ale největší hejty tady zaznívají od tebe. jakmile se něco posere, je to podle tebe vždy zaviněno tím, že máme pravidla jak zacházet s veřejnými prostředky, která se ti nelíbí. Tvoje jednání je jeden velký hate proti lidem, kteří vidí i jiné priority. Vše poměřuješ jen volební ziskem. I když je to zisk "za každou cenu". I za cenu ztráty identity. Vydělané miliony ve stranické kase nejsou vše. Kvůli tomu doufám většina z nás do strany nelezla.Roman Kucera píše:Ano, hej3 byli mnohem aktivnější, Broch už je dávno mnohonásobně překonán.
Ivan, Ivan a zase ten Ivan
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 5):
- Frantisek.Navrkal, Mikulas.Ferjencik, Dominika.Michailidu, Tomas.Klapka, Ondrej.Profant
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan
Barvení peněz nijak nevyplývá z dvanáctera, stanov, pirátského myšlení nebo zákona. Já nikoho nehejtuju a hlavně jsem nikdy nikam ven nenapsal o žádném z barvičů nic, dokonce ani to, že je kretén, lhář, piča, kráva nebo zloděj. Si mě asi s někým pleteš.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
- Petr.Vileta, Brožinka, Karel.Rada, Ivan.Mikolas
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan
Domčo, sleduj tok mých myšlenek a případně mě oprav.Dominika Michailidu píše:Vyplatit peníze, které se měly vyplatit pouze se souhlasem předsednictva, na základě smlouvy, kterou mělo před podpisem schválit RV a ve které nejsou všechny podmínky, které RV stanovilo jako zásadní před sestavováním smlouvy... to je prostě velká CHYBA našeho malého předsedy..
- RV stanovil nějaké podmínky smlouvy
- RP (nebo Ivan?) vypracovalo smlouvu, ale trochu jinou
- Ivan smlouvu podepsal
- Začala volební kampaň podle smlouvy
- Skončila kampaň a je třeba zaplatit závazky (nejen manažera, ale i tisk atd.
Já to vidím tak, že RP i RV jako celek prostě zaspali a teď je špatný jen Ivan, protože uhradil závazky ze smlouvy plynoucí.
Zase ta Plzeň, ale kdyby kraje měly k dispozici pár desítek tisíc na placený výlep a několik tisíc na benzín (objíždění vesnic), tak jsme byli vidět mnohem více a i těch cirkusů mohlo létat víc. Jak jsi jistě zaregistroval, když Vojta poslal Plzni 1000 Kč, hned jsem já s naším předsedou sedli do auta a objeli alespoň pár desítek vesnic. Jestli ty do toho můžeš spát své soukromé peníze, klidně je cpi, ale mnozí jiní to dělat nechtějí nebo nemohou. To ovšem neznamená, že nechtějí dělat vůbec nic. Jen to nechtějí/nemohou dělat za svoje.Martin Shanil píše:proběhlá kampaň byla slabší než ty předchozí, přestože jsme měli placeného manažera. Lítal jeden cirkus, v minulých kampaní jsme byli všude v mnohem větším počtu a s větším nasazením, rozdalo se řádově víc letáků. To jsou fakta.Roman Kucera píše:Domčo a Roberte, jaká byla alternativa? Celou kampaň prostě odpískat a plácat se někde okolo tří procent a dostat octátu o 0.6-1.0M míň. Tak by se vám to líbilo?
Mít míň voličů i mín peněz?
Byl. Barviči to nechtěli připustit. Navrhoval jsem to několikrát, je to naprosto logické, že když jsme na kauce sněmovních a senátních voleb dali 250 tisíc volných, měly by se ty peníze ze státního příspěvku opět odbarvit, ale neprošlo to. Můj návrh se prostě "nechal zapadnout".Martin Kucera píše:Roji, jak už jsem psal jinde, nebyl problém dostat do rozpočtu dalších přes 250k nebarvených peněz, takže svádět to na barvení je výmluva.Roman Kucera píše:Ano Domčo, přesně průser takového rozsahu jsem očekával, když vzniklo barvení peněz. Tam je příčina toho všeho. Kdyby si RP mohlo normálně vzít 400k na kampaň, bez spoléhání na žebrotu, vůbec by k tomu nemuselo dojít.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 8):
- Roman.Kucera, Roman.Semik, Brožinka, Daniel.Mazur, Ivo.Vasicek, Lenka.Kozlova, Karel.Rada, Ivan.Mikolas
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan
Ten návrh pro Ivana vypracoval Jakub, jeden z čelních "barvičů". Roji, dej si obklad a pauzu od fóra. Dík
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
- Lukas.Novy, Ondrej.Profant
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan
Vůbec nevím, jakej návrh.Mikulas Ferjencik píše:Ten návrh pro Ivana vypracoval Jakub, jeden z čelních "barvičů". Roji, dej si obklad a pauzu od fóra. Dík
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan
No, já jsem spíš na straně "barvičů" (ve smyslu že podporuji existenci určitých omezení pro nakládání s penězmi ze státního příspěvku), ale v tomhle konkrétním případě jsem na tvé straně.Petr Vileta píše:Barviči to nechtěli připustit. Navrhoval jsem to několikrát, je to naprosto logické, že když jsme na kauce sněmovních a senátních voleb dali 250 tisíc volných, měly by se ty peníze ze státního příspěvku opět odbarvit, ale neprošlo to. Můj návrh se prostě "nechal zapadnout".
A věřím, že kdyby se RP v tomto směru včas angažovalo a požádalo RV o úpravu rozpočtu, tak to přes RV projde.
No ale koneckonců za týden má RV zasedání, určitě se i na tohle dostane.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Vileta, Lenka.Kozlova
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan
Roman Kucera píše:Vůbec nevím, jakej návrh.Mikulas Ferjencik píše:Ten návrh pro Ivana vypracoval Jakub, jeden z čelních "barvičů". Roji, dej si obklad a pauzu od fóra. Dík
Ten návrh na odbarvení volební kauze, o kterém píšeš, že zapadl...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
- Ondrej.Profant
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan
ne, protože to Ivan administrativně nedotáhl, ale z toho těžko můžeš vinit "barviče".
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
- Ondrej.Profant
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Ivan, Ivan a zase ten Ivan
Já myslím, že to není zas tak horké. V podstatě to není žádné drama, jen pár lidí to strašně prožívá.Dominika Michailidu píše:Že je strana ve stavu v jakém teď je, to mi nepřijde malá cena.
Jednoduše se nepodařilo naplánovat na kampaň prachy, tak se nafoukl funndrasink a když Ivan viděl že z něj nic nebude tak zariskoval a šel do toho s vědomím, že se do Bruselu dostane a pak to zatáhne ze svého. Proto když byl problém (což schvalování píčovin naivními děcky, které vědí o realizaci čehokoliv úplný hovno je, zvláštˇkdyž hrozí časové prodlení je), tak ho řešil s pocitem jako když to platí ze svého (nebo když řídí projekt - projekťáci ve firmách dostávají od vedení mnohem větší důvěru a pravomoci než máme my pro předsedu, a to proto, že se od nich žádají výsledky a ne kecy o tom jak to kvůli něčemu nešlo.
Poté riziko nevyšlo a je problém s "porušováním pravidel". Což je problém velice snadno řešitelný a v důsledku naprosto marginální - smysl má pouze řešit neopakování.
Myslím, že žádná škola nevznikla, protože Ivan to dělal proto, aby uspěl a ne, aby si přihrál nějakých usraných pár tisíc.
To že je tu asi 10 vláken o tom, a SPAm na FB je jen komické, ale vůbec ne potřebné. nicméně když si lidi chtějí zablbnout a posílit ego je to jejich problém. že tím pár lidí odradí? taky jde o prd, takoví jsou stejně měkkýši
Teď je zapotřebí ty náklady posčítat, nějak nedramaticky dát do souladu s rozpočtem a je vyřízeno (v důsledku je to pár peněz, kterých máme plno). Pro příště je však nutné udělat opatření, ale nejen proti zneužití pravomocí, ale i pro funkční realizaci volební kampaně tedy jestli chceme soutěžit ve volbách). jestli na kampaň do PS zas vyčleníme cca 200.000,-Kč, tak je ta kampaň zbytečná a asi bychom se měli na celou zastupitelskou demokracii vysrat.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 18):
- Daniel.Mazur, Roman.Kucera, Mikulas.Ferjencik, Dalibor.Zahora, Helena Jarolimkova, Petr.Vileta, Dominika.Michailidu, Petr Stehlik, Jiri.Ulip, Jana.Syrovatkova, Inzenyr, Lenka.Kozlova, next_ghost, Karel.Rada, Jaroslav.Nemec, Brožinka, Ivan.Mikolas, rst
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)