Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
Moderátor: Predsedajici
- Ondrej.Kotas
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2298
- Registrován: 29 srp 2011, 16:25
- Profese: automatizační specialista
- Bydliště: Brno - Nový Lískovec
- Dal poděkování: 3762 poděkování
- Dostal poděkování: 3493 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
Ntvl Zdeno, tobě už vyloženě hráblo...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvky (celkem 6):
- Marek.Necada, Ales.Kosina, Ondrej.Profant, Michal.Gill, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“
Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas
Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
Pár administrativních poznámek:
- Návrh IMHO hlasovatelný je, pokud navrhovatel upřesní, ke kterým volbám se "před volbami" vztahuje, jelikož nějaké volby jsou teď každý rok.
- Anketní otázky v pořádku nejsou, závorky tam nemají co dělat
- Název tématu je na hraně, ale vzhledem k tomu, že tu již řadu let existuje vlákno "Argumenty proti SSO", tak členům zjevně výskyt "SS" v názvu tématu nevadí.
- Návrh IMHO hlasovatelný je, pokud navrhovatel upřesní, ke kterým volbám se "před volbami" vztahuje, jelikož nějaké volby jsou teď každý rok.
- Anketní otázky v pořádku nejsou, závorky tam nemají co dělat
- Název tématu je na hraně, ale vzhledem k tomu, že tu již řadu let existuje vlákno "Argumenty proti SSO", tak členům zjevně výskyt "SS" v názvu tématu nevadí.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
- Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Robert.Cuma
- Předseda/předsedkyně krajského sdružení
- Příspěvky: 1235
- Registrován: 05 čer 2012, 11:57
- Profese: manažer
- Bydliště: Brno
- Dal poděkování: 1292 poděkování
- Dostal poděkování: 2768 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
Zdeňku - nemá smysl seriozně polemizovat s tvými názory nebo procenty - leda snad parafrází slavného výroku: nic jsem neplatil a čísla absolutně nesouhlasí.
pokud tě "lidi v politice zlomili" (jak uvádíš), je čas ukončit trápení a znovu nabrat síly.
vytiskni bez úprav svůj úvodní příspěvek (včetně podpisu) a ukaž jej nejbližšímu specialistovi na psychiku.
je pravděpodobné, že to může být začátek nového, pěkného a dlouhodobého vztahu.
pokud tě "lidi v politice zlomili" (jak uvádíš), je čas ukončit trápení a znovu nabrat síly.
vytiskni bez úprav svůj úvodní příspěvek (včetně podpisu) a ukaž jej nejbližšímu specialistovi na psychiku.
je pravděpodobné, že to může být začátek nového, pěkného a dlouhodobého vztahu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 20):
- Mikulas.Peksa, rst, Radek.Holomcik, Ales.Kosina, Ondrej.Kotas, Jiri.Ulip, Ivo.Vasicek, Ivan.Bartos, Milos.Zmeskal, Frantisek.Navrkal, Zbynek.Konvicka, Michal.Gill, Marketa.Gregorova, Petr.Vileta, Petr.Tresnak, Rostislav.Reha, Alexandr.Mansurov, Lenka.Kozlova, Dominika.Michailidu, Ivo.Vlasaty
Róbert Čuma - předseda KS JmK
-
Daniela.Weissova
- Republikový výbor
- Příspěvky: 978
- Registrován: 19 čer 2014, 11:48
- Profese: dramaturg
- Bydliště: Turnov, 5.května 26
- Dal poděkování: 1732 poděkování
- Dostal poděkování: 627 poděkování
Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
Zdravím všechny,
odmítám hlasovat o takové blbosti, jako je uražené ego jednoho piráta. Pokud si Zdenku myslíš, že tři čtvrtiny pirátů jsou svými postoji a názory mimo "tvou" mísu, pak Tě musím upozornit, že to není, evidentně, tvá mísa. Na to není potřeba rozpouštět stranu. 70% zůstane a ty, pokud máš s prosazováním ideí nesoulad, budeš muset volit jinde.
Dál bych se raději soustředila na přípravu pořádné kampaně do voleb. To je důležité!!! Už proto, že se zase začínají objevovat průzkumy, které říkají, že nedosáhneme ani na 3%.
Daniela
odmítám hlasovat o takové blbosti, jako je uražené ego jednoho piráta. Pokud si Zdenku myslíš, že tři čtvrtiny pirátů jsou svými postoji a názory mimo "tvou" mísu, pak Tě musím upozornit, že to není, evidentně, tvá mísa. Na to není potřeba rozpouštět stranu. 70% zůstane a ty, pokud máš s prosazováním ideí nesoulad, budeš muset volit jinde.
Dál bych se raději soustředila na přípravu pořádné kampaně do voleb. To je důležité!!! Už proto, že se zase začínají objevovat průzkumy, které říkají, že nedosáhneme ani na 3%.
Daniela
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 2):
- Michal.Breskovec, Vit.Jurasek
Daniela Weissová
zastupitelka MZ Turnov, krajská zastupitelka LB, členka RV a VV
zastupitelka MZ Turnov, krajská zastupitelka LB, členka RV a VV
- Ondrej.Kotas
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2298
- Registrován: 29 srp 2011, 16:25
- Profese: automatizační specialista
- Bydliště: Brno - Nový Lískovec
- Dal poděkování: 3762 poděkování
- Dostal poděkování: 3493 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
V ankete nelze menit hlas, coz je v rozporu s navodem uvedenym vyse.Martin.Kucera píše:Pár administrativních poznámek:
- Návrh IMHO hlasovatelný je, pokud navrhovatel upřesní, ke kterým volbám se "před volbami" vztahuje, jelikož nějaké volby jsou teď každý rok.
- Anketní otázky v pořádku nejsou, závorky tam nemají co dělat
- Název tématu je na hraně, ale vzhledem k tomu, že tu již řadu let existuje vlákno "Argumenty proti SSO", tak členům zjevně výskyt "SS" v názvu tématu nevadí.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvek:
- Mikulas.Peksa
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“
Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas
Má koryta: brněnský zastupitel pro IT
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas
-
af115
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 27
- Registrován: 03 říj 2016, 13:13
- Profese: akademický pracovník
- Dostal poděkování: 29 poděkování
Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
Když to tady tak čtu coby příznivce, tak bude mít předseda Bartoš ještě hodně práce, než bude z Pirátů volitelná strana pro větší počet voličů, aby se aspoň dostali do parlamentu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi af115 za příspěvek:
- Jan.Nezhyba
- Pavel.Mendl
- Člen KS Středočeský kraj
- Příspěvky: 127
- Registrován: 15 pro 2009, 11:31
- Profese: podnikatel v IT
- Bydliště: Rudná
- Dal poděkování: 104 poděkování
- Dostal poděkování: 236 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
Mám dvě procedurální otázky a po nich budu mít meritorní komentář.
Procedurální otázky:
1) Existuje procedurální postup, kterým se opraví textace nesprávně formulovaných anketních otázek? Tím myslím vypuštění nadbytečných závorek tak, aby zbyly hlasovatelné odpovědi Ano, Ne, Zdržuji se?
2a) Pokud existuje, co je potřeba udělat pro jeho aktivaci?
2b) Pokud neexistuje, co je potřeba udělat pro prohlášení tohoto hlasování za zmatečné z důvodu chybně položených otázek?
Meritorní komentář:
Bohužel z pracovních a rodinných důvodů - tahanice o děti a peníze po rozvodu - teď nemám moc času, který bych straně mohl věnovat a dost mě to štve. Nicméně už víc než rok se věnuji analýze vnitřního fungování strany a shledávám ho v kritickém stavu. Už před rokem jsem se na to na různých úrovních snažil upozornit, ale všude jsem slyšel, že věci jsou pod kontrolou, v zásadě všechny příklady, které jsem ukazoval, mají mít nějaký, prý použitelný, workaround a na vylepšení všeho se pracuje.
Obával jsem se, že zkouška ohněm bude následovat až po prvních vyhraných parlamentních volbách, a proto jsem zatím v klidu "v šuplíku" připravoval nějaký návrh na zlepšení a rozhlížel se, kdo by měl zájem se na něm podílet. Ale tento návrh mě alarmuje, že vnitřní nefungování strany ji může roztrhat mnohem rychleji, což je inherentní riziko všech "mladých" stran. Měl bych tedy zájem dát dohromady vnitřní pracovní skupinu členů strany, která by se zaměřila na vytvoření:
a) politického manifestu o tom, že je a v čem je potřeba změnit vnitřní procesy ve straně,
b) konstruktivního modelu jak by strana měla/mohla fungovat lépe a
c) hledání politické podpory pro jeho prosazení/"nasazení".
Za tím účelem jsem k dispozici na stranickém e-mailu a každé úterý se od 20:00 snažím být přítomen na mumble pro každého, koho výše uvedená témata osloví a je ochoten pro ně něco udělat.
Po případném odstranění závorek jsem připraven hlasovat proti návrhu, přestože s řadou tvrzení v jeho argumentaci souhlasím. Věřím ale stále, že lepší cesta, než stranu rozpustit, je zreformovat (narovnat) její vnitřní fungování a podnítit lepší, konstruktivnější a efektivnější vnitrostranickou diskusi a snazší a přímočařejší prosazování jejích závěrů do vnějšího vystupování strany.
Co se týče volebních průzkumů, panikáři nechť se podívají na preference Trumpa před volbami... Amatérsky se trochu věnuji prognostice a po rozčarování některých lidí z výsledku voleb 2013 jsem publikoval graf odvozený z mých empirických tabulek a vzorců, ze kterého byly vidět hranice mých odhadů voleb 2013 mezi 2.5%-3.0% a ze stejného vzorce prognóza na 2017 mezi 5.0%-4.2% s tím, že jsem komentoval vlastní prognózu na úrovni 4.7% Dnes po čtyřech letech si troufám na ní trvat s tím, že s dnešními znalostmi bych ji upřesnil mezi 4.5%-4.7% (možné snížení například i z důvodů uvedených v předchozím textu). Rozhodně ale, a říkal jsem to v některých diskusích už dříve, si nedovedu představit, jak kolosální pitomost by strana musela udělat, aby její výsledek klesl pod 3.0% - i když nikdy neříkej nikdy, spousta stran, včetně KSČ v roce 1989, spáchalo politické sebevraždy neuvěřitelnými způsoby.
Procedurální otázky:
1) Existuje procedurální postup, kterým se opraví textace nesprávně formulovaných anketních otázek? Tím myslím vypuštění nadbytečných závorek tak, aby zbyly hlasovatelné odpovědi Ano, Ne, Zdržuji se?
2a) Pokud existuje, co je potřeba udělat pro jeho aktivaci?
2b) Pokud neexistuje, co je potřeba udělat pro prohlášení tohoto hlasování za zmatečné z důvodu chybně položených otázek?
Meritorní komentář:
Bohužel z pracovních a rodinných důvodů - tahanice o děti a peníze po rozvodu - teď nemám moc času, který bych straně mohl věnovat a dost mě to štve. Nicméně už víc než rok se věnuji analýze vnitřního fungování strany a shledávám ho v kritickém stavu. Už před rokem jsem se na to na různých úrovních snažil upozornit, ale všude jsem slyšel, že věci jsou pod kontrolou, v zásadě všechny příklady, které jsem ukazoval, mají mít nějaký, prý použitelný, workaround a na vylepšení všeho se pracuje.
Obával jsem se, že zkouška ohněm bude následovat až po prvních vyhraných parlamentních volbách, a proto jsem zatím v klidu "v šuplíku" připravoval nějaký návrh na zlepšení a rozhlížel se, kdo by měl zájem se na něm podílet. Ale tento návrh mě alarmuje, že vnitřní nefungování strany ji může roztrhat mnohem rychleji, což je inherentní riziko všech "mladých" stran. Měl bych tedy zájem dát dohromady vnitřní pracovní skupinu členů strany, která by se zaměřila na vytvoření:
a) politického manifestu o tom, že je a v čem je potřeba změnit vnitřní procesy ve straně,
b) konstruktivního modelu jak by strana měla/mohla fungovat lépe a
c) hledání politické podpory pro jeho prosazení/"nasazení".
Za tím účelem jsem k dispozici na stranickém e-mailu a každé úterý se od 20:00 snažím být přítomen na mumble pro každého, koho výše uvedená témata osloví a je ochoten pro ně něco udělat.
Po případném odstranění závorek jsem připraven hlasovat proti návrhu, přestože s řadou tvrzení v jeho argumentaci souhlasím. Věřím ale stále, že lepší cesta, než stranu rozpustit, je zreformovat (narovnat) její vnitřní fungování a podnítit lepší, konstruktivnější a efektivnější vnitrostranickou diskusi a snazší a přímočařejší prosazování jejích závěrů do vnějšího vystupování strany.
Co se týče volebních průzkumů, panikáři nechť se podívají na preference Trumpa před volbami... Amatérsky se trochu věnuji prognostice a po rozčarování některých lidí z výsledku voleb 2013 jsem publikoval graf odvozený z mých empirických tabulek a vzorců, ze kterého byly vidět hranice mých odhadů voleb 2013 mezi 2.5%-3.0% a ze stejného vzorce prognóza na 2017 mezi 5.0%-4.2% s tím, že jsem komentoval vlastní prognózu na úrovni 4.7% Dnes po čtyřech letech si troufám na ní trvat s tím, že s dnešními znalostmi bych ji upřesnil mezi 4.5%-4.7% (možné snížení například i z důvodů uvedených v předchozím textu). Rozhodně ale, a říkal jsem to v některých diskusích už dříve, si nedovedu představit, jak kolosální pitomost by strana musela udělat, aby její výsledek klesl pod 3.0% - i když nikdy neříkej nikdy, spousta stran, včetně KSČ v roce 1989, spáchalo politické sebevraždy neuvěřitelnými způsoby.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Mendl za příspěvky (celkem 6):
- Vaclav.Fortik, Michal.Horak, Radek.Simkanic, Vit.Jurasek, Jindrich.Bartek, odis
- Michal.Horak
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 726
- Registrován: 29 říj 2013, 17:57
- Profese: IT (database & system administrator)
- Bydliště: Písek
- Dal poděkování: 242 poděkování
- Dostal poděkování: 699 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
Samozřejmě podnět tak, jak je postaven, nic neřeší, nicméně samotná jeho existence indikuje , že problém, o kterém jsme se navzájem přesvědčovali, že ho máme pod kontrolou, tak pod kontrolou nemáme vůbec.
Několikrát jsem se zde také zmínil, že polarizace celé společnosti se nepříjemně dotýká i Pirátské strany.
Aférky jako je tato pracovni-prostor-pro-clenske-iniciativy ... 88-20.html budou přibývat a my jestli nenajdeme mechanismy jak tyto konflikty řešit, tak tu stranu rozpouštět ani nemusíme neboť se rozpadne sama.
Ano byl tu solidní pokus z konfliktu ohledně uprchlíků vybruslit neutrálním prohlášením, že kdo má podle platné legislativy právo zůstat, nechť zůstane a kdo je ilegál nechť vypadne. No jo, ale první kdo toto stanovisko znedůvěryhodnil byly naše "sluníčka" , která zdiskreditovaly stranu použitím pirátských symbolů na "vítačských" demonstracích , kde v rozporu se tiskovým prohlášením tvrdili, že ilegálové nevadí. A je to v pořádku? Nikdo z vedení strany to neřešii a dokonce se někteří členové vedení strany účastní ?! Chtěl bych vidět, co by se dělo, kdybych já šel zabalený do pirátský vlajky demonstrovat s konvičkářema, nedodržení usnesení je úplně stejný jenom na druhou stranu.
Nebo když přes evidentní nesouhlas části členstva jde někdo a zneužije pirátské symboly na akci jejíž politický podtext je přinejmenším diskutabilní (viz. třeba to zmíněné Aleppo) ,takže když já půjdu při návštěvě prezidenta M.Zemana v Jč kraji ho vítat s pirátskou vlajkou v ruce, tak je to v pořádku, protože skutečnost, že ho nemalá část strany nemůže ani cejtit mi přece nemusí zajímat.
A takhle bych mohl pokračovat donekonečna.
Výše uvedený zmatený podnět je jenom projev frustrace z toho, že tyto mnou naznačené problémy asi nemají řešení.
Několikrát jsem se zde také zmínil, že polarizace celé společnosti se nepříjemně dotýká i Pirátské strany.
Aférky jako je tato pracovni-prostor-pro-clenske-iniciativy ... 88-20.html budou přibývat a my jestli nenajdeme mechanismy jak tyto konflikty řešit, tak tu stranu rozpouštět ani nemusíme neboť se rozpadne sama.
Ano byl tu solidní pokus z konfliktu ohledně uprchlíků vybruslit neutrálním prohlášením, že kdo má podle platné legislativy právo zůstat, nechť zůstane a kdo je ilegál nechť vypadne. No jo, ale první kdo toto stanovisko znedůvěryhodnil byly naše "sluníčka" , která zdiskreditovaly stranu použitím pirátských symbolů na "vítačských" demonstracích , kde v rozporu se tiskovým prohlášením tvrdili, že ilegálové nevadí. A je to v pořádku? Nikdo z vedení strany to neřešii a dokonce se někteří členové vedení strany účastní ?! Chtěl bych vidět, co by se dělo, kdybych já šel zabalený do pirátský vlajky demonstrovat s konvičkářema, nedodržení usnesení je úplně stejný jenom na druhou stranu.
Nebo když přes evidentní nesouhlas části členstva jde někdo a zneužije pirátské symboly na akci jejíž politický podtext je přinejmenším diskutabilní (viz. třeba to zmíněné Aleppo) ,takže když já půjdu při návštěvě prezidenta M.Zemana v Jč kraji ho vítat s pirátskou vlajkou v ruce, tak je to v pořádku, protože skutečnost, že ho nemalá část strany nemůže ani cejtit mi přece nemusí zajímat.
A takhle bych mohl pokračovat donekonečna.
Výše uvedený zmatený podnět je jenom projev frustrace z toho, že tyto mnou naznačené problémy asi nemají řešení.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 5):
- Michal.Breskovec, Zdenek.Frolec, Jiri.Janecka, Vit.Jurasek, odis
Předseda Piráti Písecko
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
fixedOndrej.Kotas píše:V ankete nelze menit hlas, coz je v rozporu s navodem uvedenym vyse.Martin.Kucera píše:Pár administrativních poznámek:
- Návrh IMHO hlasovatelný je, pokud navrhovatel upřesní, ke kterým volbám se "před volbami" vztahuje, jelikož nějaké volby jsou teď každý rok.
- Anketní otázky v pořádku nejsou, závorky tam nemají co dělat
- Název tématu je na hraně, ale vzhledem k tomu, že tu již řadu let existuje vlákno "Argumenty proti SSO", tak členům zjevně výskyt "SS" v názvu tématu nevadí.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
- Ondrej.Kotas
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozpuštění strany, která je napadena SSluníčkama.
Teoreticky námitka nebo návrh postupu.Pavel.Mendl píše:Mám dvě procedurální otázky a po nich budu mít meritorní komentář.
Procedurální otázky:
1) Existuje procedurální postup, kterým se opraví textace nesprávně formulovaných anketních otázek? Tím myslím vypuštění nadbytečných závorek tak, aby zbyly hlasovatelné odpovědi Ano, Ne, Zdržuji se?
2a) Pokud existuje, co je potřeba udělat pro jeho aktivaci?
2b) Pokud neexistuje, co je potřeba udělat pro prohlášení tohoto hlasování za zmatečné z důvodu chybně položených otázek?
Martin Kučera se tu v předchozím příspěvku vyjádřil; post487681.html#p487681 - že otázky nejsou v pořádku a závorky tam nemají co dělat. Ale neopravil je. Nevím, jestli se k tomu chystá.
Takže asi výslovně vyzvat k opravení.