Crowdtempidence

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Zamčeno
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Crowdtempidence

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Hoja, dostal jsem takovej nápad, kvůli neexistenci pořádné evidence...

Vycházím z tohoto:
- zájemci musí chtít poskytnout o sobě informace
- zájemci potřebují místo, kam ty informace dají
- každý zájemce by měl mít nadále kontrolu nad jím poskytnutými daty
- každý uživatel našich systémů má možnost, aby si udělal svoji vlastní stránku na dokuwiki v namespace lide
- osobní údaje, které zájemce sám nezveřejní, k ničemu nepotřebuji

Tedy jsem zkusil udělat tabulku na svém profilu: https://www.pirati.cz/lide/tomas_klapka (podívejte se do manuálu nebo přes Upravit stránku na zdroj, jak se dělají tabulky)
Napsal jsem jednoduchou aplikaci, která data z tabulek scrapuje: https://github.com/pirati-cz/crowdtempidence
Zkusmo jsem aplikaci nasadil na http://lide.hejno.cz/ kde se zobrazuje seznam stránek s odkazem na jejich data.
Když si nějakou stránku prokliknete, třeba můj profil, dostanete všechna načtená data: http://lide.hejno.cz/tag/tomas_klapka
Přidal jsem hledání prozatím přes URL http://lide.hejno.cz/search/<hledaný text> takže například zkuste: http://lide.hejno.cz/search/pirati

Je to jen nástřel a dají se udělat lepší náhledy na data, lepší hledání, nezobrazování stránek, kde tabulka není, dotažení dalších dat odjinud, apod.

Před výzvou k hromadné editaci vlastních pirátských profilů bych ještě sladil termíny (viz třeba mail, email, e-mail), udělal nějakou šablonu, kterou si každý může copy&pastnout, vyplnit a některé řádky odstranit (pokud taková data nechce poskytovat).

Předkládám k diskuzi.

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Petra.Kopecka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 342
Registrován: 05 úno 2014, 20:48
Profese: SW Tester
Bydliště: W*rez fora...
Dal poděkování: 670 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowdtempidence

Příspěvek od Petra.Kopecka »

Zajímalo by mne, jestli to bude k dispozici i pro neregistrované členy a ve vyhledávačích ? Zběžně sem shlédla seznam a ráda bych upozornila na duplicitní záznamy ;) Z pohledu UF mě to prozatím nenadchlo, ovšem záleží na tom jak se to bude vyvíjet dále.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15000 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowdtempidence

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Absolutně nechápu význam - evidenci nemáme/je složitá, protože jsou v ní neveřejné informace. Tohle vůbec nic neřeší. Potřebujeme naoapak spíš ty údaje, které lidé nechtějí uvádět veřejně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Malek, Petr.Vileta, Jakub.Michalek

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Crowdtempidence

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Mně se to líbí.. Ale možná si to představuju moc růžově? Když bych si klikla, že chci středočeský kraj (kdyby tam byla taková kolonka) jména a telefony (těch, co to uveřejnili), tak mi vyjede taková tabulka?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivan.Sirko

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13412
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34679 poděkování
Dostal poděkování: 17602 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowdtempidence

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dominika Michailidu píše:Mně se to líbí.. Ale možná si to představuju moc růžově? Když bych si klikla, že chci středočeský kraj (kdyby tam byla taková kolonka) jména a telefony (těch, co to uveřejnili), tak mi vyjede taková tabulka?
A já chci tu mapu, co už kdysi fungovala. ;)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowdtempidence

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ondrej Profant píše:Absolutně nechápu význam - evidenci nemáme/je složitá, protože jsou v ní neveřejné informace. Tohle vůbec nic neřeší. Potřebujeme naoapak spíš ty údaje, které lidé nechtějí uvádět veřejně.
To nemá být plnohodnotná náhrada evidence.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
Dalibor.Zahora

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowdtempidence

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Dominika Michailidu píše:Mně se to líbí.. Ale možná si to představuju moc růžově? Když bych si klikla, že chci středočeský kraj (kdyby tam byla taková kolonka) jména a telefony (těch, co to uveřejnili), tak mi vyjede taková tabulka?
Rozlišení podle krajů lze dodělat. Momentálně jde spíše o ukázku něčeho fungujícího, aby se dalo lépe pochopit, jak to funguje. Jestli by o to byl zájem, tak na tom můžu ještě dělat, ale pokud to nikomu nepřijde zajímavé a nikdo o sobě na profil nic nevyplní, tak nic :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Dominika.Michailidu

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowdtempidence

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Podle mne dobrý pokus a přesně podle pirátské ideologii: kdo chce zapojit, ten si zapojí a zveřejní základní informace a kdykoliv muže jich odebrat. Používat data násilné z pohledu administrace, kde jsou data povinné, ale ten dotyčný nemá momentálně zájem o spolupraci, je normalni násilí do soukromí, pokuď jde o zapojeni dobrovolníků a informace o aktuálních akcích.

Kolikrát vám přistálo do SZ spamu o nějakých akcích někde na opačném kraji světa jen protože jste přihlášen ke sledování jiného kraje ;)

Dobra práce Tomáši, ja by to pokračoval dal a vyskoušel to předevšim v krajích kde hlavne chybí účinný prostředek pro komunikace :o

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowdtempidence

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivan Sirko píše:Podle mne dobrý pokus a přesně podle pirátské ideologii: kdo chce zapojit, ten si zapojí a zveřejní základní informace a kdykoliv muže jich odebrat. Používat data násilné z pohledu administrace, kde jsou data povinné, ale ten dotyčný nemá momentálně zájem o spolupraci, je normalni násilí do soukromí, pokuď jde o zapojeni dobrovolníků a informace o aktuálních akcích.
Souhlasím, ale z pohledu administrace potřebujeme o členech i neveřejné informace, např. datum zaplacení členského příspěvku, soukromý mail, datum narození a aktuální adresu a pokud dá, tak i telefon. Ono je třeba složité evidovat dary od členů, když je ani neznám a do příkazu uvedou jen své jméno a správný VS. Podle zákona, pokud nemám adresu a datum narození dárce, tak mu to musím vrátit. Když ho neznám (někdo nový) a nemám na něj ani mail a on SZ nečte, tak jsem v koncích. Navíc si ještě u členských příspěvků mnohdy potřebuji ověřit, jestli člen napsal správný VS. Občas se někdo nestrefí a místo svému kraji to pošle jinému.

Jo a hejno.cz nefunguje. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crowdtempidence

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Petr Vileta píše:
Ivan Sirko píše:Podle mne dobrý pokus a přesně podle pirátské ideologii: kdo chce zapojit, ten si zapojí a zveřejní základní informace a kdykoliv muže jich odebrat. Používat data násilné z pohledu administrace, kde jsou data povinné, ale ten dotyčný nemá momentálně zájem o spolupraci, je normalni násilí do soukromí, pokuď jde o zapojeni dobrovolníků a informace o aktuálních akcích.
Souhlasím, ale z pohledu administrace potřebujeme o členech i neveřejné informace, např. datum zaplacení členského příspěvku, soukromý mail, datum narození a aktuální adresu a pokud dá, tak i telefon. Ono je třeba složité evidovat dary od členů, když je ani neznám a do příkazu uvedou jen své jméno a správný VS. Podle zákona, pokud nemám adresu a datum narození dárce, tak mu to musím vrátit. Když ho neznám (někdo nový) a nemám na něj ani mail a on SZ nečte, tak jsem v koncích. Navíc si ještě u členských příspěvků mnohdy potřebuji ověřit, jestli člen napsal správný VS. Občas se někdo nestrefí a místo svému kraji to pošle jinému.

Jo a hejno.cz nefunguje. ;)
Peťo ja mluvím o veřejne informace o dobrovolnicich a pokuď jim to zveřejněni nelíbí nemůžeš jako rozvědka sbírat informace o lidech ktere teoreticky chtějí straně pomoct. O členech strany tady nejde i když taky by měli právo sami rozhodovat co se o sobě chtějí zveřejnit a co ne :mrgreen:


Zu verstehen :?: :P

PS. Hejno funguje i když nefunguje hejno.cz :ugeek: :D :lol:

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Zamčeno

Zpět na „Personální odbor“