KF_KvK_9/2016_kr.volby_rozprava_6-11místo

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Josef.Janu
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 383
Registrován: 04 lis 2014, 15:49
Profese: stavař projektant
Bydliště: Karlovy Vary - Tuhnice
Dal poděkování: 206 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF_KvK_9/2016_kr.volby_rozprava_6-11místo

Příspěvek od Josef.Janu »

Dovoluji si záhajit nominační rozpravu o kandidátech na 6.,7.,8., 9., 10. a 11-té místo samostatné Pirátské kandidátky pro krajské volby v Karlovarském kraji 2016.
Tímto vyzývám kandidáty, aby se vždy ke své kandidatuře vyjádřili a reagovali na vznesené dotazy.
Z jednání místních sdružení prozatím vzešli tito nominace, v daném pořadí:

Ing. arch. Vojtěch Franta - příznivec strany - Mariánské lázně
Lukáš Jadlovský - člen strany - Mariánské lázně
Daniela Bílá - členka strany - Karlovy Vary
Eva Koreisová - členka strany - Mariánské lázně
Markéta Monsportová - příznivec strany - Mariánské lázně
Jaroslav Fujdiar - člen O co jim jde?! - Karlovy Vary

5-ti denní lhůta nominace končí v neděli 12.6.2016 ve 20.00.
Následné hlasování bude zahájeno v neděli 12.6.2016 v 21.00.
Naposledy upravil(a) Josef.Janu dne 07 čer 2016, 21:33, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Janu za příspěvek:
Daniela.Bila
Eva.Koreisova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2
Registrován: 20 pro 2015, 15:50
Profese: studentka
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: KF_KvK_9/2016_kr.volby_rozprava_6-11místo

Příspěvek od Eva.Koreisova »

Zdravím všechny,

s nominací prvních tří míst souhlasím, sebe bych radši viděla na 11. místě. Na nižší pozice se necítím a nerada, bych byla do něčeho "vtlačena" :).

Mějte se pěkne,

zdravím ze Španělska,

Eva
Morgan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 50
Registrován: 12 črc 2010, 21:53
Profese: školství - zdravotnictví
Bydliště: Karlovy Vary
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: KF_KvK_9/2016_kr.volby_rozprava_6-11místo

Příspěvek od Morgan »

Pokud na předních místech kandidátky nebudou nikdy nezvolení kandidáti - prostě nové tváře, ztratí PS punc panenskosti. Staří matadoři, pokud věří, že právě oni jsou tím magnetem pro voliče, mohou spoléhat na preferenční hlasy. Pokud ne - může se stát, že právě oni stranu připraví o potenciální voliče.
Uživatelský avatar
Vojtech.Franta
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 37
Registrován: 24 srp 2014, 15:21
Profese: architekt
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Re: KF_KvK_9/2016_kr.volby_rozprava_6-11místo

Příspěvek od Vojtech.Franta »

Ahoj.
Vojtěch Franta, Ing. arch. *19.6.1985, Mariánské Lázně
Jsem místostarostou v Mariánských Lázních, architekt a zakladatel lázeňského spolku švihák. Mám rád kulturu, architekturu a lidi, kteří dobrovolně vytváří hodnoty a starají se o své okolí. Ze své pozice se také snažím vytvářet kvalitní rozvojové dokumenty pro město, které jej budou rozvíjet na další dlouhá léta.
Karlovarský kraj je nejbližší západu, na našich platech a životní úrovni to ale vidno není. Myslím, že se máme málo rádi, že nejsme hrdi na své domoviny, na svá města, představitele, že často chceme pryč. Já jsem chtěl zpátky a snažím se město natolik zatraktivnit, aby dokázalo přesvědčit k návratu i ostatní. A právě toto by mělo být cílem celého kraje.
Více o aktivitách spolku na svihak.net a o mně na mém fb.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Franta za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Bila, Josef.Janu, YjM

Vojtěch Franta
náměstek hejtmana Karlovarského kraje
Email: vojtech.franta@pirati.cz
Telefon: +420 607 012 476

Marketa.Monsportova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 29
Registrován: 07 čer 2016, 20:26
Profese: uvolněná zastupitelka
Bydliště: Velká Hleďsebe
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF_KvK_9/2016_kr.volby_rozprava_6-11místo

Příspěvek od Marketa.Monsportova »

Ahoj, děkuji za přizvání do fóra a na kandidátku. Pokusím se v krátkosti představit. Jmenuji se Markéta Monsportová, bude mi brzy 44 let, od 15ti let žiji v Mariánských Lázních, kde jsem vystudovala Střední hotelovou školu. Narodila jsem se v Ostrově nad Ohří, takže Karlovarský kraj je mým domovem odjakživa. Od roku 2004 pracuji jako vedoucí cestovní agentury PRO AKTIV Marienbad, s.r.o., která zajišťuje servis téměř 10 tisícům lázeňských hostů ročně po celém lázeňském trojúhelníku. Ráda a aktivně organizuji kulturní akce v našem městě pro místní i hosty. Jsem zakladatelka a hlavní organizátorka Mariánskolázeňského vánočního trhu, momentálně mám za sebou 10 ročníků. Stála jsem u zrodu Mariánskolázeňské asociace cestovního ruchu a spolku švihák. Se spolkem švihák se snažíme o oživení města a navrácení zašlé slávy značce Marienbad. Letos se pokusím s dalšími nadšenci zorganizovat první ročník Marienbad Film Festivalu http://www.marienbadfilmfestival.com. Jsem tedy momentálně časově dost vytížená. Pirátská strana je mi ale velmi sympatická, takže když jsem byla oslovena, zdali bych nechtěla za piráty kandidovat, řekla jsem si, proč ne. Naše heslo šviháka je: Když to nejde shora, zkusíme to zespoda. A tohle je skvělá příležitost.
Kontakt na mne: 774224093, nebo fcb. O aktivitách šviháka se dočtete na našem webu: http://www.svihak.net, http://www.pknml.cz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Monsportova za příspěvky (celkem 2):
Daniela.Bila, Josef.Janu
Uživatelský avatar
Daniela.Bila
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 729
Registrován: 26 kvě 2014, 20:16
Profese: referent, přípravář
Bydliště: Karlovy Vary, Drahovice
Dal poděkování: 1520 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF_KvK_9/2016_kr.volby_rozprava_6-11místo

Příspěvek od Daniela.Bila »

Ahoj Piráti,
omlouvám se, že se hlásím až teď, bohužel doteď nebyl čas. Takže po termínu, ale přece jen přidávám svou kandidátku. ;) Mně už většina krajských Pirátů i příznivců zná, tak to vezmu krátce a stručně. :)

Stručný životopis

Daniela Bílá, nar. 15.05.1970 v Podbořanech (od roku 1993 pracuji a bydlím v Karlových Varech)
mám 16-letého syna

Studium
Gymnázium Podbořany, Střesní knihovnická škola Praha

Zaměstnání
Po gymnaziálním studiu jsem pár let pracovala v Městské knihovně Podbořany. Odtamtud jsem se kvůli nízké mzdě přemístila do Karlových Varů, kde jsem začala pracovat v knihkupectví. Pak bylo ještě pár let v pozici vedoucí několika prodejen. V roce 1999 jsem odešla na 4 roky na mateřskou dovolenou a po ní jsem začala pracovat ve státní správě. Nejdříve na České školní inspekci, poté na Magistrátu města Karlovy Vary na odboru vnitřních věcí a pak 3 roky v advokátní kanceláři. Po éře nezaměstnanosti jsem nakonec před rokem zakotvila na Finančním úřadu v Karlových Varech v pozici odborného referenta oddělení majetkových daní.

Pirátská strana
Členem ČPS jsem od roku 2014, v březnu 2015 jsem spoluzakládala místní sdružení v Karlových Varech.
Aktivně se zůčastňuji schůzí a jednání Pirátů spolu s Hnutím O co jim jde?. Podílela jsem se na pořádání prvního Karlovarského Vyosení v říjnu 2015. Jako aktivistka jsem pomáhala s propagací petice na záchranu bazénu hotelu Thermal v Karlových Varech.

Z pracovních důvodů bohužel nemohu být členem žádných komisí ani výborů města Karlovy Vary.


Zájmy
Hudba, film, kultura, hudební a filmové festivaly, zahrada, bylinky, fytoterapie, ekologie, výroba mastí a dalších výrobků z léčebného konopí, pečení kváskového chleba a jiné pečení z kvásku, výroba domácích sýrů a mýdel a samozřejmě Piráti :D

Proč kandiduji:
Od doby, kdy jsem mohla poprvé volit jsem se zajímala o politiku a vše, co se kolem nás děje. Mnohokrát jsem pozorovala v roli člena volební komise náladu voličů a říkala jsem si, že to volá po změně. Mám velice vyvinuté sociální cítění a tak jsem vždy tíhla k malým, ale výrazným stranám, které mne zaujaly svou jinakostí. I proto má volba vstupu do strany v době, kdy už mi tolik vadila česká politická situace, že jsem si řekla, že se to musím pokusit nějak změnit, padla na Piráty.
Pirátské myšlenky a program mne zaujaly, nejvíce od začátku cítím příležitost pomoci prosadit dekriminalizaci a legalizaci léčebného konopí. Je mi blízký svobodný přístup k veřejným informacím, postoj ke snížení byrokracie ve státní správě, prosazování transparentních účtů a hlavně otevřenost ve všech směrech. Ráda bych svým přispěním pomohla spolu se stejně smýšlejícími lidmi k aktivnímu prosazení programu Pirátské strany do struktur vedení Karlovarského kraje.

Motto: „Život nám mnohdy nakládá právě proto, abychom zjistili, jak silní jsme.“ ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Bila za příspěvek:
Josef.Janu

Daniela Bílá
členka Komise bezpečnosti a prevence kriminality Rady Karlovarského kraje, členka Komise lázeňství a cestovního ruchu Rady města Karlovy Vary

tel. 607 046 969, mail: daniela.bila@pirati.cz, FB: https://www.facebook.com/daniela.bila

Legalizace a dekriminalizace léčebného konopí je nutná. ;)

Lukas.Jadlovsky
Místní předsednictvo
Příspěvky: 226
Registrován: 05 srp 2012, 21:08
Profese: IT Technik
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Re: KF_KvK_9/2016_kr.volby_rozprava_6-11místo

Příspěvek od Lukas.Jadlovsky »

Ahoj / Dobrý den Piráti a ostatní návštěvníci,

Jmenuji se Lukáš Jadlovský, je mi 31 let a od narození žiji v Mariánských Lázních. Vystudoval jsem SPŠ strojírenskou, obor výpočetní technika a v současné době jsem zaměstnám jako ISP technik u jednoho z největších místních poskytovatelů inernetu.

Členem Pirátské strany jsem od roku 2012, jsem také spolu zakladatelem místního sdružení Pirátů v Mariánských Lázních a člen předsednictva MS.

Za Pirátskou stranu kandiduje proto, že ji považuje za jednu z mála možných alternativ k současné nabídce politických stran, které jsou prohnilé korupcí a hájí pouze své zájmy a ne zájmy občanů kteří je volí.

V předloňském roce se nám s MS v Mariánských Lázních povedl nevídaný kousek, kdy se nám povedlo vyhrát komunální volby v našem městě a rádi bychom v této činnosti i nadále pokračovali na krajské úrovni, kde se budeme nadále snažit dělat politiku hlavně ku prospěch občanů a kraje.


p.s. omlouvám se za spoždění...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Jadlovsky za příspěvek:
Josef.Janu
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“