Místní sdružení Olomouc

Místní sdružení pro Olomouc a okolí


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Místní sdružení Olomouc

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Martin Smida píše:...zatímco dneska je celkem kumšt držet se pořadu jednání, protože na schůze chodí dost lidí, jsou aktivní a každý má "co řešit". Probíhá diskuze a často ji musíme utnout dřív, aby se dostalo na další body. A Tak se potýkáme spíš s nedostatkem času, každá schůze rychle uteče.
Pochval se, kdo by to za tebe udělal líp.
Udělal jsem chybu, že jsem svěřil důvěru takovému děcku jako jsi ty!
Klidně si udělejte předsedou MS Ol třeba houpacího koně.
O čem žvatláte vy "muzikanti" po hospodách raději, ani nechci vědět.
Co to je dost lidí? Po volbách jsme začínali něco okolo dvaceti. Mým cílem bylo dosáhnout čtyřicet členů KS OLK i bez tvojí klaky, to jste mi, ale nedovolily splnit.

Kde jsou zápisy s účastí z těch tebou tak proklamovaných geniálních zasedání?

Tak snad se na podzim konečně doma proslavíš a protlačíš se na obec v tom tvém Majetíně.
Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Místní sdružení Olomouc

Příspěvek od Petr.Lysek »

Petr Bajgar píše:...
O čem žvatláte vy "muzikanti" po hospodách raději, ani nechci vědět.
Co to je dost lidí? Po volbách jsme začínali něco okolo dvaceti. Mým cílem bylo dosáhnout čtyřicet členů KS OLK i bez tvojí klaky, to jste mi, ale nedovolily splnit.
Nechtěl jsem se Petře zatěžovat reakcemi na některé Tvé výplody ať už tady, nebo v poslední době na FB, ale nakonec mi to po tomto Tvém posledním příspěvku nedalo. Bohužel většina tvých, a nedá se to napsat jinak, "příspěvků" zde i na FB , které se týkají Pirátů působí dojmem spíše reakce ublíženého paranoidního egocentrika (diagnózu ber s rezervou, nejsem psychiatr) než o snahu se nějak konstruktivně (jak to slovo nemám rád) zapojit do činnosti po Tvém neznovuzvolení. Myslím si, že nepatřím k těm mladým, k jejichž schopnostem máš setrvale skeptické výhrady, a tak si mohu snad dovolit zcela nesouhlasit s Tvými invektivami vůči postbajgarovské činnosti v KS OL.
Nebudu se zde rozepisovat o aktivitách, které se rozjíždějí, případně jsou v běhu, kdybys měl zájem, věděl bys o nich sám.
Většina Tvých "blábolů" je totiž plná osobních invektiv bez jakýchkoliv konkrétních faktů. Ať už se to týká kritiky Martina a nebo na fb Ivana B.
Vlastně ani nechápu, co Tě u Pirátů stále drží, když jsou všichni alkoholici, podrazáci a jediný volitelný kandidát do EU je Keller. Kdybych já měl žít s tímto pocitem, tak bych jak jsem do strany na stará kolena vlezl (a porušil tím své dlouholeté zásady :-) ) zase rychle vypadl. Jenže já ten pocit nemám a tudíž zatím zůstávám a v rámci svých omezených časových možností se snažím aspoň něco málo dělat.
Původně jsem myslel, že si někde sednem a proberem jako dva zralí chlapi co se dělá dobře a co by mohlo být lepší, ale mám obavy, že to nejspíše nemá po tvých výlevech v poslední době smysl.
Asi tak nějak.
Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Místní sdružení Olomouc

Příspěvek od Martin.Smida »

OFFTOPIC[quote="Petr Bajgar"]
Udělal jsem chybu, že jsem svěřil důvěru takovému děcku jako jsi ty!
[/quote]

Nápodobně. Chyby tedy napraveny.
[quote="Petr Bajgar"]
O čem žvatláte vy "muzikanti" po hospodách raději, ani nechci vědět.
Kde jsou zápisy s účastí z těch tebou tak proklamovaných geniálních zasedání?
[/quote]
tak zajímá tě to nebo ne? Zápisy jsou. jak v příslušných vláknech tak na webu. Ovšem uznávám, že taky mám občas problém je najít, ale jsou tam. Roman Kümmel je tam poctivě vkládá.
[quote="Petr Bajgar"]
Co to je dost lidí? Po volbách jsme začínali něco okolo dvaceti. Mým cílem bylo dosáhnout čtyřicet členů KS OLK i bez tvojí klaky, to jste mi, ale nedovolily splnit.[/quote]
Dost lidí je okolo desíti. Když jsi byl předseda ty, scházeli jsme se ve třech. A jak bys dosáhl čtyřiceti členů, když drtivá většina aktivních s tebou nebyla ochotná spolupracovat? to´s chtěl navelrybařit nějaké mrtvé duše?? Cíle jsou jedna věc a realizace druhá.
Můj cíl je rovněž dosáhnout 40 členů. Vůbec teda nechápu, proč na mě pořád útočíš, když nám jde o stejnou věc?
kde jsou sliby, že budeš pomáhat i bez funkce?
Proč zadržuješ prezenční listiny a kontakty z dob tvého předsednictví?
Pokud by ti šlo opravdu o Piráty a KS OLK, tak by ses choval jinak.
budeš kampaňovat, účastnit se našich aktivit nebo to znovu odbydeš s tím, že už jsi udělal dost?
A nebo budeš propagovat ČSSD? Trošku schizofrenní situace, nemyslíš?
[quote="Petr Bajgar"]
Tak snad se na podzim konečně doma proslavíš a protlačíš se na obec v tom tvém Majetíně.[/quote]
V Majetíně se nepotřebuju "proslavit". Občané mě tam znají, v obci jsem aktivní déle než u pirátů.
nepotřebuji se nikam protlačit. Ani k tomu nepotřebuji Piráty.
Spíš si myslím, že bych byl v zastupitelstvu i bez Pirátů, ale Piráti by tam beze mě nebyli (jestli chápeš).
Věřím v zastupitelskou demokracii a chci zastupovat občany, kteří k tomu třeba nemají odvahu, nebo čas.
Měl bys být rád za každého Piráta, který bude prosazovat náš program zastupitelstvu.

Bohužel, zášť z tebe srší v ohromných proudech. já už ti vůbec nevěřím, že ti jde o Piráty nebo o Pirátské myšlenky. Nevěřím ti, že si přeješ úspěch Pirátů ve volbách.
Ostatně, ty už to ani neskrýváš.

každopádně je tahle diskuze opět lehce OT.
Založení dalšího MS bys měl taky podpořit, byl to ostatně i tvůj program.
EDIT OT
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Místní sdružení Olomouc

Příspěvek od Petr.Bajgar »

V podstatě jsem rád, že nemusím utrácet čas a peníze ježděním do Olomouce.

Takže milý malý Šmidro, dělej co umíš a laskavě mi dej svátek od tvých muzikantských žvatlanin.

Osobní kontakty nejsou žádným snadno předatelným seznamem a někteří lidé jasně řekli, že s vámi hudlaři-podrazáky nechtějí mít nic společného. Napiš si o pomoc tvému kamarádíčkovi protofašistovi Krtkovi zmlátívšímu kolegu a jemu podobným protofašistickým pražáčkům před kterými panáčkuješ.

Zakladání dalších MS samozřejmě podporuji pokud to nebude zakládání pouze formální a degenrativní, tedy bez další součinnosti.
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Místní sdružení Olomouc

Příspěvek od Martin.Smida »

OFFTOPICtakže se potvrdilo, co jsem si myslel...
nevadí.

aspoň je jasno.

nemusíš pomáhat. stačí když nebudeš škodit. zkus to. EDIT: OT
Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Místní sdružení Olomouc

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Tak já jsem rozhodně pro. Vojto jdu do toho s tebou.

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Místní sdružení Olomouc

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Může mi někdo vysvětlit, jak takové založení MS probíhá? Na tyhle věci jsem totiž celkem tupý. A taky jestli je něco, co pro to můžu udělat já aktivně. ;)

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Místní sdružení Olomouc

Příspěvek od Martin.Smida »

Vojta to má zmáknutý...
každopádně probíhá to tak, že se domluví aspoň tři členové z onoho místa a sejdou se na jednom místě, kde MS založí.
Musí doložit zakládající členy, oblastní vymezení místního sdružení a měli by si zvolit předsednictvo nebo alespoň předsedu (jako to má Pirátská Tvrz).
Vznikne nějaký dokument o tom, kdy a kde se to stalo a předsednictvo kraje pak takové MS schválí nebo vezme na vědomí (pokud schválilo předem).
pak následují nějaké další administrativní úkoly, jako vytvoření subfóra atd.
Všechno má zmáknutý Vojta. :-)

taklže jestli chceš pro to něco udělat, nejlepší bude, když se s Olomoučáky domluvíš na schůzku, kde to dotáhnete. (doposud bylo takovým milým zvykem, že se při příležitosti založení MS sjel celý kraj :-D :lol: )

takže bych doporučoval postup:
ihned - formování MS, zajistit dostatek členů (nejlépe všechny Olomoučáky) a jejich motivace být v MS aktivní. nějaký program (kromě vyjednávání do komunálek) činnosti.
24. 4. - PKS schválí založení MS Olomouc
po 24. 4. schůze v Olomouci a založení MS - volba předsednictva atd.
Do eurovoleb to máme zmáklý.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Místní sdružení Olomouc

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, zakládací schůze je tu: https://www.facebook.com/events/251600171694647/
Uvidíme, jestli se povede.
Všichni vítáni.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Místní sdružení Olomouc

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Tak MS máme založené. Teď by to chtělo zapracovat na programu.
Vojto. Ty jsi už nějaké nápady měl, tak bych byl rád, kdybys mi je nějak poslal (na formě nezáleží) alespoň bodově, ať to můžeme nějak rozpracovat.

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Zamčeno

Zpět na „Olomouc“