CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od anonym2064 »

Mikulas.Peksa píše:Mám otázky na Martina Shánila. Pokud RV schválením toho stanoviska o uprchlících jakkoli překročil svůj demokratický mandát, proč...
...nikdo nevyvolal mimořádný přezkum?
...nikdo nikoho z RV neodvolal?
...nikdo nepředložil členský podnět se stanoviskem jiného znění?
Nejsem mluvčí CFka, takže mohu tak nanejvýš prezentovat svůj dojem. Stanovisko asi bylo pro většinu buď zkousnutelné, nebo ho nepovažilo za dost důležité na to, aby se o jeho zvrácení snažili, nebo jim připadala cesta příliš obtížná. Vysvětlení proč se hejno chová jako stádo je na jinou debatu. Souvisí to s možnostmi a schopnostmi jedinců. Apriorní nezájem však nepředpokládám.
Resp. proč jsi ty osobně, jakožto člen CF, neinicioval nějaký "protiútok", abys mocenskou rovnováhu mezi oběma orgány obnovil?
Nechtěl jsem protiútak, Vyjadřil jsem se k němu ve smyslu "mám nějaké výhrady, ale hlasoval bych pro"
Dále - kdybys byl - čistě hypoteticky - zvolen nebo vylosován Jednatelem RV, jsi ochoten slíbit, že tu funkci budeš vykonávat zodpovědně? Tedy zodpovědně reagovat na podněty řadových členů pro RV a předkládat je RV, i kdyby je mělo (podle Tvého osobního názoru) řešit CF?
Osobní názory budu tlačit při vyjednávání, ale nepovažuji je za natolik důležité, aby ovlivnily zodpovědný přístup k povinostem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal, Frantisek.Navrkal, Alexandr.Mansurov
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jako problém vždycky bude, jak a priori zjistit, jestli o něčem CF vůbec rozhodovat stojí. Určitě se shodneme na tom, Martine, že pokud by CF stálo o vlastní rozhodování v určité věci, tak by mu to mělo být dopřáno. Jak jsem ti navrhoval, CF může změnit v předpisech (asi v těch stanovách), o čem chce rozhodovat samo a co nechává na RV. Jak jinak to řešit?

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34827
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31738 poděkování
Dostal poděkování: 25782 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Frantisek.Navrkal píše:Jako problém vždycky bude, jak a priori zjistit, jestli o něčem CF vůbec rozhodovat stojí. Určitě se shodneme na tom, Martine, že pokud by CF stálo o vlastní rozhodování v určité věci, tak by mu to mělo být dopřáno. Jak jsem ti navrhoval, CF může změnit v předpisech (asi v těch stanovách), o čem chce rozhodovat samo a co nechává na RV. Jak jinak to řešit?
Současně s předložením RV založit členskou anketu, zda o tom chce rozhodovat CF. Pokud se do nějakého termínu (3 pracovní dny?) nenasbírá dostatečný počet hlasů (naše oblíbené odmocniny?), tak to rozhodne RV.

Otázka je, jestli to myslím vážně, nebo ... :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Petr.Vileta píše:
Frantisek.Navrkal píše:Jako problém vždycky bude, jak a priori zjistit, jestli o něčem CF vůbec rozhodovat stojí. Určitě se shodneme na tom, Martine, že pokud by CF stálo o vlastní rozhodování v určité věci, tak by mu to mělo být dopřáno. Jak jsem ti navrhoval, CF může změnit v předpisech (asi v těch stanovách), o čem chce rozhodovat samo a co nechává na RV. Jak jinak to řešit?
Současně s předložením RV založit členskou anketu, zda o tom chce rozhodovat CF. Pokud se do nějakého termínu (3 pracovní dny?) nenasbírá dostatečný počet hlasů (naše oblíbené odmocniny?), tak to rozhodne RV.

Otázka je, jestli to myslím vážně, nebo ... :)
Tak to si kdokoli může založit kdykoli sám, pokud v daném případě cítí potřebu. To není žádná změna oproti současnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Lenka.Kozlova

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Krátce:
V RV bych chtěl věnovat svou energii a zkušenosti hlavně na přípravu krajských a parlamentních voleb. Po zkušenostech, které máme z posledních komunálních voleb, víme, že mít piráty v zastupitelských orgánech, ať v koalici, nebo v opozici, jedná se o pozitivní faktor pro celou společnost. Proto považuji za primární, aby i v těchto volbách piráti sklidili úspěch. Sám nebudu kandidovat do krajských zastupitelstev, protože jsem z Prahy, a do PČR také ne, protože jsem cizinec. Práce v RV mi však může poskytnout možnost být na jednu stranu aktivní a na druhé straně pomáhat, aby se co nejvíce pirátů dostalo do volených zastupitelstev.
Za Vaši podporu Vám děkuji

Giuseppe

https://www.pirati.cz/lide/giuseppe_maiello
tel.: 603578587
Ljuba.Polakova
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 489
Registrován: 18 dub 2011, 16:11
Profese: obchodník
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1787 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Ljuba.Polakova »

Vojtech.Pikal píše:Chtěl bych kandidáty požádat o úvodní řeči, nebo o vyjádření, co plánují za ty dva roky v RV dělat nebo třeba dokázat.
Informace, co ve své předchozí službě v RV třeba dokázali by taky nebyla marná.
Nakonec si dovolím připojit informaci, že RP se chystá navrhnout reformu dokumentu k PaRo, tak bych vnímal pozitivně, kdyby jste se nějak do jeho přípravy či připomínkování zapojili, nebo se vyjádřili, jak se na to díváte.

republikove-predsednictvo-f61/zmeny-v-paro-t29166.html
Se omlouvám, že tak pozdě, ale k reformě dokumentu PaRo jsem se dostala až dnes.

Za jeden rok v RV jsem dokázala být (asi) pěkně otravná, pre když hlasovalo málo členů RV, kontaktovala jsem některé členy, na které mám číslo, tel. nebo sms, že hlasujem. Samo, že na své náklady, pre chci, aby byl RV aktivním orgánem. Někdo byl rád, někdo nerad. Určitě jsem svou maličkostí přispěla, alespoň trošku k celkové aktivitě RV.

Dokázat :) bych chtěla např: dotáhnout hotovostní příjem. Sice to vypadlo ze zápisu z posledního zasedání v Jihlavě (musím víc nahlas), ale způsob, kterým to děláme je netransparentní. Sice by to bylo víc byrok., ale v souladu s tím co hlásáme (chceme být přece transparentní). V podatelně RV by se toho našlo :) .

PaRo za mě, srozumitelnější, stručnější, prostě dobrá práce (díky), jen nevím na kolik se změnila pravidla pravopisu, pre před nebo se psaly čárky a dost jich tam chybý a asi dvě věty bych přepsala víc česky, ale jde jen o kosmetickou úpravu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ljuba.Polakova za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Peksa, Petr.Vileta, Frantisek.Navrkal, Vojtech.Pikal, Lenka.Kozlova, Michal.Gill, Ivo.Vlasaty
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125
Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1498 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Petr.Lysek »

Tedy něco jako "kandidátská řeč" :
Jsem ve straně od roku 2013, od letošního podzimu jsem se stal jako náhradník zastupitelem Prostějova a současně jsem zatím předseda MS Prostějov.
Byl jsem v RV krátce jako krajský zástupce, hlasování až na jednu výjimku jsem se zúčastnil pokaždé, obě během té doby proběhnuvší zasedání byly bohužel v termínu, ve kterém jsem se nemohl osobně zúčastnit.
Rozhodně si myslím, že je nutné si uvědomit, že s úspěchy v komunálních volbách jde ruku v ruce i zodpovědnost za náš obraz na veřejnosti, pokud tedy chceme uspět v krajských a následně v parlamentních volbách. Dle mého názoru je jeden z hlavních úkolů RV podílet se spolu s RP na zajištění pružného fungování strany s jasně definovanou a vyžadovanou odpovědností jednotlivých struktur. Není přece například možné, aby se stanovisko k aktuálnímu problému schvalovalo několik měsíců, načež je rozhodnutí RV opakovaně zpochybňováno jako nedemokratické – viz z mého pohledu vyvážené a rozumné stanovisko k uprchlíkům.
Abych se zařadil pro případné hlasující na pomyslných dělících liniích uvnitř strany, uvádím následující:
- Nebudu hlasovat pro návrh, který by volal po vystoupení z NATO nebo EU – i když nepovažuji současný stav ani z jedné z těchto institucí za uspokojivý, pořád je to pro mě alespoň minimální záruka nějakého svobodného světa na rozdíl od autoritářského Ruska. A taky si nemyslím, že za všechno zlo světa mohou USA, židi, nadnárodní korporace nebo nějaká tajná organizace ovládající celý svět OFFTOPICkrásně popsáno v Ecově románu "Pražský hřbitov" na str.84 :-).
- Budu podporovat outsourcování činností, souvisejících s běžným administrativním chodem strany. Pokud chceme fungovat jako strana, která chce prosazovat svůj pohled na společnost, neměli bychom plýtvat energií třeba na běžné administrativní práce
- V případě hlasování , které nedopadne dle mých představ budu akceptovat rozhodnutí většiny a nebudu to považovat za válcování „menšinového“ názoru

Nemůžeme si dle mého názoru dovolit dál působit jako excentrická parta cvoků.
Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Chtěl bych doručit další nominace

Petr Třešňák
Jakub Burget
Petr Kopečný
Zdeněk Štěpánek

post429199.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Alexandr.Mansurov, Vojtech.Pikal, Michal.Gill
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5083 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Co hodlám v RV dělat:
* podporovat projednání rozumných podnětů, číst podatelnu a pomáhat s byro-technikáliemi
* účastnit se rozprav - zjišťovat si informace, budu-li mít pochybnosti k návrhu, tak se ptát, popř. navrhovat alternativy; účastnit se případných pracovních skupin k formulaci návrhů (klidně mumble)
* účastnit se hlasování, jezdit na zasedání, celkově se snažit, aby RV jako orgán pružně fungoval
* Jsem otevřen podnětům od členů. Lze mě kontaktovat jak přes fórum, tak přes fb, jabber či mailem. Dle možnosti sleduji dění v krajích i centrálních orgánech.
* Výbor je zde pro členy. Má plnit úkoly mu uložené CF a snažit se, aby prospěšná aktivita nenarážela na administrativní obstrukce.

Konkrétněji:
Běží příprava na krajské (a senátní) volby - za RV je nyní třeba především aktualizovat program a dát krajům rozpočet. K volbám obecně: hlavní iniciativa musí jít zejména z krajských sdružení, nehodlám blokovat krajské kandidátky (ať už samostatné či koaliční), nicméně musí být čistě schváleny příslušným krajským fórem, když mám pochybnosti, ptám se znamých členů daného KS. Od naších zastupitelů očekávám, že budou především studovat předložené návrhy, hledat v nich skuliny, předkládat alternativy a svoji činnost budou mediálně prezentovat. Rozhodnou-li se zůstat v opozici, měla by jim strana poskytnout zázemí. Konkrétní podoba je na příslušném kraji, nicméně RV by v rámci příprav měl diskutovat mantinely a ideálně nabídnout krajům vzory dokumentů, aby to měli snadnější. U Senátních kandidátů má smysl stavět kandidáty, kteří mají šanci reálně uspět, cílem by měl být Senátní klub. Se senátory by měla být před volbami dohoda, jak bude fungovat spolupráce v případě zvolení. Krajské & senátní volby jsou nyní priorita, nesmí se však zapomínat na volby do Sněmovny a další.
Finance: prioritou jsou volby, dále je potřeba podporovat aktivní lidi v jejich činnosti - ať už prostřednictvím PaRo nebo rozpočtů orgánů. Co se RV týče, primárně by měl být člen RV ochoten si dojet na zasedání za své, ale nejsem a priori proti proplácení cestovného, pokud se tim posílí účast na zasedáních. Sám si nehodlám nechat od strany proplácet cesty. Záměry schvalované RV musí být rozumně zdůvodněny a zapadat do koncepce daného orgánu. Vítám snahy některé aktivity profesionalizovat, úkolem politické strany má být především politická činnost, nikoliv interní administrativa.
Ovšem RV primárně řeší hodně byra. V tomto ohledu si vždy kladu otázku zda je nová úprava (předpis, usnesení, ...) skutečně nutná a zda nebude aktivní členy brzdit v činnosti. Jsem celkem liberální člověk a nerad vidím libovolné restrikce pokud k nim není vážný důvod (např. zákon). Ohledně programu, preferuji nejprve širší vnitrostranickou diskusi a na jejím základě formulaci klidně více alternativ. Alternativní návrhy vítám, ostatně nad konkrétním textem se dá vést diskuse spíš než nad komentářem. U programových návrhů sleduji, aby byl program jako celek konsistentní. Uvítal bych, kdyby se (nejen) členové RV účastnili pracovních skupin k nějakým vybraným programovým bodům a posilovali svoji "odbornost" i mimo stranu, ale chápu, že času nemá každý nazbyt. Měli bychom se jako strana umět vyjadřovat k různým tématům (a lze je bavit o tom, jak zahrnout různé názorové proudy a jak je prezentovat) - nicméně bych preferoval, kdybychom se primárně soustředili na témata pro nás klíčová. Kdyby byl kolem např. pokusů ochromit síťovou neutralitu (Brusel, Babiš, ...) alespoň takový povyk, jako kolem uprchlíků, bylo by to super. Lze se bavit o tom, zda současné pojetí pracovních skupin je vyhovující nebo jak to zefektivnit. Něco může vzniknout v RV, jinde se lze domluvit s RP či garanty. (Popř. je formálně zaúkolovat) S tím také souvisí, že bych od RP (nejpozději toho příštího) čekal postupné najmenování garantů a dohled nad jejich aktivitou. Osobně bych preferoval, kdyby se primárně pokryly naše klíčové oblasti a až následně body, kde často dochází ke sporům.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 8):
Frantisek.Kopriva, Mikulas.Peksa, Petr.Lysek, Frantisek.Navrkal, Petr.Vileta, Lenka.Kozlova, Michal.Gill, Ivo.Vlasaty
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od anonym2064 »

dotaz na všechny kandidáty.
jste pro OFFTOPIC(takovou úpravu byrokracie, která by umožnila) přímou volbu garantů? (CFkem)
nemá cenu to okecávat, stačí napsat ANO/NE. (Já jsem pro.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“