Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy?

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Přemýšlím nad tím v co se vyvinula PP-CZ od založení.
Zajímal by mě názor dalších členů PP-CZ.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy

Příspěvek od Petr.Vileta »

Když to porovnám s těmi, co mají ve volbách více procent než my, tak "furt dobrý" :D Zatím totiž u nás kariéristům žádná velká kariéra nehrozí.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
rst
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 621
Registrován: 16 říj 2013, 17:40
Profese: ...
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 668 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Re: Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy

Příspěvek od rst »

Já bych byl raději pro karieristy, kteří dokážou nadchnout ostatní pro nějaký projekt, který ukáže lidem PP-CZ jinak než jen stranu vítačů, protože tak nás občané berou a díky tomu jsme až na samém dně všech předvolebních průzkumů.
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy

Příspěvek od next_ghost »

Radim.Stach píše:Já bych byl raději pro karieristy, kteří dokážou nadchnout ostatní pro nějaký projekt, který ukáže lidem PP-CZ jinak než jen stranu vítačů, protože tak nás občané berou a díky tomu jsme až na samém dně všech předvolebních průzkumů.
IMHO kdyby nás lidi brali jako "stranu vítačů", byl by to krok vpřed. Aspoň by jim už naše strana nebyla úplně ukradená.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
rst
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 621
Registrován: 16 říj 2013, 17:40
Profese: ...
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 668 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Re: Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy

Příspěvek od rst »

Právě proto je jim naše strana "ukradená".
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy

Příspěvek od Martin.Shanil »

Radim.Stach píše:Právě proto je jim naše strana "ukradená".
tady se nabízí potřeba rozdělit karieristy na karieristy vítače a karieristy potápěče.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Kozlova, Marek.Necada, Vojtech.Pikal, Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 3117
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8636 poděkování
Dostal poděkování: 3262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Martin.Shanil píše:
Radim.Stach píše:Právě proto je jim naše strana "ukradená".
tady se nabízí potřeba rozdělit karieristy na karieristy vítače a karieristy potápěče.
všichni jsme karieristi
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

PP - CZ začínala jako dnes začíná České internetové hnutí - https://www.nehnuti.cz/ - tak jak je v začátku, tak plně reprezentuje mé postoje, až budou svá stanoviska definovat konkrétněji, určitě i mé nadšení nad tímto novým hnutím poleví :).
Od té doby se hodně udělalo a hodně podělalo - jsme na rozcestí, kdy buď půjdeme cestou s původní vizí (svobodný člověk ve svobodném světě) nebo tu vizi opustíme (postupně ji opouštíme celých 7 let) a místo nás přijde někdo jiný, který tuto vizi uchopí lépe.

Ano dnes je uvnitř Pirátů několik kariéristů (což by nebyl takový průser), kteří ale kopou jen za sebe (čož už průser je), nikoli za původní idee nebo dokonce za nějaký společný karieristický tým (viz. Okamura) - tato kombinace jak umrtvuje stranu, tak ji činí nečitelnou pro širší voličskou podporu. Ze všech průzkumů plyne, že nás jak voliči, tak političtí soupeři berou jako nejliberálnější/nejsvobodomyslnější politickou formaci a jako taková může reprezentovat 10 - 15% populace (přiznejme, že ne více, tolik svobodomyslných lidí u nás není, resp. tito to pak mají spojené s dalšími, již problematičtějšími preferencemi).

Jediné řešení jak tento stav změnit je zvýšit počet členů a aktivních RegP. - to dle mých modelů nejde bez zjednodušení administrativních procesů, co jsme si na sebe ušili sami a dobrovolně. Proto o tom stále píšu a mluvím - kampaní bychom nabrali pár desítek lidí, ale ty během dvou tří měsíců ztratili...
už mi Skořepa napsal, že jsem extrémně neschopný místopředseda, který do všech jednání vnáší chaos a jen nadávám na předpisy. a ano má pravdu, v jeho pojetí jsem opravdu naprosto neschopný, neboť můj vztah ke špatným předpisům je špatný a dokonce veřejně prohlašuji, že tento špatný vztah nehodlám změnit, to raději Piráty opustím.

Ostré odsouzení mé maličkosti u Skořepy nejspíše vyvolala mé ustavičné poukazování na nutnost oddělení politických funkcí (neplacených ze stranických peněz), od pozic administrativně technických (placených ze stranických peněz) - přestože to všichni už řadu let přecházejí, byl toto problém už před lety, je to problém teď a bude to ještě větší problém v budoucnu.

Takže ano Petře, některé činnosti/posty u Pirátů jsou pazourech kariéristů a to bohužel kariéristů neschopných (a pro tebe Péťo zvláště - opravdu nejde o IB, nebo kohokoli ze současného RP :) ).
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Můj názor je, že pokud se ti něco nelíbí, udělej něco, co se ti líbí.

Moc bych si přál, aby v Pirátské straně udělalo hodně schopných lidí kariéru, to se od politické strany očekává. Ne každý, kdo chce mít nějakou kariéru, je však kariérista. Představu, že Pirátská strana přitahuje kariéristy či disponuje relevantním podílem kariéristů, považuji za halucinaci. Pokud v tomto Vašek Fořtík halucinuje s Petrem Bajgarem, rád bych se dozvěděl, kdo jsou ti kariéristi.

To, že nejsme vidět na celostátní úrovni - ba jsme vidět dokonce méně než před tím, co jsme ku pomoci najali lidi - je problém, na který je potřeba si sednout a řešit.
Kopání do ostatních, defamace společného projektu atd. nepovažuji za konstruktivní přístup.

Tento příspěvek budu používat jako šablonu. :-)

PS:
Jediné řešení jak tento stav změnit je zvýšit počet členů a aktivních RegP. - to dle mých modelů nejde bez zjednodušení administrativních procesů, co jsme si na sebe ušili sami a dobrovolně. Proto o tom stále píšu a mluvím - kampaní bychom nabrali pár desítek lidí, ale ty během dvou tří měsíců ztratili...
Počet členů vůbec není hlavní metrikou, tou je počet aktivních dobrovolníků (bez ohledu na to, zda jsou registrovaní příznivci nebo členové). Pokud je hlavní metrikou počet členů, stane se totéž co v Německu a ve Švédsku.
Ostré odsouzení mé maličkosti u Skořepy nejspíše vyvolala mé ustavičné poukazování na nutnost oddělení politických funkcí (neplacených ze stranických peněz), od pozic administrativně technických (placených ze stranických peněz) - přestože to všichni už řadu let přecházejí, byl toto problém už před lety, je to problém teď a bude to ještě větší problém v budoucnu.
Do vašich sporu nevidím, asi spíš vyplývají z toho, jak se vyjednával senátor než z toho, že by byl problém v našich předpisech. Ale jsem si jist, že úředníky musí být pod kontrolou politiků a minimálně jeden místopředseda by měl být částečně uvolněný. Rozdělení mezi politickými a odbornými funkcemi máme od počátku strany ve stanovách (viz zde). Čili nerozumím tomu, proč by zrovna "ustavičné poukazování" na toto rozdělení mělo vyvolat jakýkoliv konflikt.

Naopak si pamatuji, že právě ty, Vašku, jsi nepodpořil zřízení místa celostátního koordinátora dobrovolníků čili tvoje vyjádření o nutnosti profesionalizace a o zvýšení počtu aktivních RegP jaksi nemají oporu v tvém faktickém hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Kopriva, Frantisek.Navrkal, Vojtech.Pikal, Ivo.Vasicek
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Společné cíle nebo jen prostor pro jednotlivé karieristy

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Naopak si pamatuji, že právě ty, Vašku, jsi nepodpořil zřízení místa celostátního koordinátora dobrovolníků čili tvoje vyjádření o nutnosti profesionalizace a o zvýšení počtu aktivních RegP jaksi nemají oporu v tvém faktickém hlasování.
Ano zdržel jsem se neb považuji tuto funkci s takto přesně vymezenou pravomocí za chybu (ne nenní chybou mít člověka, který to bude dělat, ale je chybou mít člověka, který bude dělat jen a jen toto a nic jiného, i když to bude potřeba) - jsem pro pozice méně striktně vymezené -už se to ukázalo jako problém u psavkyň, když roznášeli noviny, tak to někdo napadl, že si to nemohou vykázat do výkazu placené práce - a právě toto striktní vymezování pracovních pozic je jednou z omezujících bariér, to jen abych byl konkrétní.
Počet členů vůbec není hlavní metrikou, tou je počet aktivních dobrovolníků (bez ohledu na to, zda jsou registrovaní příznivci nebo členové).
To je ale jinými slovy to samé, co píšu - obecně platí, že aktivních jedinců je 10 - 30% z počtu (platí to u zahrádkářů jako u politické strany), tedy při vyšším počtu členů, bude i více aktivních členů - podstatná je ovšem ta druhá část, naše předpisy jsou v mnohém na hlavu - třeba i u toho vyjednávání kolem senátu a tvůj výklad, že RP nemůže vyjádřit podporu nějakému kandidátovi bez odsouhlasení místním krajem (tedy v praxi 8.10. budou známi kandidáti ve 2. kole, začnou politická jednání řekněme 2 dny a pak má KS provést regulérní hlasování o vyjádření podpory?)
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“