Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Orientalni anketa

Navrhovane principy jsou mi blizke
18
22%
Soucasne reseni je idealni
8
10%
Citim problem, ale chci to resit jinak
28
34%
Krtek to dela jenom aby rozbil Ivanovi babovicku, toho se ucastnit nebudu!
9
11%
5 samyc
19
23%
 
Celkem hlasujících: 51 - Celkem hlasů: 82

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Vaclav Malek píše:Koukám, že máš podporu, na ten problém se upozorňuje již nějaký pátek... přijímaní členů v MS je netransparentní, ale možná než omezovat to, tak bych to řešil větší transparencí, ovšem čekací lhůta je nezbytná z podstaty stability systému. Každopádně jsem pro.
Ahoj vyjímečně s tebou souhlasím v pár věcech a to že by čekací lhůta na členství mohla být přesně daná třeba například na ty tři měsíce. Co se však týče přijímaní jsem stále pro to aby to mohlo dělat samotné MS. Ty tři měsíce by měli být dostatečná doba na to aby si někdo všimnul toho že se v tom MS velrybaří a tudíž to předal k prošetření.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Malek, Lenka.Kozlova, Jiri.Ulip, anonym2064, Josef.Krajc, Daniela.Bila

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

moje resumé:
stejně jako Martin
čekací lhůta ano, přijímání členů MS k tomu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 2):
Martin.Cryo.Broz, Daniela.Bila

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Lastuvka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1135
Registrován: 19 říj 2013, 21:07
Profese: html coder
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Příspěvek od Tomas.Lastuvka »

Prijimani clenu pouze v ramci MS vidim take jako problem.. Na druhou stranu, jako clovek co treba bude bydlet v Turnove, kde bude MS, ktere bude ochotne mne prijmout a schuzi ma v danem meste, tak by se mi nechtelo cekat treba 3 tydny nez bude schuze KS a jeste na ni i dojizdet (treba do liberce) a urcite bych mel to stesti, ze v den schuze bych mel smenu v praci.. Takze moje prijeti by bylo odlozene do doby nez bych se trefil na schuzi v mem volnu..

Tady bych spis videl to, ze MS jeste nez clena prijme sa vedet svemu KS, ze bude prijimat clena a PKS bud da svoleni nebo zakaze, pripadne bude chtit vic info o zajemci.. Jasne da se namitnout, ze PKS by v ten moment hodne ovlivnovalo deni v MS, ale nad PKS je KF, RP ci CF, takze pokud by byl problem, verim ze by se vyresil..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Lastuvka za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jiri.Ulip, Frantisek.Kopriva, Daniela.Bila
Ten, kdo je ti nejbliz, bude vzdy tim, co ti ublizi nejvic!

Nemam na vas naladu, nedivte se mym reakcim.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21653
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5128 poděkování
Dostal poděkování: 12531 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Příspěvek od Lukas.Novy »

Michal Horak píše:
Jaky model? Pokud chces muj navrh srovnavat se Smernici ustredniho vyboru KSC k prijimani kandidatu clenstvi v Komunisticke strane Ceskoslovenska schvalene sekretariatem ustredniho vyboru KSC dne 28. cervna 1971, tak se ji prosim precti poradne znova.
Přesně tak! Ber to jako nadsázku na zvýraznění mého nesouhlasu s výše uvedeným návrhem
Ja tam tu podobnost proste nevidim ani v nadsazce, smernice KSC zavadela lhutu kandidatu na clenstvi v KSC, tedy nez se nekdo mohl stat clenem, byl cekatelem bez prav clena. Muj navrh zadnou takovou lhutu nezavadi, clenove jsou od zacatku plnohodnotnymi cleny, kazdy je clenem krajskeho sdruzeni, kazdy ma pravo jednou za tri mesice zmenit sve oblastni sdruzeni. Jedine vcem jsou novacci limitovani je to, ze od zacatku nepatri do zadneho mistniho sdruzeni. Duvody jsem jiz popsal, ale pro jistotu jeste nazorne: Predpokladejme, ze v mistnim sdruzeni existuje predsednictvo nepiratu a je vule ho tedy odvolat. V soucasne situaci staci ze predsednicvo tesne pred hlasovanim o odvolani (pokud k nemu vubec dojde, svolani zasedani se da ucinne odkladat do nekonecna) navelrybari tolik clenu, aby se pri volbe udrzeli. V tuto chvili neexistuje zadny zpusob, jak takove predsednictvo sesadit. V mem navrhu nejen, ze nelze tak rychle navelrybarit potrebne cleny, ale pokud uz je navelrybareno, mohou se clenove jinych mistnich sdruzeni presunout a situaci vyresit.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21653
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5128 poděkování
Dostal poděkování: 12531 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Příspěvek od Lukas.Novy »

Tomas Lastuvka píše:Prijimani clenu pouze v ramci MS vidim take jako problem.. Na druhou stranu, jako clovek co treba bude bydlet v Turnove, kde bude MS, ktere bude ochotne mne prijmout a schuzi ma v danem meste, tak by se mi nechtelo cekat treba 3 tydny nez bude schuze KS a jeste na ni i dojizdet (treba do liberce) a urcite bych mel to stesti, ze v den schuze bych mel smenu v praci.. Takze moje prijeti by bylo odlozene do doby nez bych se trefil na schuzi v mem volnu..
Ale prd, jsme internetova strana. "V pritomnosti zadatele" znamena i online na mumble, pokud bude PKS zasedat online.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Marek.Necada

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Tomas Lastuvka píše:Prijimani clenu pouze v ramci MS vidim take jako problem.. Na druhou stranu, jako clovek co treba bude bydlet v Turnove, kde bude MS, ktere bude ochotne mne prijmout a schuzi ma v danem meste, tak by se mi nechtelo cekat treba 3 tydny nez bude schuze KS a jeste na ni i dojizdet (treba do liberce) a urcite bych mel to stesti, ze v den schuze bych mel smenu v praci.. Takze moje prijeti by bylo odlozene do doby nez bych se trefil na schuzi v mem volnu..

Tady bych spis videl to, ze MS jeste nez clena prijme sa vedet svemu KS, ze bude prijimat clena a PKS bud da svoleni nebo zakaze, pripadne bude chtit vic info o zajemci.. Jasne da se namitnout, ze PKS by v ten moment hodne ovlivnovalo deni v MS, ale nad PKS je KF, RP ci CF, takze pokud by byl problem, verim ze by se vyresil..
@Tomáš
to jo a nový člen by mohl být tak přijat v časovém horizontu rok, max. dva?
protože mezitím by se někdo rozhodl odvolat PKS, nebo jeho část, pak by se volilo a případně znovu odvolávalo, někdo by napadl volbu, nebo dovolbu...
až by to nakonec skončilo u předsedy/ftip/, ale ten by byl zrovna odvolaván z důvodu neviditelnosti...např. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Martin.Cryo.Broz

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13412
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34680 poděkování
Dostal poděkování: 17602 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Lukas Novy píše:OFFTOPIC[quote="Tomas Lastuvka"]Prijimani clenu pouze v ramci MS vidim take jako problem.. Na druhou stranu, jako clovek co treba bude bydlet v Turnove, kde bude MS, ktere bude ochotne mne prijmout a schuzi ma v danem meste, tak by se mi nechtelo cekat treba 3 tydny nez bude schuze KS a jeste na ni i dojizdet (treba do liberce) a urcite bych mel to stesti, ze v den schuze bych mel smenu v praci.. Takze moje prijeti by bylo odlozene do doby nez bych se trefil na schuzi v mem volnu..

Ale prd, jsme internetova strana. "V pritomnosti zadatele" znamena i online na mumble, pokud bude PKS zasedat online.[/quote]
No ty vole, Krtku ty si taky už s pojmy nakládáš jak chceš nebo si už přešel z větší části do virtuální reality. :roll:

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Nějak mi nedochází, v čem je přijímání členů MS netransparentní. Vašku?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Martin.Cryo.Broz

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21653
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5128 poděkování
Dostal poděkování: 12531 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Příspěvek od Lukas.Novy »

Dalibor Zahora píše:No ty vole, Krtku ty si taky už s pojmy nakládáš jak chceš nebo si už přešel z větší části do virtuální reality. :roll:
Nedelam nic, co by v pravu nebylo bezne. Principu se rika pravni fikce. Vem si napriklad datove schranky a spravni rad:
§37 (4) z 500/2004 Sb. píše: Podání je možno učinit písemně nebo ústně do protokolu anebo v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem. Za podmínky, že podání je do 5 dnů potvrzeno, popřípadě doplněno způsobem uvedeným ve větě první, je možno je učinit pomocí jiných technických prostředků, zejména prostřednictvím dálnopisu, telefaxu nebo veřejné datové sítě bez použití uznávaného elektronického podpisu.
Jak je mozne, ze mohu podani ucinit datovou schrankou, kdyz zakon zde v taxativni vyctu schranku neuvadi?
§18 (2) z. 300/2008 Sb. píše: Úkon učiněný osobou uvedenou v § 8 odst. 1 až 4 nebo pověřenou osobou, pokud k tomu byla pověřena, prostřednictvím datové schránky má stejné účinky jako úkon učiněný písemně a podepsaný, ledaže jiný právní předpis nebo vnitřní předpis požaduje společný úkon více z uvedených osob.
Abrakadabra! Kdyz posilame datove zpravy uradum, tak to ve skutecnosti delame pisemne. :)

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Tomas.Lastuvka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1135
Registrován: 19 říj 2013, 21:07
Profese: html coder
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena Stanov: prislusnost k oblastnimu sdruzeni

Příspěvek od Tomas.Lastuvka »

Prijmuti online.. Jo to by slo, ale ocekava to nasledujici:
- Cleni PKS umi pouzivat mumble a nahravat prijimani
- Zajemce umi pouzivat mumble
- Budeme mit mumble stale online

Videl bych dva problemy.. Nevim, zda si to registroval, ale probihala tu diskuze o mumble a dost ohlasu bylo takovych, ze lide maji problem s nastavenim mumble.. A pak mumble ted funguje, ale pokud jsem to pochopil z tveho vyjadreni spravne, tak je to testovaci provoz, kde neni jiste, ze pobezi stale.
Ten, kdo je ti nejbliz, bude vzdy tim, co ti ublizi nejvic!

Nemam na vas naladu, nedivte se mym reakcim.
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“