráti,

hlásím se na čelo Pražské kandidátky!

Moje dosavadní činnost:
  • Piráti: Začinal jsem v ZO, odkud jsem přešel do RV. Z obou orgánů si nesu nějaké zkušenosti s formálním jednáním a s tím spojenými činnostmi. Chvíli jsem působil jako stážista v Senátu. Umím napsat pozměňovák a znám některé procesy více z praxe. Působím v pracovní skupině programu Mezinárodní vztahy. Máme na kontě několik stanovisek a úpravu programu. Celkově vzato umím číst a psát, což se může hodit. :)
  • aktivismus: Kromě Pirátů působím jako dobrovolník u Amnesty. Na stánku jsem jako doma. Běžně komunikuji s lidmi, kterým vysvětluji jednotlivé případy, popř. Pirátskou činnost.
  • MFF: Aktuálně dokončuji bakaláře. Moje zaměření jsou sítě a internetové technologie s lehký přesahem do bezpečnosti, což je odbornost, kterou hodlím případně využít i v legislativním procesu. Mám drobnou praxi ze sw industry jako tester i vývojář.
Klíčové body do voleb:
  • obrana Internetu - Útoky jdou jak po národní, tak i Evropské úrovni a s nárůstem významu Internetu se budou stupňovat. Aktuálně nám hrozí černé krabičky Vojenské rozvědky, sice v aktuálním procesu nejspíš spadnou pod stůl a pak je možné, že je zkusí znovu předložit. Je také nepřípustné dále útočit na ochranu soukromí, např. regulací užívání kryptografie pro soukromé účely!
  • tajné služby - Stupňují se pravomoci, avšak minimálně od roku 1993 všichni říkají, jak je potřeba zlepšit dohled, aktuálně existuje sněmovní tisk 855, který nejspíše nebude schválen pro časovou tíseň, pokud k tomu dojde, je potřeba se sejít se zákonodárci napříč politickým spektrem a dalšími odborníky, věc znova prodiskutovat a otázku dohledu systematicky tlačit, zejména kdykoliv někdo navrhne jakékoliv posílení pravomocí služeb.
  • Rekonstrukce státu - Aktuálně jsou 4 zákony nedodělané, registr smluv je pod útokem a i v jiných zákonech je co zlepšovat.
Zapojení se v kampani:
  • Nyní v RV pracuji na připomínkování programu a další administrativě, aby celý proces postupoval a nikdo neměl velkou potřebu procesně trollit vlastní hnízdo.
  • Mám na kampaň čas, plánuji v Praze "full terrain mode", popř. pomoci i v regionech - bez ohledu na umístění na kandidátce.
  • Mám v plánu také sledovat, co všechno v aktuálním volebním období spadne pod stůl a zda mezi tím nebude něco užitečného - to pak naši zvolení zastupitelé mohou iniciativně tlačit dál.
Fungování po případném úspěchu ve volbách:
  • Nesmíme skončit jako malé strany kompletním odvařením, jsme jedna z posledních funkčních Pirátských stran, když to posereme je konec!
  • Musíme na sebe stále aplikovat principy z našeho dlouhodobého programu! Také musíme fungovat jako organizace nejen do voleb, ale i dále a být schopni efektivně propojovat aktivismus a politiku. Samozřejmostí musí být transparence - registr lobistů, zveřejňování materiálů, sběr podnětů a komunikace s voliči.
  • Musíme fungovat na moderních technologiích a mít maximum agendy pokryté skripty, pokud tím pomůžeme rozšíření otevřených dat z parlamentu, většímu zapojení veřejnosti nebo zjednodušením administrativy, je to jedině ku prospěchu
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ahoj. Hlásím se na dvojku.

Do Pirátů jsem vstoupil ještě v době, kdy z toho nic nekoukalo :-)
Tahle strana byla ve svých počátcích přesně to, kvůli čemu jsme se narodil. Svoboda získávání a šíření informací, svoboda volby, dobrovolnost, nadšení, kritické myšlení. Zbytky toho si můžete přečíst ve stanovách, ty ještě zůstaly původní...

Dost nostalgie, teď jdeme do Parlamentu. O tom, že se zapojím do kampaně naplno, nemusí pochybovat nikdo, kdo se mnou už někdy kampaň zažil. Jsem ochoten si zase nechat nabourat auto, tahat balíky novin, rozdávat je do roztrhání těla a zmrznutí rukou. Letos to budu mít jednodušší, protože už mám (papírovou!) šalinkartu a nebudu muset s novinama přes předloktí zdrhat před revisorem, čili moje činnost bude efektivnější. To chceš!

A pak tedy budeme v Parlamentu a všechno se ukáže. Vyměknem? Necháme se koupit? Řekneme si "Čo bolo, bolo, terazky som poslancom," fakt?
Ne! Nikdy nepřestanu být Pirát. Nikdy nezapomenu, proč jsem na sedm let přestal chodit na hokej a začal chodit na schůze a demonstrace. Chci zlepšit tento stát, aby nebuzeroval lidi, aby každého nenutil být jednou nohou v kriminále, aby každý nemusel platit všemožným příživnickým organizacím jen za to, že ŽIJE.

Nevyměknem!
Říkám to v množném čísle.. protože dost ostatních lídrů znám a některé i dost dobře. Jakoubek nevyměkne. Už k tomu měl v reálné politice dost příležitostí a zatím obstál. Docela mu věřím. Ivánek je, stejně jako já, rozený Pirát. Občas sice jedná pragmaticky, ale má to pirátství v genech. Nevyměknem! Martin Jiránek také nepatří mezi žádné jelimánky, taky ho znám dost dobře, nebojím se. Totéž Miki a Giuseppe...
Proč to sem tahám? Protože musíme vytvořit v Parlamentu tým, který bude šlapat. Když nebudem držet spolu, rozeberou si nás jako lentilky. Ale dosavadní zkušenosti s našimi lídry mi dávají naději, že nevyměknem. Budeme kriticky rozebírat návrhy zákonů, ctít deminimum. Nepodlehneme módním trendům a populistickým heslǔm. Když se řekne například "vysokorychlostní železnice", nebudeme bezmyšlenkovitě říkat, že ji přivedeme do každého města, ale věc si spočítáme, nebo necháme spočítat. Tím se budeme lišit od Fialy, Babiše, Sobotky, Robejška.... nevyměknem!

Když už jsme u toho Robejška - jeho heslo, že za každý jeden přijatý zákon dva zrušíme, mi přijde docela dobré, však jsem něco podobného říkal dávno před Robejškem. Ale nesmí se to brát otrocky a doslova :-)

Ohledně mé odbornosti. Jsem elektrikář, umím praktickou fyziku a na rozdíl od mnohých poslanců vím, že fyzikální zákony nejde odhlasovat, prostě platí. Zabývám se taky veřejnoprávními médii a celkem nedávno jsem vytvořil stanovisko. Tedy nedělal jsem to sám, svůj díl na tom má Jakub, Hana Marvanová a Miki. V televizi i na veřejných debatách už jsem taky mluvil a docela mě to bavilo.

Abych vám nastiňoval své programové priority, to by bylo dlouhé, a když si kliknete na moje jméno, snadno si je vylistujete. Spíš vás chci uklidnit, že nejsem příznivec přístupu "ode zdi ke zdi". Něco se podělá, tak se přijme předpis, který to podělá ještě víc, ale opačným směrem. Tohle prostě nechci a doufám, že to ani moc nedělám. Vždy je potřeba hledat rozumnou střední cestu. Tohle ovšem neplatí v případě zásadních věcí, kvůli kterým Piráti vznikli. A jsme zase na začátku, je vidět, že nastal čas tuto promluvu skončit. Ptejte se mě, rád odpovím příště :-)

Díky za pozornost.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Ahoj,
já nechci kandidovat do čela, protože se na to necítím dost dobrá. Ale jako správná Pirátka bych byla ráda, kdyby se moje jméno na kandidátní listině ocitlo. Pokud je to tedy možné, všemi deseti se ucházím o krásné a bezpečné deváté místo. Je pro mě samozřejmostí, že se plně zapojím do volební kampaně se stejným nasazením, jako když jsem kandidovala do místního zastupitelstva na Praze 6 a věřím, že tentokrát nám to vyjde! Vzhůru k patnácti procentům! :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 6):
Roman.Kucera, Dana.Balcarova, Lydie.Bartosova, Michaela.Krausova, Michael.Polak, Pavel.Nazarsky
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Michael.Polak »

Barbora.Hruzova píše:všemi deseti se ucházím o krásné a bezpečné deváté místo.
To je špatné.. tam jsem tak nějak doufal, že skončím vytlačen z toho šestého :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Michal.Jokes, Pavel.Nazarsky

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Eva.Horakova »

Ja se na kandidátní listinu ráda přihlásím jako další zrzka v pořadí. Na tento rok mám plán umístnit se od 10mista a výše. Náš čas přijde. Držím palce ostatním uchazečům a těším se na boj o místo. Být pirátem je čest.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Horakova za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, Tomas.Murnak, Pavel.Nazarsky
Eva ❤️
Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 137
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 243 poděkování

Re: KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od petrchalus »

Ahoj Janku,

známe se odborně i lidsky tak 10 let nebo i víc, jako aktivní lidé, kteří se vyjadřují veřejně ke vzdělávání. Často jsme kriticky napadali paralelně chybná politická rozhodnutí z podobných pozic. I když jsme občas na vzdělávání měli jiný názor, tak jsme se k sobě chovali korektně, a uvědomovali si, že to s čím obecně v oblasti vzdělávání bojujeme je natolik netransparentní a nebezpečné, že je dobré velkoryse přehlížet naše drobné rozpory.

Odpovídám ti na tvoje dvě otázky: 1) můj podíl na oblasti vzdělávání v programu Pirátské strany a 2) moje role v organizaci "Forum Rodičů" a hájení pirátského programu.

1) Můj podíl na pirátském programu - věnoval svůj volný čas diskusím, sepisování připomínek. Vážím si toho, co v oblasti vzdělávání udělali Piráti (a určitě i hodně ty) za poslední roky a hlavní vize programu jsou skvělé. Je možné, že efekt mého podílu je v jemných detailech - to musí asi říct garanti programové oblasti vzdělávání, se kterými jsem komunikoval - zda můj přínos považují za užitečný. Měl jsem schůzku s garantem a předával osobně svoje připomínky k programu. Zúčastnil jsem se otevřeného setkání pro veřejnost k programovému bodu vzdělávání v Pirátském centru, kde jsem dával aktivně připomínky. Poslal jsem do pirátského fóra ke vzdělávání svoje připomínky. Pak nedávno opět měl schůzku s garantem oblasti vzdělávání a dával své připomínky. Upozorňoval jsem zejména na zdůraznění principu participace (místní komunity, učících se, rodičů, i učitelů) na rozhodování o školství a vzdělávání, na zdůraznění odstranění bariér lidem pro vzdělávání během celého života (i navrhoval formy jak je odstraňovat), a s tím souvisí obecně princip dostupnosti kvalitního a co nejvyššího vzdělávání všem (nevylučování lidí srovnávacím testováním pokud mají jiný typ inteligence, nevylučování těch, kteří nemají peníze a podporu rodičů z kvalitního vzdělávání, ani těch s jakýmkoli hendikepem apod.).

2) Organizace "Fórum Rodičů", je sdružení rodičů, kteří mají chuť se domlouvat se všemi rodiči napříč názorovým spektrem a mají chuť jako dobrovolníci posilovat obecně hlas všech rodičů v komunikaci se školami, státem apod. Komunikujeme s rodiči liberálními i konzervativními, s rodiči soukromých i veřejných škol atd. To je i důvod proč nejsem aktuálně v žádné politické straně. Pirátský program je jeden z mála programů, které posilují hlas lidí zdola, a to je hlavní princip Fóra Rodičů, proto lze i snadno spojit pirátskou politiku s politikou jakéhokoli otevřeného a demokratického hnutí zdola. "Fórum Rodičů" se snaží spolupracovat i s učiteli, řediteli škol, úředníky, politiky, zejména s ministerstvy práce a sociálních věcí (rodina) a školství (děti ve škole). Spolupráce s ministerstvy je těžká, složitá a cílem je upevnit obecně pozici všech rodičů (i dětí) při rozhodovacích procesech. Jednáme s jakýmikoli zástupci státu pozitivně s úsměvem a ochotou se domluvit, ačkoli z jejich strany je odezva stále prakticky nulová (situace je mizerná už mnoho let), nemáme z této aktivistické činnosti žádné osobní výhody, naopak jsme mezi mlýnskými kameny. Pokud bych se dostal za Piráty do sněmovny, přestal bych být v předsedou Fóra Rodičů a stal se prostým členem Fóra - i díky tvé otázce mi došlo, že by to bylo lepší nemíchat, ačkoli lidé míchají horší věci.

Ať se tobě i Lence daří, Petr
Janek.Wagner píše:
petrchalus píše: Dobrovolně bez jakéhokoli nároku na spoluautorství jsem v posledních týdnech pomáhal s programovým bodem Pirátů "vzdělávání" (to je oblast, která rozumím a která mě i živí - viz můj profil) a část mých myšlenek byla využita. Účastnil jsem se aktuálních debat Pirátů ke vzdělávání i jednal přímo s vedoucími této sekce, online i osobně (i vlastně pirátských debat o vzdělávání, jsem se účastnil i před několika lety).
Mohl bys napsat, jak ses podílel na tvorbě programovém bodu? Nebo jak ses podílel na bodu volebního programu? Byl jsi na jedné schůzce z mnoha a napsal jsi pár neakceptovaných poznámek. To je spoluautorství?!
Jaké myšlenky tedy byly využity?! Ocituj nám je.
petrchalus píše:Jako současný předseda organizace "Fórum Rodičů", která je členem evropské asociace rodičů EPA a podporuje nezávislý národní "hlas" rodičů zejména v oblasti vzdělávání v České republice, je nespojování této role přímo s jednou politickou stranou pro mě důležité.
Fórum rodičů aktuálně kolaboruje s ministryní školství a je využíváno jejím PR ve volební kampani. Je to jen marginální neziskovka, která si osvojuje právo mluvit za všechny rodiče.
Jak máme vyjádření "nespojování této role přímo s jednou politickou stranou pro mě důležité" rozumět: jak to vůbec jde dohromady s kandidaturou za Piráty, která znamená i hájení Pirátského programu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi petrchalus za příspěvek:
Pavel.Nazarsky
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“