Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji tento členský podnět

Ano
44
79%
Ne
7
13%
Zdržuji se
5
9%
 
Celkem hlasujících: 56 - Celkem hlasů: 56

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Příspěvek od Roman.Kucera »

Pro mě cílem zapracovat toto do programu. Tohle je jen předpoklad, který to usnadní. PRO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Marek.Dluhos
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Marek.Dluhos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 742 poděkování

Re: Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Příspěvek od Marek.Dluhos »

Vojtech Pikal píše:Kvůli jedné zmínce na anonymním blogu budeme vydávat stanovisko? Vážně?
A to rovnou celostátního fóra. Nestačil by komentář příslušného garanta?
?

Vojtěchu to nebyl článek na "anonymním blogu". To byl článek visící od 31.12. na velmi čteném Neviditelném psu. Otevři si jejich sekci čtenost a tam zjistíš, že k dnešnímu dni si článek přečetlo (to neřeším kolik ho dále sdílelo) 13269 LIDÍ

http://neviditelnypes.lidovky.cz/ctenost.aspx

Černá jízda a politika 13269x 31.12.2014 17:16

Jestli i ze strany vedení Pirátské strany pojedeme takto ospalým tempem bez stanovisek nadále, tak postupně přijdeme o desetitisíce voličů! Protože jestliže takto složitě řešíte vydání stanoviska k jedné tak zásadní věci, na které se shodneme, je evidentní že ještě ospalejší budete u VZP, exekutorů, vody atd. To tu stranu můžete rovnou zakopávat.
Ivo Vasicek píše:Přesto si myslím, že ten blog je zcela marginální a takových blogů, kde někdo něco o nás píše jsou mraky. Reakcí na takové články se pouze zvyšuje publicita těch původních autorů (stálo nám za to reagovat, takže je bereme vážně).
Raději něco doplním do programu - ve smyslu podpory alternativních měn. Nechápu proč se vyjadřovat k té hotovosti - nikdy jsme o něčem takovém vůbec neuvažovali...
Mě takové úvahy (rušení hotovosti) připadaly natolik mimo, že jsem do toho vlákna ani nelezl.
Ivo na to že tak často řešíš konspirační teorie jsi pozoruhodně málo akční. Naše nevydávání stanovisek k podobným situacím jen umožňuje právě zastáncům takovýchto nových totalit a jejich ochočeným propagátorům v médiích tímto směrem masírovat veřejné mínění! Oni právě využívají každou možnost, ovládají média atd., aby veřejnosti takovéto možnosti vývoje nastavili jako "normální" a "pokrokové" - viz. "reformy" Topolánkovy a Kalouskovy vlády! Samozřejmě nemusíme vydávat stanovisko ke každému výroku na blogu či článku v novinách, pokud ale něco cítíme jako zásadní otázku, ve které je dobré, aby veřejnost naše stanovisko jasně znala, tak to můžeme s reakcí spojit.

Takže já jsem pro jasné stanovisko i dát to jako bod programu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ales.Sura, Daniela.Bila
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5545
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22482 poděkování
Dostal poděkování: 4538 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Příspěvek od Robert.Magni »

Například téma exekutoři se táhne už dlouho a prd z toho....a další věci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Marek.Dluhos

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ivo Vasicek píše:Mě takové úvahy (rušení hotovosti) připadaly natolik mimo, že jsem do toho vlákna ani nelezl.
Ivoši, i mě to připadalo jako UFO. Ale jelikož v mnoha státech ten cíl zrušit hotovost zcela nepokrytě vyhlašují a u nás Babiš tím směrem jde taky, asi je to na vydání jasného signálu veřejnosti, že tudy ne!
Já to vidím na svém podnikání, snížil se zase limit na 270000. Pro lidi, co odevzdávají tržbu, je to dost problém, často řešitelný tak, že se fingujou datumy, nebo se firma musí rozdělit na menší a různě še to šolíchá částečně bankou, částečně pokladnami těch fiktivních firem. Výběr daní se tím nijak nezlepší, ale pakárna pro poctivý podniktele je to neskutečná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Marek.Dluhos, Ivo.Vasicek, Ales.Sura
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ok, takže 3 věci:

1) Nikde z článku nevyplývá, že by Piráti byly pro zrušení hotovostního oběhu peněz.
Kdo to tam najde neumí čist. Je to blog příznivce a inkriminovaná číst zní: "Osobně jsem pro naprostou transparentnost ve smyslu skleněné společnosti: zrušit papírové a kovové peníze a nechť se vše děje bezhotovostně a pod veřejným dohledem. To je ale pirátský nápad!" (zvýrazněno mnou)

2) Pokud je cílem vydání stanoviska, stačí se myslím ozvat MO, které případně ve spolupráci s garantem pro Finanční systémy někde vydá.

3) Pokud je cílem změna programu, tak potřebuju vědět jakého a jak. Ten programový bod jistě již někde je.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petr.Nemecek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5545
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22482 poděkování
Dostal poděkování: 4538 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Příspěvek od Robert.Magni »

Tady je to http://www.pirati.cz/program/finance
Moc úprav to nebude potřebovat

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7012
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Jsem přesvědčen, že v programu je svoboda peněz vyjádřena dostatečně.
Elektronické měny a přímá směna. Piráti souhlasí s použitím decentralizovaných anonymních měn, jako je např. elektronická měna Bitcoin nebo lokální měny. Postavíme se proti snahám finančních skupin takové měny zakazovat a kriminalizovat. Nesouhlasíme také s tím, aby stát bránil přímé směně. V případě firem, které poskytují služby státu, naopak podporujeme možnost platit daň formou zápočtu.
Nerad bych ten pečlivě cizelovaný bod programu prasil poznámkami typu a nechceme "zakázat alkohol". Explicitně popisovat že tím myslíme i papírové kovové nebo i plastové peníze...mi připadá znehodnocující
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Marek.Dluhos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 742 poděkování

Re: Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Příspěvek od Marek.Dluhos »

Ivo Vasicek píše:Jsem přesvědčen, že v programu je svoboda peněz vyjádřena dostatečně.
Elektronické měny a přímá směna. Piráti souhlasí s použitím decentralizovaných anonymních měn, jako je např. elektronická měna Bitcoin nebo lokální měny. Postavíme se proti snahám finančních skupin takové měny zakazovat a kriminalizovat. Nesouhlasíme také s tím, aby stát bránil přímé směně. V případě firem, které poskytují služby státu, naopak podporujeme možnost platit daň formou zápočtu.
Nerad bych ten pečlivě cizelovaný bod programu prasil poznámkami typu a nechceme "zakázat alkohol". Explicitně popisovat že tím myslíme i papírové kovové nebo i plastové peníze...mi připadá znehodnocující
Podle mne tam chybí jasné vyjádření, že odmítáme rušení hotovosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ales.Sura, Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5545
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22482 poděkování
Dostal poděkování: 4538 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Příspěvek od Robert.Magni »

Ivo Vasicek píše:Jsem přesvědčen, že v programu je svoboda peněz vyjádřena dostatečně.
Elektronické měny a přímá směna. Piráti souhlasí s použitím decentralizovaných anonymních měn, jako je např. elektronická měna Bitcoin nebo lokální měny. Postavíme se proti snahám finančních skupin takové měny zakazovat a kriminalizovat. Nesouhlasíme také s tím, aby stát bránil přímé směně. V případě firem, které poskytují služby státu, naopak podporujeme možnost platit daň formou zápočtu.
Nerad bych ten pečlivě cizelovaný bod programu prasil poznámkami typu a nechceme "zakázat alkohol". Explicitně popisovat že tím myslíme i papírové kovové nebo i plastové peníze...mi připadá znehodnocující
Vzhledem k tomu,že,,lokální měna,,není totéž,co hotovostní platby,tak bych to raději odcizeloval a přeložil do lidštiny. Tohle je text dobrej pro kavárnu,ale obyčejný lidi to odradí. Chce to víc populismu,pokud chceme něčeho dosáhnout i ve skutečném světě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Marek.Dluhos, Daniela.Bila

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2112
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1963 poděkování
Dostal poděkování: 3119 poděkování

Re: Stanovisko za podporu hotovosti a alternativních měn

Příspěvek od Ales.Sura »

zabzicek píše:Tady je to http://www.pirati.cz/program/finance
Moc úprav to nebude potřebovat
Návrhuji úpravu stávajícího odstavce:
Elektronické měny a přímá směna. Piráti souhlasí s použitím decentralizovaných anonymních měn, jako je např. elektronická měna Bitcoin nebo lokální měny. Postavíme se proti snahám finančních skupin takové měny zakazovat a kriminalizovat. Nesouhlasíme také s tím, aby stát bránil přímé směně. V případě firem, které poskytují služby státu, naopak podporujeme možnost platit daň formou zápočtu.
za tento:
Prostředky směny. Piráti podporují používání alternativních prostředků směny – tj. používání elektronických měn typu Bitcoin, lokálních měn, Barterového obchodu, sdílení, půjčování, plateb protislužbou, apod. Piráti jsou zároveň proti jakémukoliv omezování, kriminalizování nebo zákazu používání tradiční hotovosti (mince a bankovky) včetně výše uvedených prostředků směny. V případě firem, které poskytují služby státu, naopak podporujeme možnost platit daň formou zápočtu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Roman.Kucera, Daniela.Bila
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“