Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vlasti

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Odpovědět

Bude-li znovuzavedena branná povinnost, chci

Anketa končí za 06 led 2015, 07:02

klasickou vojnu, tedy branci, kterým velí profesionální vojáci
4
15%
domobrana, výcvik v civilu, něco jako ve Švýcarsku
17
63%
nějak se uleju, ať to dělají jiní
3
11%
radši odejdu z této země
3
11%
 
Celkem hlasujících: 24 - Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
Josef.Janu
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 383
Registrován: 04 lis 2014, 15:49
Profese: stavař projektant
Bydliště: Karlovy Vary - Tuhnice
Dal poděkování: 206 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od Josef.Janu »

Jsem pro všechny aktivity, které nás donutí se trochu více hejbat, být samostatnější, nepanikařit a naopak se umět rychle rozhodnout co dál v krizových situacích. Napadení cizím vojskem je krajní varianta, ale teroristické útoky, jak na obyvatele, tak infrastrukturu by nás z našeho bohorovného klidu velmi rychle dovedli k absolutní panice a zcela zbytečným ztrátám. K zamyšlení: kolik z nás umí ošetřit druhého? Uneseme zraněného? ... a jak daleko? Jsme schopni efektivně rozdělit zásoby vody a potravin, když dojde k problému? ... Jsem přesvědčen, že v těchto bodech se neustále posouváme ke dnu. Takže za mne: domobrana ano ... a nyní dát dohromady její náplň. Sám nemám tuto otázku vyjasněnou, ale v tuto chvíli domobranu v našem prostoru nevnímám jako nutně ozbrojenou sílu, ale spíš jako připravenost a pomoc druhým (povodně, požáry, dopravní a technická neštěstí ....)
Marek.Dluhos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 742 poděkování

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od Marek.Dluhos »

BigPepik píše: Sám nemám tuto otázku vyjasněnou, ale v tuto chvíli domobranu v našem prostoru nevnímám jako nutně ozbrojenou sílu, ale spíš jako připravenost a pomoc druhým (povodně, požáry, dopravní a technická neštěstí ....)
Jenomže s tímto přístupem už Tvá odpověď nepatří do tohoto fóra, které řeší jak se případně bránit a ubránit. Tahle Tvá "připravenost a pomoc druhým" pak bude stejně dobře využita okupačními vojsky k ochraně dobytého území a šetření jejich sil pro skutečné vedení bojů proti našim případným spojencům (pokud bychom se takto bez zbraní k tomu postavili všichni a naše obrana už nebyla ani ve městech, ani na Šumavě, ani na linii Tatry - Malá Fatra...).
BigPepik píše:Jsem pro všechny aktivity, které nás donutí se trochu více hejbat, být samostatnější, nepanikařit a naopak se umět rychle rozhodnout co dál v krizových situacích. Napadení cizím vojskem je krajní varianta, ale teroristické útoky, jak na obyvatele, tak infrastrukturu by nás z našeho bohorovného klidu velmi rychle dovedli k absolutní panice a zcela zbytečným ztrátám. K zamyšlení: kolik z nás umí ošetřit druhého? Uneseme zraněného? ... a jak daleko? Jsme schopni efektivně rozdělit zásoby vody a potravin, když dojde k problému? ...
Držel bych se tohoto a rozšířil to o výcvik se zbraněmi atd. S každým rokem (či půlrokem) navazujícícím dobrovolným výcvikem by se lidé školili i na složitější zbraně (strategie a taktika v širším měřítku v různém prostředí - města, hory, děla, řidičák použít i na transportér nebo tank atd.).
fox.of.fire
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 64
Registrován: 07 zář 2012, 22:07
Profese: student
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od fox.of.fire »

Karel Rada píše: Jestli si ovšem vlastenectví pleteš s nacizmem, tak to by naši vojáci, kteří bojovali v zahraničních armádách proti Hitlerovi byli co ? Snad také nacisti ?
Nedavam rovnitko mezi oba pojmy. Nacismus je samozrejme mnohem agresivnejsi. Ale i nacionalismus/vlastenectvi povazuju za spatne, protoze vychazi ze stejneho iracionalniho pudoveho rozhodnuti - uprednostneni "jedne tlupy" oproti ostatnim. Misto aby se tu resilo jak chranit lidi a jejich zivoty, tak se tu resi "jak branit vlast".
Abych mohl soudit vojaky co bojovali proti Hitlerovi, musel bych vedet z jakych pohnutku tak cinili. Nacisticke nemecko se nechalo vyeskalovat natolik, ze uz to prevdepodobne neslo resit jinak nez vojenskym konfliktem.
Karel Rada píše: Mě vždycky děsila odevzdanost s jakou se židi nechali odvážet do koncentračních táborů, nepohrdal jsem jimi, jen mě to skutečně děsilo. A naopak jsem chápal povstání ve Varšavském ghetu. Dle tebe asi jeho organizátoři s pomocí propagandy využili nízkých lidských pudů a ukecali spoluvězně aby nedávali své životy zadarmo. A docela zbytečně stříleli po hodných němcích.
Pokud se dostanete do takove situace, ze vam nezbyva nic jineho nez strilet, tak uz jste selhal. Moje pouceni z historie je takove, ze je treba snazit se takove eskalaci zabranit.
Vy tady pouzivate nadsazku s "hodnymi nemci", ale lidsky mozek opravdu funguje tak, ze kazdy clovek sam sebe povazuje za dobreho (pokud netrpi vaznou psychickou poruchou). Ti nemci byli proste zmanipulovani propagandou o zlych zidech. A za "piratske" reseni povazuju snazit se takovemu zmanipulovani predejit. Znamena to zajimat se co se deje po celem svete a snazit se to zmenit k lepsimu, misto toho abyste tady sedel, lestil flintu a snazil se vymyslet jak se proti tomu "zlemu" zbytku sveta opevnite. Zkratka se snazite resit nasledek misto priciny.
Karel Rada píše: A tak jsem tedy agresivní, sedím doma a leštím flintu. Jen si občas zastřílím do terče, abych nevyšel ze cviku. Na lidi nemířím, protože pokud budu muset na někoho zamířit, bude to vážně.
Proti vlastnictvi zbrani v zasade nic nemam, pokud jsou teda jejich vlastnici psychicky v poradku. Dokonce to podle nekterych pozorovani snizuje kriminalitu.
Karel Rada píše: Na zabírání nějakého území jsem zatím nepomyslel. Spíš si chci hájit to své. Taky nechci dát svou kůži lacino, ať už přijde nebezpečí odkudkoli.
Prave ta mentalita "nase uzemi" a "jejich uzemi" mi na tom vadi. Teda nejsem si jisty co myslite tim "svym uzemim". Obydli cloveka by rozhodne melo byt chraneno. Ale zabirani prirodnich zdroju narodnimi staty je od zacatku postavene spatne. V historii se to nejak rozdelilo podle toho ktera tlupa mela zrovna vetsi kyj. Ted uz by se hodilo ty tlupy rozpustit, ale lidske pudy jsou zatracene silne.
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od Karel.Rada »

Jak tak sleduji názory mladé generace, je mi jasné, že se svět opět řítí do průseru.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od Roman.Kucera »

Karle, mezi tebou a Martinem zas taková generační propast nejni :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od Ludek.Blaha »

fox of fire píše:Moje pouceni z historie je takove, ze je treba snazit se takove eskalaci zabranit.
Ano. Historicky každý, aspoň trošku rozumný a předvídavý uchvatitel vždy velmi důsledně zotročil, když už ne rovnou pobil, místní obyvatelstvo, aby tak do budoucna zabránil jakýmkoli náznakům, natož eskalaci vlasteneckých pokusů o vyhnání agresora. Mnozí státníci pak dovedli tuto účinnou taktiku až k téměř dokonalosti a pravidelně nechávali vybíjet svoje nejbližší okolí, včetně vlastní rodiny.

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já bych se asi anektovat Německem nechal dobrovolně :-) Spokojil bych se asi i s Rakouskem, ale pod podmínkou, že půjde i Chorvacko a Slovinsko.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
anonym2064
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od anonym2064 »

co chcete bránit? Banky nemáme, vlastní vodu nám prodávaj francouzi a němci, ruskej plyn budeme mít brzo zakázanej a vlastní už máme jen levnou pracovní sílu kterou taky usilovně prodáváme. Z vlastní produkce jde velká část doprdele naprosto dobrovolně. Tento stav může bránit jen propagandou zpitomělá ovce.
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od Karel.Rada »

,,Nikdy nic nelze mít za definitivní ". Snad jedině výskyt blbců. Ti se rodí neustále a občas se dostávají i k moci. Zabránit tomu nelze. A tak je občas třeba promazat pušku a bránit tu svojí tlupu. Z hlediska morálky je to divné, ale morálka sama je také občas divná. Mění se s dobou a to co bylo morální kdysi nemusí být uznáváno za morální dnes. Stejně tak dnešní dravčí kapitalizmus je pokrytecký a hrubě nemorální třeba z hlediska křesťana (považovat Kalouska za křesťana může jen vůl ). Ovšem i morálka prezentovaná křesťanskými církvemi má svá temná místa. Morálka muslimů to už je úplná noční můra.
Takže morální soudy jsou vždy tak trochu pofidérní, nelze je mít za definitivní a absolutně platné. Navíc každý jednotlivec sám sebe považuje za arbitra a nejvyššího soudce v oblasti morálky. Takže co kus, to názor. Názorové rozdíly je někdy možné řešit diskuzí. Jenže rozdíly mohou být tak velké a nepřekonatelné, že jdou řešit jen puškou. Pokud někdo dojde k názoru, že je zcela morální ze mě udělat otroka, či mě poslat do plynu, tak si klidně morálně zdůvodním, že mu ustřelím palici. Prostě je dobré být připraven na všechny možnosti. Svět je jedno velké obludárium a různé obludnosti nám může předhodit kdykoliv.
Doporučená četba : http://postapo.cz/soucasne-deni/postapo ... rvni-ruky/
Dporučený film : Volný pád
Sluníčkoví lidé jsou sice zvláštní úkaz, ale s prominutím, považuji je za naivní pitomce.
anonym2064
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od anonym2064 »

S puškou v ruce a ohněm v srdci si to sluníčkářům nandal. hurá.
"Morálka muslimů to už je úplná noční můra."
to je spíš na nějakej čaj na lehký spaní. kvér pod polštářem ti asi na klidu nepřidá a strachu z muslimů nezbaví.
Svět je jedno velké obludárium a různé obludnosti nám může předhodit kdykoliv.
svět je v pohodě a pro lidi je přesně takovej jakej si ho dělájí. Lék na morálku neni flinta. (i když si to některé mocnosti myslí)
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“