Komunálky - Mariánské Lázně

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj, PMS Mariánské Lázně

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 914
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 979 poděkování
Dostal poděkování: 1037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Komunálky - Mariánské Lázně

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Tak tedy. Mnoho toho již proběhlo během uplynulého roku - Ondra Knotek se účastnil zastupitelstev (já pouze jednoho v říjnu), někdy tam i vystupoval .. a získal řadu informací o fungování města (bohužel ty podpalubní a nejkruciálnější se nám asi získat nepodaří, dokud tam nebudeme sedět 8-) )
Ondra má u sebe i jakýsi první draft programu, já už také něco málo napsal, takže snad brzy hodim link do tohoto vlákna - buď to bude v PADu nebo GoogleDocs (fuj), ať na tom můžeme spolupracovat.

Mezi tím se nám začalo hlásit i mnoho známých jmen. Nyní nebudu uvádět, počítám, že v nejbližší době svoláme schůzi MS, kde budeme řešit již pouze kandidátku, program a organizaci komunálek. Tam pozveme i tyto tváře, aby se mohli účastnit skutečně všech činností od začátku a nebýt pouze jen těmi co nám propůjčili jméno a xicht.

Zatím bych to zde nechal otevřené obecné diskuzi, hlavně nad programovými body a organizací. Sestavení kandidátky pak pravděpodobně vyčleníme samostatné vlákno.

Dále jsme se v neděli 9.2.2014 sešli se zástupcem Svobodných v Mar. Lázních nad jejich návrhem společné kandidátky. Za Piráty jsem tam byl já s Ondrou Knotkem, za Svobodné – Dominik Moštěk.
Už v emailu jsem předem avizoval naši pozici. Tedy, že nemáme důvod jít do čistě společné koalice (50:50), protože:
a) máme za sebou již mnoho práce (více než rok) a angažování se v některých komunálních tématech
b) díky tomu se nám již sami hlásí možní kandidáti z řad nezávislých
c) dle předběžných počtů Piráti + nezávislí dáme 17 z 22 lidí na kandidátce (ale skutečně to je velmi na „hrubo“ - zatím pouze ústně přislíbeno)
d) z toho vyplývá, že teoreticky můžeme otevřít primárky i Svobodným, ale bez jakékoli záruky počtu lidí, či pořadí na kandidátce. Celé to tedy bude v jaksi v „režii“ Pirátů členů (OFFTOPICto budeme ještě muset prodiskutovat - ono to pak celé vyzní děsně autoritářsky, když 6 členů MS hlasuje o sestavení kandidátky o 22 členech - ale to asi bude i předmětem diskuzí ve vlákně, které k tomu založil Jakub Michálek)

Zda to přijmou, nebo půjdou samostatně údajně zváží v následujících týdnech.

Jinak na komunálních tématech a programu až na pár vyjímek (třeba doprava) panovala shoda. I co se týče tvorby kandidátek, kde i Svobodní pokládají za určité riziko to co praktikují jiné strany a sdružení, tedy „doplňování do počtu vším co má ruce a nohy, jen aby ta komunální kandidátka byla plná“ - mnohým se to již vymstilo. Prostě takový konzervativní přístup, kdy u členů se po zvolení počítá s určitou zpětnou vazbou na stranu, zatímco mnoho nezávislých se pak chová spíš jako utržení z řetězu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tresnak za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Ondrej.Knotek
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Ondrej.Knotek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 111
Registrován: 27 říj 2012, 17:33
Profese: Vedoucí oddělení kvality - průmyslová vý
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování

Re: Komunálky - Mariánské Lázně

Příspěvek od Ondrej.Knotek »

Ahoj všem, Peťo děkuju, že si to sem dal. nejdéle do půlky března svoláme MS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Knotek za příspěvek:
Josef.Ulehla
Ondrej.Knotek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 111
Registrován: 27 říj 2012, 17:33
Profese: Vedoucí oddělení kvality - průmyslová vý
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování

Re: Komunálky - Mariánské Lázně

Příspěvek od Ondrej.Knotek »

Ahoj všem z ML,

dnes jsem se zúčastnil zastupitelstva, zastupitelé byli dnes docela rozumní, v plánu byly zajímavé projekty (např. pěší/ cyklostezka mezi ML a Sklářema, rozšíření jedné školy), které se bohužel museli stáhnout protože podklady nebyly dobře připraveny. A nemyslím si, že je to špatýma úředníkama, ale spíš tím, jak jsou resp. nejsou řízeni..... původně jsem to vůbec nevnímal, soustředil jsem se na zastupitele ale když se podívám na průřez posledních cca 5ti zastupitelstev, tak je to dost častý jev....... jednoznačná odpovědnost p.Jašíčka (tajemník města)

Toto by měl (resp. mohl) být jeden z hlavních bodů naší kampaně.

Dále pro info, původně zcela apolitické hnutí Lázeňský švihák, se pravděpodobně bude také ucházet o hlasy v komunálních volbách......což bylo od počátku tak trochu jasné, ale mlžili krásně ....:)

Oslovil jsem jednatele MHD ML, který se zastupitelstva také zúčastnil a předběžně se domluvil na setkání v dubnu. Pan jednatel nám bude k dispozici, abychom si udělali názor i z druhé strany (především trolejbusy a provoz MHD.....).

Toť tak v rychlosti vše

Pěkný den, pirátům a ML zdar!!
O.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Knotek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tresnak, Josef.Ulehla
YjM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 12 dub 2014, 23:09
Profese: geomatik
Bydliště: divoký západ východního bloku
Dal poděkování: 1404 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunálky - Mariánské Lázně

Příspěvek od YjM »

Zdar

Už máte nějaký program/themata/cíle, kterých byste chtěli dosáhnout v zastupitelstvu?

Zajímalo by mě, jestli máme na budoucnost města stejnej pohled, protože jestli jo, tak bych se rád připojil do vaší kandidátky.

P.S. Byl někdo z vás na tom "Setkání s veřejností" 15. dubna? Zajímal by mě i pohled někoho jiného než je Ing. Chval a pí Drahokoupilová...
Tito uživatelé poděkovali autorovi YjM za příspěvek:
Josef.Ulehla
Hlídací pes Pirátů.
Tůten: https://www.linkedin.com/in/jmacura/
Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 914
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 979 poděkování
Dostal poděkování: 1037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunálky - Mariánské Lázně

Příspěvek od Petr.Tresnak »

YjM píše:Zdar

Už máte nějaký program/themata/cíle, kterých byste chtěli dosáhnout v zastupitelstvu?

Zajímalo by mě, jestli máme na budoucnost města stejnej pohled, protože jestli jo, tak bych se rád připojil do vaší kandidátky.

P.S. Byl někdo z vás na tom "Setkání s veřejností" 15. dubna? Zajímal by mě i pohled někoho jiného než je Ing. Chval a pí Drahokoupilová...
Zdravím
Ad. program - v základních obrysech ANO, ale ještě trochu práce na něm bude...
Ad. setkání 15.4. - byl na něm Ondra Knotek, tak snad k tomu napíše víc

Můžeme cokoli prodiskutovat, jen nám není příliš dle přezdívky ve fóru známa Vaše identita - doporučuji kontaktovat nás třeba zde soukromou zprávou, nebo na e-mailech petr.tresnak(zavináč)pirati.cz a ondrej.knotek(zavináč)pirati.cz
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tresnak za příspěvek:
Josef.Ulehla
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunálky - Mariánské Lázně

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Čus,

nechci zakládat nové vlákno, takový speciální dotaz - jsou Mariánské lázně členem Sdružení místních samospráv ČR https://www.smscr.cz/cz/?

díky za odpověď, nepodařilo se mi to dohledat

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Mariánské Lázně“