Hledá se 40 politiků - kariéristů

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hledá se 40 politiků - kariéristů

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, zakládám ještě tohle vlákno, kde bych rád dal na základě iniciativy od Vaška Fořtíka dohromady silně motivované členy a příznivce Pirátů, kteří se chtějí stát poslanci, asistenty poslanců, placené podpory a zkrátka věnovat politice s Pirátským programem část svého života a sloužit lidem.

Za 360 dnů nás čekají volby a jedna věc je jistá: Pokud nebudeme mít lidi, kteří to skutečně chtějí dělat, tak se tam nikdy nedostaneme. Jak jsem slíbil ve své kandidátské řeči, beru to jako zodpovědnost republikového předsednictva, abychom sestavili kandidátky ve všech krajích tak, abychom to zvládli, kandidátky byly pro lidi atraktivní a zároveň v čele kandidátky byli tahouni, kteří zvládnou motivovat a organizovat zbytek.
Václav Fořtík píše:40 statečných politiků poloprofesionálů

Cílem je nalezení 20–40 členů, kteří jasně budou deklarovat, že se hodlají věnovat politice plnoformátově (nikoli během studia, vedle zaměstnání), mělo by jít o základ funkčního volebního štábu. Nejde (nutně) o osoby na čelních místech kandidátky, ale o osoby spojující si svůj další osud s politikou jako prací a službou lidem – mohou být v pozici asistentů poslanců/senátorů, placené administrativně technické pozice v pirátském klubu/aparátu strany, někteří se mohou stát i poslanci. Výhodou by bylo jejich osobní spojení s nějakým krajem/kraji (hlavně je potřeba zajistit Vysočinu a Zlín).
Co se chce:
  • ochotu na sobě pracovat a neustále se zlepšovat
  • táhnout za jeden provaz a nerozesírat kolektiv
  • ochotu a schopnost makat v kampani do parlamentních voleb (nejvíce od dubna) typicky bez nároku na odměnu,
  • schopnost se vyjadřovat, rozumět Pirátskému programu a samostatně tvořit a organizovat
  • osobní poctivost a odolnost vůči korupci a statkům vezdejším
Zájemci hlaste se hned zde, aby o sobě věděli, ideálně napište také kraj, kde chcete působit (kandidovat), odkaz na svůj profil a životopis, osobní cíl a práci, kterou nabízíte ve volební kampani do sněmovních voleb. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 10):
Vaclav.Fortik, Frantisek.Kopriva, Mikulas.Ferjencik, Vit.Simral, Jiri.Ulip, Lidka_c, Jakub, Ivo.Vasicek, Adam.Zabransky, Ladislav.Kos

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15005 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se 40 politiků - kariéristů

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Hlasím se, Praha, mým cílem je prosadit otevřenost do celé společnosti :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Kopriva, Vit.Simral, Jiri.Ulip, Lidka_c, Adam.Zabransky

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Hledá se 40 politiků - kariéristů

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Díky, jsem zase trochu optimista - jen upřesním pozici těch osob - to by měly být osoby vykonávající zadanou aktivitu, nikoli o ní rozhodovat - právě proto jsme psal, že nemusí jít o čelní kandidáty, jde mi/nám o PRACOVNÍKY nikoli leadry (osob co chtějí do všeho kecat je dost :) ). Dokonce bych řekl, že by mělo jít o osoby, co se na volené funkce nederou, ale chtějí v politice působit v nějakých odborných oblastech, administrativě, koordinovat, pomáhat ... s výhledem na lehce nadprůměrný plat (kolem 40.000,-/měsíc - odhaduji složené peníze za pozice vykonávající kolem poslaneckého klubu, funkcí v komisích ...) - málokdo to u Pirátů tuší, ale to jsou ty pozice, které vládnou republice, poslanci, ministři, senátoři ... mají jen zlomek moci proti těmto stínovým politikům.
Tohle píšu proto, že míra nechápání psaného slova je celkem velká a už tuším spojování tohoto s poslaneckými posty (nevylučuji, že v nějakém regionu to tak může dopadnout, ale bral bych to jako výjimku).

"Kariéristé", stejně jako koordinátoři se nepochybně na rozhodování k volbám budou nějak podílet, ale dominantně by mělo kampaň řídit vedení strany - tedy RP a tomu vedení by měl podléhat volební štáb - mimochodem už zmiňováno jindy a jinde, RP má nezpochybnitelný mandát stranu řídit (přímý mandát od CF), to že dle stanov to není nikdo a v podstatě RV, je chyba matrixu a prosím RV, aby nechalo volby na starosti RP - méně všímavým připomínám, že už nejsem místopředseda, tedy lobbuji nikoli za svou moc :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Michalek, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34605
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31564 poděkování
Dostal poděkování: 25690 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se 40 politiků - kariéristů

Příspěvek od Petr.Vileta »

OFFTOPICZdeněk Škromach. Momentálně je nezaměstnaný a kariérista je také. Stačí jen vyplnit přihlášku a zaplatit 200 Kč. :D

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5551
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22516 poděkování
Dostal poděkování: 4543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se 40 politiků - kariéristů

Příspěvek od Robert.Magni »

Jsem ochoten dělat cokoliv za minimální mzdu.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Hledá se 40 politiků - kariéristů

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

OFFTOPICJak si na tom se zednickými, topenářskými ... pracemi?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
Michael.Polak
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5551
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22516 poděkování
Dostal poděkování: 4543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se 40 politiků - kariéristů

Příspěvek od Robert.Magni »

Vaclav.Fortik píše:OFFTOPICJak si na tom se zednickými, topenářskými ... pracemi?
OFFTOPICZedničinu moc neumím,to by sis nasral do bot :twisted: Výměna oken,sádroš - prostě takový věci víc k zámečničině.Ale stárnu a klouby v píči... Takže klidně se můžu rekvalifikovat na kancelářskýho.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se 40 politiků - kariéristů

Příspěvek od Ivan.Bartos »

39 :-)
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledá se 40 politiků - kariéristů

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Hlásím se. Stejně jako Ondra už politiku na (téměř) full time dělám.

Co se sněmovních voleb týče, jsem ochotný (a celkem mám i chuť) pomáhat na centrální úrovni s kampaní (především na úrovni vymýšlení kampaní a vyhodnocování toho, co je užitečné a co je píčovina, nejsem dost dobrý organizátor, abych se cítil na projektové řízení kampaně). Stejně tak se můžu účastnit i jako kandidát, v úvahu připadá Praha a Pardubický kraj, v pardubickém kraji jsem ochotný kandidátku i vést, pokud bude zájem z krajského sdružení a RP bude mít za to že je to užitečné, na obou kandidátkách (pražské i pardubické) jsem ochotný být téměř na libovolném místě.

Co se kampaně týče, pokud bych skončil jako lídr v Pardubicích, přesunul bych se od začátku září do voleb k rodičům v Cholticích a dělal bych kampaň tam full time.

Co se mých politických ambicí týče, politika mě baví, myslím, že je to zajímavá práce, i když občas dost frustrující. Lákají mě další 4 roky na pražském magoši, kde bychom snad mohli mít lepší pozici (z Pardubic je na sněmovnu potřeba aspoň 7 %), pak bych si dal rád chvíli pauzu, případně jiný politický job. Klidně ale půjdu učit, překládat, dělat do neziskovky, nebo klidně zahradníka. Myslím, že na stejném politickém postu by člověk neměl být déle než 8 let.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 8):
Robert.Magni, Ondrej.Profant, Vaclav.Fortik, Vit.Simral, Jakub.Michalek, Jiri.Ulip, Frantisek.Kopriva, Adam.Zabransky

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Vit.Simral
Člen KS Praha
Příspěvky: 372
Registrován: 13 čer 2016, 12:41
Profese: Radní hl. m. Prahy
Dal poděkování: 446 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Hledá se 40 politiků - kariéristů

Příspěvek od Vit.Simral »

Ahoj,

já bych do toho šel taky. Začínám se v Senátu postupně obrňovat proti těm stupidním věcem, které k politice patří, takže bych v říjnu 2018 měl být už dostatečně impregnovaný :)

Kromě protikorupčních věcí, kterým se věnuji cca 7 let, mne v poslední době začala hodně bavit i agenda Průmyslu 4.0, především jeho dopady na trh práce. Stále se ale pohybuji i ve VŠ prostředí, takže bych měl zvládnout uchopit i tuhle oblast.

V kampani bych rád pomohl hlavně s analýzami elektorátu a programu a s brand-managementem. Mám ještě dost kontaktů z dob mládí v Roudnici nad Labem a Jičíně, takže bych mohl pomoci aktivovat lokální příznivce tam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Simral za příspěvky (celkem 8):
Robert.Magni, Ondrej.Profant, Vaclav.Fortik, Mikulas.Ferjencik, Jakub.Michalek, Jiri.Ulip, Adam.Zabransky, Pavel.Mendl
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“