Zápisy z jednání republikového předsednictva

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátor: Republikove predsednictvo

Pravidla fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19272
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24870 poděkování
Dostal poděkování: 18085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RP 3/2017 17.3. 2017 Jmenování garanta doprava

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 19 bře 2017, 18:13

Zasedání proběhlo 17.3. 2017 ve večerních hodinách v dolním patře restaurace U růžového sadu.

Zasedání nebylo řádně svoláno

Navrhl Jakub Michálek:
1) Republikové předsednictvo jmenuje Miloše Zmeškala garantem pro oblast resortu Dopravy.

PRO: Jakub Michálek, Ivan Bartoš, Martin Šmída.
schváleno
Vojtěch Pikal se do zápisu vyjádřil pro po schválení věci.

Ivo Vašíček nebyl přítomen.

Rozhodnutí bylo oznámeno na zasedání celostátního fóra.
EDIT: předal jsem AO: https://redmine.pirati.cz/issues/5785

Kdyby měl někdo námitek proti zápisu, prosím do podatelny předsednictva. Děkuji za pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Elizabet.Kovaceva
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Elizabet.Kovaceva
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 67
Registrován: 12 zář 2016, 09:08
Profese: překladatelka
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

RP 4/2017 Jednání mumble 22.3.

Příspěvek od Elizabet.Kovaceva » 23 bře 2017, 03:07

Zasedání republikového předsednictva mumble 21-22h 22.3.2017
Přítomni: Ivan Bartoš, Jakub Michálek, Martin Šmída, Elizabet Kovačeva, host Martin Jíránek, Vojtěch Pikal od 21.45

Program:

1. Jmenování nových garantů: IB: Elisabeth všechny tři doplní do tabulky včetně linků na vlákno na foru. viz Tabulka Garanti
  • Tabulka Garantů programových bodů: https://wiki.pirati.cz/garanti/start
  • Původní úkol v redmine: https://redmine.pirati.cz/issues/4030 (po dnešku update, provede Elizabet)
  • JM: Kontaktoval jsem Davida Satke, který by měl zájem o Spravedlnost.
  • JM: Proběhla schůzka s Jakubem Horákem. Program by měl být co se týče alespoň základních témat hotov do týdne, a co nejdříve testován v cílové skupině. Vybrat 6 bodů, které jsou dobře zpracované, a spustil to. Domluvíme se s JH jak body tvarovat, a postupně bychom je začali schvalovat.
  • IB: Potřebujeme už vstupy, a nemáme to schválené. To ale na testování není potřeba, a to je (JM) potřeba začít okamžitě.
  • JM a Mikuláš udělají seznam témat, ten půjde J. Horákovi k dalšímu zpracování. Dále zkonzultujeme jeden z již existujících bodů a bude-li formát vyhovující, půjde bod ke copywritingu a postupně se začnou schvalovat takhle bod po bodu. Pokud chce Horák testovat 20, potřebuje jich aspoň 45, máme? (MŠ) -- ano (JM)
  • IB: Od lidí sesbíráme proč by volili, a proč by nevolili Piráty--daný mechanismus, který zjistí, proč nás volí a proč nás volí, 5 od každého, což nám pomůže se základními hesly.
  • Závěrem: Tři noví garanti schváleni, jsou o tom srozuměni a pracují na tom, s ostatními zájemci jsme taktéž v kontaktu.
2. Revize auditů a účetnictví
  • IB: Mluvil jsem s Ivem Vašíčkem. Auditorská firma je téměř připravená. Účetní firma mu měla poslat poslední podklady, doufejme, že zítra vše potřebné bude ráno hotovo.
  • Součástí auditu je výroční zpráva, o kt. se hlasuje. Odevzdat se má 28. Stihneme hlasovat?
  • Ivan poprosí Iva, aby do zítřka dodal update o stavu účetnictví.
3. Oslovování expertů v programu
  • p. Kuchař - Olomouc - místopředseda svazu tělesně postižených - M. Šm. - schůzka v úterý
  • Vysočina - Co Ivo Vašíček? Zjistím zítra na CACIO předávání cen. Osloven Judr. Michal Šalamoun - do pátku potvrdí
  • Patrik Zandl - volám zítra na schůzku (Středočeský kraj)
4. Bláha u Babiše
  • IB: Psal jsem si s Michalem Bláhou, se kterým připravujeme egoverment. Stal se poradcem MF pro věc egovernmentu. I nadále s ním však můžeme některé věci konzultovat.
5. Vedení PO a práce koordinatorů
  • RP probralo fungování PO a koordinátorů. Dochází k jistým nejasnostem v komunikaci, které proberou Martin Šmída s Ivanem Bartošem, který se to bude poté snažit řešit.Úkol v rm: https://https://redmine.pirati.cz/issues/5823
6. Podpora lokálních Pirátských center
  • úkol v redmine: https://redmine.pirati.cz/issues/5582
    • Jakub Michálek: spíše ne.
    • Martin Jíránek: spíše ne.
    • Vojta Pikal: Dotujeme Prahu, protože je to zároveň naše sídlo. Lze zvážit nějakou metodiku, na jejímž základě by se všechny kraje dotovaly nastejno.
    • Ivan Bartoš: Také jsem spíš proti.
    • Martin Šmída: Nezdá se mi to dostatečně využité a nájem je nevratný výdaj.
  • Návrh: Republikové předsednictvo doporučuje financovat provoz pirátských center z krajského rozpočtu, z crowdfundingové kampaně, případně oslovit uvolněného zastupitele s žádostí o dar. Na financování lokálních aktivit není určen centrální, nýbrž krajský rozpočet. Republikové předsednictvo znovu projedná tuto věc po schválení výsledků hospodaření 2016. Republikové předsednictvo odmítá dotovat krajská centra jednotlivě, protože rozpočet je už velmi napjatý - z centrálního rozpočtu by měly být primárně hrazeny centrální aktivity.
  • Hlasování:
  • PRO: Jakub Michálek, Ivan Bartoš, Martin Šmída, Vojtěch Pika PROTI:
  • Návrh jednomyslně schválen.

7. Schválení záměru focení: https://redmine.pirati.cz/issues/5718
  • Republikové předsednictvo schvaluje záměr mediálního odboru z rozpočtu volební kampaně ve výši 40 000,- na profesionální a jednotné nafocení lídrů, skupin a případně dalších čelních kandidátů a představitelů strany.
  • Hlasování:
  • PRO: Jakub Michálek, Martin Šmída, Vojtěch Pikal, Ivan Bartoš PROTI:
  • Schváleno.
8. Zafixované processflow schvalování faktur
IB: Nutné toto vyřešit před začátkem kampaně. Do neděle do 20h Vojta Pikal pošle Ivanovi diagram, jak jednoduše objednat a proplatit záměry, který bude určen vedoucím a dalším lidem, kteří pracují s penězi.
Úkol v rm: https://redmine.pirati.cz/issues/5820

10. Příští setkání RP: domluvit se na termínu plus na termínu volebního štábu.
Elizabet se všemi domluví poštou.
Naposledy upravil(a) Elizabet.Kovaceva dne 23 bře 2017, 14:05, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Elizabet.Kovaceva za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19272
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24870 poděkování
Dostal poděkování: 18085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 23 bře 2017, 12:58

Mohl bych požádat o vytvoření úkolu k bodu 5, aby se na něja případně do příště nezapomnělo?
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Elizabet.Kovaceva
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 67
Registrován: 12 zář 2016, 09:08
Profese: překladatelka
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Elizabet.Kovaceva » 23 bře 2017, 14:06

Úkol přidán k bodu č. 5.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Elizabet.Kovaceva za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19272
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24870 poděkování
Dostal poděkování: 18085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RP 5/2017 Tajná část

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 04 dub 2017, 17:45

10. Zrušení registrace příznivce
Konsensuální uzavření jednání z důvodu řešení osoby a osobních věcí.
https://redmine.pirati.cz/issues/5593
Lenka Wagnerová
Návrh usnesení: Poškozování strany na veřejnosti (včetně sociálních sítí) je neslučitelné se statusem registrovaného příznivce (viz pravidla pro členy a příznivce). Za stávající situace republikové předsednictvo podmíněně ruší registraci Lenky Wagnerové příznivcem; pokud se bude poškozování strany na facebooku opakovat, republikové předsednictvo přistoupí k definitivnímu zrušení registrace příznivcem. Provede Vojtěch Pikal osobním sdělením.
Odůvodnění: Bývalá místopředsedkyně Lenka Wagnerová vydala veřejný status na facebooku, kde označila Pirátskou stranu za bandu podvodníků a vyzvala k tomu, aby ji lidi nevolili. Každý má pochopitelně právo na svobodný názor, ale registrovaný příznivec svojí registrací a vstupem do interních systémů na sebe bere také povinnosti, včetně povinnosti nepoškozovat dobré jméno strany.

Hlasování:
PRO: iVAN, Martin, Jakub, Vojtěch
Ivo se zdržel
Schváleno.
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 09 dub 2017, 02:21, celkem upraveno 1 x.
Důvod: zveřejněno
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19272
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24870 poděkování
Dostal poděkování: 18085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RP 5/2017 Tajná část

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 04 dub 2017, 17:45

11. Odvolání Iva Vašíčka z RP
Konsensuálně uzavřené jednání z důvodu vypjatých emocí a přípravy mediálního výstupu.

- spisová značka: celostatni-forum-f477/cf-8-2017-odvolan ... 36360.html
- hlasování: clenske-podnety-f350/https-twitter-com- ... 36357.html
- Dořeší Mikuláš s Ivem po telefonu či chatu.
Konec uzavřeného jednání
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Elizabet.Kovaceva
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 67
Registrován: 12 zář 2016, 09:08
Profese: překladatelka
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

RP 5/2017

Příspěvek od Elizabet.Kovaceva » 04 dub 2017, 22:04

Zasedání Republikového předsednictva na mumble s účastí vedoucích odborů
3.4.2017 od 20h
Účast potvrdili: Jaromír Beránek, Jan Novák, Martin Kučera, Mikuláš Ferjenčík
Možná: Ondřej Profant
Přítomni: Martin Šmída, Elizabet Kovačeva, Jakub Michálek, Jaromír Beránek (odchod 21h), Ivan Bartoš, Jan Novák, Ivo Vašíček, Mikuláš Ferjenčík (od 20:45), Tobias Esner (20.20), Vojtěch Pikal (20:30), Martin Kučera (bod 4,13)
Předsedá: Ivan Bartoš
Zápis: Elizabet Kovačeva, Jakub Michálek, Vojtěch Pikal

Program:
Schválení programu, pro: Martin Šmída, Jakub Michálek, Ivan Bartoš, Ivo Vašíček

1. Finanční odbor - proplácení
- Mirek Beránek: Tobias se osvědčil jako provizorní proplaceč. Žádám proto o udělení práv a příslušných přístupů, aby Tobias mohl autorizovat proplácení mezd a standardních výdajů. Já jako vedoucí FO řeším systémové úkoly (audit) plus urgentní případy, nikoli jednotlivá podání.
- Nejvyšší částky na účtu jsou cca 150 tis. Kč, republikové předsednictvo bylo navíc ujištěno o Tobiasově kompetentnosti a důvěryhodnosti.
Usnesení: Republikové předsednictvo schvaluje provizorní udělení přístupů Tobiasovi Esnerovi do chvíle, kdy se najde vhodný proplaceč za podmínky, že bude mít Tobias řádně podepsaná příslušná NDA/hmotnou odpovědnost, což zajistí Jaromír Beránek. Provede Ivan Bartoš. Kontrolní termín: červen 2017
Hlasování:
PRO: Vojtěch Pikal, Jakub Michálek, Ivan Bartoš, Ivo Vašíček, Martin Šmída.
Schváleno.
-dodatek: Tobias má již podepsáno: https://smlouvy.pirati.cz/smlouvy/2017/ ... tka-esner/, NDA taktéž.

Další projednané, vložené body:
  • Účetnictví - další postup - vč. účetního systému: Slib dodat základ pro výběrové řízení nové účetní firmy.
  • Usnesení: chování Lukáše Nového
  • Toto je finální varování: Pokud bude útočné, extrémně neslušné a destruktivní jednání Lukáše Nového pokračovat, přijme republikové předsednictvo či příslušní vedoucí maximálně razantní opatření včetně vykázání z podatelen či návrhu na vyloučení ze strany. Toto se netýká slušných, věcných a konstruktivních připomínek.
  • PRO: Ivan Bartoš, Martin Šmída, Ivo Vašíček, Jakub Michálek, Vojtěch Pikal
  • Jednomyslně schváleno.
2. Aktuální stav volebního programu--první vlna: Jakub Michálek
Odkaz: https://docs.google.com/document/d/1Zvx ... fbdy4iuiz3
JM: Prioritně je potřeba zpracovat ekonomické body. Ty dostal JH ke zpracování a copywritingu. Do 7.4. by mělo být hotových dalších 6 bodů.
--RP bere na vědomí.

Jaromír Beránek odchod 20:55

3. Stav newsletteru: Elizabet
-Zítra bude posláno Uklidíme Česko
-Následně vypracuje Elizabet newsletter, ve středu pošle k náhledu republikovému předsednictvu + MF + JN a ve čvrtek bude newsletter rozeslán.
-JM: interní stránka např. na fb, kde se řeší konkrétní akce, nabídky pomoci, apod., a z toho by se na konci každého měsíce dal dohromady newsletter.

4. Zploštění fóra : Jakub Michálek
Odkaz: administrativni-odbor-f182/informacni-t ... sov%C3%A1n*#p467380
Usnesení: Republikové předsednictvo souhlasí s oslovením Otakara Pěnkavy (admina z phpBB.cz) dle návrhu JM. Pěnkava navrhne další postup a možnosti.
Dále toto dořeší informační tým, předloží předsednictvu tak, aby se změny mohly projednat na příštím zasedání republikového výboru 22.4.

5. Pravidla jednání celostátního fóra: Jakub Michálek
Republikové předsednictvo žádá administrativní odbor v součinnosti s technickým odborem o aktualizaci pravidel dle platného jednacího řádu (https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/cf) a zapracování povinného upozornění na začátek hlasování e-mailem do pravidel. Dále doporučuje maximálně se přiblížit tomuto vnitrostranicka-diskuse-f75/lepsi-zapoj ... ml#p485459
Hlasování:
PRO: Ivan Bartoš, Martin Šmída, Ivo Vašíček, Jakub Michálek, Vojtěch Pikal
Schváleno.

6. Rozhodnutí o názvu s.r.o.
- hlasování, zda o něm rozhodnout na CF: clenske-podnety-f350/nazev-piratskeho-s ... ml#p493847
- návrh stanov s.r.o. nechá JM zpracovat u Štěpána (má na to firmu na zakládání s.r.o., necháme zkontrolovat nasmluvněnou právní firmou v HK) tak, aby to splňovalo specifické požadavky pro politické strany. Toto poté předložím RP a vzhledem k minimálnímu zájmu ze strany CF navrhuji, aby o tom taktéž následně rozhodlo RP. Zatím zpracujeme pod názvem 1. pirátská s.r.o. a předložíme RV. Je potřeba určit základní kapitál a limit, jakož i první jednatel, který musí být uveden jmenovitě. Ivan se hlásí
- Usnesení: Návrh na výši základního kapitálu: 50,000 Kč (schválí RV). Jako prvního jednatele pověřuje předsednictvo Ivana Bartoše. Název 1. Pirátská s.r.o., zřizovací záměr na založení s.r.o.: 15 000 Kč (obsahuje úpravy, které jsou specifické pro politické strany, i zápis do obchodního rejstříku)
Hlasování:
PRO: Ivan Bartoš, Martin Šmída, Ivo Vašíček, Jakub Michálek, Vojtěch Pikal
Schváleno.

7. Dodatečná opatření v rámci nového systému odměňování: Tobias (pokud stihne, jinak Elizabet)
- jednotlivé problémy s vykazováním hodin: musí být do 2. dne v měsíci, do 12h (poledne).
-VP: je potřeba mít postup pro případ, že někdo hodiny vykáže pozdě.
-MF: do konce schůzky RP vykážu
- Tobiasovy odměny řeší MK, ropzpočet je daný, zvýšení by bylo nutné provést na úkor volební kampaně.

8. Schválení výroční zprávy a předložení republikovému výboru: Vojtěch Pikal
-výroční zprávu má RP v maillu
- zpracovani (usneseni,...)
Usnesení k výroční zprávě dořeší předsednictvo během zítřka korespondenčně, výsledky hospodaření budou dořešeny samostatně. To dořeší Vojta Pikal ve spolupráci s finančním odborem.

9. Kodex Pirátského poslance: Jakub Michálek
Odkaz: https://docs.google.com/document/d/1Ez1 ... 7hobE/edit#

10. Zrušení registrace příznivce
Konsensuální uzavření jednání z důvodu řešení osoby a osobních věcí.
Zápis zde: post499316.html#p499316

11. Odvolání Iva Vašíčka z RP
Konsensuálně uzavřené jednání z důvodu vypjatých emocí a přípravy mediálního výstupu.
zápis zde: post499317.html#p499317

Konec uzavřeného jednání

12. Pirátský kodex https://docs.google.com/document/d/1ZtM ... K1L5s/edit
Návrh:
RP bere na vědomí stav zpracování Pirátského kodexu a ukládá Ivanu Bartošovi a Jakubu Michálkovi předložit návrh kodexu do středy do vnitrostranické diskuse a následně bude předloženo ke schválení republikovému předsednictvu a republikovému výboru, resp. celostátnímu fóru.
Hlasování:
PRO: Vojtěch Pikal, Jakub Michálek, Martin Šmída, Ivan Bartoš
Schváleno.

13. Použití skupiny Piráti.cz jako ústředního informačního zdroje
odkaz: https://www.facebook.com/pirati.cz/?fref=ts
JM: Buď začít využívat stávající Piráti.cz, nebo vytvořit zcela novou skupinu pro interní informování jak členů, tak příznivců. Probíhá také sepisování vývěsky. Přidat by se mohl kdokoli a výsledky práce by byly šířitelné dál.
JN/VP: Piráti.cz se rozbíhají, pravděpodobně by bylo dobré ji nadále využívat jako důležitý interní komunikační kanál
JM: Každé sdružení by výhledově mohlo mít vlastní hashtag. Zaměřit se v tuto chvíli na celostátní, důležité věci (newsletter, události) a umožnit vedoucím sdružení, týmů, apod. na celostátní úrovni, aby zpravovali ostatní o důležitých věcech a také je mohli požádat o názor či pomoc.
Republikové předsednictvo souhlasí s použitím internetové stránky Piráti.cz jako kanálu pro jednoduchou online interní komunikaci a žádá o udělení přístupů všem vedoucím týmů na celostátní úrovni (od předsedajících celostátního fóra, social media týmu, přes vedoucí odborů a členy předsednictva až po vedoucího videotýmu). Pravidla apod. (např. hashtagy) řeší personální odbor v souladu s organizačním řádem. Bude avizováno v dalším newsletteru.
Hlasování:
PRO: Vojtěch Pikal, Jakub Michálek, Martin Šmída, Ivan Bartoš
Schváleno.

14. Přehled plněných úkolů: Elizabet
- úkoly z minula: republikove-predsednictvo-f61/zapisy-z- ... 29-10.html
- Broušení na Parlament--tento týden Elizabet vyčistí a dořeší s RP jednotlivě, korespondenčně.

15. PO a nejasnosti v instrukcích vedení/SČK
Zavolají si Ivan Bartoš s Honzou Novákem a vyřeší si.

16. Převod působnosti
Návrh usnesení (Jakub Michálek):
Působnosti Ivo Vašíčka v rámci republikového předsednictva přechází na Vojtěcha Pikala.
Hlasování
PRO: Ivan Bartoš, Jakub Michálek, Vojtěch Pikal.
Schváleno.

18. Plnění zakázky ohl. zákona o svobodném přístupu k informacím: Jakub Michálek
Důvodovou zprávu obdržel a k tomu návrh změny zákona. Smlouva je podepsána a bude převzato po pročtení.
Zítra proběhne setkání se senátory jestli to předložit jako senátní návrh zákona.
https://redmine.pirati.cz/issues/3885
Bereme na vědomí.
19. Další schůzka: Elizabet
- návrh: s vedoucími odborů osobně po RV, tzn. 23.4. v Budějovicích (vlákno ohledně zasedání 22.4.: republikovy-vybor-f248/rv-11-2017-progr ... 36065.html)
Každý vedoucí zajistí, aby tam byl.
- Martin Šmída se omlouvá, Jakub na Islandu zkusí.

20. Kauza Loužek
Republikové předsednictvo schvaluje záměr vyplacení celé vysoutěžené částky (10 000,-) v rámci Kauzy Loužek autorovy díla. Veškeré případné předchozí záměry v této věci se tímto ruší.
Již bylo schváleno.
Odloženo, dořeší se korespondenčně.

Zápis publikuje Elizabet

Ukončeno 23:28.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Elizabet.Kovaceva za příspěvek:
Jan.Novak

Elizabet.Kovaceva
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 67
Registrován: 12 zář 2016, 09:08
Profese: překladatelka
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

RP 6/2017

Příspěvek od Elizabet.Kovaceva » 25 dub 2017, 15:21

Zasedání Republikového předsednictva na mumble s účastí vedoucích odborů
24.4.2017 od 18h, Praha
Přítomni: Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Jakub Michálek, Elizabet Kovačeva od 20h
Online: Martin Šmída, Jaromír Beránek
Hosté: Štěpán Štrébl, Mikuláš Ferjenčík, Jan Novák, Ondřej Profant
Předsedá: Ivan Bartoš
Zápis: Vojtěch Pikal, Jakub Michálek, Elizabet Kovačeva
 
Program
 
1. Věci týkající se technického odboru

TO -  (FO/TO): Dnešní email od Vítka Šimrala (Registrace u ÚDHPSH, platební brána a eshop, fórum, dořešení systému fo)
a) Registrace našich účtů u ÚDHPSH - Míra Beránek vyplňuje formulář a registraci provede před zákonným termínem
doplní: 
    - číslo našeho volebního účtu, 
    - stránku s podrobnými údaji o příjmech  a 
    -   osobu (nemusí být statutár, nejlépe asi hospodář).
b) Brána
    Jakub pošle (kopie Ondra, Vítek) naše číslo FIO účtu na dodavatele + objednávka přizpůsobení aplikace FIO + komunikace s Michalem Bergem
    Záměr schválen - Jakub požádá o proplacení
e) SRO 
    RV musí schválit zakládací listinu - v současné cvhíli připomínkuje porávní kancelář, tak aby byla v souladu se zákonem o politických stranách - Jakub zaurguje
    Dle předchozího RP jednání - statutár Ivan Bartoš
    Zajištění účetnictví, transparence, nastavení smluvních vztahů po dobu kampaně - pověřením přebere volební manařer Štěpán Štrébl
f) eshop
Rekapitulace: 
    Mikuláš: předaná základní sada materiálů, mají přístup
    Mikuláš 25.5. volá a zjistí stav (blížíme se k deadline předání)
Smlouva Pirátské strany a eshopu bude následně psotoupena na SRO
 
Ad systém finančního odboru - dle Profanta smlouva byla vypovězena, peníze by se nám měly objevit na bankovním účtu. Očekáváme náhradu v rámci výběrka na účetnictví.
 
Krok stranou: iniciativa rekonstrukce/náhrada fóra - Profant sleduje
 
18:58 Ondřej odchází, agenda TO vyřešena
 
AO žádá o předřazení


2. Věci týkající se administrativního odboru

Martin Kučera:  dodá do 31.4.2017 harmonogram AO pro volby 2017
Redmine: uzavřené z důvodu probírání porušování předpisů
Vojta Pikal: nastavení práv na RedMine - prověří Profant s Martinem Kučerou
 
Nastavení redmine
AO - návrh na změnu jednacího řádu
uzamcene-clenske-podnety-f822/zmena-jdr ... ml#p498604
https://redmine.pirati.cz/issues/5888
 
Republikové předsednictvo předkládá celostátnímu fóru upravený návrh na změnu jednacího řádu celostátního fóra (viz výše).
Hlasování: 
    PRO: Pikal, Bartoš, Michálek, Šmída
    PROTI:
    ZDRŽUJI SE:
Schváleno.

Lukáš Nový - neoprávněné změny v žádostech o proplacení. Bude řešeno mezi finančním a administrativním odborem napříkad omezením editačních přístupů.
Vojta Pikal podává procedurální návrh: Připustit Lukáše Nového jako posluchače.
Jakub: Přihlašuje se velké množství lidí . Bezpčeností riziko a porušení předpisů. Ve svém jednání vystupuje proti straně.
Hlasujeme: 
PRO: Vojtěch Pikal
PROTI: Jakub Michálek, Ivan Bartoš
ZDRŽUJI SE: Martin Šmída
Návrh nebyl schválen
Vojta vyrozumí Lukáše Nového o důvodech - projednávání jeho prohřešků, probíhající útok na mumble (přihlašování fiktivních uživatelů).
V prostřed zápisu hlasování byl smazán PAD, přesun na jiný pad
Konsensuální návrh na uzavření jednání kvůli útokům na systémy.  


3. Garanti dlouhodobého a volebního programu

Rozprava o dalších garantech a dalším postupu (Vojta Pikal)
Odvolání 
Program (k rozepsání):

Garanti dlouhodobého programu: rozprava o dalších garantech a dalším postupu (Vojta Pikal)
rm garanti: https://redmine.pirati.cz/issues/4030
rm změny: https://redmine.pirati.cz/issues/6124
wiki seznam: https://wiki.pirati.cz/garanti/start?&# ... o_programu
fórum--kopie usnesení: oznameni-f595/oznameni-povereni-pravomo ... ml#p503969


Usnesení 1
Republikové předsednictvo: 
1. odvolává Vojtěcha Pikala, Ondřeje Kolka, Zdeňka Hřiba, Petra Třešňáka z funkce garanta dlouhodobého programu z důvodu, že uvedení jsou již garanty celého resortního bodu volebního programu nebo budou dále pracovat v rámci resortní skupiny,
2. konstatuje, že garanty dlouhodobého programu v tento okamžik z pověření republikového předsednictva zůstávají: Roman Kučera, Josef Janů, Michal Ketner, Jan Nezhyba,
3. žádá žádá garanty podle bodu 2, aby se podíleli na provádění a prezentaci volebního programu v součinnosti s příslušným garantem volebního programu,
4. žádá administrativní odbor o provedení změn v seznamu funkcí podle bodu 1, resp. 2.

Odůvodnění:
Viz přehled zjišťování
https://redmine.pirati.cz/issues/4030#note-42

Usnesení 2
Republikové předsednictvo:
1. odvolává Ivo Vašíčka z funkce garanta volebního programu pro oblast financí,
2. žádá Ivo Vašíčka, aby se dále podílel na provádění a prezentaci volebního programu v oblasti financí jako člen příslušného týmu. 

Odůvodnění:
Při hlasování na celostátním fóru ohledně odvolání Ivo Vašíčka došlo k procesním chybám (nebyl uveden návrh usnesení při hlasování, v rozpravě padlo několik různých návrhů), nicméně interpretujeme výsledek hlasování jako vůli ke změně garanta. Administrativní odbor by měl pomoci příslušné předsedají celostátního fóra se zvládnutím úkolů činovníka.

Hlasování:
Usnesení 1:
     PRO Vojtěch Pikal, Ivan Bartoš, Jakub Michálek, Martin Šmída 
Usnesení 2:
     PRO Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Jakub Michálek  
     Zdržuje se: Martin Šmída
Obě usnesení byla schválena.

 
4. Vnitrostranické výpůjčky (Vojtěch Pikal)

VP: Praha má schváleno 880 000 Kč v tocích, půjčil bych si dle mých výpočtů 600 000 Kč.
Praha může půjčit centrále (pro kraje) 800 tisíc (částka v případě splátky ihned po vyplacení příspěvku)
Republikový výbor schválil, Republikové předsednictvo též (skrze schválení rozpočtu)
Republikové předsednictvo souhlasí, aby se přistoupilo k sepsání příslušných vnitrostranckých dohod. 
Provede Vojtěch Pikal: https://redmine.pirati.cz/issues/6145


5. Agenda vedoucích:
  • 5.1. PO: Koordinátoři - odměnování
Jan Novák: 
Štěpán Štrébl: odhadovaný základ tvoří to, co lze časově odhadnout. Vykazovat danou aktivitu, nikoli přesné časy
Dohodnuto, že Martin Šmída a Jan Novák budou s koordinátory řešit případné problémy v komunikaci, s vykazováním, apod.
Štepán dále předložil návrh na alokaci Báry do struktury volebního štábu. Honza Novák nebyl zahrnut, což je špatně.
Budou si řešit. Informuje Vojta Pikal. Záměr je připraven ke schválení a k předložení Republikovému výboru. 
Diskuze:
Máme systém zbastlený na koleni, je problém s předáváním dokladů, je potřeba to dostat do našeho lepšího systému, který je součástí poptávky. Nemyslíme si, že by navýšení objemu práce u stávající firmy vyřešilo problémy s plněním na jejich straně. Jsme politická strana, nikoli firma vyrábějící software

Návrh usnesení:
Republikové předsednictvo
1. souhlasí s předloženým záměrem na dodání účetních služeb,
2. souhlasí s náklady na tento záměr do 120 tis. Kč ročně,
3. ukládá finančnímu odboru předložit záměr republikovému výboru k projednání bezodkladně po schválení tohoto usnesení, a dále v případě schválení republikovým výborem
4. převádí 50 000,- Kč ze svých rezerv do rozpočtové položky finančního odboru,
5. ukládá finančnímu odboru záměr bezodkladně realizovat a ukládá finančnímu odboru dopracovat podklady pro výběrové řízení.
Hlasování.
PRO: Ivan Bartoš, Jakub Michálek, Vojtěch Pikal, Martin Šmída
Schváleno. 

Vyřazeno z agendy: LN a dominik burget ve skupině pro zastupitele?

6. Další věci z RV (informuje Vojta Pikal)

Zkrácený zápis je k dispozici zde: post504058.html#p504058
Kompletní zápis: republikovy-vybor-f248/rv-17-2017-zased ... 36663.html
  • schválen kodex s drobnými jazykovými úpravami. Je třeba ho zveřejnit a zapracovat do prohlášení kandidáta. A změnit předpisy.
  • volební rozpočet byl rozšířen o položku na podporu "Akce a events v krajích"(protože akce už není dost newspeak) a bylo do něj doplněno schválení výjimek
  • chystá se (ne)podmíněný základní příjem pirátských zastupitelů
  • budou asi vznikat podrobnější programové dokumenty na témata: Alimenty, Exekuce, Věda a výzkum, (Přímá demokracie, Životní prostředí?)
  • Byla vyslovena potřeba podrobnějšího programu minimálně ke studiu pro kandidáty, aby věděli "jak to bylo myšleno"
7. Volební štáb: Ivan Bartoš
Výběrová řízení - představí Mikuláš, komentáře dodá Ivan
Rozpočet je schválen včetně výjimek, na které není potřeba vypisovat výběrová řízení
Nejvíc hoří tato řízení: (představuje Mikuláš):
  • Microsita: Průzkumem trhu RFI byly předběžně získány 4 nabídky. Vybereme na základě výhodnosti. Existuje více možností dodání: stránku i kampaň máme předběžně poptány. Vyhodnotíme a necháme projít neveřejným výběrovým řízením. Vztahuje se na ně výjimka a je tam potřeba akorát tuto skutečnost nahlásit Kontrolní komisi.
  • Výběrové řízení na Pirátské noviny.
  • Výběrové řízení na dodávání obsahu pro facebook. Primárně grafika. Lze jich také najmout víc a zapojit dobrovolnickou práci (např. tvorbu memes). Nutno dořešit na štábu.
  • Výběrové řízení na vizuál kampaně:  max. 150 tisíc, nejlépe do 100tisíc. Dodají se požadavky (briefy, rozměry billboardů atd.), agentury veřejně nabídnou, odprezentují a vybere se vítěz. 4.5. se vyhlásí výběrové řízení včetně message kampaně (součást zadání), 5.-12. čas přihlásit se do výběrka včetně materiálu; Microsita se dodá do 29.4. a nahlásí se Kontrolní komisi--nahlásí Ivan a zajistí, aby to bylo závazné. 
Zápis publikuje a nové úkoly v redmine založí Elizabet
Konec 21:30

Elizabet.Kovaceva
Asistent pro administrativu
Příspěvky: 67
Registrován: 12 zář 2016, 09:08
Profese: překladatelka
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování

RP 7/2017

Příspěvek od Elizabet.Kovaceva » 13 kvě 2017, 00:01

Zasedání Republikového předsednictva dne 11.5.2017
od 18h v Pirátském centru

Přítomni: Jakub Michálek, Mikuláš Peksa, Elizabet Kovačeva, Ivan Bartoš, Martin Šmída (mumble), Martin Kučera (mumble), Ondřej Profant, Tobias Esner (od 19:40), Vojtěch Pikal (od 19:00), Martin Ketner (mumble, část zasedání), Lukáš Nový (mumble, část zasedání)

Zahájeno 18:55

Program:

1. Povolební strategie - Jakub Michálek
https://docs.google.com/document/d/1PES ... XH3PI/edit#
Usnesení: Republikové předsednictvo ukládá Jakubovi Michálkovi zapracovat projednané změny do návrhu povolební strategie a předložit ji Republikovému výboru.
Hlasování:
PRO: Jakub Michálek, Ivan Bartoš, Martin Šmída, Vojtěch Pikal, Mikuláš Peksa.
Schváleno.
Jakub pošle před předložením republikovému výboru k rychlému prohlédnutí.

2. Pirátská centra v regionech (PSB a další) - Mikuláš Peksa
Odloženo. Mikuláš Peksa zjistí aktuální stav, předsednictvo dořeší korespondenčně/online.
https://docs.google.com/document/d/1RFk ... _bh60/edit

3. Stanovisko - mezinárodní vztahy
Republikové předsednictvo ukládá Jakubovi Michálkovi vyjít při zpracování bodu volebního programu obrana z následujících tezí:
Jsme součástí NATO a podporujeme vytvoření evropského pilíře obrany v jeho rámci. Podporujeme také věcnou diskusi o jeho fungování a vojenských operacích.
Hlasování:
PRO: Jakub Michálek, Ivan Bartoš, Martin Šmída, Vojtěch Pikal, Mikuláš Peksa.
Schváleno.

4. Programový bod finance + studie k základnímu příjmu
Bude zapracováno do programového bodu Práce a sociální věci - navrhneme zpracování analýzy na státním IPRu.

5. Komunikační minimum: https://docs.google.com/document/d/1BGW ... C5_t8/edit
Poznámky:
ESO: Edituj s odvahou
Wheatonův zákon: Don't be a dick
2 dny na připomínky, pak rozeslat

6. Účetnictví
Nutné vyhlásit na fóru, přiměřeně prodloužit lhůtu.
Dále oslovíme firmy.
Tobias vyhlásí 12.5. dopoledne, od té chvíle poběží původní lhůta 14 dní na přihlášky.
(Update: vyhlášeno: verejna-vyberova-rizeni-f572/vyberove-r ... 36896.html )

7. Stížnost: Stížnost #6323 - post507951.html#p507951
Chtěli jsme požádat kontrolní komisi o vyjádření, v době projednání bodu za ni není nikdo přítomen.
Návrh usnesení:
Se závěry kontrolní komise nesouhlasíme a dosavadní vyjádření členů předsednictva považujeme za dostatečná.
Hlasování:
PRO: Jakub Michálek, Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal.
ZDRŽUJI SE: Martin Šmída, Mikuláš Peksa.
Usnesení bylo schváleno.

8. 2. vlna programu - Jakub Michálek
Jakub ji dá do neděle 14.5. dá a pošle na předsednictvo.

9. Rozpočtová opatření -- Jakub Michálek
Rozpočtové opatření: RP převádí 45 tis. Kč z položky Rezerva předsednictvo do položky Provozní výdaje finančního odboru (včetně odpovídající cash flow změny).
(Jde o financování již podepsané smlouvy na aplikaci na platební bránu 35 tis. Kč + strop 10 tis. na kustomizaci pro napojení na FIO a nastylování.)
Rozpočtové opatření: RP převádí 50 tis. Kč z položky Rezerva předsednictvo do položky Provozní výdaje předsednictva (včetně odpovídající cash flow změny).

Hlasování:
PRO: Jakub Michálek, Ivan Bartoš, Mikuláš Peksa, Martin Šmída, Vojtěch Pikal
Usnesení bylo schváleno.

9b. Vložka - řešení AO

Návrh - přináší Tobias
Rozpočtové opatření: RP převádí 90 tis. Kč z položky Rezerva předsednictvo do položky
Provozní výdaje administrativního odboru (včetně odpovídající cash flow změny 70 tis. Kč).
Odůvodnění. V rámci záměru zřízení asistenta odborů nebylo zohledněno v rozpočtu.

Hlasování:
PRO: Jakub Michálek, Ivan Bartoš, Mikuláš Peksa, Martin Šmída, Vojtěch Pikal
Usnesení bylo schváleno.

10. Přehled plnění úkolů od minulé schůzky:
Výběrka:
Microsite: vyhráli AdHackers, verejna-vyberova-rizeni-f572/vyberove-r ... 36708.html
Prokurista k s.r.o.: verejna-vyberova-rizeni-f572/vyberove-r ... 36803.html
Kreativa: výběrko stále probíhá: verejna-vyberova-rizeni-f572/vyberove-r ... 36831.html
Listy: vyhrál CZECH PRINT CENTER a. s.: verejna-vyberova-rizeni-f572/tiskarna-p ... 36815.html

11. Uzavřené jednání:
Tobias: pevný bod původně na 20h

Usnesení:
Republikové předsednictvo
souhlasí s úpravou smlouvy asistenta odborů na fixní částku,
souhlasí s navýšením záměru asistenta odborů o částku 50 000 Kč za účelem volební administrativy s účinností od 1.6.2017,
ukládá personálnímu, administrativnímu a finančnímu odboru zpracovat dokumentaci procesů a přiřazení zodpovědnosti konkrétnímu člověku do 14 dnů od schválení tohoto usnesením,
podmiňuje změnu podle bodů 1 a 2 splněním úkolu podle bodu 3,
žádá personální, administrativní a finanční odbor, aby zvýšily efektivitu při vyřizování operativy - v rámci operativy nejsou žádoucí přehnané emotivní reakce, osobní útoky ani ze strany těchto týmů, ani ze strany jiných osob - je úkolem a zodpovědností jednotlivých týmů případné problémy efektivně řešit včetně např. vykázání,
ukládá administrativnímu odboru připravit návrh plné moci pro vhodné administrativní procesy, případně navrhnout další opatření pro zjednodušení a zrychlení administrativy,
ukládá Vojtěchu Pikalovi předložit předsednictvu do 20 dnů od voleb vyhodnocení administrativních procesů v rámci Pirátské strany a jejich efektivity a připravit návrh opatření.
Hlasování:
PRO: Jakub Michálek, Ivan Bartoš, Vojtěch Pikal, Mikuláš Peksa, Martin Šmída
PROTI: 0
ZDRŽUJI SE:
Schváleno jednomyslně.

Dále závěry k odpovědi na dotaz ohledně stávajícího rozdělení kompetencí:
  • Republikové předsednictvo přeneslo své pravomoci týkající se voleb na volební výbor. Pokud jde o volby, jsou odbory volebnímu výboru podřízeny. Máme za to, že odbory mají poskytovat plnou součinnost i volebnímu manažerovi.
  • Pokud se vedoucí odboru domnívá, že požadavek manažera kampaně nemá oporu ve vůli volebního výboru, kontaktuje pro ověření volebního leadera.
  • Volební manažer má právo po odborech strany požadovat pouze takové úkoly, ve kterých jedná na základě vůle Volebního výboru a pouze takové činnosti, které jsou součástí agendy patřičného odboru.
12. Jihomoravský kraj - koordinátor + PKS
Vojta osobně zajede a bude řešit neuspokojivou situaci - je třeba maximální spolurpáce mezi krajským předsednictvem a koordinátorem.

13. Bezpečnostní opatření: https://docs.google.com/document/d/18Wu ... _pna0/edit
Usnesení:
Republikové předsednictvo
  • souhlasí s vyhlášením bezpečnostních zásad a informováním všech uživatelů (viz draft); dopracuje a vyhlásí technický odbor,
  • souhlasí s vynucením nového hesla u všech potenciálně rizikových případů na internetovém fóru a s vynucením povinných požadavků na bezpečnost hesla,
  • žádá všechny osoby disponující důvěrnými daty (zejména vedoucí týmů) o nastavení dvoufázového ověření a další bezpečnostní zásady.
Ke zvážení: administrativnímu odboru, technickému odboru
K provedení: vedoucím týmů

Hlasování: Ivan Bartoš, Jakub Michálek, Mikuláš Peksa, Vojtěch Pikal, Martin Šmída
Schváleno jednomyslně.

Ondřej Profant požádá osoby, které mají podepsané NDA, u kterých již není důvod k přístupu ke starým databázím , o vydání dat a/nebo jejich zničení, pokud není dán důvod přístupu k údajům.


---
Tito uživatelé poděkovali autorovi Elizabet.Kovaceva za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Ivan.Bartos

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19272
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 24870 poděkování
Dostal poděkování: 18085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání republikového předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 13 kvě 2017, 02:29

Prosím nezapomínat na spisovou značku zasedání.
Založil jsem si úkol k rozpočtovým opatřením: https://redmine.pirati.cz/issues/6372
Prosím o vytvoření úkolu k bodům 11, 12, 13.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Elizabet.Kovaceva, Ivan.Bartos
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Odpovědět

Zpět na „Republikové předsednictvo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů