CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Včera mě Ondřej Marek nominoval. Chtěl bych mu ješte jednou poděkovat. Nominaci přijímám a jelikož máme pouze málo dnů do uzavření hlasování, prosím ostatní členy, aby se vyjádřili. Všem děkuji.

Giuseppe
Tel: 603578587
post430424.html?hilit=Giuseppe#p430424
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Frantisek.Kopriva, Michal.Gill, Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Chtěl bych kandidáty požádat o úvodní řeči, nebo o vyjádření, co plánují za ty dva roky v RV dělat nebo třeba dokázat.
Informace, co ve své předchozí službě v RV třeba dokázali by taky nebyla marná.
Nakonec si dovolím připojit informaci, že RP se chystá navrhnout reformu dokumentu k PaRo, tak bych vnímal pozitivně, kdyby jste se nějak do jeho přípravy či připomínkování zapojili, nebo se vyjádřili, jak se na to díváte.

republikove-predsednictvo-f61/zmeny-v-paro-t29166.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Giuseppe.Maiello

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Vojtech.Pikal píše:Chtěl bych kandidáty požádat o úvodní řeči, nebo o vyjádření, co plánují za ty dva roky v RV dělat nebo třeba dokázat.
Informace, co ve své předchozí službě v RV třeba dokázali by taky nebyla marná.
Nevim, je to politická funkce, jak jsem tu psal. Prostě hodlám držet RV ve funkčnosti, aby dokázal včas reagovat na nastalé situace (jak ty očekávané jako volby do krajů, tak ty neočekávané). Předpokládám, že v RV bych se zabýval v nejbližší době asi programem pro krajské volby, do větší budoucnosti to rozmyšlené nemám. Asi v nejbližší době založím tady někde vlákno, ve kterém by se předběžně dal ten program nějak probrat (jako výchozí bod vezmu program z minulých voleb).

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5507 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Vojtech.Pikal píše:Chtěl bych kandidáty požádat o úvodní řeči, nebo o vyjádření, co plánují za ty dva roky v RV dělat nebo třeba dokázat.
Informace, co ve své předchozí službě v RV třeba dokázali by taky nebyla marná.
Nakonec si dovolím připojit informaci, že RP se chystá navrhnout reformu dokumentu k PaRo, tak bych vnímal pozitivně, kdyby jste se nějak do jeho přípravy či připomínkování zapojili, nebo se vyjádřili, jak se na to díváte.

republikove-predsednictvo-f61/zmeny-v-paro-t29166.html
S Lukášem navrhovanými změnami souhlasím, snad to zefektivní přípravu, provedení a kontrolu projektů.

Vyřešit by se měla i proporcionalita hlasů a peněz (kvůli velké části nevyčerpaných peněz). Dokonce jsme se tím s několika lidmi z RV už zabývali a snad navrhneme vylepšení.
Naposledy upravil(a) Frantisek.Kopriva dne 01 pro 2015, 13:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Vojtech.Pikal píše:Nakonec si dovolím připojit informaci, že RP se chystá navrhnout reformu dokumentu k PaRo, tak bych vnímal pozitivně, kdyby jste se nějak do jeho přípravy či připomínkování zapojili, nebo se vyjádřili, jak se na to díváte.

republikove-predsednictvo-f61/zmeny-v-paro-t29166.html
Jako vypadá to přijatelně. V principu s tím nemám problém. Co se týče detailů, tak to si počkám na finální návrh, co hodíte novému RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
anonym2064

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Kandidaturu jsem jako mnozí další přijal ve vláknu s nominacemi, tak ji přijmu ještě jednou tady, aby to nezapadlo :)

V RV jsem byl ve volebním období 2011 - 2013 a v následujícím volebním období jsem byl zvolen v dovolbě v dubnu 2015. OFFTOPICPředtím jsem bohužel na Piráty kvůli práci neměl asi rok a půl čas a omezil jsem mé aktivity na práci v rámci MO, která se dala dělat přes Internet. Podílel jsem se na tvorbě spousty programových materiálů, zúčastnil jsem se téměř všech zasedání RV a na některých jsem byl dokonce jen jako host. Na fóru jsem nehlasoval snad jen když jsem byl mimo Internet. Pravidelně sleduji podatelnu RV a občas tam zanechám i nějaký ten příspěvek k věci. Kandidátskou řeč dodám.

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1957
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3926 poděkování
Dostal poděkování: 3345 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Michal.Gill »

OK, tak zde moje stručná kandidátská řeč:

Stručné představení:
Jsem členem MS Karvinsko a KS Moravskoslezsko. Do strany jsem vstoupil na konci roku 2012, dlouho jsem se podílel hlavně na regionálním levelu, o celostátní problémy jsem se začal více zajímat až po zvolení do RV coby zástupce Moravskoslezského kraje v létě 2014 poté, co byl předchozí zástupce, Martin Kučera, zvolen do čela AO. Toto je tedy má první kandidatura na bázi CF. Nepovažuji se za příliš aktivního (byť je to v kontextu RV relativní pojem), aktivně jsem se zatím podílel jen na několika málo dokumentech (nejznámější bezpochyby stanoviska nejprve ke slovenskému referendu a pak k uprchlické vlně), vzhledem k tomu, že téměř vždy v sobotu pracuji jsem se zúčastnil jen zasedání RV v Olomouci a Ostravě, zato jsem poctivě hlasoval v každém hlasování elektronickém. V rámci možností se snažím zajímat o mezinárodní pirátstvo, čehož dokladem budiž účast na dubnové konferenci o autorských právech v EP v Bruselu a nadcházející o lobbingu při evropských institucích, jež se koná tamtéž příští týden.

Tak asi tolik k mému dosavadnímu působení v RV. Do budoucna mohu, v případě zvolení, slíbit maximální možnou účast na fyzických zasedáních (jakou zvládnu), pokračování v poctivém hlasování a bude-li čas, tak snad i účast na tvorbě dalších dokumentů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 7):
Frantisek.Kopriva, Mikulas.Peksa, Rostislav.Reha, Ivo.Vlasaty, Dalibor.Zahora, Alexandr.Mansurov, Renata.Zdarkova

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od anonym2064 »

kŘeč: (jen opakuji co jsem napsal v nominaci)
Příší rok nás čekají krajské volby a zřejmě tomu zase bude do značné míry přizpůsobena i činnost RV. Sám kandidovat nebudu. V byrokratické oblasti se zaměřím na jednu zásadní věc. kde to bude možné, budu prosazovat aby raději rozhodovalo CFko, než nadřízené orgány. K tomu by mělo RVčko dopomáhat dobrými a jasnými a jednoznačnými návrhy referend. Měli bychom se snažit vyvarovat byrokliček a férovek všeho druhu, účelových protinávrhů a manipulací.
Více bych se ale stejně radši věnoval oblasti programové než byrokratické.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vlasaty, Dalibor.Zahora, Ludek.Blaha, Renata.Zdarkova
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5507 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Martin.Shanil píše:... budu prosazovat aby raději rozhodovalo CFko, než nadřízené orgány...
CF je nejvyšší orgán naší strany (viz §1 stanov), žádný nadřízenější už není. ;)

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3171
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9083 poděkování
Dostal poděkování: 3422 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 22/2015 Volba Republikového výboru

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Krátce:
Členkou strany jsem od poloviny roku 2012.
Do RV jsem byla CF zvolena záhy po tom, co jsem se začala snažit být aktivní členkou Pirátů.
Kampaňovala jsem, když se blížily volby do sněmovny a založila jsem fungující MS v Příbrami.
První zasedání RV jsem absolvovala jako host, ještě před zvolením.
Vedla jsem kampaň v sčk před volbami do EP. Mezi tím jsem se prokousávala předpisy a forem, abych rozuměla o čem je v RV řeč a mohla jsem informovaně hlasovat.
Stala jsem se 1. místopředsedkyní sčk a později jsem "zdědila" předsedování po odchodu Vaška Málka.
Na fyzických zasedáních RV jsem byla vždy, kromě Brna a Ostravy.
Elektronicky hlasuji téměř pokaždé. Za poslední rok, jak jsem zjistila díky tabulce, kterou vytvořila Simona, jsem nehlasovala jen jednou.
Co bych chtěla zlepšit? Být aktivnější při jednáních RV na foru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 8):
Frantisek.Kopriva, Mikulas.Peksa, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty, Dalibor.Zahora, Michal.Gill, Alexandr.Mansurov, Renata.Zdarkova
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“